صفحه 155 از 197 نخستنخست ... 55105145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,541 تا 1,550 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام به همه دوستان. دو سوال در مورد محتوای SOP داشتم ممنون می شم پاسخ بدید.
    1. در مورد مقاله ای که تازه در یک ژورنال معتبر سابمیت کردم بهتر اشاره کنم در SOP یا خیر
    2. این موضوع رو ذکر کنم که استاد فلانی در دانشگاه شما که بهش میل زدم تشویقم کرده به اپلای کردن یا فقط بگم علاقه مندم با ایشون کار کنم؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh365 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. دو سوال در مورد محتوای SOP داشتم ممنون می شم پاسخ بدید.
    1. در مورد مقاله ای که تازه در یک ژورنال معتبر سابمیت کردم بهتر اشاره کنم در SOP یا خیر
    2. این موضوع رو ذکر کنم که استاد فلانی در دانشگاه شما که بهش میل زدم تشویقم کرده به اپلای کردن یا فقط بگم علاقه مندم با ایشون کار کنم؟

ممنون
    1. مهم نیست ولی روش مانور ندید.
    2. بله اشاره کوچک بکنید ولی باز هم مانور وسیع نیاز نیست بدید.

Junior Member

سلام

من بعد از پايان دبيرستان وارد يه رشته ي ديگه شدم و كارداني رو با رتبه ي اول تمام كردم و در همون رشته مشغول به كار شدم در يك اداره ، بعد از شروع به كار مجددا اقدام به شروع تحصيل كردم (كارشناسي پيوسته كامپيوتر از ابتدا) ، در زمان دبيرستان علاوه بر ديپلم رياضي يه ديپلم فني و حرفه اي كامپيوتر هم گرفته بودم و الان قصد اپلاي براي ارشد رو دارم
    با توجه به اينكه تحصيلات كارداني و شغل من ربطي به كامپيوتر نداره به نظرتون توي سوپ در موردش حرفي بزنم ؟
    مدارك مربوط به كارم رو با نمرات عالي دريافت كردم و گواهينامه هاي كاريم انگليسي هستن ، به نظرتون توي cv بيارمشون با اينكه ارتباطي به كامپيوتر ندارن ؟

Junior Member lili94 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engeenering Software QIAU

دوستان سلام
    من با توجه به نکاتی که دوستان فرمودند اینکه: 1- اولین شخص مفرد باشه 2- چه دلیل و انگیزه ای باعث انتخاب این رشته شد 3- توضیح کلی از درس هایی که خوندی 4- چه هدفی دارم 5- چرا این دانشگاه

احساس میکنم هنوز انگیزه ام اونقدر جذاب و تاثیر گذار نشده .دوستان هرکسی وقت و تمایل داره بنده راهنمایی کنه لطفا پیغام بده.

پیشاپیش از همه شما ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط 0037 نمایش پست ها
    سلام

من بعد از پايان دبيرستان وارد يه رشته ي ديگه شدم و كارداني رو با رتبه ي اول تمام كردم و در همون رشته مشغول به كار شدم در يك اداره ، بعد از شروع به كار مجددا اقدام به شروع تحصيل كردم (كارشناسي پيوسته كامپيوتر از ابتدا) ، در زمان دبيرستان علاوه بر ديپلم رياضي يه ديپلم فني و حرفه اي كامپيوتر هم گرفته بودم و الان قصد اپلاي براي ارشد رو دارم
    با توجه به اينكه تحصيلات كارداني و شغل من ربطي به كامپيوتر نداره به نظرتون توي سوپ در موردش حرفي بزنم ؟
    مدارك مربوط به كارم رو با نمرات عالي دريافت كردم و گواهينامه هاي كاريم انگليسي هستن ، به نظرتون توي cv بيارمشون با اينكه ارتباطي به كامپيوتر ندارن ؟
    سلام

1- SoP در مورد مقاصد و اهداف شما در آینده تحقیقاتیتون هست نه تاریخچه زندگیتون!!! از این چیزها در SoP حرفی به میان نیارید...
    2- اگر ربطی به رشتتون ندارند چندان کارایی نخواهند داشت... با این حال بودنشون خالی از لطف نخواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان کسی می تونه نمونه sop در رابطه با مهندسی کشاورزی پست کنه.
    باتشکر

ApplyAbroad Veteran

سلام،
    بنده در مرحله نوشتن SOP هستم. میخوام در آینده روی موضوع خیلی جدید کارکنم که توی ایران اصلا کار نمیشه و درموردش هم تجربه پژوهشی ندارم. به این حوزه علاقه شدیدی دارم. توی SOP قسمت ریسرچ اینترست فقط به همون حوزه اشاره کردم و چیز دیگه نگفتم. به نظرتون این تاثیر منفی میزاره چون من تجربه پژوهشی ندارم در مورد اون حوزه؟؟؟؟ آخه حوزه پژوهشی قبلیم را دوست ندارم و میخوام عوض کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام. من ۲ تا سوال دارم. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
    ۱. من به علت استرسی بودن نتونستم کنکور خوبی بدم و دانشگاه خوبی قبول نشدم. سال اول کارشناسیم مهندسی مکانیک دانشگاه یاسوج بودم و بعد از یک سال که اونجا از نظر معدل نفر اول بودم، تقاضای مهمانی به دانشگاه شیراز را دادم. توی یکسالی هم که دانشگاه شیراز بودم، معدلم حدود 18 بود که به علت بالا بودن معدلم با انتقالیم موافقت شد. توی کارشناسیم هم در کل نفر دوم شدم از نظر معدل. به نظرتون این موضوع انتقالی را مطرح کنم یا نه؟ چطور بنویسمش بهتره؟
    ۲. توی کارشناسی گرایش من مکانیک سیالات بوده که توی ارشد به مکانیک جامدات تغییر گرایش دادم. این موضوع را چطور میتونم تو رزومم بیارم؟

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    سلام. من ۲ تا سوال دارم. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
    ۱. من به علت استرسی بودن نتونستم کنکور خوبی بدم و دانشگاه خوبی قبول نشدم. سال اول کارشناسیم مهندسی مکانیک دانشگاه یاسوج بودم و بعد از یک سال که اونجا از نظر معدل نفر اول بودم، تقاضای مهمانی به دانشگاه شیراز را دادم. توی یکسالی هم که دانشگاه شیراز بودم، معدلم حدود 18 بود که به علت بالا بودن معدلم با انتقالیم موافقت شد. توی کارشناسیم هم در کل نفر دوم شدم از نظر معدل. به نظرتون این موضوع انتقالی را مطرح کنم یا نه؟ چطور بنویسمش بهتره؟
    ۲. توی کارشناسی گرایش من مکانیک سیالات بوده که توی ارشد به مکانیک جامدات تغییر گرایش دادم. این موضوع را چطور میتونم تو رزومم بیارم؟
    اصلا وارد این جزئیات انتقالی و این حرفا نشو. بگو لیسانس فلان جا بودم این معدل این رتبه و ...
    در مورد دوم هم اگه زرنگ باشی میتونی به عنوان یک مزیت از این تغییر گرایش نام ببری و بگی حوزه ی دیدم بازه چون در هر دو گرایش مذکور درس خوندم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dr-data نمایش پست ها
    اصلا وارد این جزئیات انتقالی و این حرفا نشو. بگو لیسانس فلان جا بودم این معدل این رتبه و ...
    در مورد دوم هم اگه زرنگ باشی میتونی به عنوان یک مزیت از این تغییر گرایش نام ببری و بگی حوزه ی دیدم بازه چون در هر دو گرایش مذکور درس خوندم.
    آخه بحث دانشگاه مبداء و انتقالی به وضوح توی Transcript من اومده. با این وجود به نظرتون بازم این موضوع را تو SOP مطرح نکنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)