صفحه 158 از 197 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    سلام. تو دانشگاه مک گیل زده یک صفحه personal statement. آخه صفحه ای که نیست! با تغییر فونت و فاصله بین خطوط، میشه تعداد کلمات تو هر صفحه را کم و زیاد کرد. میشه راهنمایی کنین. آیا یک فونت استانداردی برای نوشتن SOP هست؟
    سلام

هنر در رسوندن مطلب در minimum حجم هست...
    از فونت 11 استفاده کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان من sopرو تهیه کردم حالا 3تا سوال داشتم:

1-مخاطب رو دانشگاه قرار بدیم؟ بعد اگه دانشگاه کالجش اسم داشت باید اسم کالج رو هم بیاریم؟ مثلا I am applying to university of Dallas, Naveen Jindal school of business? بعد من یه قسمتی هست که میخوام فقط اسم یکیو بیارم یعنی یا دانشگاه رو یا کالج رو حالا به نظرتون اسم کدوم رو بیارم؟

2- قسمتی که دارم مینویسم که من با استاد تماس گرفتم و اون منو به اپلای تشویق کرد...رو به نظرم خیلی ساده نوشتم یعنی همینو ترجمه انگلیسیشو نوشتم و خواستم ببینم دوستان پیشنهادی ندارن برای این قسمت؟ یه جمله بهتر یا متداول دارین اینجا بزارین من استفاده کنم؟

3-من تمام طول دوران مدرسه شاگرد اول بودم اما توی راهنماهای sop خارجی دیدم که همه نوشته بودن اصلا به دوران قبل از دانشگاهتون اشاره نکنید راجع به دانشگاه و برنامه آینده فقط صحبت کنین...خواستم نظر دوستان رو راجع به این هم بدونم که شما بودین اشاره میکردین یا خیر.

ممنون

سلام. تو دانشگاه مک گیل زده یک صفحه personal statement. آخه صفحه ای که نیست! با تغییر فونت و فاصله بین خطوط، میشه تعداد کلمات تو هر صفحه را کم و زیاد کرد. میشه راهنمایی کنین. آیا یک فونت استانداردی برای نوشتن SOP هست؟
    منم خودم با این قضیه مشکل دارم.

ولی University of Missouri به عنوان مثال یک گایدلاین دقیق گذاشته.
    نوشته که

Size : 12
    Font : Times New Roman
    Margin : 1-inch on all sides
    Line spacing : 1.5

تاکیدم کرده که must not exceed 1.5 pages

هرچند واقعاً سخته توی 1 و 1.5 صفحه نوشتن ولی باز این که فنت و سایز و فاصله خطوط رو بدن حداقل آدم میدونه تکلیفش چیه.

درضمن خیلی دقیقا هم گفته از پاراگراف 1 تا 5 چی بنویسید و چیارو address کنید.

در نهایت ، من خودم بین دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم فقط همین UM هست که اینجوری دقیق گایدلاین داره و من دارم همین فرمت رو برای بقیه جاها استفاده میکنم. فکر نکنم روی اینش خیلی گیر باشن ( اگه گایدلاین مشخص خود دانشگاه نداره )

- یه توصیه به دوستانی که برای ترم های بعد میخوان اقدام کنند:
    این SoP رو جدی بگیرید. باید روش وقت گذاشت و برای اینکه یه چیز خوب در بیاد باید فکر و وقت و انرژی زیادی روش گذاشت. فکر نکنین 1 هفته ای میشه یه چیز توپ نوشت. از چند وقت پیش ( مثلاً 2 ماه ) توی فکرش باشید و هرچی به ذهنتون میرسه بنویسید یه جا جمع کنید و آخر جمع و جورش کنید )
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    منم خودم با این قضیه مشکل دارم.

ولی University of Missouri به عنوان مثال یک گایدلاین دقیق گذاشته.
    نوشته که

Size : 12
    Font : Times New Roman
    Margin : 1-inch on all sides
    Line spacing : 1.5

تاکیدم کرده که must not exceed 1.5 pages

هرچند واقعاً سخته توی 1 و 1.5 صفحه نوشتن ولی باز این که فنت و سایز و فاصله خطوط رو بدن حداقل آدم میدونه تکلیفش چیه.

درضمن خیلی دقیقا هم گفته از پاراگراف 1 تا 5 چی بنویسید و چیارو address کنید.

در نهایت ، من خودم بین دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم فقط همین UM هست که اینجوری دقیق گایدلاین داره و من دارم همین فرمت رو برای بقیه جاها استفاده میکنم. فکر نکنم روی اینش خیلی گیر باشن ( اگه گایدلاین مشخص خود دانشگاه نداره )

- یه توصیه به دوستانی که برای ترم های بعد میخوان اقدام کنند:
    این SoP رو جدی بگیرید. باید روش وقت گذاشت و برای اینکه یه چیز خوب در بیاد باید فکر و وقت و انرژی زیادی روش گذاشت. فکر نکنین 1 هفته ای میشه یه چیز توپ نوشت. از چند وقت پیش ( مثلاً 2 ماه ) توی فکرش باشید و هرچی به ذهنتون میرسه بنویسید یه جا جمع کنید و آخر جمع و جورش کنید )
    این طوری که میشه یک چی حدود 600-700 تا کلمه! خیلی خیلی کمه.
    من خودم چون دانشگاهی که میخوام اپلای کنم چیزی نگفته، از همون لاین اسپیس 1 استفاده میکنم. (:

Junior Member

سلام
    کسی نمونه sopزیست شناسی سلولی ملوکولی داره , بفرسته؟
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 11th, 2014 در ساعت 11:25 PM

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها

1-مخاطب رو دانشگاه قرار بدیم؟ بعد اگه دانشگاه کالجش اسم داشت باید اسم کالج رو هم بیاریم؟ مثلا I am applying to university of Dallas, Naveen Jindal school of business? بعد من یه قسمتی هست که میخوام فقط اسم یکیو بیارم یعنی یا دانشگاه رو یا کالج رو حالا به نظرتون اسم کدوم رو بیارم؟

2- قسمتی که دارم مینویسم که من با استاد تماس گرفتم و اون منو به اپلای تشویق کرد...رو به نظرم خیلی ساده نوشتم یعنی همینو ترجمه انگلیسیشو نوشتم و خواستم ببینم دوستان پیشنهادی ندارن برای این قسمت؟ یه جمله بهتر یا متداول دارین اینجا بزارین من استفاده کنم؟

3-من تمام طول دوران مدرسه شاگرد اول بودم اما توی راهنماهای sop خارجی دیدم که همه نوشته بودن اصلا به دوران قبل از دانشگاهتون اشاره نکنید راجع به دانشگاه و برنامه آینده فقط صحبت کنین...خواستم نظر دوستان رو راجع به این هم بدونم که شما بودین اشاره میکردین یا خیر.

ممنون
    سلام.میشه sop رو قرار بدی اینجا که ما هم بتونیم ازش ایده بگیریم؟

این طوری که میشه یک چی حدود 600-700 تا کلمه! خیلی خیلی کمه.
    من خودم چون دانشگاهی که میخوام اپلای کنم چیزی نگفته، از همون لاین اسپیس 1 استفاده میکنم. (:
    آره میگم این خیلی بده . هم تاکید کرده که از 1.5 صفحه بیشتر نشه هم تاکید کرده که فاصله بین خطوط 1.5 باشه ( که زیاده ) منم برای دانشگاه های دیگه همون تا 2 صفحه خواهم نوشت و فاصله خطوط رو کمتر میکنم.

ولی یکی از نکاتی که میگن حتماً رعایت شه در نوشتن SoP اینه که دانشگاه اگه Instruction یا Guideline داره خودش حتماً باید ازش پیروی کرد.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها

ممنون
    سلام

1- مخاطب باید دانشگاه و به عبارت بهتر admission committee باشه...
    2- در همین حد کفایت می کنه...
    3- دقیقا... به اینده و اهدافتون بپردازید نه به تاریخ!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی صنعتی، دانشگاه تهران

سلام دوستان
    کسی نمونه ی SOP برای رشته های دیزاین داره؟
    پیشاپیش ممنون

دوستان من یه سوال دارم، من به دوتا گرایش (Research Area ) که در یک دپارتمان ( به عنوان مثال Computer Science ) هست علاقه دارم. مثلا
    1- Networks, Systems and Security Lab (NSS) و
    2- Imager Laboratory for Graphics, Visualization and HCI (Imager)

حالا نمی دونم اصلا صلاح هست این دو گرایش رو در SOP خودم بنویسم و یا توضیح بدم درباره شون ؟
    و متعاقبا هم در CV این دو را به عنوان Research Interest خودم بگنجانم ؟

مقطعی که من میخوام براش اپلای کنم Master of Computer Science هست. ایم مساله توی فرآیند پذیرش ام تاثیر منفی نمی گذاره ؟ ( پیش خودشون فکر نمی کن که من هنوز مرددم بین دو reseach area و از این داستان ها ... ؟)

این مساله واقعا برای من سوالی هست، ممنون میشوم دوستان نظرشون رو بدن، چرا که تا ددلاین من چیزی نمونده.
    ویرایش توسط Lightmoon : December 13th, 2014 در ساعت 01:55 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)