صفحه 17 از 197 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Concordia University

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

سطح انگلیسی مقاله در حد عالی نیست ولی به عنوان نسخه اولیه بد نیست. پاراگراف اول رو گرامرشو چک کردم و احساس می کنم یکم باید از لحاظ گرامری روی متنش کار بشه.
    ولی به نظر شخصی من محتوای SoP رو اونجوری که باید و شاید خوب آماده نکردین. خیلی وارد جزئیات درسهایی که پاس کردین و پروژه هایی که داشتین شدین و یکم از اهداف SoP دور شدین. من توصیه می کنم یکم از بالا نگاه کنید. از انگیزه ها تون از موفقیتهاتون و ... صحبت کنید تا خواننده متوجه استعداد و علاقه شدید و آگاهانه شما به ادامه تحصیل بشه. نمونه های SoP رو بخونید شاید بهتون کمک کنه.

موق باشید
    دست شما درد نکنه بخاطر راهنماییها و بخاطر وقتیکه گذاشتید. با توجه به راهنماییهای شما یخورده اصلاحش کردم. ولی دلیل جور کردن برای کسیکه همین الان مدرک فوق داره و میخواد دوباره فوق بخونه چندان راحت نیست. در حقیقت میخوام در صورت پیدا کردن استاد و فاند از همونجا برای تبدیل به دکتری اقدام کنم و اگر نشد حداقل دوسال اونجا باشم و اقامت بگیرم. ولی فکر کنم نوشتن اینا تو SOP اصلا جالب نیست.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پستهای نامرتبط حذف شد. این تاپیک برای گذاشتن نمونه های SoP و راهنمایی دوستان تازه کار هست. بدیهی هست که SoP هر فرد منحصر به اون فرد خواهد بود و به هیچ وجه نمیشه با کپی برداری از نمونه ها یک SoP خوب و کامل بدست آورد ولی نمونه ها می تونه به نویسنده دید بده و به اون در جهت بهتر نوشتن کمک کنه.

لطفا این بحث رو ادامه ندین

با تشکر

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

SoP یکی از دوستان که امکان آپلود فایل رو نداشتن اینجا قرار می دم. دوستان صاحبنظر لطفا راهنمایی کنن

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    SoP یکی از دوستان که امکان آپلود فایل رو نداشتن اینجا قرار می دم. دوستان صاحبنظر لطفا راهنمایی کنن
    فکر می کنم جای یک مقدمه خالی باشه خیلی سریع سراغ خودش رفته. فکر می کنم اگه بتونن مختصر بگن که هدفشون چیه خیلی راحت تر بشه از گذشته ای که دارن به اون هدف نزدیک بشن. (البته این نظر من هست.)
    یک چیز دیگه که من مطمئن نیستم نام بردن اسم اساتید هست که واقعا نمی دونم خوب هستش یا نه؟ بهتر نیست فقط گفته بشه که با استاد اون درس یا بهترین استاد کار کردم تا اسم بیارن چون واقعا کسی که می خونه می دونه اون کیه؟

در آخر هم فکر کنم بهتر باشه که چای پاراگراف 6 و 7 با هم عوض بشه. چون 6 یک دیدگاه فرد از خودش هست و بهتر هست در ادامه اون دیدگاه با هدف تلفیق بشه تا این که باز از علایق صحبت کنه. یک جور ملی حرف زدن هست پاراگراف 6 ولی 7 نگاه جزئی هست.

اینا نظرات من بود. موفق باشید
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental Health- Azad Tehran Medical

سلا دوستان عزیز
    من رشته تحصیلیم محیط زیست هست. میخام برای فوق لیسانس اقدام کنم برای سوئد. از دوستان کسی در زمینه environmental Eng که به آب و فاضلاب مربوط باشه، نمونه SOP دارین؟
    ممنونم.
    هدیه

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط HSE نمایش پست ها
    سلا دوستان عزیز
    من رشته تحصیلیم محیط زیست هست. میخام برای فوق لیسانس اقدام کنم برای سوئد. از دوستان کسی در زمینه environmental Eng که به آب و فاضلاب مربوط باشه، نمونه SOP دارین؟
    ممنونم.
    هدیه

تا اونجایی که توی این فروم خوندم برای سوئد sop اختیاری هستش مطمئن نیستم بهتر این وضوع را پرس و جو کنی
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Member mojedy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication Systems - KTH

نقل قول نوشته اصلی توسط HSE نمایش پست ها
    سلا دوستان عزیز
    ممنونم.
    هدیه
    دوست عزیز، SOP در اکثر دانشگاه های سوئد به صورت اختیاری است و ارائه ی اون یک امتیاز مثبت براتون محسوب میشه. اما به این نکته توجه کنین که بهترین SOP، SOP ای است که خودتون نوشته باشین. اونها انقدر نمونه ها مختلف رو خوندن که راحت تشخیص میدن خودتون نوشتین یا نه .. اگر چه دیدن نمونه ها مطمئنا ایده های خوبی به شما میده ..

امیدوارم دوستان نمونه های مربوط به رشتتون رو اینجا قرار بدن، ولی در غیر این صورت از نمونه های موجود در سایت برای جمله بندی ها و پاراگراف بندی ها استفاده کنین. مطمئن باشین در صورتی که وقت بذارین خودتون میتونین SOP خوبی رو بنویسین.

ApplyAbroad Champion

Sample SOP of Environmental Engineering

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    eghtesad shahid beheshti

بچه ها در مورد انگیزه می تونم اشاره کنم که مثلا یکي از دلایل علاقه من به ادامه رشته اقتصاد غير از اینکه روز به روز در سطح جهانی اهمیت پیدا می کنه وضعیت نامناسب اقتصادی کشور هست...

نظرتون چیه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

با سلام :
    كسي ميتونه تفاوت motivation letter و sop را توضيح بده ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)