صفحه 178 از 197 نخستنخست ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

از دوستان کسی نمونه SOP برای تغییر رشته یا گرایش نداره؟
    یه نمونه خیلی می تونه کمکم کنه
    ممنونم

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط falcon88 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من لیسانس مکانیک هستم
    ارشد رتبم شد 20 ولی نرفتم.
    الانم دارم واسه المان و کانادا اپلای می کنم واسه ارشد.
    به نظرتون تو cv , sop , motivation letter رتبه ارشدم ذکر کنم ؟
    و بگم چرا نرفتم ارشد ؟
    راهنمایی فوری لطفا
    اگر رتبه ارشد منظورتون دانشگاه آزاد هست که اصلا ذکر نکنید، اگر غیر از این هست بازم ذکر کردنش دلیل خوبی میخواد که مانور دادن روش سخته واقعا، اونم توی SOP که حداکثر یک صفحه هست.

سلام دوستان.
    research of statement رو چی باید بنویسیم؟؟؟ آیا همون SOP هست؟؟؟ آیا motivation letter میشه؟؟؟
    چیزهایی که توی SOP میاد میتونه توی research of statement بیاد؟؟؟

سلام خدمت دوستان.
    ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین.
    من معدل لیسانسم 14.83 هست.البنه دورس عمومیم نمرشون پایینه به ظوری که اگه حذفشون کنم معدل لیسانسم میشه مثلا 15.05. معدل رشته توی دانشگامون هم 13.70. معدل ارشدم 17.87 ولی اگه فقط یه درس که ترم چهار ارشد پاس کردم ازش حذف کنم معدل ارشدم میشه 18.30. به نظرتون این نکته رو توی SOP ذکر کنم؟یا اصلا بحث معدل نکنم.

سلام دوستان
    تفاوت SOP برای دانشگاه و سفارت چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid881215 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.
    ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین.
    من معدل لیسانسم 14.83 هست.البنه دورس عمومیم نمرشون پایینه به ظوری که اگه حذفشون کنم معدل لیسانسم میشه مثلا 15.05. معدل رشته توی دانشگامون هم 13.70. معدل ارشدم 17.87 ولی اگه فقط یه درس که ترم چهار ارشد پاس کردم ازش حذف کنم معدل ارشدم میشه 18.30. به نظرتون این نکته رو توی SOP ذکر کنم؟یا اصلا بحث معدل نکنم.
    سلام
    معدل کارشناسیتون زیاد تفاوتی نمی کنه، ولی شما حتما اشاره کنین که دروس عمومی دروسی هستن که به هیچ وجه در راستای رشته نیستن و اگه اونها رو حذف کنین معدلتون قطعا بهتر میشه. ولی اینکه چقدر تفاوت می کنه نگین، چون تفاوتش چشم گیر نیست.
    در مورد ارشد هم اشاره کنین که تنها درسی که نمرش کمتر از دروس دیگه شما شد، فلان درسه که چه دلیلی برای کم بودن نمره اون دارین. معدل ارشدتون با همون نمره هم اندازه کافی گیرا هست.
    تمام اینها کوتاه باشه، و گذرا. ببینین اینکه هوشمندانه و کوتاه هم اشاره کنین و هم اینکه حجم بیشتر انگیزه نام تون رو اختصاص بدین به موفقیت هاتون و اهداف آینده و تحقیقی تون خیلی مهمه.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی هست به من بگه Grad essay در واقع همون SOP هست یا نه؟

Junior Member

دوستان بنده از یک استاد که مدیر گروه هم هستند اوکی گرفتم و خودشون گفتن که میتونم در sop اسم ایشون رو بنویسم
    you may mention my name as your prospective phd advisor ،

سوالم اینه که آیا این موافقت ایشون در احتمال پذیرشم چقدر تاثیر داره و
    و آیا در sop اینو بنویسم که با استاد هماهنگ کردم و ازش جواب مثبت گرفتم یا اینکه فقط بنویسم میخوام با فلان استاد کار کنم؟

لطفا زود جواب بدید، خیلی عجله دارم
    یک دنیا ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Nc12 نمایش پست ها
    دوستان بنده از یک استاد که مدیر گروه هم هستند اوکی گرفتم و خودشون گفتن که میتونم در sop اسم ایشون رو بنویسم
    you may mention my name as your prospective phd advisor ،

سوالم اینه که آیا این موافقت ایشون در احتمال پذیرشم چقدر تاثیر داره و
    و آیا در sop اینو بنویسم که با استاد هماهنگ کردم و ازش جواب مثبت گرفتم یا اینکه فقط بنویسم میخوام با فلان استاد کار کنم؟

لطفا زود جواب بدید، خیلی عجله دارم
    یک دنیا ممنونم
    بنویسید میخوام با این استاد کار کنم اگرچه من open هستم که با اساتید دیگه هم همکاری داشته باشم
    ایشون به شما پذیرش نهایی ندادند. اگر هم ج مثبت بدند کمیته باید تصمیم بگیره ایشون نمی تونند خودش تنهایی دانشجو بگیره (با فرض اینکه این استاد در امریکا هست)
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

Junior Member

سلام من به یه استاد ایمیل زدم هفته پیش اونم گفت کارات خوبه و اگر بیای توی آزمایشگاهم باید روی این موضوع کار کنی. بعد هم گفت مدارکتو سریغ برای دانشگاه آپلود کن تا من بتونم کارات را پیگیری کنم سریعتر انجام شه. گفته چون برای ایرانیا موضوع وبزا پیچده است هرچی زمان بیشتر بهتر.
    سوال من: وقتی خواستم اپلای کنم دیدم علاوه برا اس او پی یه فایل دیگه هم مشه اپلود کرد. توی اون میتونی دلایل ضعفت رو تو یه سری از مسائل توضیح بدی. من معدل لیسانسم خوب نیست و جی ار ای ام هم کم است نمی دونم اشاره کردن به این مسائل و آوردن یه دلیل براشون تاثیر + داره یا - . لطفا راهمنمایی ام کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)