صفحه 170 از 197 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz2015 نمایش پست ها
    دوستان ، اگر SOP یه پاراگراف کوتاه باشه مشکلی داره؟؟؟
    سلام

SoP محل present ایده های تحقیقاتی هست که برای دوره تحصیلی پیش رو در ذهن دارید...
    با توجه به اینکه شرح و بسط اون اهمیت بالایی داره، بعید هست بشه در حد یک پاراگراف، SoP موثری تهیه کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz2015 نمایش پست ها
    دوستان ، اگر SOP یه پاراگراف کوتاه باشه مشکلی داره؟؟؟
    اس او پی باید به سوالاتی که در زیر مینویسم پاسخ بده:

1. عقبه ی علمی، تحقیقاتی و درسی شما که شما رو مناسب برای پروگرمی که قصد شرکت درش رو دارین چین؟
    2. چه هدف تحقیقاتی ای رو برای دکتریتون دنبال میکنید؟
    3. چرا به دنبال اخذ پی اچ دی هستین؟ گرفتن این مدرک به چه کارتون خواهد آمد؟
    4. چرا این دانشکده ای که دارین اپلای میکننین رو بجای جاهای دیگه، انتخاب کردین؟

اینکه اس او پی چند کلمه باید باشه بستگی به دانشکده داره. ولی معمولا چیزی بین 700-1000 کلمه مرسوم هست. در ضمن در پاسخ به سوال دوم نباید خیلی تکنیکال بنویسین انگار که دارین ریسرچ پروچوزال ارائه میدین. چون کمیته ای که مسئول بررسی پرونده هاس، لزوما اطلاعات دیتیلد نسبت به حوزه تحقیقاتیتون نداره و نیاز نداره که بدونه ریز به ریز ماجرای تحقیقاتی ای که دنبالشی چیه. ولی باید جوری بنویسی که طرف بفهمه میدونی میخوای چه کار کنی.

حواست باشه اس او پی مثه اینه که تو میگن 2-3 دقیقه وقت داری منو قانع کنی چرا بجای اینکه کسی دیگه ای رو بگیریم، تو رو انتخاب کنیم. بنابراین باید بسیار منسجم و حساب شده اطلاعات لازم رو در همین مدت ارائه بدی چون واقعا بیشتر از 2-3 دقیقه طرف وقت نمذاره برای خوندن اس او پی شما.
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

Junior Member Grocker آواتار ها

1. دوستان امکانش هست چند نمونه SoP که فکر میکنید قوی هستند رو در اختیار من بذارید؟
    2. چه نکات مهمی رو برای نوشتن یه SoP خوب باید رعایت کنم؟
    3. توصیه خاصی اگه هست بفرمایید.
    با تشکر

دوستان مگه هر دانشگاهی یه مینیم ماکزیمم داره برای sop? اونوق برا هر یونی یه sop مینویسین یا فقط واسه یه دانشگاه اپلای میکنید همتون؟
    میکلانژ زندگی خودت باش

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    دوستان مگه هر دانشگاهی یه مینیم ماکزیمم داره برای sop? اونوق برا هر یونی یه sop مینویسین یا فقط واسه یه دانشگاه اپلای میکنید همتون؟
    سلام

1- معمولا دانشگاه ها حدودی رو برای حجم document و هم محتوای کلی اون اعلام می کنند...

2- معمولا بهتر هست برای هر program، یک SoP مخصوص به اون تهیه بشه... ولی خب دوستان بعضا برای program های مشابه از SoP های یکسان استفاده می کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام. من همه چیز رزومم خوبه ولی معدل لیسانسم خوب نسیت. به نظر شما باید این مسئله رو در sop توجیهش کنم. من و قتی وارد دوره لیسانس شدم بی هدف شدم و انگیزه نداشتم. میتونم این رو در sop بگم. آخه میگن در sop نباید به نقاط ضعف اشاره کرد. به نظر شما باید این مسئله رو توجیه کنم؟ یا اصلا اشاره نکنم بهتره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط giga نمایش پست ها
    سلام. من همه چیز رزومم خوبه ولی معدل لیسانسم خوب نسیت. به نظر شما باید این مسئله رو در sop توجیهش کنم. من و قتی وارد دوره لیسانس شدم بی هدف شدم و انگیزه نداشتم. میتونم این رو در sop بگم. آخه میگن در sop نباید به نقاط ضعف اشاره کرد. به نظر شما باید این مسئله رو توجیه کنم؟ یا اصلا اشاره نکنم بهتره.
    سلام

از این نکته استفاده کنید و در SoP در مورد contrast انگیزشی قبل و فعلیتون بگید...
    مثلا توضیح بدید که حس می کنید بازه تحصیلی عمرتون خیلی پربار نبوده و چون تحصیل براتون مهم هست حالا با انگیزه ای مضاعف به دنبال جبران هستید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام.
    یک مجموعه کامل شامل تعداد زیادی sop رو براتون تو لینک زیر گذاشتم.
    http://uplod.ir/mjq69irbnqm1/SoP_Samples.rar.htm

Junior Member

سلام و وقت بخیر دوستان
    بنده برای امسال قصد پذیرش برای فوق رو دارم برای مهندسی شیمی. میخواستم اگر از دوستان کسی هست نمونه داشته باشه برای فوق لیسانس اینجا بگذارند تا کمی از استرس من کم بشه و کلا اگر یه راهنمایی و توصیه بکنید به بنده ممنون میشم.
    ببخشید شاید در میون این 170 صفحه باشه اونی که میخوام اما جدا وقت مطالعشو ندازم...
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام، ببخشید من لینک شما رو که باز میکنم جایی برای دانلود SOPنمیبینم.میشه کم یتوضیح دهید. ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)