صفحه 154 از 197 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

دوستان من یه سوال راجع به SOP داشتم.
    من لیسانس دارم و می‌خوام برای آمریکا اقدام کنم برای Ph.D. من سه سال بعد از لیسانس کار کردم و کارم کاملا مرتبط با رشته‌ام بوده. در ضمن دو تا از مقاله‌هام هم موضوعاتش تقریبا پیرامون پروژه‌هایی هست که کار کردم و یکی هم راجع به پایان‌نامه ام هست. حالا سوالم اینه که من چطور باید توی SOP توضیح بدم و توجیه کنم که من چرا میخوام Ph.D بخونم و توی این وقفه رفتم کار کردم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان.
    می خواستم بپرسم، توی SOP، توی اون پاراگرافی که می خواید توصیح بدید که چرا فلان دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید، اشکال نداره در حد یک جمله از اون شهر هم تعریف کنید و نشون بدید که شما یک انسان تک بعدی نیستید و به جامعه ای هم که قراره توش زندگی کنید اهمیت میدید؟؟ به نظر من که خیلی جنبه مثبت داره این جمله! تا دوستان چی فکر کنن؟؟
    ممنون
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohaqeqf نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    می خواستم بپرسم، توی SOP، توی اون پاراگرافی که می خواید توصیح بدید که چرا فلان دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید، اشکال نداره در حد یک جمله از اون شهر هم تعریف کنید و نشون بدید که شما یک انسان تک بعدی نیستید و به جامعه ای هم که قراره توش زندگی کنید اهمیت میدید؟؟ به نظر من که خیلی جنبه مثبت داره این جمله! تا دوستان چی فکر کنن؟؟
    ممنون
    سلام
    به نظر من خوب هم هست. تعریف نکته داشته باشه و توجیه کننده باشه. مثلا من قراره چند سال اینجا زندگی کنم و این شهر مثلا فضای اکادمیک قوی داشته. یا از نظر کالچر تنوع خوبی داشته . ولی کلا اگر SOP شما طولانیه توصیه نمیکنم به این حواشی بپردازید
    موفق باشید
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سلام به همه.من چندین صفحه از تاپیک های مختلف رو خوندم اما جواب ی سوال رو نگرفتم(یا شاید من پیدا نکردم).لطفا یکی از دوستان بگه مراحل نوشتن sop چی هست؟یعنی توب پاراگراف اول در مورد چه چیزهایی توضیح بدم بعدی چی و به همین ترتیب.چندین تا sop خوندم و با کلیاتش آشنا شدم ولی هر کدوم اومدن ی جوری بیان کردن و زیاد سازمان یافته نیستن.لطفا ی نفر راهنمایی کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    materials engineering

آیا نیتیوی رو میشناسید که مشاوره برای نوشتن SOP بدهد و یا خودش SOP بنویسدو با احترام به قوانین سایت.
    البته سایت هایی در این مورد هستند اما می خواهم بدانم کسی تجربه ای در این زمینه داشته است یا نه. لطفا پیغام خصوصی بدهید.

Senior Member EHSM آواتار ها

سلام
    آیا وقفه ای که در اثر خدمت بوجود میاد رو باید توضیح داد؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    سلام
    آیا وقفه ای که در اثر خدمت بوجود میاد رو باید توضیح داد؟؟
    در یک نصف خط بنویسید و رد بشید.

Junior Member

سلام من میخوام برای رشته جامعه شناسی پذیرش بگیرم از کجا نمونه sop میتونم پیدا کنم
    ممنون میشم جواب بدید

Senior Member EHSM آواتار ها

سلام
    تو رزومه یک قسمتی به ریسرچ اینترست اختصاص داده میشه. آیا معمول هست که این قسمت رو در اس او پی هم بیاوریم؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط homo11111 نمایش پست ها
    سلام من میخوام برای رشته جامعه شناسی پذیرش بگیرم از کجا نمونه sop میتونم پیدا کنم
    ممنون میشم جواب بدید
    سلام.

شاید نتونیت دقیقا برای جامعه شناسی پیدا کنید. پیشنهاد می کنم SOP های رشته های نزدیک یا مرتبط و یا حتی غیر مرتبط در دسترس رو مطالعه کنید تا فرمت کلی دستتون بیاد بعد از همون ها استفاده کنید و قسمت های مورد نیاز رو برای شخص خودتون و رشته و دانشگاه مقصدتون تغییر بدید و سازگار کنید. بار اول شاید خیلی مشکل باشه اما با ممارست به نتیجه خواهید رسید. دفعه های بعدی که دیگه راحتید.
    هیچ کسی هم بهتر از شما به واژه های تخصصیتون و علاقه مندی هاتون آگاه نیست.

پاینده باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    سلام
    تو رزومه یک قسمتی به ریسرچ اینترست اختصاص داده میشه. آیا معمول هست که این قسمت رو در اس او پی هم بیاوریم؟
    علیک سلام،

بنظر من بله. شما در SOP دارید هدفتون رو (از اپلای کردن برای این رشته و دانشگاه) ذکر می کنید. طبیعتا رزومه تون رو قبلا برای اون دانشگاه و رشته اش تنظیم کردید. پس قسمت های علاقه مندیتون باید یکی باشه. هدف هاتون هم بدون علاقه که نمیشه. پس این ها باید مثل زنجیر به هم وصل بشن. اینجوری کسی که پروفایل شما رو بررسی می کنه حس مثبت تری پیدا می کنه.

موفق باشید
    ویرایش توسط s_milad_kh : October 24th, 2014 در ساعت 01:33 AM دلیل: اضافه کردن پاسخ ابتدایی
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)