صفحه 157 از 197 نخستنخست ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط htcwf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم و در مورد آوردن اسم استاد در sop هنوز به نتیجه مشخصی نرسیدم. یه پاراگراف هست از سایت دانشگاه برکلی که میگذارمش و تقاضا دارم که دوستان علی الخصوص مخالفین آوردن اسم استاد تو رزومه (چه باهاش ارتباط داشته باشیم چه نداشته باشیم) نظرشون رو بگن که با در نظر گرفتن این متن بالاخره بهتره که اسم استاد تو sop آورده بشه یا نه؟ :

The third part is composed of why you want to go to graduate school, what you would like to study (research), and ideally, with whom you would like to study. Write the department or consult the web for information concerning the professor's research interests, then consult your library for recent publications. When you can mention what you would like to study, and whom you would like to study with, it often indicates to a department that you've done your homework and have serious intentions about the pursuit of graduate study
    من در مورد خودم میگم. در گرایش من بعضا ده تا استاد وجود داره که مثلا من از کار 6 تاشون متنفرم، 2 تا رو هیییی، و عاشق کار دو نفر باقیمونده هستم. من قصدم اینه که اسم این دو نفر اخر رو به عنوان افرادی که بسیااااار زمینه کاریشون با من مشترکه و دو نفر دیگه رو به عنوان افرادی که به قسمتی از پژوهش هاشون علاقمندم ذکر کنم. و برام مهم نیست که 6 نفر باقیمونده منو نگیرن. اتفاقا این منم که اصلا دوست ندارم با اونا کار کنم.

من فکر میکنم اوردن اسم افراد حداقل نشونه ایه که شما یه تحقیق جزئی راجع به دانشگاه مقصد کردی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان،
    يه راهنمايي تو نوشتن sop ميخواستم. يه جايي خوندم كه سعي كنين تو sop وقتي به يه صفتي از خودتون اشاره ميكنين تنها به اين اشاره اكتفا نكنين و با آوردن يه مثال يا اتفاقي كه براتون افتاده نشون بدين كه اون صفت چطوري نمود پيدا كرد. حالا سوال من اين بود كه مثلا من اگه بخوام واسه نشون دادن پشتكار و هارد ووركينگ يه مثال بيارم كه علمي نباشه ( مثلا تو يه بازه زماني باور نكردي سال پيش يه اپلاي رو به هر قيمتي بود انجام دادم، البته منظور از قيمت مسائل مالي نبود). آيا همچين چيزي ارزش داره و آيا درسته يا نه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط red_skn نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    يه راهنمايي تو نوشتن sop ميخواستم. يه جايي خوندم كه سعي كنين تو sop وقتي به يه صفتي از خودتون اشاره ميكنين تنها به اين اشاره اكتفا نكنين و با آوردن يه مثال يا اتفاقي كه براتون افتاده نشون بدين كه اون صفت چطوري نمود پيدا كرد. حالا سوال من اين بود كه مثلا من اگه بخوام واسه نشون دادن پشتكار و هارد ووركينگ يه مثال بيارم كه علمي نباشه ( مثلا تو يه بازه زماني باور نكردي سال پيش يه اپلاي رو به هر قيمتي بود انجام دادم، البته منظور از قيمت مسائل مالي نبود). آيا همچين چيزي ارزش داره و آيا درسته يا نه؟
    سلام

در SoP زیاد مجال پرداختن به این مسائل رو ندارید...
    توصیه می کنم بیشتر بپردازید که رئوس موضوعات تحقیقاتی مدنظرتون، اهداف علمی مورد نظرتون و سوابق مرتبط با اقدام اخیرتون...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پیش فرض راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

سلام،

نوشتن SoP بخش مهمی از پروسه اپلای کردن است ولی متاسفانه اکثر دانشجوهای ایرانی SoPهای ضعیفی می نویسند یا اشکالات زبانی یا گرامری دارند که شانس پذیرش گرفتن آن ها را کم می کند.
    دانشکده کامپیوتر دانشگاه استنفورد یک راهنمای گام به گام برای نوشتن SoP منتشر کرده است:‌ www.sop-tutorial.com

در هر کدام از گام های این راهنما می توانید با پرداخت پول از یک دانشجو دکتری این دانشکده یا از یک متخصص نوشتن آکادمیک کمک بگیرید. لطفا به دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

اگر این لینک برای شما باز نشد این لینک را امتحان کنید:‌
    https://sop-tutorial.herokuapp.com

ممنون
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 6th, 2014 در ساعت 03:03 AM

Junior Member

سلام دوستان.
    من در sopام نوشتم که قصد دارم بعد از فارغ التحصیلی، در کشورم عضو هیئت علمی یک دانشگاه در کشورم بشم و دانشی که در این دوره کسب کردم رو به بقیه انتقال بدم .
    می خواستم بدونم این تاثیر منفی در گزینش توسط دانشگاه نداره؟ همچنین در مراحل گرفت ویزا مشکل ایجاد نمی کنه؟ شاید فکر کنند که الکی این رو نوشتم و مصنوعی هست. در حالی که حقیقت هست.
    ممنون.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من در sopام نوشتم که قصد دارم بعد از فارغ التحصیلی، در کشورم عضو هیئت علمی یک دانشگاه در کشورم بشم و دانشی که در این دوره کسب کردم رو به بقیه انتقال بدم .
    می خواستم بدونم این تاثیر منفی در گزینش توسط دانشگاه نداره؟ همچنین در مراحل گرفت ویزا مشکل ایجاد نمی کنه؟ شاید فکر کنند که الکی این رو نوشتم و مصنوعی هست. در حالی که حقیقت هست.
    ممنون.
    don't worry
    it's ok
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

این هم لینک خوبی از دانشگاه نیو مکزیکو برای نوشتن SOP
    http://grad.unm.edu/resources/gs-for...of-intent.html

سلام دوستان
    توی sop چه جوری بگیم که تویه چند تا درس رتبه اول شدیم که مودبانه باشه و یه جورایی احساس تکبر و غرور را نشان نده؟
    این خوبه؟
    I also became top student in ............, ...................., and ....................among our classmates.
    حدودا جند صفحه و کلمه بنویسیم؟
    آخه من حدود 1500 کلمه نوشتم و همش هم در مورد کارهای گذشتمه که نشون می ده من چقدر به رشتم علاقه مندم و در مورد پروژه هایی هست که انجام دادم و فکر نکنم بتونم ازش کم کنم
    نرم افزار یا سایتی سراغ دارین که بتونه غلط های گرامری را برطرف کنه؟
    با نرم افزار latex بنویسیم که قشنگ تر بشه؟
    معادل عبارت فارسی " سختی را به جان خریدم" چی میشه؟ میخوام بگم که با وجود اینکه فلان پروژه خیلی سهت بود ولی من مشتاقانه سختی را به جان خریدم و انجامش دادم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    توی sop چه جوری بگیم که تویه چند تا درس رتبه اول شدیم که مودبانه باشه و یه جورایی احساس تکبر و غرور را نشان نده؟
    این خوبه؟
    I also became top student in ............, ...................., and ....................among our classmates.
    حدودا جند صفحه و کلمه بنویسیم؟
    آخه من حدود 1500 کلمه نوشتم و همش هم در مورد کارهای گذشتمه که نشون می ده من چقدر به رشتم علاقه مندم و در مورد پروژه هایی هست که انجام دادم و فکر نکنم بتونم ازش کم کنم
    نرم افزار یا سایتی سراغ دارین که بتونه غلط های گرامری را برطرف کنه؟
    با نرم افزار latex بنویسیم که قشنگ تر بشه؟
    معادل عبارت فارسی " سختی را به جان خریدم" چی میشه؟ میخوام بگم که با وجود اینکه فلان پروژه خیلی سهت بود ولی من مشتاقانه سختی را به جان خریدم و انجامش دادم
    سلام

1- I was among the top n% students in ... faculty
    2- معمولا ماکزیمم یک صفحه... به requirement های دانشگاهتون مراجعه کنید... معمولا 1000 کلمه....
    3- LaTeX نرم افزار نیست... یک تکنولوژی صفحه آرایی و ویراستاری هست... کسی که SoP رو می خونه دنبال محتوای اون هست نه چیز دیگه ای...
    4- از in a labor love استفاده کنید... To do something passionately and in the labor of love

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام. تو دانشگاه مک گیل زده یک صفحه personal statement. آخه صفحه ای که نیست! با تغییر فونت و فاصله بین خطوط، میشه تعداد کلمات تو هر صفحه را کم و زیاد کرد. میشه راهنمایی کنین. آیا یک فونت استانداردی برای نوشتن SOP هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)