صفحه 162 از 197 نخستنخست ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان به نظر شما به این سوالات چی جواب بدم در sop:
    1-چرا هلند را انتخاب کردید
    2-چرا شهر امستردام
    3-چرا دانشگاه امستردام

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

با سلام
    من قسمت اول SoP رو (معرفی و بیان تاریخچه از خودم) به هر شکل کامل کردم اما در مورد قسمت دوم تنها کارایی که می تونم ذکر کنم سوابق کاری هست که به مدت چند سال بعد از فارغ التحصیلی داشتم. من فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار هستم و سوابق کاریم هم در همین رابطه توی یک شرکت نرم افزاری بوده. از نظر شما آوردن این موارد، SoP من رو قوی می کنه ؟ یا اینکه بهتره سوابق کاری رو توی CV بیارم به همراه نامه از سوی کارفرما و بی خیال SoP بشم ؟
    ممنون از شما.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanbin نمایش پست ها
    با سلام
    من قسمت اول SoP رو (معرفی و بیان تاریخچه از خودم) به هر شکل کامل کردم اما در مورد قسمت دوم تنها کارایی که می تونم ذکر کنم سوابق کاری هست که به مدت چند سال بعد از فارغ التحصیلی داشتم. من فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار هستم و سوابق کاریم هم در همین رابطه توی یک شرکت نرم افزاری بوده. از نظر شما آوردن این موارد، SoP من رو قوی می کنه ؟ یا اینکه بهتره سوابق کاری رو توی CV بیارم به همراه نامه از سوی کارفرما و بی خیال SoP بشم ؟
    ممنون از شما.
    سلام

سوابق کاری ربطی به SoP نداره...
    اونها رو باید در CV قید بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

من این نوشته رو امروز دیدم در رابطه با SOP، به نظرم خوندنش خالی از لطف نیست:

DON'T start your research statement with a quote from Albert Einstein. You may think that's a good idea, but so do the other 50% of the applicants. Hell, don't start it with any quote, unless it's from something like Gossip Girl. XOXO

DON'T say you've wanted to be a professor since you were 4 years old. We won't believe you. When you were 4, you either wanted to be a policeman, an astronaut, or a firefighter. Admit it

Computer Science is a field with many fads. Therefore, DON'T say you want to do research on genetic algorithms, or expert systems. Those are so 1980s. DO say you want to work on algorithmic game theory, cloud computing, or green computing

DON'T have your recommenders write that you are "from a good family." Unless that family has a Turing Award or two, we don't care

DON'T say you have a proof that P != NP and that you will only show it to us if we admit you. We may have admitted a guy like that once, but this mistake will not be repeated, so come up with your own gimmick

DON'T start your statement with "respected sirs." There are women in the faculty too, you know

DO mention the name of a professor that you want to work with, but make sure the professor is still alive

DON'T have a "recommender loop" in which you write a recommendation letter for somebody that is writing a recommendation letter for you. At least make the cycle of longer length to confuse us a bit

DO read over the version of the application that you submit to each school after doing a find-and-replace for the school name. Typos can creep up -- "I've always wanted to go to MIT, because the Barkeley faculty are the best

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

سلام

من میخوام مستر رشته خودم رو دوباره اونجا بخونم، یعنی همون مستر.
    به نظرتون چه دلیلی بیارم تو sop؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    سلام

من میخوام مستر رشته خودم رو دوباره اونجا بخونم، یعنی همون مستر.
    به نظرتون چه دلیلی بیارم تو sop؟
    سلام

این کار اصولا چندان شایع نیست... خصوصا اینکه فارق از بحث پذیرش، مشکل بزرگتر برای master مجدد، متقاعد کردن visa officer هست...
    با این حال می تونید دلائلی بیارید مثل:

1- قصد دارید در آینده برای دکترا اقدام کنید و سطح پایین تحصیلات در رشتتون در ایران و عقبه نه چندان robust علمیتون در لیسانس یا فوق (که البته خود همین حرف توانایی های شما رو زیر سوال میبره!) باعث شده به فکر بیفتید که برای ایجاد یک background قوی، در یک دانشگاه خوب مجددا تحصیل کنید...

2- دانشگاه شما در دوره ارشد بیشتر در زمینه انجام پروژه ها و کارهای عملی فعال بوده و علی رغم تجارب بسیار خوبی که براتون داشته، نتونسته عقبه تئوری شما رو اونطور که باید و شاید تقویت کنه...

3- و ...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

این کار اصولا چندان شایع نیست... خصوصا اینکه فارق از بحث پذیرش، مشکل بزرگتر برای master مجدد، متقاعد کردن visa officer هست...
    با این حال می تونید دلائلی بیارید مثل:

1- قصد دارید در آینده برای دکترا اقدام کنید و سطح پایین تحصیلات در رشتتون در ایران و عقبه نه چندان robust علمیتون در لیسانس یا فوق (که البته خود همین حرف توانایی های شما رو زیر سوال میبره!) باعث شده به فکر بیفتید که برای ایجاد یک background قوی، در یک دانشگاه خوب مجددا تحصیل کنید...

2- دانشگاه شما در دوره ارشد بیشتر در زمینه انجام پروژه ها و کارهای عملی فعال بوده و علی رغم تجارب بسیار خوبی که براتون داشته، نتونسته عقبه تئوری شما رو اونطور که باید و شاید تقویت کنه...

3- و ...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    خیلی ممنون، شما همیشه جواب هاتون کامل بوده
    با این تفاسیر من رفتم برا دکترا
    حالا یه سوال،
    تو نوشتن sop فقط اشاره به زمینه کاری کافی هست یا اینکه باید اسم استادی که میخوام کار کنم رو بگم؟
    تو همین اشاره به زمینه کاری، در موردش توضیح بدم که تو پایان نامه فوق چی کار کردم یا فقط یه اشاره کنم؟
    ویرایش توسط Seigneur : January 28th, 2015 در ساعت 04:35 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    خیلی ممنون، شما همیشه جواب هاتون کامل بوده
    با این تفاسیر من رفتم برا دکترا
    حالا یه سوال،
    تو نوشتن sop فقط اشاره به زمینه کاری کافی هست یا اینکه باید اسم استادی که میخوام کار کنم رو بگم؟
    تو همین اشاره به زمینه کاری، در موردش توضیح بدم که تو پایان نامه فوق چی کار کردم یا فقط یه اشاره کنم؟
    سلام

1- اگر با استادی از پیش هماهنگ کردید و روی همکاری با شما نظر مثلت داشت، میتونید مختصرا از این موضوع در SoP یاد بفرمایید...
    2- خیر... SoP جای پرداختن به آینده هست نه گذشته... اگر ایده ای دارید که در راستای تزتون بوده، می تونید اون رو شرح بدید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام و وقت همگی به خیر

یه سوال داشتم، اگه برای دلیلی که دانشگاه رو انتخاب کردیم، بگیم استادی که الان میخوایم باهاش کار کنیم رو مقالش خوندیم تو فلان مجله، فهمیدیم تو این دانشگاه هست و دیدم فلان دوستم که قبلا تو لیسانس هم کلاس بودم هم الان اونجاست، از اون سوال کردم و در مورد امکانات گسترده و فلان و بهمان دانشگاه شما تعریف کرد، خوبه؟ منطقیه؟

پیشاپیش سپاسگزارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    سلام و وقت همگی به خیر

یه سوال داشتم، اگه برای دلیلی که دانشگاه رو انتخاب کردیم، بگیم استادی که الان میخوایم باهاش کار کنیم رو مقالش خوندیم تو فلان مجله، فهمیدیم تو این دانشگاه هست و دیدم فلان دوستم که قبلا تو لیسانس هم کلاس بودم هم الان اونجاست، از اون سوال کردم و در مورد امکانات گسترده و فلان و بهمان دانشگاه شما تعریف کرد، خوبه؟ منطقیه؟

پیشاپیش سپاسگزارم
    سلام

خیر!

توجیه چنین مسئله ای به دلائل منطقی مثل:

1- تحقیقات منحصر به فرد استاد
    2- دانشجویان و lab خیلی قوی اون
    3- فعالیتش در موضوعات interdiscipinary
    4- ...

نیاز داره و صرفا خوندن مقاله یک استاد نمی تونه منطقا منجر بشه که یک applicant برای کار با اون جذب بشه...
    دلیل آخرتون بدک نیست... ولی اون هم به کلیت دانشگاه مربوط میشه نه به استاد...
    در کل در مواقعی که نمی تونید در مورد موضوعی منطقی توضیح بدید، از آوردن اون در SoP خودداری کنید... چون در این صورت خیلی مصنوعی به نظر خواهد اومد و متقاعد کننده نخواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)