صفحه 174 از 197 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام
    ببخشید اگه موضوع سوالم به اینجا ربطی نداشته باشه ولی جایی دیگه ای رو پیدا نکردم که مربوط باشه.
    یکی از دانشگاه ها از من به غیر از SOP یه Sample Essay هم میخواد. میخواستم بدونه کلا چی هست؟ و اینکه چی باید بنویسم و چقدر؟

باتشکر

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi4 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید اگه موضوع سوالم به اینجا ربطی نداشته باشه ولی جایی دیگه ای رو پیدا نکردم که مربوط باشه.
    یکی از دانشگاه ها از من به غیر از SOP یه Sample Essay هم میخواد. میخواستم بدونه کلا چی هست؟ و اینکه چی باید بنویسم و چقدر؟

باتشکر
    درسته سوالتون مربوط به اینجا نیست. Sample essay یعنی مقاله، یه نمونه رایتینگ باید بنویسین در زمینه مطالعاتی تون.

Junior Member

سلام دوستان بنده برای هر دانشگاهی که میخواهم sop را ارسال کنم فقط در پاراگراف آخر اسم دانشگاهها و نام اعضای هیت علمی رو برای هر دانشگاه عوض میکنم!! یعنی همونجایی که میخواهیم توضیح بدیم چرا میخوام بیاییم توی این دانشگاه و چه علتی هایی داره. بقیه قسمتها یکی هستش.آیا به نظر شما این کار من ایرادی داره و ممکنه دردسر ساز بشه؟ برای 7 دانشگاه میخواهم این کار را انجام دهم.

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

سلام
    دوستان سوالی داشتم در مورد اینکه توی نامه ی انگیزه برای یکی از رشته های فوق میتونم ازینکه همه ی ترم تابستونه هارو گرفتم و هفت ترمه تموم کردم بهره ای ببرم و چیزی درموردش بگم که به نفعم باشه ضمن اینکه توی ریز نمراتمم معلومه ترمام؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    سلام
    دوستان سوالی داشتم در مورد اینکه توی نامه ی انگیزه برای یکی از رشته های فوق میتونم ازینکه همه ی ترم تابستونه هارو گرفتم و هفت ترمه تموم کردم بهره ای ببرم و چیزی درموردش بگم که به نفعم باشه ضمن اینکه توی ریز نمراتمم معلومه ترمام؟
    در مورد اینکه اصلا تاثیرگذار هست یا نه نظری ندارم، در حد یه جمله بهش اشاره کنین.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده برای هر دانشگاهی که میخواهم sop را ارسال کنم فقط در پاراگراف آخر اسم دانشگاهها و نام اعضای هیت علمی رو برای هر دانشگاه عوض میکنم!! یعنی همونجایی که میخواهیم توضیح بدیم چرا میخوام بیاییم توی این دانشگاه و چه علتی هایی داره. بقیه قسمتها یکی هستش.آیا به نظر شما این کار من ایرادی داره و ممکنه دردسر ساز بشه؟ برای 7 دانشگاه میخواهم این کار را انجام دهم.
    نظر شخصیمو میگم. تنها ایرادی که میتونه داشته باشه اینه که شاید sop شما ببه همه دانشگاه ها نخوره، درسته که شما اون قسمت اساتید و دانشگاهو عوض میکنین ولی این به این معنیه که شما قسمت مهارت هاتون رو به صورت خنثی نوشتین که با همه دانشگاه ها مچ شه؟! حتی اگه مهارتهای شما محدود باشه باید هنرمندانه طوری اونها رو bold کنین که باتوجه به هر دانشگاه اون قسمتی تو چشم بیاد که بیشتر با اون دانشگاه مچ شه.
    رشتتون رو نمیدونم، ولی من که واسه هردانشگاه حدود 80، 90 درصد sop رو تغییر دادم، حتی مقدمه که مثلا با هردانشگاه مچ شه، تنها قسمتی که مثلا میخاستم در مورد نمرات و اینا بگم یکیه.
    زمان بر هست ولی درنهایت خودم خیلی لذت بردم. اگه خودتون از یه متنی رضایت نداشته باشین دیگرون هم خوششون نخواهد اومد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-محیط زیست دانشگاه تهران

سلام دوستان ممنون میشم اگر کسی نمونه sop مهندسی عمران-محیط زیست مقطع دکترا داره بذاره واسم! واقعا بهش نیاز دارم و وقتم هم خیلی خیلی کمه.

Junior Member

سلام

دوستان به نظرتون چطور میشه درخواست کمک مالی رو تو sop نوشت؟

• A brief (1-2 pages) statement of purpose which should include your financial aid expectations and/or requirements
    • ممنون میشم نظر بدید یا اگه نمونه ای هست که این مسئله گفته شده در اون رو قرار بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

دوستان من برای فوق مکانیک دارم اپلای مینم. ایا بهتره یک گرایش بخصوص رو ذکر کنم که میخوام ادامه بدم برای فوق یا اینکه از چند گرایش مورد علاقم بگم و بگم که دوست دارم یکی از اینها رو انتخاب بکنم و روی اون ریسرچ کنم؟ اینجوری دست خودمم باز میزارم واسه انتخاب گرایشم یا عوض کردنش.
    این چیزی هست که در حال حاضر نوشتم. عذز میخوام بابت غلط های املایی برای جلوگیری از ایجاد plagiarism ایجاد شده.

MY favoriite fieldd of study 4 masters programm are Thermal and flueed sciences, Biomedical enginering and dezign of mechanical systems. I wood be glad to pursuee my masters program in 1 of those fieldz and do research in those areas.

ممنون از پاسخ شما پیشاپیش

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه دانشگاه گفته که تویه توصیه نامه صرفا علت خوندن دکتری، حوزه های موزد علاقه پژوهش و آینده که با دکتری خواهی داشت رو کاملا conciseتوضیح بدیم.
    حالا منظورش اینه واقعا یکی دو خط؟ هر کدومو توضیح بدم؟ بصورت سوال هم هرتیکه رو آوردمه، یعنی گفت سوال 1 علایق پژوهشیت؟ 2-آینده کاری 3 ....

یه دانشگاه دیگه هم کلا همین سوالارو پرسیده ولی گفته ادغام کن اینارو! 2000 کلمه هم جا داره! حالا من میتونم گذشته م رو بیارم توش؟

کلا هم بحث علت خوندن دکتری/علایق پژوهشی و اینده کاریم رو تویه هدف نامه میشه روی هم رفته 10 خط آیا این میزان کم بودن بده؟ چون من علنا علت علاقه مند شدنم رو بیشتر گفتم. و سوالای اصلی اونا فقط 7-10 خط میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)