صفحه 171 از 197 نخستنخست ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadmahmoud نمایش پست ها
    سلام.
    یک مجموعه کامل شامل تعداد زیادی sop رو براتون تو لینک زیر گذاشتم.
    http://uplod.ir/mjq69irbnqm1/SoP_Samples.rar.htm

سلام، ببخشید من لینک شما رو که باز میکنم جایی برای دانلود SOPنمیبینم.میشه کمی توضیح دهید. ممنونم

Junior Member amc آواتار ها

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

نقل قول نوشته اصلی توسط mona1389 نمایش پست ها
    سلام، ببخشید من لینک شما رو که باز میکنم جایی برای دانلود SOPنمیبینم.میشه کمی توضیح دهید. ممنونم

سلام

دانلود کند رو بزنید تا صفحه جدیدی باز بشه، یه تایمر معکوس داره که باید 45 ثانیه صبر کنید. بعدش فایل رو دانلود کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

با سلام خدمت دوستان من فوق ام بی ای ام رو داشتم در ایران می خوندم و بنا به دلایلی نصفه موند و الان برای دانشگاه های امریکا می خوام اپلای کنم در همین رشته.می خواستم بدونم در sop به اینکه داشتم ام بی ای می خوندم اشاره کنم یا نه؟ مرسی از راهنماییاتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

با سلام خدمت دوستان
    من یه تردیدی دارم سر نوشتن SOP، برای مستری که می خوام اقدام کنم تغییر رشته باید بدم ولی کارم همین رشته مسترم هست... شرکتی هم که توش کار میکنم خانوادگی ایه ..حالا ایامن باید برای SOP بیشتر روی ادامه تحصیل و دکتری مانور بدم یا این که چون شرکت خودمون هست می خوام پیشرفت کنم و باعث پیشرفت کاریم بشم ؟؟؟
    پیشاپیش ممنون

Junior Member arash00 آواتار ها

با سلام

من دارم برای PhD اپلای میکنم.یه نکته ای رو موندم تو SOP بیارم یا نه و اگه بیارم دقیقا چطوری باشه؟
    من تو دوره ی کارشناسی تو یکی از درسام 0.5 گرفتم. جریان هم از این قرار بود که من به اتفاق سه تن از دوستام رفتیم پیش استاد و خیلی مودبانه گفتیم بهش که چون توانایی تدریس درس مذکور رو ندارن، از تدریس اون درس کناره گیری کنند چون درس بسیار مهمی بود برامون و ایشون عملا هیچ اطلاعی از اون درس نداشتن. منظورم اینه که حتی بدیهیات درس مذکور رو نمی دونستن.
    نهایتا هم ما چهار نفر با چهار نمره 0.5 بدرقه شدیم. الیته بعدا من اون درس رو با 18 پاس کردم.
    حالا موندم اگه تو SOP توضیح بدم که به نظرم کارم همچین هم قابل دفاع نیست. اگر هم توضیح ندم اون نمره ی 0.5 رو اونجا ببینن چه فکری خواهند کرد؟

ممنون میشم اگر از دوستان راهنماییم کنن
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamba نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من فوق ام بی ای ام رو داشتم در ایران می خوندم و بنا به دلایلی نصفه موند و الان برای دانشگاه های امریکا می خوام اپلای کنم در همین رشته.می خواستم بدونم در sop به اینکه داشتم ام بی ای می خوندم اشاره کنم یا نه؟ مرسی از راهنماییاتون
    سلام

به نظر من به این موضوع اشاره ای نکنید مگر اینکه بتونید دلیل مناسبی بیارید که جنبه مثبتی هم داشته باشه و برای خواننده SOP شما ذهنیت منفی ایجاد نکنه (که کار سختیه...)
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ElAL2014 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من یه تردیدی دارم سر نوشتن SOP، برای مستری که می خوام اقدام کنم تغییر رشته باید بدم ولی کارم همین رشته مسترم هست... شرکتی هم که توش کار میکنم خانوادگی ایه ..حالا ایامن باید برای SOP بیشتر روی ادامه تحصیل و دکتری مانور بدم یا این که چون شرکت خودمون هست می خوام پیشرفت کنم و باعث پیشرفت کاریم بشم ؟؟؟
    پیشاپیش ممنون
    سلام

قاعدتا توی SOP در کنار سوابق مرتبط، باید تمرکز روی هدفتون باشه و اینکه چرا فکر میکنید کاندیدای مناسبی برای موقعیت مورد نظر هستید. اگه توضیح دادن در مورد کارتون در این راستا مفید نیست با ذکر اندکی از فواید کلی کارکردن (مثلا کسب تجربه کار گروهی...) فقط بهش اشاره کنید.
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط arash00 نمایش پست ها
    با سلام

من دارم برای PhD اپلای میکنم.یه نکته ای رو موندم تو SOP بیارم یا نه و اگه بیارم دقیقا چطوری باشه؟
    من تو دوره ی کارشناسی تو یکی از درسام 0.5 گرفتم. جریان هم از این قرار بود که من به اتفاق سه تن از دوستام رفتیم پیش استاد و خیلی مودبانه گفتیم بهش که چون توانایی تدریس درس مذکور رو ندارن، از تدریس اون درس کناره گیری کنند چون درس بسیار مهمی بود برامون و ایشون عملا هیچ اطلاعی از اون درس نداشتن. منظورم اینه که حتی بدیهیات درس مذکور رو نمی دونستن.
    نهایتا هم ما چهار نفر با چهار نمره 0.5 بدرقه شدیم. الیته بعدا من اون درس رو با 18 پاس کردم.
    حالا موندم اگه تو SOP توضیح بدم که به نظرم کارم همچین هم قابل دفاع نیست. اگر هم توضیح ندم اون نمره ی 0.5 رو اونجا ببینن چه فکری خواهند کرد؟

ممنون میشم اگر از دوستان راهنماییم کنن
    با تشکر
    سلام

به نظر من به هیچ وجه به این موضوع اشاره نکنید و SOP رو کاملا مثبت بنویسید. اگه ابهامی داشته باشن موقع مصاحبه ازتون میپرسن.
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام و خسته نباشید

معدل لیسانس بنده 12.9 هست از صنعتی اصفهان، ولی در ارشد جبران کردم و شاگرد دوم شدم (17.56) و دوتا ISI درست و حسابی دادم و تافل 112 و جی آر ای 315 (کوانت 163، وربال 152) و....
    نمرات لیسانسم کلا به طرز وحشتناکی پایین هستن! حالا به نظر شما در نوشتن SOP برای معدل پایین لیسانسم چه بهانه ای بیارم؟ به نظرتون اصلا مانور بدم روی این قضیه؟ اگر مانور دادم به چه فرم و دلیلی باشه و چطوری توجیه کنم؟ بهانه شرایط مالی بد و نیاز به کار خارج دانشگاه و اینا، خوبه؟

ممنون از وقتتون

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط leon_wolf نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید

معدل لیسانس بنده 12.9 هست از صنعتی اصفهان، ولی در ارشد جبران کردم و شاگرد دوم شدم (17.56) و دوتا ISI درست و حسابی دادم و تافل 112 و جی آر ای 315 (کوانت 163، وربال 152) و....
    نمرات لیسانسم کلا به طرز وحشتناکی پایین هستن! حالا به نظر شما در نوشتن SOP برای معدل پایین لیسانسم چه بهانه ای بیارم؟ به نظرتون اصلا مانور بدم روی این قضیه؟ اگر مانور دادم به چه فرم و دلیلی باشه و چطوری توجیه کنم؟ بهانه شرایط مالی بد و نیاز به کار خارج دانشگاه و اینا، خوبه؟

ممنون از وقتتون
    سلام

به نظر من SOP باید کاملا مثبت نوشته بشه و هنگام نوشتنش نباید به این جور موارد بپردازید تا لازم نباشه بهانه های اینچنینی جور کنید. در عوض به صورت غیر مستقیم ذهن خواننده رو مهیا کنید، مثلا بگید IUT همیشه جزو دانشگاههای برتر ایران بوده و از اساتید فرهیخته و جدی بهره میبره و ورود به این دانشگاه هم بسیار سخته و... از این حرفا.
    کلا تا مبتونید روی نقاط قوتتون مانور بدید و خودتون رو بهترین گزینه برای پذیرفته شدن در اون دانشگاه معرفی کنید.
    (
    Sir John Dalberg)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)