صفحه 165 از 197 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط lilit64 نمایش پست ها
    سلام دوستان، برای نوشتن sop چه طور باید توجیه کنم که دوباره میخوام ارشد صنایع بخونم؟ (چون الان ارشد صنایع-صنایع دارم)
    سلام

یک توجیه می تونه این باشه که مثلا دوره ای که گذروندید، بیشتر عملی و کاربردی بوده و صرف انجام پروژه شده و الان در نظر دارید در دوره ای نظری تر شرکت کنید و مثلا آماده بشید برای یک فصل تحقیقاتی مثل دکترا...
    یا می تونید بگید دوره ارشد برای شما چندان قوی برگزار نشده و درصدد جبران هستید... البته این توجیه شمشیر رو لبه است!!! چون بالقوه عملکرد قبلی شما رو زیر سوال می بره...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

اینجا اکثر افراد برای دکترا SOP مینویسن که خوب توی ارشد زمینه ی تحقیقاتیشون رو پیدا کردن و یا افرادی که درس های تئوری تر خوندن که درسشون دارای پایان نامه با موضوع خاصی هست هم تکلیفشون مشخصه که موضوع پایان نامه میشه موضوع مورد علاقه شون اما من که تازه ترم هشت لیسانس عمران هستم و رشته ما آخرش 3 تا پروژه داره فقط فولاد،بتن،راه... که هرکدوم یه ساختمان معمولی هستند و راه که اصلاً زمینه ی مورد علاقه من نیست.
    چه چیزی میتونم در مورد هدفم از اینکه چرا می خوام ارشد بگیرم بگم؟تنها هدف واقعی من که تا به الان به ذهنم میرسه و باهاش آشنا هستم می خوام ارشد و دکترای سازه بگیرم تا بتونم در سازه های قوی تر از ساختمون کار کنم مثل برج ها مخصوصاً برج های خاصی که در دنیا معروفن(البته یعنی سازه های جدیدی که ساخته میشه و خاص باشه،قبلیا که دیگه ساختن تموم شد) و پل های بزرگ.دوس دارم مهندس همچین پروژه هایی باشم.میدونم شاید خیلی کلی هستش اما خوب من فعلاً اطلاعات ریزتری ندارم و آلمان رو انتخاب کردم که خوب نسبت به هزینه کشور خیلی خوب و پیشرفته ای هستش و چرا این دانشگاه رو انتخاب کردم خوب حدود 9 یا 10 تا دانشگاه که شانس پذیرش توش داشته باشم و رشته مورد علاقه ام یعنی ارشد سازه رو به زبان آلمانی دارن رو انتخاب کردم و به همشون اپلی کردم دیگه.
    صادقانه جواب سوالات اینه.اما چی بهشون بگم بهتره خوب؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    اینجا اکثر افراد برای دکترا SOP مینویسن که خوب توی ارشد زمینه ی تحقیقاتیشون رو پیدا کردن و یا افرادی که درس های تئوری تر خوندن که درسشون دارای پایان نامه با موضوع خاصی هست هم تکلیفشون مشخصه که موضوع پایان نامه میشه موضوع مورد علاقه شون اما من که تازه ترم هشت لیسانس عمران هستم و رشته ما آخرش 3 تا پروژه داره فقط فولاد،بتن،راه... که هرکدوم یه ساختمان معمولی هستند و راه که اصلاً زمینه ی مورد علاقه من نیست.
    چه چیزی میتونم در مورد هدفم از اینکه چرا می خوام ارشد بگیرم بگم؟تنها هدف واقعی من که تا به الان به ذهنم میرسه و باهاش آشنا هستم می خوام ارشد و دکترای سازه بگیرم تا بتونم در سازه های قوی تر از ساختمون کار کنم مثل برج ها مخصوصاً برج های خاصی که در دنیا معروفن(البته یعنی سازه های جدیدی که ساخته میشه و خاص باشه،قبلیا که دیگه ساختن تموم شد) و پل های بزرگ.دوس دارم مهندس همچین پروژه هایی باشم.میدونم شاید خیلی کلی هستش اما خوب من فعلاً اطلاعات ریزتری ندارم و آلمان رو انتخاب کردم که خوب نسبت به هزینه کشور خیلی خوب و پیشرفته ای هستش و چرا این دانشگاه رو انتخاب کردم خوب حدود 9 یا 10 تا دانشگاه که شانس پذیرش توش داشته باشم و رشته مورد علاقه ام یعنی ارشد سازه رو به زبان آلمانی دارن رو انتخاب کردم و به همشون اپلی کردم دیگه.
    صادقانه جواب سوالات اینه.اما چی بهشون بگم بهتره خوب؟
    بنظرم همین چیزایی که اینجا گفتین را صادقانه بگید خوبه
    اینکه در ایران پروژه ها یا تحقیقات در سطح بالایی نیست
    اینکه دوست دارید در زمینه مثلا سازه باز بخونید، بیشتر بلد بشید و کار تحقیقاتی کنید
    اینکه مثلا دانشگاه شما امکانات بالایی داره که شما میتونید با تلاش خودتون کارهای تحقیقی خوبی انجام بدید
    و و و
    فقط دقت کنید متنی که مینویسید درست باشه و سازماندهی شده
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

دوستان من برای یکی از دانشگاههای آلمان برای مستر میخوام اپلای کنم میخوام بنویسم. برای دانشگاههای کانادا که نوشته بودم اسم چند تا استاد رو که علاقه مندم به کارشون آورده بودم نمیدونم برای آلمان هم باید همین کارو کنم یا نه؟ چون ممولا سیستم اروپا برای مستر متفاوته استاد رو اونور انتخاب میکنن. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sagh نمایش پست ها
    دوستان من برای یکی از دانشگاههای آلمان برای مستر میخوام اپلای کنم میخوام بنویسم. برای دانشگاههای کانادا که نوشته بودم اسم چند تا استاد رو که علاقه مندم به کارشون آورده بودم نمیدونم برای آلمان هم باید همین کارو کنم یا نه؟ چون ممولا سیستم اروپا برای مستر متفاوته استاد رو اونور انتخاب میکنن. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام

اگر با استادی مکاتبه داشتید و feedback مثبتی گرفتید، ذکر بفرمایید...
    ولی در کل بقیه مفاد SoP به مراتب مهمتر و برای فکر و بهبود از درجه اهمیت بالاتری برخوردارند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    من با یه استاد صحبت کردم و از من خسته که سوپ رو بر اساس یه مقاله که معرفی‌ کرده بنویسم آیا کسی‌ تاحالا تجربشو داشته؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید کجای سوپ باید بهش اشاره کنم و چی‌ باید بنویسم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mosch نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با یه استاد صحبت کردم و از من خسته که سوپ رو بر اساس یه مقاله که معرفی‌ کرده بنویسم آیا کسی‌ تاحالا تجربشو داشته؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید کجای سوپ باید بهش اشاره کنم و چی‌ باید بنویسم
    سلام

این استاد دنبال این هست که شما کار انجام داده شده در این مقاله و پیشبرد اون رو به عنوان موضوع تحقیقاتی دوره graduate خودتون داشته باشید...
    درواقع با چنین درخواستی دنبال این هست که ببینه بعد از خوندن مقاله by default چه contribution هایی به ذهن شما میاد...
    هرچه تفسیر شما از مقاله و کارهایی که میشه در ادامه راه اون انجام بشه بهتر باشه، نظر استاد بیشتر جلب خواهد شد...
    بعد از مطالعه دقیق مقاله، ایده هاتون رو استخراج کنید و در پاراگرافی (هایی) که به مقاصد تحقیقاتی تون در آینده می پردازید، اون (ها) رو شرح بدید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

سلام دوستان،

من برای دکتری عمران از دانشگاه کلورادو پذیرش فول فاند دارم. یک چندتا سوال دارم در مورد SOP ممنون میشم راهنمایی کنید

1) این SOP برای سفارت رو، بالاخره بهتره عینا مشابه SOP که به دانشگاه دادیم باشه یا نه باید فرق کنه؟ اگر باید فرق کنه دقیقا چه فرقی باید بکنه؟!
    2) اگر SOP ها باید یکی باشه، من SOP ای که به دانشگاه دادم دو صفحه ای بوده. به نظرتون بهتر نیست خلاصش کنم تا SOP سفارت بیشتر از یک صفحه نباشه؟!
    3) این (PT (Purpose of Travel که میگن بعضی از سفارت ها از آدم مطالبه می کنند چه فرقی با SOP میکنه؟! هم یک SOP باید ببریم هم یک PT؟!

خیلی ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Ameri19 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من برای دکتری عمران از دانشگاه کلورادو پذیرش فول فاند دارم. یک چندتا سوال دارم در مورد SOP ممنون میشم راهنمایی کنید

1) این SOP برای سفارت رو، بالاخره بهتره عینا مشابه SOP که به دانشگاه دادیم باشه یا نه باید فرق کنه؟ اگر باید فرق کنه دقیقا چه فرقی باید بکنه؟!
    2) اگر SOP ها باید یکی باشه، من SOP ای که به دانشگاه دادم دو صفحه ای بوده. به نظرتون بهتر نیست خلاصش کنم تا SOP سفارت بیشتر از یک صفحه نباشه؟!
    3) این (PT (Purpose of Travel که میگن بعضی از سفارت ها از آدم مطالبه می کنند چه فرقی با SOP میکنه؟! هم یک SOP باید ببریم هم یک PT؟!

خیلی ممنون
    سلام

1- دوستانی که در زمینه های حساس کار می کنند، گاها SoP ی که برای مقاصد کنسولی آماده می کنند رو کمی سانسور می کنند... البته با توجه به اینکه research plan ی که استاد نهایتا تصویب می کنه در این میان اثر مهمتری داره و کلا به دلیل اینکه research plan می تونه به مراتب اثرات مخربتری بگذاره، دلیل خیلی محکمی برای تغییر SoP وجود نداره...

2- چرا... SoP دو صفحه ای در کل طولانی تلقی میشه و همون یک صفحه انتخاب بهتری هست...

3- PT در مورد کسانی صادق هست که graduate student رسمی نیستند و به مقاصد غیر از حضور در یک دوره آموزش عالی رسمی قصد سفر دارند... مثلا کار به عنوان دستیار آموزشی در آزمایشگاه فلان دانشکاه زیر نظر بهمان استاد... ارائه این مدرک اساسا بنا به درخواست کنسولگری انجم میشه و با توجه به مطالبی که عرض کردم به احتمال قریب به یقین نیازی به PT نخواهید داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان

1 - من کارشناسی نفت خوندم ولی برای ارشد میخوام مکانیک سیالات رو بخونم. به خاطر همین تغییر برای نوشتن SOP دچار مشکل شدم که این تغییر رشته رو با چه دلیلی ذکر کنم؟ به عنوان مثال بگم که چون بعضی از دروسه تخصصی مکانیک در رشته ما هم بودش و من هم در این دروس هم نمره متوسط و هم نمره بالا دارم این میتونه توجیهی باشه یا نه؟

2 - من در یکی از پست های صفحه 161 خوندم که ((
    تجربیات علمی و تحقیقاتی ای که تا کنون به دست آوردید )) . در مورد این هم میخواستم بپرسم که من از سال اول دانشگاه برای استادها تحقیقات زیادی انجام دادم یعنی مقالات روز رو ترجمه میکردم و بهشون میدادم و 2 ماه هم توی کارخونه کارآموزی رفتم. ولی متاسفانه من نتونستم در رشته نفت مقاله بدم و مقالات ترجمه ای من هم اکثرن در زمینه مکانیک سیالات و مهندسی مواد بودن. با این اوصاف به نظر شما من چه چیزی رو ذکر کنم؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)