صفحه 16 از 197 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

به نظرم اولش رو خوب شروع نکردی، شاید بهتر باشه که بگی‌ توی یک کنفرانس یا مسافرت ، یا چیزی شبیه این با یک سری افراد آشنا شدم، و ارتباط‌هایی‌ که ایجاد شد، و صحبت‌ها و.. ، منو ترغیب کرد که رشتمو عوض کنم، البته این یکی‌ از گزینه‌ها است، به نظرم اینکه اولش با این شروع کردی که من مردد بودم، خیلی‌ خوب نیست، بهتر قوی تر باشه، البته بازم به نظر من !!!

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

کسی پیدا میشه کلا برام SoP بنویسه ؟؟؟
    کلا انگلیسی رایتینگم تعطیله !
    اطلاعاتی از خودم بخواد بهش میدم
    یه چند نکته ام هست که میخوام بهش اشاره کنه

ویرایش توسط h.behrouz : February 13th, 2010 در ساعت 04:23 PM دلیل: فونت نامناسب

Junior Member

کلا sop چقدر باید باشه؟700 کلمه کمه؟

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط somaye-686 نمایش پست ها
    کلا sop چقدر باید باشه؟700 کلمه کمه؟
    این بستگی به دانشگاه مقصد داره. مثلا بعضی ها تعداد کلمه رو مشخص می کنند و بعضی ها هم نه ! ولی به نظر من شما ابتدا سعی کنید یک SOP تا 1500 کلمه بنویسید و سپس با توجه به نیاز دانشگاه آن را کم یا زیاد نمایید.

Junior Member

دوستان لطف می کنید از لحاظ محتوایی و ترتیب مطالب sop منو اصلاح کنید.از لحاظ گرامری اشکالات زیاد داره که میدم دارالترجمه.ممنون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

با سلام

من به شخصه از این SoP خوشم اومد! کلیه مطالبی که آورده شده به موضوع مرتبط بوده و گذشته از اشکالات گرامری و ترتیب مطالب خیلی خوب نوشته شده.
    پاراگراف اول به خوبی نشون میده که علاقه و استعداد پشت این تصمیم قرار داره.
    فقط چند تا توصیه می کنم که امیدوارم براتون قابل استفاده باشه:
    شما باید در پاراگرافهای بعدی در راستای ادعایی (تا اینجا) که در اولین پاراگراف آوردید صحبت کنید. طوری باید بین پاراگرافها ارتباط منسجم باشه که خواننده بتونه این ارتباط رو به راحتی درک کنه
    مثلا تو پاراگراف دوم این انسجام وجود نداره. یکی بپرسه این پاراگراف می خواد چی بگه آدم دچار شک میشه. اولش از اوضاع ایران صحبت کردید که منجر به علاقه در شما شده ولی آخرش از رتبه کنکور حرف زدین.
    پیشنهاد من در ادامه پاراگراف اول اینه که:
    در دو پاراگراف مختلف در مورد اون ادعاتون صحبت کنید. می گید علاقه دارید چرا؟ از کجا میشه فهمید؟
    بعد بگید چرا شما ممتاز هستید در این زمینه؟ موفقیتهاتون؟ سوابق کاری داشتید اگه اشاره کنید. سوابق درخشان تحصیلی داشتید اشاره کنید. توجه کنید که فقط اشاره کنید.
    بعد در مورد این تجربه ها و موفقیتهاتون در پاراگرافهای مختلف توضیح بدین. اینجوری ارتباط قابل حسی بین نوشته هاتون برقرار میشه و خواننده مشتاق میشه بیشتر در مورد اشارات شما بدونه!
    در ادبیات انگلیسی پاراگراف باید هدف مشخصی رو دنبال کنه و دارای ابتدا و انتها یا بهتر بگم آشنایی و نتیجه گیری باشه.

موفق باشید

Junior Member

مرسی از راهنماییتون.می خواستم بگم که چون علاقه خاص داشتم خیلی تلاش کردم و توی اون امتحان قبول شدم.اما حق باشماست اصلا چنین برداشتی نمیشه کرد.فکرمی کن حتی اگر حذفش کنم بهتر باشه.چون توی رزومه نوشتم.در هرصورت ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Concordia University

سلام خدمت همگی

اگر ممکنه این SOP رو بخونید و نظرات اصلاحیتونو بدین.
    توضیح اینکه من فوق مکانیک دارم و الان میخوام برای Master of Engineering اقدام کنم.
    ممنون.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط DIESEL نمایش پست ها
    اگر ممکنه این SOP رو بخونید و نظرات اصلاحیتونو بدین.
    سلام دوست عزیز

سطح انگلیسی مقاله در حد عالی نیست ولی به عنوان نسخه اولیه بد نیست. پاراگراف اول رو گرامرشو چک کردم و احساس می کنم یکم باید از لحاظ گرامری روی متنش کار بشه.
    ولی به نظر شخصی من محتوای SoP رو اونجوری که باید و شاید خوب آماده نکردین. خیلی وارد جزئیات درسهایی که پاس کردین و پروژه هایی که داشتین شدین و یکم از اهداف SoP دور شدین. من توصیه می کنم یکم از بالا نگاه کنید. از انگیزه ها تون از موفقیتهاتون و ... صحبت کنید تا خواننده متوجه استعداد و علاقه شدید و آگاهانه شما به ادامه تحصیل بشه. نمونه های SoP رو بخونید شاید بهتون کمک کنه.

موق باشید

سلام دوستان. من SOP خودم را نوشته ام اما استادم ازم ايراد گرفته و گفته بايد اصلاحش كني. كسي مي تونه SOP منو بخونه و اصلاحش كنه؟ راستش من خيلي هم عجله دارم. اما چون تازه عضو شده ام امكان attach فعلاً ندارم. اگر كسي مايل بود به من كمك كنه SOP منو بخونه به من email بزنه.
    ویرایش توسط ariaie : May 22nd, 2012 در ساعت 09:31 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)