صفحه 163 از 197 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

سوابق کاری ربطی به SoP نداره...
    اونها رو باید در CV قید بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام

میدونم که شما از باسابقه های فروم هستید و تجربیات زیادی دارید ولی باید با این جوابتون مخالفت کنم.
    درسته که بیان سوابق کاری با ذکر تاریخ و محل و ... نباید توی SOP بیاد، ولی حتما باید توی SOP بگید که چه کارهایی کردید و چه چیزهایی یاد گرفتید.
    جای دیگه ای هم گفته بودید که SOP مربوط به گذشته نیست و مربوط به آینده است. فکر نمی کنم که اینطور باشه و دستورالعمل SOP رو که تو سایت های دانشگاه ها بخونید میبینید که اکثرا صراحتا ذکر می کنن که باید توی SOP بگید که تا الان چکار کردید. خصوصا اگر از درس فاصله گرفتید باید دلایلش رو توی SOP بگید. بخش عمده ای از SOP خود من (حدود دو سوم) شامل تجربیات و کارهایی است که انجام دادم و در انتها به بیان اهداف و دلیل انتخاب دانشگاه و ... پرداختم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت - تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام و ممنون بابت سایتتون
    من دارم واسه North Carolina State University اقدام می کنم
    واسه مقطع دکتری
    البته الان ارشد می خونم و ترم دو هستم
    تو سایت دانشگاه یه قسمت داره که باید Personal Statement و Resume / CV و all Other Documents رو آپلود کنم
    میشه راهنماییم کنید که چطوری باید بنویسم؟ و اینکه چند صفحه باید باشه ؟
    بازم ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghhajar نمایش پست ها
    سلام

میدونم که شما از باسابقه های فروم هستید و تجربیات زیادی دارید ولی باید با این جوابتون مخالفت کنم.
    درسته که بیان سوابق کاری با ذکر تاریخ و محل و ... نباید توی SOP بیاد، ولی حتما باید توی SOP بگید که چه کارهایی کردید و چه چیزهایی یاد گرفتید.
    جای دیگه ای هم گفته بودید که SOP مربوط به گذشته نیست و مربوط به آینده است. فکر نمی کنم که اینطور باشه و دستورالعمل SOP رو که تو سایت های دانشگاه ها بخونید میبینید که اکثرا صراحتا ذکر می کنن که باید توی SOP بگید که تا الان چکار کردید. خصوصا اگر از درس فاصله گرفتید باید دلایلش رو توی SOP بگید. بخش عمده ای از SOP خود من (حدود دو سوم) شامل تجربیات و کارهایی است که انجام دادم و در انتها به بیان اهداف و دلیل انتخاب دانشگاه و ... پرداختم
    سلام

نظر شما محترم هست دوست عزیز...

فقط یک نکته رو جهت روشن تر شدن موضعم عرض می کنم:

همونطور که شما بهتر از من مستحضرید، SoP مخفف Statement of Purpose هست... به نوعی بیانی از اهداف آینده... کارهایی که فرد در گذشته انجام داده می تونه خیلی دقیق در CV بیان بشه... به علاوه از این تفاوت معنایی هم که بگذریم، حجم محدود SoP اجازه نمیده با پرداختن به این مسائل فرعی، applicant به اصل موضوع یعنی برنامه آینده بپردازه...
    ارتباط CV و SoP اساسا جهت تکمیل طیف زمانی گذشته و آینده هست تا applicant تحت کنف اونها در CV از عقبه خودش بگه و در SoP بپردازه به آینده و اهدافش...
    و در آخر این که می فرمایید:
    خصوصا اگر از درس فاصله گرفتید باید دلایلش رو توی SOP بگید
    اصولا منافاتی با نظر من نداره... چرا که بیان علت gap تحصیلی اصولا با بیان سوابق تحصیلی متفاوت هست... من نگفتم علت gap توضیح داده نشه... عرض کردم SoP جای بیان سوابق نیست..

در آخر توصیه دارم به منابعی که اصول تدوین SoP رو بررسی کردند، مجددا نظری داشته باشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ویرایش توسط Matinking : February 2nd, 2015 در ساعت 03:17 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط twisterjaz نمایش پست ها
    سلام و ممنون بابت سایتتون
    من دارم واسه North Carolina State University اقدام می کنم
    واسه مقطع دکتری
    البته الان ارشد می خونم و ترم دو هستم
    تو سایت دانشگاه یه قسمت داره که باید Personal Statement و Resume / CV و all Other Documents رو آپلود کنم
    میشه راهنماییم کنید که چطوری باید بنویسم؟ و اینکه چند صفحه باید باشه ؟
    بازم ممنونم
    سلام

حجم این دست مدارک معمولا به وسیله هر دانشگاهی تعیین میشه...
    در غیر اینصورت می تونید به حالتی معمولا سایع هست (یک صفحه یا حدود 500 تا 600 کلمه) اکتفا بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم در مورد سوالم راهنماییم کنید.

من میخوام واسه یه دانشگاه SOP بنویسم. تو اون دانشگاه یه استادی یه اوکی نیم بندی بهم داده. باهاش ملاقات حضوری هم داشتم حتی. البته الانم باهاش در ارتباطم و یه مقاله مشترک هم داریم کار میکنیم. حتی به خاطر اون دوباره جی آر ای دادم تا نمره مورد نظر اون رو بیارم. این استاد چند وقت پیش توی همین ایمیلایی که در مورد مقاله بود گفت که به خاطر پایین اومدن قیمت نفت وضعیت فاندینگشون uncertain هستش. من الان موندم که توی اس او پی ای که واسه این دانشکده میفرستم فقط به اسم این استاد اشاره کنم، یا اسم دوتا استاد دیگه هم که زمینه کاریشون نزدیکه ذکر کنم؟ تاثیرات منفی و مثبت این تصمیم چیا میتونه باشه؟ ممکنه با ذکر اسم دوتا استاد دیگه اون استاد اولی هم بیخیال بشه؟

پیشاپیش از جواباتون ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط map نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم در مورد سوالم راهنماییم کنید.

من میخوام واسه یه دانشگاه SOP بنویسم. تو اون دانشگاه یه استادی یه اوکی نیم بندی بهم داده. باهاش ملاقات حضوری هم داشتم حتی. البته الانم باهاش در ارتباطم و یه مقاله مشترک هم داریم کار میکنیم. حتی به خاطر اون دوباره جی آر ای دادم تا نمره مورد نظر اون رو بیارم. این استاد چند وقت پیش توی همین ایمیلایی که در مورد مقاله بود گفت که به خاطر پایین اومدن قیمت نفت وضعیت فاندینگشون uncertain هستش. من الان موندم که توی اس او پی ای که واسه این دانشکده میفرستم فقط به اسم این استاد اشاره کنم، یا اسم دوتا استاد دیگه هم که زمینه کاریشون نزدیکه ذکر کنم؟ تاثیرات منفی و مثبت این تصمیم چیا میتونه باشه؟ ممکنه با ذکر اسم دوتا استاد دیگه اون استاد اولی هم بیخیال بشه؟

پیشاپیش از جواباتون ممنونم
    سلام

عنوان کردن اسم استاد تنها زمانی می تونه کارایی داشته باشه که واقعا جواب محکمی از اون فرد گرفته باشید و در جذب شما مصر باشه...
    ذکر اسامی مختلفی که عملا نظری روی کار با شما ندارند، نه کسی که SoP رو می خونه گول می زنه و نه به استادی که اسمش رو آوردید القا می کنه که شما رو جذب کنه...
    توصیبه می کنم جای ارائه یک roster از اسم اساتید، صرفا از همین استاد نام ببرید و کار تحقیقاتی مشترکتون رو هم عنوان کنید... ولی حرفی از علاقه اون برای کار باهاتون نیارید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Veteran

من sop یکی از دوستانم رو میخوندم که واسه دکترا از پردو فاند گرفته پارسال. تو پاراگراف آخر، حدود 4-5 تا از استادهایی رو که به کارشون علاقمند بود به علاوه زمینه های تحقیقاتیشون نوشته بود. به نظر من این کار باعث میشه که مطمئن بشید application شما به دست تمامی افرادی که به کار باهاشون علاقمندید کار کنید برسه. البته مسلمه که خیلی زمینه های تحقیقاتی این استادا نباید با هم تفاوت داشته باشه. این نکته رو هم بگم که این دوست من این sop رو تو writing center دانشگاه caltech ریوایز کرده بود. یعنی خیلی هم کار نامرسوم و نامعقولی نمیتونه باشه. نتیجه اش هم که پذیرش با فاند از پردو بوده.

من هم در آخر sop مثلا به 4 تا استاد اشاره کردم. گفتم یکی از دلایلی که من دانشگاه x رو انتخاب کردم این بوده که استادهای زیادی داره که روی زمینه مورد علاقه من کار میکنن. دکتر a که کارش روی m برای من جالبه، دکتر b که من به تحقیقاتش در زمینه n علاقه زیادی دارم و ...! یکی از مزایای این کار اینه که نشون میده شما حداقل یه تحقیق انجام دادید و انتخاب این دانشگاه رو هوا نبوده.

الآنم یکی از 4 استادی که توی یکی از دانشگاه ها اسمش رو تو sop آورده بودم و قبلش هیچ مکاتبه ای نداشتیم، قرار مصاحبه گذاشته و از یه دانشگاه دیگه هم با نام بردن 3 تا استاد در sop پذیرش گرفتم.
    ویرایش توسط haley : February 10th, 2015 در ساعت 08:05 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم و صنایع غذایی

سلام دوستان، ايا كسي personal statement براي رشته Food Science نوشته ؟

سلام دوستان
    یه سوال برام پیش اومده اونم اینکه statement of purpose با statement of interest فرق داره و اگر داره چه فرقی؟ ممنون میشم کمک کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh65 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال برام پیش اومده اونم اینکه statement of purpose با statement of interest فرق داره و اگر داره چه فرقی؟ ممنون میشم کمک کنید.
    سلام

هیچ تفاوتی ندارند...
    دو title برای یک entity!!!

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)