صفحه 150 از 197 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_smile نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    چیزی که من برداشت کردم اینکه cohort program یه جور scientific meeting هست . درسته؟
    آره تقریبا همچین برداشتی هم میشه کرد ازش
    یک روش آموزشی جدید هست که مثلا یه سری افراد متخصص در یک چیز خاص جمع میشن دور هم و تحقیقات انجام میدن (Cohort-based training model )
    Not Everything iS aS iT Seems

Junior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم
    من در حال حاضر یه دانشگاه دیگه دارم دکترا میخونم تحت RA و TA ولی‌ الان منصرف شدم می‌خوام برم یه جای دیگه آیا تو SOP اینرو ذکر کنم خوب یا بد؟ مثلا بنویسم من اینجا satisfy نشدم و می‌خوام بیام دانشگاه شما که رنکش بالاتره..این Point منفی‌ نداره؟
    ممنون از جوابتون

دوست عزیز من کاملا در زمینه sop کم تجربه ام و معنی اصطلاحاتی که ذکر کردید رو نمیدونم. اما اگر من باشم توضیح میدم چون فکر میکنم توضیح ندادنش نقطه ابهام در مورد شما باقی میگذاره. باز هم ترجیحا از افراد متخصص فروم کسب اطلاع کنید خیلی بهتره
    موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mosch نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال داشتم
    من در حال حاضر یه دانشگاه دیگه دارم دکترا میخونم تحت RA و TA ولی‌ الان منصرف شدم می‌خوام برم یه جای دیگه آیا تو SOP اینرو ذکر کنم خوب یا بد؟ مثلا بنویسم من اینجا satisfy نشدم و می‌خوام بیام دانشگاه شما که رنکش بالاتره..این Point منفی‌ نداره؟
    ممنون از جوابتون
    درسته که ترنسفر کردن توی دانشگاه های بین المللی کار رایجی هست، اما ترنسفر به خاطر رنک، اتفاق جالبی نیست.
    توی SoP بهتره روی آیتم هایی مانور بدید که باعث میشه حتی با داشتن فاند مناسب در دانشگاه فعلیتون، همچنان چشمتون دنبال دپارتمان جدید باشه؛ یادتون باشه که رها کردن فاند فعلیتون (خصوصاً RA چون که استاد به تحقیقات شما دل بسته) ممکنه از نظر استاد جدید، کار غیر حرفه ای و غیر اخلاقی تلقی بشه. در نتیجه، نوشتن SoP شما، بسیار حیاتی و حساس خواهد بود.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    درسته که ترنسفر کردن توی دانشگاه های بین المللی کار رایجی هست، اما ترنسفر به خاطر رنک، اتفاق جالبی نیست.
    توی SoP بهتره روی آیتم هایی مانور بدید که باعث میشه حتی با داشتن فاند مناسب در دانشگاه فعلیتون، همچنان چشمتون دنبال دپارتمان جدید باشه؛ یادتون باشه که رها کردن فاند فعلیتون (خصوصاً RA چون که استاد به تحقیقات شما دل بسته) ممکنه از نظر استاد جدید، کار غیر حرفه ای و غیر اخلاقی تلقی بشه. در نتیجه، نوشتن SoP شما، بسیار حیاتی و حساس خواهد بود.
    ممنون دوست عزیز از پاسخ دوستانتون..ولی‌ یکی‌ از ریکامندیشن‌ها رو همین استاد فعلیم‌ نوشته چون تو همین یکی‌ ۲ترم هم به اندازهٔ کافی‌ واسش مقاله دادم..با این اوصاف بازم نباید اسمی از دکترا و فاند قبلیم بیارم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mosch نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از پاسخ دوستانتون..ولی‌ یکی‌ از ریکامندیشن‌ها رو همین استاد فعلیم‌ نوشته چون تو همین یکی‌ ۲ترم هم به اندازهٔ کافی‌ واسش مقاله دادم..با این اوصاف بازم نباید اسمی از دکترا و فاند قبلیم بیارم؟
    خب با این اوصاف احتمالاً مشکلی نداره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

دوستان خوشحال میشم نظرتون رو بدونم . به جای sop یک دانشگاه statement زیر رو خواسته
    a discussion of why you would like to study for a PhD in Physics or Engineering, and why you would like to join a cohort-based doctoral training centre

فکر میکنم باید کمی در مورد علاقه ام به کار گروهی توضیح بدم و احتمالا بخشی از sop که اماده کردم کپی کنم. حالا سوالم اینه که به نظرتون همه sop رو کپی کنم یا اینکه مثلا قسمت proposal و بعضی قسمتهای دیگه رو حذف کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    elec

عذر خواهی میکنم اگه مثلا گرایشم قدرت باشه و بخوام مخابرات واسه مستر بخونم چه دلیلی بیارم که خوب باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    elec

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    براي مثال در گرايش برق طراحي آي سي در ايران ساخت وجود نداره يا خيلي محدود در جاهاي خاص. لذا دانشجوي اين رشته عملا فقط شبيه سازي ميكنه. حالا ميتونه تكرار كنه و در كشوري كه تكنولوژي ساخت هم وجود داره علاوه بر طراحي ساخت رو هم تجربه كنه.
    از اين قبيل رشته ها ممكنه در كشور كم نباشه. شادزي
    عذر خواهی میکنم اگه مثلا گرایشم قدرت باشه و بخوام مخابرات واسه مستر بخونم چه دلیلی بیارم که خوب باشه؟ من فقط از گرایش قدرت میدونم خوشم نمیاد و از مخابرات فقط پردازش تصویر رو بلدم و رو یک مقاله دارم کار میکنم.وتصمیم دارم مخابرات بخونم اما فیلدش رو الان نمیتونم تعیین کنم باید تحقیق کنم ولی بخاطر deadline مجبورم زود اقدام کنم

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamim70 نمایش پست ها
    عذر خواهی میکنم اگه مثلا گرایشم قدرت باشه و بخوام مخابرات واسه مستر بخونم چه دلیلی بیارم که خوب باشه؟ من فقط از گرایش قدرت میدونم خوشم نمیاد و از مخابرات فقط پردازش تصویر رو بلدم و رو یک مقاله دارم کار میکنم.وتصمیم دارم مخابرات بخونم اما فیلدش رو الان نمیتونم تعیین کنم باید تحقیق کنم ولی بخاطر deadline مجبورم زود اقدام کنم

سلام
    شما بخاطر سيستم كنكور ايران قدرت قبول ميشدي و شانسي براي مخابرات نداشتي و با اين وجود چون علاقه مند بودي خودت بعدا مطالعه كردي و حتي داري مقاله ميدي و حالا نميخواي بيشتر از اين سر چيزي كه علاقه نداري زمان بزاري.
    چون علاقه هم ايجاد نشد.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)