صفحه 168 از 197 نخستنخست ... 68118158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام
    1.
    در متن SOP وبه طور کلی نامه های رسمی به جز نام دانشگاه، دانشکده و دروس که باید با حرف اول بزرگ نوشته شوند...
    مثلا
    was the B.Sc. courses namely Soil Mechanics and Principles of Earthquake Engineering.
    آیا باید مثلا وقتی صحبت از شغل می کنم بزرگ بنویسم
    Civil Engineering
    یا
    نه
    civil engineering
    2.
    البته فکر کنم وقتی می خواهم بگویم من مهندسی عمران خودندم در دانشگاه ایکس باید از این استفاده کنم:
    by studying Civil Engineering in
    3.
    والا گیج شدم:
    theories of soil mechanics
    theories of Soil Mechanics
    4.
    in reference to soil and foundations engineering which stimulated me to survey harder
    in reference to Soil and Foundations Engineering which stimulated me to survey harder
    5.
    I planned to sit for the civil engineering-supervision exam in 2011
    I planned to sit for the Civil Engineering-Supervision Exam in 2011
    6.
    the National University Entrance Exam
    the national university entrance exam
    7.
    ببخشید چرا برای بعضی دانشگاه ها در کنار نامشون the بیاریم برای بعضی ها نه
    الان بگم در داخل متن
    the IAU-Mashhad branch
    IAU-Mashhad branch

با تشکر
    I spring over the spring with the spring in the spring

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    1.
    در متن SOP وبه طور کلی نامه های رسمی به جز نام دانشگاه، دانشکده و دروس که باید با حرف اول بزرگ نوشته شوند...
    مثلا
    was the B.Sc. courses namely Soil Mechanics and Principles of Earthquake Engineering.
    آیا باید مثلا وقتی صحبت از شغل می کنم بزرگ بنویسم
    Civil Engineering
    یا
    نه
    civil engineering
    2.
    البته فکر کنم وقتی می خواهم بگویم من مهندسی عمران خودندم در دانشگاه ایکس باید از این استفاده کنم:
    by studying Civil Engineering in
    3.
    والا گیج شدم:
    theories of soil mechanics
    theories of Soil Mechanics
    4.
    in reference to soil and foundations engineering which stimulated me to survey harder
    in reference to Soil and Foundations Engineering which stimulated me to survey harder
    5.
    I planned to sit for the civil engineering-supervision exam in 2011
    I planned to sit for the Civil Engineering-Supervision Exam in 2011
    6.
    the National University Entrance Exam
    the national university entrance exam
    7.
    ببخشید چرا برای بعضی دانشگاه ها در کنار نامشون the بیاریم برای بعضی ها نه
    الان بگم در داخل متن
    the IAU-Mashhad branch
    IAU-Mashhad branch

با تشکر
    سلام

1، 2، 3، 4، 5 و 6- به جز در اول جمله چنین مواردی رو با حروف کوچک بنویسید...

7- برای title دانشگاه به the نیازی نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

بچه ها اگر کسی نمونه خوبی از sop داره میشه برای من بفرسته .. واقعا لطف بزرگی میکنید اخه چند تا نمونه از اینترنت دانلود کردم ولی به نظرم جالب نیست ! نمونه های اینجا رو هم نمیتونم دانلود کنم ! من تغییر رشته دادم از لیسانسم به فوق ام ، خیلی رشته ام خیلی شدیده ! باید دلیل خوبی پشتش بیارم ... نمونه sop خوب بهم معرفی کنید لطفا ..

سلام دوستان
    من میخاستم کسی هست که SOP رو چک بکنه اینجا؟ اگه هست بگین کدوم پیچ باید آپلود کنیم

Junior Member setarehhhh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام دوستان من به کمک فوری شما نیاز دارم یه SOP واسه مستر فیزیک میخواستم اگه کسی لطف کنه کمکم کنه بسیار ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

ببخشید دو تا سوال داشتم در مورد انگیزه نامه:
    1-انگیزه نامه ای که برای دانشگاه میفرستیم با انگیزه نامه ای که برای سفارت میفرستیم باید یکی باشه یا میشه متفاوت باشه؟
    2-تو انگیزه نامه ای که برای دانشگاه میفرستیم ذکر کنم که میخوام برگردم به کشورم خدمت کنم تو گرفتن پذیرش من تاثیر منفی نمیذاره؟(و البته من علاقه ای به برگشتن ندارم)کلاً تو انگیزه نامه برای دانشگاه بنویسم میخوام برگردم به کشورم خدمت کنم یا نه؟و تو انگیزه نامه ی سفارت چطور؟اگه جفتش باید یکسان باشه چیکار کنم؟

ببخشید که سوالمم یکم شاید پیچیده بیان کردم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    ببخشید دو تا سوال داشتم در مورد انگیزه نامه:
    1-انگیزه نامه ای که برای دانشگاه میفرستیم با انگیزه نامه ای که برای سفارت میفرستیم باید یکی باشه یا میشه متفاوت باشه؟
    2-تو انگیزه نامه ای که برای دانشگاه میفرستیم ذکر کنم که میخوام برگردم به کشورم خدمت کنم تو گرفتن پذیرش من تاثیر منفی نمیذاره؟(و البته من علاقه ای به برگشتن ندارم)کلاً تو انگیزه نامه برای دانشگاه بنویسم میخوام برگردم به کشورم خدمت کنم یا نه؟و تو انگیزه نامه ی سفارت چطور؟اگه جفتش باید یکسان باشه چیکار کنم؟

ببخشید که سوالمم یکم شاید پیچیده بیان کردم.
    سلام

1- معمولا انتظار میره که هر دو در یک راستا باشند... اگر از intonation های متفاوتی هم بهره میگیرید، بهتر هست محتوای دو مدرک خیلی با هم divergent نباشند...

2- داستان خدمت و موارد این چنینی بیشتر از دید سفارت می تونه جذاب باشه... در کل variation جزئی در این قسمت خیلی مهم نیست... مثلا برای دانشگاه کار آکادمیک در کشورتون رو ذکر کنید و برای سفارت برگشتن رو... در این صورت چیزی رو در گفته هاتون نقض نکردید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

با سلام. لطفا بفرمایید که قالب یک SOP باید به چه شکلی باشد (مثلا پاراگراف اول در مورد X ، پاراگراف بعدی در مورد Y و ....)؟ (در هر پاراگراف چه جزییاتی آورده شود)؟
    در ضمن طول یک CV باید چند صفحه باشد(حداقل و حداکثر)؟
    با تشکر از دوستان

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alisafari نمایش پست ها
    با سلام. لطفا بفرمایید که قالب یک SOP باید به چه شکلی باشد (مثلا پاراگراف اول در مورد X ، پاراگراف بعدی در مورد Y و ....)؟ (در هر پاراگراف چه جزییاتی آورده شود)؟
    در ضمن طول یک CV باید چند صفحه باشد(حداقل و حداکثر)؟
    با تشکر از دوستان
    سلام

در کل SoP باید متناسب با نیاز و خواسته های متقاضی اون تهیه بشه و به همین دلیل محتوا و فرمت اون می تونه مورد به مورد تفاوت داشته باشه...
    در کل در پاراگراف اول applicant می پردازه به گذشته... اهدافی که مثلا از سال های دور داشته و منجر شده به ورود به این راه (تحصیلی)... پاراگراف های بعدی می پردازند به حال... کارهایی که فرد تا به حال انجام داده و وضعیت فعلیش و در نهایت آینده... اهداف تحقیقاتی و تحصیلی که برای دنبال کردن اونها plan داره...

سوال دومتون رو در انجمن مرتبط مطرح بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)