صفحه 166 از 197 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط amiruuu نمایش پست ها
    سلام دوستان

1 - من کارشناسی نفت خوندم ولی برای ارشد میخوام مکانیک سیالات رو بخونم. به خاطر همین تغییر برای نوشتن SOP دچار مشکل شدم که این تغییر رشته رو با چه دلیلی ذکر کنم؟ به عنوان مثال بگم که چون بعضی از دروسه تخصصی مکانیک در رشته ما هم بودش و من هم در این دروس هم نمره متوسط و هم نمره بالا دارم این میتونه توجیهی باشه یا نه؟

2 - من در یکی از پست های صفحه 161 خوندم که ((
    تجربیات علمی و تحقیقاتی ای که تا کنون به دست آوردید )) . در مورد این هم میخواستم بپرسم که من از سال اول دانشگاه برای استادها تحقیقات زیادی انجام دادم یعنی مقالات روز رو ترجمه میکردم و بهشون میدادم و 2 ماه هم توی کارخونه کارآموزی رفتم. ولی متاسفانه من نتونستم در رشته نفت مقاله بدم و مقالات ترجمه ای من هم اکثرن در زمینه مکانیک سیالات و مهندسی مواد بودن. با این اوصاف به نظر شما من چه چیزی رو ذکر کنم؟؟؟
    سلام

1- هر دلیلی که باعث این تصمیم شده... دو موردی که فرمودید اصلا دلیل نیست!!!... مسائلی که می تونید به عنوان دلیل پوشش بدید موارد زیر هستند:
    - علاقه بیشتر...
    - بحث درآمد...
    - ...

2- به موضوعات تحقیقاتی و رئوس علائقتون بپردازید و توضیح بدید بر اساس تجارب آزمایشگاهی و دانش تئوری ای که کسب کردید، چه هدفی رو از لحاظ علمی دنبال می کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

با سپاس و تشکر از پاسختون Matinking عزیز

من با خوندن این قسمت از پست شما (( 1 - بخش معرفی و پیش زمینه انگیزه های کنونی... وقایعی که (در گذشته و کودکی) باعث شده اند که مسیر زندگی علمی و تحقیقاتی شما در این راه پیش بره... )) سوالی برام پیش اومده. منظورتون شامل موفقیتها در تمام مقاطع تحصیلی هستش یعنی اون بخش کودکی رو میپرسم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amiruuu نمایش پست ها
    با سپاس و تشکر از پاسختون Matinking عزیز

من با خوندن این قسمت از پست شما (( 1 - بخش معرفی و پیش زمینه انگیزه های کنونی... وقایعی که (در گذشته و کودکی) باعث شده اند که مسیر زندگی علمی و تحقیقاتی شما در این راه پیش بره... )) سوالی برام پیش اومده. منظورتون شامل موفقیتها در تمام مقاطع تحصیلی هستش یعنی اون بخش کودکی رو میپرسم؟
    سلام

می تونه باشه...

مهم این هست که اگر از گذشته شخصی تون حرفی به میان می آورید به نوعی اون رو مرتبط کنید به دستاوردهای قعلی یا اهداف آینده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

یه دانشگاه personal statement خواسته! آیا این همون sop هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    یه دانشگاه personal statement خواسته! آیا این همون sop هست؟
    توضیحات دانشگاه میشیگان در همین مورد:
    Q: What is the difference between the Academic Statement of Purpose and the Personal Statement?
    A:
    Academic Statement of Purpose:
    The statement of purpose should be a concise, well-written statement about your academic and research background, your career goals, and how Michigan's graduate program will help you meet your career and educational objectives.
    A: Personal Statement (500 word limit): The personal statement should describe how your background and life experiences including cultural, geographical, financial, educational or other opportunities or challenges, motivated your decision to pursue a graduate degree
    نتایج جستجوی گوگل رو هم ببینیم:
    https://www.google.com/search?q=diff...ent+of+purpose

Junior Member

سلام دوستان
    دانشگاه به من ایمیل زده که واسه TA اپلای کنم و گفته CV و letter of interest outlining any previous teaching experience باشه توش.
    می خواستم ببینم کسی همچین letter of interest ای نوشته؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که چیا و چجوری بنویسم.
    با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Beckham23 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشگاه به من ایمیل زده که واسه TA اپلای کنم و گفته CV و letter of interest outlining any previous teaching experience باشه توش.
    می خواستم ببینم کسی همچین letter of interest ای نوشته؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که چیا و چجوری بنویسم.
    با تشکر
    سلام

برای تهیه این letter of interest صرفا کافی هست یک پاراگراف از تجارب teacher assistantship خودتون (درس مورد نظر، شرح وظایف، ...) در مقطع قبلی رو به SoP اضافه کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان

من مدتی هست که مرتب دارم راجع به نوشتن SOP تحقیق می کنم. و تقریبا حدود 15 نمونه یا بیشتر SOP رو مربوط به رشته " فیزیک" خوندم. ولی هنوز نمی تونم برای خودم بنویسم، چون تحصیلات ارشد و لیسانسم خیلی درخشان نبوده و مقاله ای رو هم که توی ارشد کار کردم ، ربطی به رشته مورد علاقه من در مقطع دکتری نداره ( ارشد تیوری کار کردم پلاسما ) و برای دکتری قصد دارم "ماده چگال تجربی " بخونم.
    با این اوصاف ، کسی می تونه من و راهنمایی کنه که چطور یک SOP خوب بنویسم و چطور تحصیلات گذشته مو به هدف آیندم مربوط کنم؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید، ( در ضمن من تقریبا پست های قبلی و خوندم ؛ راجع به فیزیک نبودند) .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق ازاد

سلام به همه دوستان عزیز من یک نمونه sop برای رشته برق قدرت میخوام برای مقطع مستر دوستانی که هم رشته من هستن خواهش میکنم یه نمونه از sop خودشان را به من بدن تا من با توجه به اون برای خودم بنویسم خیلی ازتون ممنون

Junior Member

با سلام و احترام.
    SOP من تقریباً 1500 کلمه شده، 2200 تا بود کمش کردم شد اینقد. جداً زیاده؟ ( دلم نمی خواد کمش کنم، فکر می کنم اگه وقت می ذاشتن همون 2200 کلمه رو می خوندن به شناخت کاملتری از Applicant می رسیدن. دیگه فکر کنم واقعاً ضروریات رو رسوندم به 1500 تا. )
    رو سایت دانشگاه ننوشته چند کلمه، چند صفحه، چه فونتی و چه سایزی و صفحه بندی چطور باشه؟. فقط یه brief statement خواستن در مورد علاقمندیها و دلایل انتخاب دانشگاه.
    من در مورد همه تجارب شغلی و تحصیلیم نوشتم ( انگار همونهایی که توی CV و Resume هست رو توضیح دادم به ترتیب تاریخ تا زمینه کار و علاقمندیم معلوم بشه) و آخر سر در مورد دلایل انتخابم و انگیزه ام.
    هنوز یعنی به لحاظ حجم زیاده؟ به لحاظ محتوی چطوره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)