صفحه 156 از 197 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام. لطفا درمورد توجیه تغییر رشته تو SOP راهنمایی کنید. تغییر از لیسانس عمران با سابقه کار فنی و مدیریت و مدرک MBA، به ارشد مهندسی شیمی رو چطور میتونم دفاع کنم.
    ممنونم

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_shz نمایش پست ها
    سلام. لطفا درمورد توجیه تغییر رشته تو SOP راهنمایی کنید. تغییر از لیسانس عمران با سابقه کار فنی و مدیریت و مدرک MBA، به ارشد مهندسی شیمی رو چطور میتونم دفاع کنم.
    ممنونم

سلام

"با دلائل صادقانه"... مثلا...
    درک انتخاب غلط در دوره کارشناسی با توجه به عدم علاقه به دروس، نمرات نه چندان بد، عدم موفقیت در زندگی حرفه ای و شغلی
    در عوض...
    اطلاع از علاقه و استعداد بالقوه در رشته x به دلیل ... (مثلا حضور در فلان آزمایشگاه، خواندن فلان کتاب و ...)
    یا هر دلیل دیگه ای که می تونه وجود داشته باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member

سلام
    من sop خوبی نوشتم اما فقط یه سوال برام پیش اومده و اون اینکه این دانشگاه یه preliminary اپلیکیشن داشت که من پر کردم و بعد برام ایمیل اومد که اپلیکیشنت جالبه اپلای کن ...توی بخشی که داریم راجع به اینکه چطور شد این دانشگاه رو انتخاب کردیم اینکه اپلیکیشن اولیه من پذیرفته شده هم حرف بزنم؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام
    من sop خوبی نوشتم اما فقط یه سوال برام پیش اومده و اون اینکه این دانشگاه یه preliminary اپلیکیشن داشت که من پر کردم و بعد برام ایمیل اومد که اپلیکیشنت جالبه اپلای کن ...توی بخشی که داریم راجع به اینکه چطور شد این دانشگاه رو انتخاب کردیم اینکه اپلیکیشن اولیه من پذیرفته شده هم حرف بزنم؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
    سلام

خیر!
    بارها و بارها گفته شده که SoP جای بیان ایده ها و اهداف علمی و تحقیقاتی شماست... اگر هم برای علت انتخاب دانشگاه مقصد (اون هم خیلی مختصر) قصد بیان علت دارید، معمولا باید به هیات علمی قوی و تجهیزات آزمایشگاهی مناسب و ... بپردازید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام به دوستان
    من الان ترم اول مقطع دکترا تو امریکا هستم و میخوام دوباره اپلای کنم حالا برای SOP باید ذکر کنم که الان تو امریکا مشغول هستم و چرا دوباره دازم اپلای میکنم؟
    من الان TA هستم.
    با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط studyabroad نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من الان ترم اول مقطع دکترا تو امریکا هستم و میخوام دوباره اپلای کنم حالا برای SOP باید ذکر کنم که الان تو امریکا مشغول هستم و چرا دوباره دازم اپلای میکنم؟
    من الان TA هستم.
    با تشکر
    سلام

این موضوع در حالت کلی ربطی به SoP نداره...
    مگر اینکه واقعا دلیلی مرتبط داشته باشید، مثلا ضعف تجهیزات علمی دانشگاه یا موارد مشابه...
    با توجه به اینکه شما دانشجوی international هستید، کلا نظر من این هست که از خیر این موضوع و ذکر اون بگذرید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    من برای ویزای دانشجویی و همسرم توریستی اقدام کردیم اما به هیچکدوم ویزا ندادن حالا میخواستم ببینم دوباره تنهایی اقدام کنم احتمالش بیشتره ؟
    در ضمن مدارکمون کامل بود و ایرادی که گرفته بودن این بود که دلایلتون برای برگشت کافی نیست و پذیرش دانشگاهم بدون فانده
    آیا توی sop سفارت بنویسم که چون همسرم میمونه ایران پس من حتما برمی گردم؟ یا با این کار دیگه بعدا هم همسرم نمیتونه بیاد ؟
    ممنون میشم کمکم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    آخه بحث دانشگاه مبداء و انتقالی به وضوح توی Transcript من اومده. با این وجود به نظرتون بازم این موضوع را تو SOP مطرح نکنم؟
    دوست عزیز حتمن مطرح کن و سعی کن از این اتفاق یک Outcome خوب به طرف بدی.
    مثلن همین که نمراتت تو دانشگاه شیراز خوب بوده میشه اینجور بیان بشه که نشان میده خودم رو خیلی سریع با شرایط جدید وفق دادم- اصل انتقال: چون برام مهم بود که تحصیلاتم رو در دانشگاه خوبی ادامه بدم تلاشم رو کردم و موفق شدم به جای بهتری انتقالی بگیرم...
    اگر درست پردازش بشه میتونه تاثیر مثبت هم داشته باشه...

ApplyAbroad Veteran

روند sop به این صورت منطقی هست؟
    ۱. تحت تاثیر یکی از بزرگان وارد دانشگاه خوبی شدم
    ۲. چطور از اون رشته به سمت گرایش ارشد کشیده شدم و درس های اختیاری مرتبط رو گذروندم
    ۳. کارهای مرتبطی که انجام دادم به عنوان پیش زمینه انجام تز
    ۴. تجربه TA ای و علاقمند شدن به کار اکادمیک
    ۵. برنامه درسی که برای اینده مدنظر دارم و زمینه های پژوهشی مورد علاقه
    ۶. چرا این دانشگاه رو انتخاب کردم و فکر میکنم گزینه مناسبی هستم

سلام به همه دوستان
    من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم و در مورد آوردن اسم استاد در sop هنوز به نتیجه مشخصی نرسیدم. یه پاراگراف هست از سایت دانشگاه برکلی که میگذارمش و تقاضا دارم که دوستان علی الخصوص مخالفین آوردن اسم استاد تو رزومه (چه باهاش ارتباط داشته باشیم چه نداشته باشیم) نظرشون رو بگن که با در نظر گرفتن این متن بالاخره بهتره که اسم استاد تو sop آورده بشه یا نه؟ :

The third part is composed of why you want to go to graduate school, what you would like to study (research), and ideally, with whom you would like to study. Write the department or consult the web for information concerning the professor's research interests, then consult your library for recent publications. When you can mention what you would like to study, and whom you would like to study with, it often indicates to a department that you've done your homework and have serious intentions about the pursuit of graduate study

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)