صفحه 160 از 197 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط tempus نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون. اما من یک نمونه sop استاندارد و یک نمونه SOPH استاندارد میخوام ببینم و با هم مقایسشون کنم تا بتونم برای خودم هم بنویسم.
    سلام

نوشتن و انتقال موثر و مثمرثمر مفاهیم و اطلاعات یک هنر هست نه یک ساختار از پیش set شده به صورت standard...
    کار درست بررسی تعداد زیادی مدرک تهیه شده هست (که در وب فراوان پیدا میشه) و تهیه یک ساختار شخصی سازی شده و بیان شخصی خودتون منجر به تهیه مدرکی مناسب خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام. اگه حجم SOP از اون چیزی که تو سایت ذکر کردن بیشتر بشه، چه اتفاقی ممکنه بیفته؟ اگه گفته باشن یک صفحه ولی مثلا یک صفحه و 5-6 خط بشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    سلام. اگه حجم SOP از اون چیزی که تو سایت ذکر کردن بیشتر بشه، چه اتفاقی ممکنه بیفته؟ اگه گفته باشن یک صفحه ولی مثلا یک صفحه و 5-6 خط بشه.
    سلام

ممکن هست در ظاهر اتفاقی نیفته...
    ولی بررسی مدارک application همیشه چند بعدی هست...
    مثلا وقتی اعلام میشه که SoP باید n خط باشه، reviewer قطعا به این موضوع دقت داره که applicantی که این حد رو به عنوان معیار دقیق در نظر نگرفته، شاید در بحث نوشتار کافی تبحر نداشته باشه...
    در ضمن همون 5 خط با وجود ناچیز بودن مدرک رو از 1 صفحه به 2 صفحه تغییر میده!!!
    توصیه من به شما این هست که به عنوان یک potential graduate student از توانایی های زبانیتون استفاده کنید و با paraphrase کردن چند جمله از مدرک حاضر اون رو به زیر یک صفحه برسونید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member

سلام
    من یه سوالی برام پیش اومده درباره SOP اونم اینکه یکی از دوستان به من گفتن که برای آمریکا باید صراحتا تاکید کنی توی sopکه من میخوام برگردم ایران...من آخرش نوشتم که هدفم اینه که میخوام استاد دانشگاه بشم اما ننوشتم توی ایران...این دوست ما میگفت موقع ویزا sopرو ازتون میخوان ...البته از دوست من که الان آمریکاست نگرفته بودن...اما یکی دیگه از بچه ها که اونجاست گفته که توی sopکه به سفارت میدی بنویس که میخوام تو ایران استاد دانشگاه بشم و اونیکه به دانشگاه میدی هرچی خواستی بنویس.
    من راستش دوست نداشتم توی اون sopکه به دانشگاه نوشتم این که تو ایران میخوام استاد دانشگاه بشم رو بیارم...حالا خواستم ببینم نظر دوستان چیه؟ ضرورتی داره ذکر کنیم؟ نمیشه توی اونیکه میدیم سفارت اینو بنویسیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوالی برام پیش اومده درباره SOP اونم اینکه یکی از دوستان به من گفتن که برای آمریکا باید صراحتا تاکید کنی توی sopکه من میخوام برگردم ایران...من آخرش نوشتم که هدفم اینه که میخوام استاد دانشگاه بشم اما ننوشتم توی ایران...این دوست ما میگفت موقع ویزا sopرو ازتون میخوان ...البته از دوست من که الان آمریکاست نگرفته بودن...اما یکی دیگه از بچه ها که اونجاست گفته که توی sopکه به سفارت میدی بنویس که میخوام تو ایران استاد دانشگاه بشم و اونیکه به دانشگاه میدی هرچی خواستی بنویس.
    من راستش دوست نداشتم توی اون sopکه به دانشگاه نوشتم این که تو ایران میخوام استاد دانشگاه بشم رو بیارم...حالا خواستم ببینم نظر دوستان چیه؟ ضرورتی داره ذکر کنیم؟ نمیشه توی اونیکه میدیم سفارت اینو بنویسیم؟
    من تا به حال نشنیده بودم کسی توی SOP اینو بنویسه. اصلا ضرورتی نداره اینو بنویسید.

من خودم روی اس او پی خیلی ذغذغه داشتم و بعد از چندبار نوشتن، دادم یکی از دوستانم که ادبیات انگلیسی خونده تصحیح و بازنویسیش کرد. با وجود این، بازهم فکر می کردم شاید مشکلاتی داشته باشه. در نهایت دادمش به یک نفر نیتیو که واقعا زیر و روش کرد!! قیمتی هم که گرفت، حقیقتاً منصفانه بود و از قیمت های داخلی پیشنهاد شده ارزون تر. الان فکر می کنم اگر من اس اوپی اصلاح نشده رو می فرستادم، چه بلایی سرم میومد؟! حتما پیشنهاد می کنم قبل از ارسال، به یک نفر نیتیو بدهید تا اس او پی را اصلاح کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    هیچ اتفاقی نمی افته. من خیلی از اس او پی ها رو دیدم که بین 1000 تا 1200 کلمه اند. بنابراین با خیال راحت اما با یک زبان زنده اس او پی رو بنویسید.

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    اصلا مگر کل SOP چقدر فضا داره که شما بخواهید این داستان ها رو هم تعریف کنید. شما فقط باید درمورد هدفت تحصیلیتون و چرای اون و چرای اون دانشگاه حرف بزنید. برای سفارتم همون رو میتونید بدید. حالا یعنی اگر در SOP تاکید نکرده باشید و شفاها بهشون بگید قبول نیست؟
    ارادت
    نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان، نیاز به راهنمایی فوری دارم

یه استادی منو تشویق به اپلای کرده و گفته توی sop توضیح بدم که چرا میخوام عضو گروهش بشم و گفتن که اسم من رو اولین نفر در قسمت اساتید بالقوه بنویس. حالا این سوال برام پیش اومده که اگه ایشون در روند بررسی اپلیکیشن من رو نخوان، اپلای من دیگه تلف شده و استاد دیگه ای منو در نظر نمیگیره؟
    آیا من میتونم از چند تا استاد دیگه هم اسم ببریم تا استادای دیگه هم من رو در نظر بگیرن؟؟؟
    و اگه آره، باید قبل از نوشتن اسم اساتید ازشون اجازه بگیرم؟ چون به چندتایی برای پوزیشن خالی ایمیل زدم ولی جواب ندادن!!!

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی صنعتی، دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Lightmoon نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم، من به دوتا گرایش (Research Area ) که در یک دپارتمان ( به عنوان مثال Computer Science ) هست علاقه دارم. مثلا
    1- Networks, Systems and Security Lab (NSS) و
    2- Imager Laboratory for Graphics, Visualization and HCI (Imager)

حالا نمی دونم اصلا صلاح هست این دو گرایش رو در SOP خودم بنویسم و یا توضیح بدم درباره شون ؟
    و متعاقبا هم در CV این دو را به عنوان Research Interest خودم بگنجانم ؟

مقطعی که من میخوام براش اپلای کنم Master of Computer Science هست. ایم مساله توی فرآیند پذیرش ام تاثیر منفی نمی گذاره ؟ ( پیش خودشون فکر نمی کن که من هنوز مرددم بین دو reseach area و از این داستان ها ... ؟)

این مساله واقعا برای من سوالی هست، ممنون میشوم دوستان نظرشون رو بدن، چرا که تا ددلاین من چیزی نمونده.
    دوست عزیز من با شرایط رشته ی شما آشنایی ندارم. اما خودم که رشته م دیزاین هست، میخوام در یک دانشکده، برای دو گرایش طراحی صنعتی و طراحی برای پایداری اپلای کنم. ازشون پرسیدم که چه مواردی رو باید برای هرکدوم جداگانه بفرستم، SOP هم جزو مواردی بود که بهم گفتن برای هر برنامه، یکی جداگانه باید بنویسی. اینه که فکر میکنم بهتره دو تا SOP مجزا بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)