صفحه 151 از 197 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام
    من دارم sop رو برای یکی از دانشگاه های آلمان مینویسم. در قسمت اهدافم بنویسم میخوام برگردم ایران یا میخوام همون جا بمونم و درس بدم؟ کدوم بهتره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان
    آیا sop و cv برای صفحه اولشون نیاز به کاور دارن ؟ اگر آره , چه محتوایی باید داشته باشن ( به خصوص کاور sop ) ؟
    مچکر

Junior Member

سلام به همه
    من دو سه روز شروع کردم دارم این صفحات رو می خونم تازه رسیدم به صفحه 93
    گفتم یه چند تا سوالات مو اینجا بزارم تا میرسم به این صفحه دوستان لطف کنند جواب بدن

1 - ارزشی داره ذکر کنم درس مو 7 ترمه تموم کردم . البته همینطوری مستقیم ذکر نکنم با کنایه
    2 - رشته من ارتباطات ه . نمونه ی رشته ی انسانی اصلا پیدا نکردم تو سایت هایی هم که معرفی شده نیست همه بچه ها ماشالله فنی اند .اگر کسی داره لطف کنه بگه ( می دونم هر کسی باید خودش sop شو بنویسه ولی گفتم شاید خوندن نمونه انسانی بهم ایده بده )
    3 - جالب میشه بگم دانشگاهی که لیسانس گرفنم بزرگترین دانشگاه علوم انسانی خاور میانه است ؟ ؟؟ ؟؟ چون معیار کمی هستش عرض میکنما ؟
    4 - برای انگلستان اقدام میکنم اگه مثلا از فوتبال ش تعریف کنم و بگم مثلا یکی از انگیزه های حضورم در انگلیس همینه خیلی ضایعست ؟؟؟ مثلا ربطش بدم به رشته ام بگم اثراتی که فوتبال بر دنیا گذاشته و ... اینجوری ربطش بدم
    5 - یکی از اهداف اصلیم هم این بوده که یه کشور انگلیسی زبان درس بخونم چون دوست دارم انگلیسیم خیلی عالی بشه و بتونم تا اخر عمرم ازش استفاده کنم و برای همین بین گزینه های موجود انگلیس و انتخاب کردم . ذکر این نکته در sop چه جوریاست ؟

پیشاپیش تشکر
    و ببخشید اگر خیلی مبتدی به نظرم میرسم

Junior Member

سلام به همگی
    متاسفانه اینجا کسی اصلا دیگه سر نمی زنه حالا نمیدونم فصل پذیرش نیست یا هر علت دیگه ای اما من تصمیم گرفتم برای افرادی که مثل من میان و می خوان از sop سر در بیارن یه چند سطری بنویسم
    خودم هنوز sop خودم و ننوشتم اما توی یک هفته همه مطالب اینجا رو خوندم (1503 ) و می خوام خلاصه مباحث و بنویسم برای کسانی که وقت ندارند که البته توصیه می کنم اگر وقت هم داشتید همشو نخونید مثل من گیج میشید . من در پایین چکیده تمام 151 صفحه و مطالب دیگر در مورد sop که در این سابت خوندم رو بیارم باشد که بنده هم موفق بشم خودم در این مرحله از پروسه پذیرشم
    بعد از ذکر نکات 4 فایل زیپ ضمیمه میکنم
    شامل : 1 تمام sop هایی که اعضا پیوست کردن در یک فایل تا بتونید نمونه های مختلفی رو بخونید
    2 تمام sop هایی که اعضا به زبان فارسی پیوست کرده اند
    3 تمام فایل های راهنمایی که دوستان قرار داده بودند
    4 تمام سایت هایی که دوستان توصیه کرده بودند

شمای کلی sop : پس از ذکر خلاصه ای از گذشته علت علاقه به رشته و علت انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظر ذکر میشود( انگیزه ها ) که البته با توجه به هر فرد موارد مختلفی در این بین اورده می شود .

و اما چکیده مطالب این فروم :

1 - حجم sop به دانشگاه مربوطه بستگی دارد اما معمولا بین 1 تا 2 صفحه اما در مجموع هر چه خلاصه تر بهتر ( کم گوی و گزیده گوی چون در )( به حواشی بیش از حد نپردازید )
    2 - sop کاملا منحصر به فرد است و شما هرگز نمی توانید از شخص دیگری بخواهید کمکتان کند ( کپی کردن حتی بخشی از sop بسیار خطرناک است ، اگر دانشگاه مربوطه از برنامه های سرچ استفاده کنه و متوجه این موضوع بشه به احتمال زیاد sop شما مورد قبول واقع نمیشود )( و به این نکته توجه کنید که اساتید تا به حال چند sop خوانده اند ) ( کلیشه ای نباشید )
    3 - هرگز در sop خود سعی بر توجیه نداشته باشید ( چرا فلان ترم نمره کمی گرفته ام ) ( هرگز توجیه نکنید انها بسیار از توجیه بدشان میاید )
    4 - هرگز نکات منفی خودتون رو در sop مطرح نکنید ( مگر اینکه از انها فرصت بسازید )
    5 - هرگز سیاه نمایی نکنید ( از کشور مبدا برای رسیدن به مقصد بد گویی نکنید )
    5 - sop رزومه نیست / شاید بتوانید اشاره بسیار کوتاهی از رزومه تان داشته باشید /
    6 - Sop بیشتر از هر چیز اینده شما رو ترسیم می کند کمتر از گذشته حرف بزنید ( مهدکودک و دبستان و راهنمایی و دبیرستان و بیخیال بشید یا بسیار کوتاه توضیح دهید )
    7 - sop و motivation هر دو همان انگیزش نامه هستند .
    8 - ذکر اسم اساتید مقصد فقط در صورت اوکی 100 درصد انها به صلاح است .

تمام نکات بالا خلاصه مباحث دوستان است که البته در بعضی از موارد اختلاف نظر بود که من سعی کردم نظر قالب رو ذکر کنم .
    just 4030

Junior Member

فایل راهنما ها رو تونستم اپ کنم بقیه رو هم تلاش می کنم بزارم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    just 4030

Junior Member

این هم تمام نمونه های انگلیسی موجود در فروم در یک فایل
    just 4030

Junior Member

ببخشید اخرش یه کم به هم ریخته شد
    فایل اول تمام راهنما های موجود بود
    فایل دوم تمام نمونه های خود بچه ها بود
    این فایل هم نمونه های فارسی بچه هاست

این هم سایت های راهنما و دارای نمونه sop

http://www.statementofpurpose.com/
    http://www.uni.edu/~gotera/gradapp/stmtpurpose.htm
    http://essaysmith.com/index.php/sops/89
    http://www.studential.com/personalst...se.asp?type=35
    http://www.statementofpurpose.com/

امیدوارم مطالب به دردتون بخوره
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 12th, 2014 در ساعت 10:50 PM دلیل: لینک تجاری
    just 4030

Senior Member

سلام دوستان توی SOP وقتی داریم اسم اساتید رو میاریم اگر باهاشون با ایمیل در ارتباط بودیم باید ذکر کنیم که مثلا با استاد هم در ارتباط بودم و ایشون نظر مثبتی داشتن...یا اینکه فقط باید به مقالات و ریسرچ استاد اشاره کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام دوستان توی SOP وقتی داریم اسم اساتید رو میاریم اگر باهاشون با ایمیل در ارتباط بودیم باید ذکر کنیم که مثلا با استاد هم در ارتباط بودم و ایشون نظر مثبتی داشتن...یا اینکه فقط باید به مقالات و ریسرچ استاد اشاره کنیم؟
    استادای ایرانو میگی یا دانشگاه مقصدتو؟
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsuli نمایش پست ها
    سلام
    من دارم sop رو برای یکی از دانشگاه های آلمان مینویسم. در قسمت اهدافم بنویسم میخوام برگردم ایران یا میخوام همون جا بمونم و درس بدم؟ کدوم بهتره؟
    Dear Friend,
    Generally Speaking you'd better to be specific. For example, let them know what(why) you would like to teach. Tell them about your passion

For GPA Conversion See INJA

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)