صفحه 159 از 197 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

با سلام
    من یکسری نمونه SOP برای رشته ی زیست شناسی نیاز دارم. لطفاً اگر امکانش هست چند نمونه بگذارید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

نقل قول نوشته اصلی توسط Lalehky نمایش پست ها
    با سلام
    من یکسری نمونه SOP برای رشته ی زیست شناسی نیاز دارم. لطفاً اگر امکانش هست چند نمونه بگذارید.
    سلام
    دوست عزیز، sop رشته های مختلف چندان تفاوتی با هم ندارند، برای نمونه، لازم نیست حتما sop رشته خودتون رو بخونید، شما می تونید برای الهام گرفتن و آشنایی sop سایر رشته ها رو بخونید. بخش عمده sop ها (سوابق تحصیلات، علاقه مندی ها، برنامه شما برای آینده و..) با هم فرقی ندارند. توی این تاپیک و تاپیک های دیگه این بخش می تونید نمونه های زیادی رو ببینید
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Lightmoon نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم، من به دوتا گرایش (Research Area ) که در یک دپارتمان ( به عنوان مثال Computer Science ) هست علاقه دارم. مثلا
    1- Networks, Systems and Security Lab (NSS) و
    2- Imager Laboratory for Graphics, Visualization and HCI (Imager)

حالا نمی دونم اصلا صلاح هست این دو گرایش رو در SOP خودم بنویسم و یا توضیح بدم درباره شون ؟
    و متعاقبا هم در CV این دو را به عنوان Research Interest خودم بگنجانم ؟

مقطعی که من میخوام براش اپلای کنم Master of Computer Science هست. ایم مساله توی فرآیند پذیرش ام تاثیر منفی نمی گذاره ؟ ( پیش خودشون فکر نمی کن که من هنوز مرددم بین دو reseach area و از این داستان ها ... ؟)

این مساله واقعا برای من سوالی هست، ممنون میشوم دوستان نظرشون رو بدن، چرا که تا ددلاین من چیزی نمونده.

سلام دوست عزیز.

راهنمایی که من به نظرم میرسه که میتونه برات مفید باشه اینه که قاطعیت در نوشتن هدف و مردد نبودن خیلی مهم هست.توصیه میکنم که فکر کنید و تصمیم قاطع بگیرید که دقیقا میخواهید چی بخونید و اون رو در SOP ذکر کنید.اما همونطور هم که خودت اشاره کردی میتونی در CV اون رو به عنوان Research Interest بیاری.

با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان
    نمی دونم چرا برای من صحبتهای دوستان هست اما فایلهای sop که برای نمونه گذاشتید توی پستها نیست.
    میشه لطفا راهنمایی کنید.یک نمونه برای رشته برق می خوام

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Lightmoon نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم، من به دوتا گرایش (Research Area ) که در یک دپارتمان ( به عنوان مثال Computer Science ) هست علاقه دارم. مثلا
    1- Networks, Systems and Security Lab (NSS) و
    2- Imager Laboratory for Graphics, Visualization and HCI (Imager)

حالا نمی دونم اصلا صلاح هست این دو گرایش رو در SOP خودم بنویسم و یا توضیح بدم درباره شون ؟
    و متعاقبا هم در CV این دو را به عنوان Research Interest خودم بگنجانم ؟

مقطعی که من میخوام براش اپلای کنم Master of Computer Science هست. ایم مساله توی فرآیند پذیرش ام تاثیر منفی نمی گذاره ؟ ( پیش خودشون فکر نمی کن که من هنوز مرددم بین دو reseach area و از این داستان ها ... ؟)

این مساله واقعا برای من سوالی هست، ممنون میشوم دوستان نظرشون رو بدن، چرا که تا ددلاین من چیزی نمونده.
    سلام

1- به اعتقاد من کسی که در CV خودش صرفا یک عنوان و زمینه تحقیقاتی رو بیاره، نمی تونه اسم خودش رو محقق بگذاره...
    یک محقق باید دایره نسبتا پویایی از موضوعات مرتبط رو در کنار هم به عنوان علائق تحقیقاتی خودش داشته باشه تا بتونه کاربردهای مختلف یک طرح رو گسترش و تسری بده...
    قطعا هر دو مورد رو قید کنید...

2- خیر!!!!.... چنین اتفاقی نمی افته!

در ضمن دو موردی که بالا ذکر کردید اسم آزکایشگاه هستند نه زمینه تحقیقاتی...
    با نوشتن اونها به همین فرم در CV، خیلی ناشیانه نشون میدید که دنبال عضویت در دو تا آزمایشگاه موجود در فلان دانشگاه هستید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

دوستان من از یک شخص معروف در اس او پی استفاده کردم. یعنی آورده ام که این حرف این شخص سرلوحه زندگیم بوده. مشکل Plagiarism پیش نیاد؟
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوستان من از یک شخص معروف در اس او پی استفاده کردم. یعنی آورده ام که این حرف این شخص سرلوحه زندگیم بوده. مشکل Plagiarism پیش نیاد؟
    سلام

نقل قول رو در "گیومه" قرار بدید و صریحا اون رو بیان کنید...
    در این صورت مشکلی پیش نمیاد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع-دانشکده فنی دانشگاه تهران

سلام دوستان
    من برای یه دانشگاه توی کالیفرنیا دارم اپلای میکنم. گفته که هم Statement of Purpose میخواد و هم Statement of Personal History . خواستم بدونم کجا میشه نمونه های هردوشونو گیر بیارم؟ چون گفته باید با هم فرق کنن و متفاوت باشن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tempus نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای یه دانشگاه توی کالیفرنیا دارم اپلای میکنم. گفته که هم Statement of Purpose میخواد و هم Statement of Personal History . خواستم بدونم کجا میشه نمونه های هردوشونو گیر بیارم؟ چون گفته باید با هم فرق کنن و متفاوت باشن.
    سلام

تفاوت این دو مدرک، تفاوت گذشته و آینده هست...
    در SoP مقاصد تحقیقاتی و برنامه های مطالعاتی که قصد دارید در صورت پذیرش دنبال کنید رو میارید...
    در SoPH به گذشته علمی و تحقیقاتی (و بعضا شخصی) خودتون می پردازید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع-دانشکده فنی دانشگاه تهران

ممنون از توضیحاتتون. اما من یک نمونه sop استاندارد و یک نمونه SOPH استاندارد میخوام ببینم و با هم مقایسشون کنم تا بتونم برای خودم هم بنویسم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

تفاوت این دو مدرک، تفاوت گذشته و آینده هست...
    در SoP مقاصد تحقیقاتی و برنامه های مطالعاتی که قصد دارید در صورت پذیرش دنبال کنید رو میارید...
    در SoPH به گذشته علمی و تحقیقاتی (و بعضا شخصی) خودتون می پردازید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)