صفحه 167 از 197 نخستنخست ... 67117157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,661 تا 1,670 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط haida نمایش پست ها
    با سلام و احترام.
    SOP من تقریباً 1500 کلمه شده، 2200 تا بود کمش کردم شد اینقد. جداً زیاده؟ ( دلم نمی خواد کمش کنم، فکر می کنم اگه وقت می ذاشتن همون 2200 کلمه رو می خوندن به شناخت کاملتری از Applicant می رسیدن. دیگه فکر کنم واقعاً ضروریات رو رسوندم به 1500 تا. )
    رو سایت دانشگاه ننوشته چند کلمه، چند صفحه، چه فونتی و چه سایزی و صفحه بندی چطور باشه؟. فقط یه brief statement خواستن در مورد علاقمندیها و دلایل انتخاب دانشگاه.
    من در مورد همه تجارب شغلی و تحصیلیم نوشتم ( انگار همونهایی که توی CV و Resume هست رو توضیح دادم به ترتیب تاریخ تا زمینه کار و علاقمندیم معلوم بشه) و آخر سر در مورد دلایل انتخابم و انگیزه ام.
    هنوز یعنی به لحاظ حجم زیاده؟ به لحاظ محتوی چطوره؟
    سلام

معمولا SoP رو در حد 500 تا 600 کلمه یا به نوعی در حدود یک صفحه درخواست می کنند..
    من در مواردی حد 1000 کلمه رو هم دیدم...
    ولی بعید هست 1500 کلمه پذیرفتنی باشه... توصیه می کنم پیش از submit این موضوع رو از طریق admission committee مورد نظرتون دنبال کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

معمولا SoP رو در حد 500 تا 600 کلمه یا به نوعی در حدود یک صفحه درخواست می کنند..
    من در مواردی حد 1000 کلمه رو هم دیدم...
    ولی بعید هست 1500 کلمه پذیرفتنی باشه... توصیه می کنم پیش از submit این موضوع رو از طریق admission committee مورد نظرتون دنبال کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

با سلام و احترام.
    من تونستم برسونمش به 900 کلمه.
    هرکس اینجا یه نظری می ده و البته محترمه؛ ولی آدم گیج می شه مخصوصاً که خود دانشگاه دقیقاً با جزئیات مشخص نمی کنه چی می خواد؟
    سایت دانشگاه فقط نوشته a brief statement که توش علایق پژوهشی و دلایل انتخاب دانشگاه باشه. اینو در حد 500 کلمه و حتی کمتر هم می شه نوشت. ولی با نظرات متفاوت دوستان، نمی دونم آیا لازمه تجارب شغلی تأثیرگذار رو هم دکر کنیم؟ آخه این که می شه تکرار رزومه و باز تکرار یه چیزایی که تو CV هم هست!!!! نمی تونم ریسک کنم و این فرصت رو از دست بدم. خواهش می کنم راهنمایی کنید: من فکر می کنم فقط همون علایق رو به طور کلی بنویسم و اشاره کنم با توجه به تجارب ذکر شده در CV و resume اینها مورد علاقمه و بعدش هم فقط دلایل انتخاب دانشگاه رو بگم.
    شما چطور فکر می کنید؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط haida نمایش پست ها
    با سلام و احترام.
    من تونستم برسونمش به 900 کلمه.
    هرکس اینجا یه نظری می ده و البته محترمه؛ ولی آدم گیج می شه مخصوصاً که خود دانشگاه دقیقاً با جزئیات مشخص نمی کنه چی می خواد؟
    سایت دانشگاه فقط نوشته a brief statement که توش علایق پژوهشی و دلایل انتخاب دانشگاه باشه. اینو در حد 500 کلمه و حتی کمتر هم می شه نوشت. ولی با نظرات متفاوت دوستان، نمی دونم آیا لازمه تجارب شغلی تأثیرگذار رو هم دکر کنیم؟ آخه این که می شه تکرار رزومه و باز تکرار یه چیزایی که تو CV هم هست!!!! نمی تونم ریسک کنم و این فرصت رو از دست بدم. خواهش می کنم راهنمایی کنید: من فکر می کنم فقط همون علایق رو به طور کلی بنویسم و اشاره کنم با توجه به تجارب ذکر شده در CV و resume اینها مورد علاقمه و بعدش هم فقط دلایل انتخاب دانشگاه رو بگم.
    شما چطور فکر می کنید؟
    سلام

کلمه brief ی که در اون اعلان اومده تلویحا تعداد محدود کلمات رو به ذهن تداعی می کنه...
    از بیان مکررات و ایجاد redundancy بین محتوای مدارک مختلف مثل SoP یا CV خودداری کنید بهتر هست... چون همه این مدارک با هم بررسی میشن و ذکر یک نکته در یکی از اونها کفایت می کنه...
    به نظر من حچم 900 کلمه هم زیاد هست... اساتید معمولا به دنبال کلمات کلیدی در SoP هستند و حوصله خوندن ندارند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام.
    بالاخره رسوندمش به 470 کلمه: فقط در مورد علاقمندیهای پژوهشی، برنامه پژوهشی آینده (مثلاً واسه پایان نامه) و دلایل انتخاب دانشگاه. با فونت cambria سایز 11 تو یه صفحه جاش دادم.
    احتمالاً این دیگه خوبه به لحاظ کمیت. فقط حالا باید نگران محتوای جذابش باشم؛ چه جوری می شه خیلی جذاب و تأثیرگذار شروع کرد ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم و صنایع غذایی

سلام دوستان، ايا كسي ميتونه نمونهاي از brief statement اينجا بزاره، دانشكاه مورد نظر از من خواسته brief statement با ماكسيمم 1000 characters براشون upload كنم، ممنون ميشم اكر دوستان كمك كنند

Junior Member

سلام

دوستان من نمونه sop واسه رشته IT می خوام .از کجا می تونم دانلود کنم؟

(در واقع باید تو پست اول این تاپبک باشه ولی من اصلا نمیتونم فایل های ضمیمه پست ها رو ببینم که دانلود کنم)
    ویرایش توسط bmojtaba : April 28th, 2015 در ساعت 07:34 PM

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

سلام خدمت دوستان عزیز.

این SOP سفارت رو، بی مقدمه شروع کنیم و بعد پایینش بنویسیم: "با احترام، نام و نام خانوادگی!" بهتره، یا اینکه زیرش چیزی ننویسیم کلا؛ فقط تو header بنویسیم: "استیتمنت آو پرپز!، نام و نام خانوادگی"؟!!

ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Ameri19 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز.

این SOP سفارت رو، بی مقدمه شروع کنیم و بعد پایینش بنویسیم: "با احترام، نام و نام خانوادگی!" بهتره، یا اینکه زیرش چیزی ننویسیم کلا؛ فقط تو header بنویسیم: "استیتمنت آو پرپز!، نام و نام خانوادگی"؟!!

ممنون
    سلام

سخت نگیرید!
    تفاوت آنچنانی نداره... متن و محتوای اون به مراتب خیلی بیشتر مستحق مشغول کردن ذهن شما هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

با سلام آیا Statement of Intent با SOP فرق می نماید؟

Statement of Intent
    Your Statement of Intent allows you to explain your personal interest in the program to which you are applying.
    It should reference the kind of knowledge you expect to gain from the program and should define the reasons why you chose the program and how it can satisfy your own interests.
    If your program of interest requires a specific Statement of Intent form to be completed, it can be found in the Supplementary Forms section of your online application.
    Your Statement of Intent must be uploaded as a PDF document in Carleton Central.
    http://graduate.carleton.ca/apply-on...uments/#Intent
    I spring over the spring with the spring in the spring

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام آیا Statement of Intent با SOP فرق می نماید؟

Statement of Intent
    Your Statement of Intent allows you to explain your personal interest in the program to which you are applying.
    It should reference the kind of knowledge you expect to gain from the program and should define the reasons why you chose the program and how it can satisfy your own interests.
    If your program of interest requires a specific Statement of Intent form to be completed, it can be found in the Supplementary Forms section of your online application.
    Your Statement of Intent must be uploaded as a PDF document in Carleton Central.
    http://graduate.carleton.ca/apply-on...uments/#Intent
    سلام

خیر! به صورت کلی یکی هستند...
    درواقع SoP و SoI دو عنوان متفاوت برای یک مفهوم هستند که البته بعضی دانشگاه ها محتوای اونها رو بنا به نظر خودشون customized می کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)