صفحه 173 از 197 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق کنترل IUST

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام خدمت دوستان
    سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    من تو نمونه sop هایی که دیدم بچه ها معمولا یه قسمتی رو به این اختصاص می دن که اقا من از همون بچگی ها به این زمینه علاقه داشتمو بعد بزرگ شدم علاقم بیشتر شد و بعد واسه دانشگاه این رشته رو انتخاب کردم و از بچگی هامم به کارهای مرتبط با این زمینه علاقه نشون میدادم و یه حرکت هایی هم میزدم و القصه ... خلاصه به همین دلایل این رشته رو انتخاب کردم و می خوام اپلای کنم.
    من خودم برق کنترل می خونم بچگی هامم از این حرکت های برقی کم نزدم بعد هم که رفتم دانشگاه هم کنترل و به صورت جزیی تر رباتیک رو انتخاب کردم حالا این وسط به خاطر اینکه با کنترل یا رباتیک مثل بچه سر راهی برخورد میشه تو هر دانشگاهی تو یه دپارتمان هست مثلا مکانیک یا کامپیوتر یا برق حالا این وسط من می خوام برای چند تا دانشگاه در رشته رباتیک یا کنترل تو دپارتمان مکانیک اپلای کنم
    الان موندم چجوری این مسئله رو چجوری توجیه کنم که اقا من برقیم و چون رباتیک رو دوست دارم هم برق هم مکانیک رو دوست دارم و واسه همین دارم برای دپارتمان مکانیک اپلای می کنم خلاصه فقط نگاه نکنید من برقیم و به برق علاقه داشتم و دارم ، خیلی علاقه دارم در رشته کنترل رباتیک در دپارتمان شما اپلای کنم. کسی می تونه من رو راهنمایی کنه چجوری به بهترین صورت این مسئله رو بیان کنم؟

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    سلام

دوستان منبعی دارید که یه گلچینی از بهترین نامه های انگیزه یا sop باشه؟

من برای رشته ی میکروسیستم ها مقطع ارشد دارم اپلای میکنم. رشتم مکانیک هست میخواستم ببینم میتونم نامه ی انگیزمو از درس اختیاری میکرو پروسسور ها که پاس کردم شروع کنم و بگم چرا پاس کردم؟ یا اول از قبل از دانشگاه شروع کنم و یه بگم چی شد به این رشته اومدم.
    اگه منظورتون از میکرو سیستم ها MEMS هست, این رشته به هیچ وجه به میکرو پروسسور ها مربوط نیست

Senior Member

سلام
    من بار دومه برای یه دانشگاه اپلای میکنم و پارسالم اپلای کردم توی مصاحبه هم یه عالمه استادا از محتوای sop از من سوال کردن اما متاسفانه چون فاند جور نشد گفتن دوباره سال بعد اپلای کن
    حالا من خیلی شرایطم عوض نشده خواستم ببینم به نظرتون همون sop رو بنویسم ایرادی داره؟ یعنی یکمی تغییرش بدم از نظر استراکچر و لغت و اینا؟

و دوم اینکه خب استادایی که من باهاشون مصاحبه کردم میدونن من بار دومه اپلای میکنم اما نه کل ادمیشن کامیتی طبعا
    من پارسال توی قسمتی که داشتم توضیح میدادم چرا این دانشگاه رو انتخاب کردم به استادا و کاراشون اشاره کردم... فکر می کنیدالان باید بنویسم که بله من مصاحبه هم داشتم پارسال و خوب پیشرفت و این حرفا؟!...اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم.

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    اگه منظورتون از میکرو سیستم ها MEMS هست, این رشته به هیچ وجه به میکرو پروسسور ها مربوط نیست
    میکرو سیستم ها فقط شامل MEMS نمیشه توی خیلی گرایشای دیگه مثل پزشکی یا Embedded systems یا مکاترونیکم هم هست. برای مستر اپلای میکنم .
    ویرایش توسط azerrila : December 15th, 2015 در ساعت 01:06 PM

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

سلام دوستان
    من برای مستر دارم اقدام میکنم میخواستم بدونم

1_ اگر کسی توی نامه چیزی ذکر کنه که معنی اینو بده که دوست داره بعد از دکترا به کشورش برگرده و به تکنولوژی توی کشورش کمک کنه یا نفعی به جامعه برسونه (چیزی تو همین مایه ها) برداشت اونا چیه و چطوری به این مساله نگاه میکنن،چه احتمالاتی وجود داره .

2_اگر کسی برای ارشد از دانشگاه تهران پذیرش داشته و ثبت نام نکرده اما گواهی ای مبنی بر پذیرشش رو داشته باشه، میتونه توی نامه چیزی ذکر کنه و ازین مساله اینطور بهره ببره که پذیرش برای تحصیل توی دانشگاه رنکینگ یکه کشورشو داشته اما بخاطر شانس پذیرشش از دانشگاه های بهتر و امکانات بهتر نرفته؟ یا به شکل دیگه ای میشه بهره برد ازین مساله و گواهی پذیرش رو هم پیوست کرد؟

Junior Member arash00 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای مستر دارم اقدام میکنم میخواستم بدونم

1_ اگر کسی توی نامه چیزی ذکر کنه که معنی اینو بده که دوست داره بعد از دکترا به کشورش برگرده و به تکنولوژی توی کشورش کمک کنه یا نفعی به جامعه برسونه (چیزی تو همین مایه ها) برداشت اونا چیه و چطوری به این مساله نگاه میکنن،چه احتمالاتی وجود داره .

2_اگر کسی برای ارشد از دانشگاه تهران پذیرش داشته و ثبت نام نکرده اما گواهی ای مبنی بر پذیرشش رو داشته باشه، میتونه توی نامه چیزی ذکر کنه و ازین مساله اینطور بهره ببره که پذیرش برای تحصیل توی دانشگاه رنکینگ یکه کشورشو داشته اما بخاطر شانس پذیرشش از دانشگاه های بهتر و امکانات بهتر نرفته؟ یا به شکل دیگه ای میشه بهره برد ازین مساله و گواهی پذیرش رو هم پیوست کرد؟
    سوال اولو نمیدونم. ولی سوال دوم رو میشه به عنوان یه نکته مثبت در سوپ بهش اشاره کرد. دیدم نمونه هایی از سوپ های موفق که این مورد رو اشاره کردن. معمولا اگر اشاره ای به رتبه تون در کنکور و ... بکنید در قسمتی تحت عنوان standardized testing میشه گذرا این مورد رو هم ذکر کرد.

Junior Member

با سلام
    تو یه دانشگاه زده Personal Statement (about 300 words) اشکال نداره که تعداد کلمات بیشتر بشه مثلا 465 تا ؟

سلام
    لطف میکنید لینکی معرفی کنید که نحوه نوشتن sop رو کامل توضیح بده؟ (لینک های صفحات اول این فروم که برداشته شده، صفحات آخر هم که سوالات جزئیه).
    ممنون

Junior Member

سلام من یه نمونه sop برای رشته های هنر میخواستم ترجیحا تاریخ هنر . ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mah7a نمایش پست ها
    سلام من یه نمونه sop برای رشته های هنر میخواستم ترجیحا تاریخ هنر . ممنون

https://arthistory.wisc.edu › SampleState...
    شاید به دردتون بخوره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)