صفحه 180 از 197 نخستنخست ... 80130170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,791 تا 1,800 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط mmodari نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من دکترا تربیت مدرس قبول شدم ولی میخوام اپلای کنم. ایا این یه پوئن مثبت هست که من به sop ام اضافش کنم؟
    نه مثبت است نه منفی. چون معمولا جاهایی مختلفی اپلای می کنید و پذیرش می گیرید و این کاملا طبیعی است.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط mikeXqueen نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

من برای رشته مدیریت مهندسی در دانشگاه UOIT کانادا می خواهم اقدام کنم. باید دو صفحه Statement of Academic Intent بنویسم ولی نمی دونم چی باید بنویسم.
    رشته قبلی من مهندسی برق بوده و می خوام بر اساس سابقه کاری (10 سال مدیریت و نظارت بر پروژه های کوچک صنعتی) اقدام کنم. خواهش می کنم اگر کسی راهنما یا سایتی که راهنمایی کنه و یا نمونه ای داره برام بفرسته. ممنون می شم.
    تو اینترنت بگردید و چند نمونه پیدا کنید و بعد از خواندن اونها متوجه میشید که فرمت کلی چیست. حتما اگر کسی رو دارید در دانشگاه های خارج بدید بهش که بخونه و اینکه زبانش رو هم با یک متخصص زبان چک کنید.

Junior Member

مرسی میلاد جان از جوابت. یعنی اگه من بگم تو کشور خودم دانشجوی سال اول دکترا هستم هیچ تاثیر مثبتی تو دید اونا نمیتونه داشته باشه؟ که مثلن با خودشون بگن که این حداقل تو کشور خودش دارهphd میخونه پس میتونه کیس خوبی باشه. بعلاوه مدل ایران که اپلای کردن نیست و باید از هفت خوان رستم بگذری. اگه سختی های ایران بگم چی؟ بازم فکر میکنید تاثیری نداره؟

ApplyAbroad Veteran

مرسی میلاد جان از جوابت. یعنی اگه من بگم تو کشور خودم دانشجوی سال اول دکترا هستم هیچ تاثیر مثبتی تو دید اونا نمیتونه داشته باشه؟ که مثلن با خودشون بگن که این حداقل تو کشور خودش دارهphd میخونه پس میتونه کیس خوبی باشه. بعلاوه مدل ایران که اپلای کردن نیست و باید از هفت خوان رستم بگذری. اگه سختی های ایران بگم چی؟ بازم فکر میکنید تاثیری نداره؟
    اینکه دانشجوی سال اول هستید با اینکه قبول شدید برای دکتری متفاوته. از پست قبلیتون اینطور برداشت کردم. اگر دانشجوی دکتری هستید و میخواهید برید و دلایل مناسبی دارید میتونه مفید باشه، یکی از دوستان من دانشجوی سال 2 دکتری بود و با دلایل خوبی که آورد پذیرش هم گرفت. ولی از طرف دیگه میتونه سوال برانگیز هم باشه که چرا پس از این همه تلاش میخواهید دکتری را ول کنید و برید کشور دیگه که بازهم میگم با دلیل مناسب میتونید این مورد رو خیلی مثبت به سمت خودتون تغییر بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    اینکه دانشجوی سال اول هستید با اینکه قبول شدید برای دکتری متفاوته. از پست قبلیتون اینطور برداشت کردم. اگر دانشجوی دکتری هستید و میخواهید برید و دلایل مناسبی دارید میتونه مفید باشه، یکی از دوستان من دانشجوی سال 2 دکتری بود و با دلایل خوبی که آورد پذیرش هم گرفت. ولی از طرف دیگه میتونه سوال برانگیز هم باشه که چرا پس از این همه تلاش میخواهید دکتری را ول کنید و برید کشور دیگه که بازهم میگم با دلیل مناسب میتونید این مورد رو خیلی مثبت به سمت خودتون تغییر بدید.
    سلام میلاد جان و مرسی از پاسخت. من قبول شدم و مهر کلاسام شروع میشه. با این حالت امکانش هست منو راهنمائی کنی؟و اینکه اگه صلاح رو در این میبنید که من این موضوع رو به جهت مثبت پیش ببرم امکانش هست منو راهنمائی کنی و بهم بگی که مثلن چه جوری میتونم این موضوع رو در جهت مثبت پیش ببرم؟واقعن لطف میکنی میلاد جان اگه منو کمک کنی چون من بشدت استرس اس او پی رو گرفتم و ایشالا میخوام تا اخر تابستون جمعش کنم. بازم ممنون

Junior Member

سلام

لطفا نمونه SOP برای رشته عمران قرار بدین.

سپاس

ApplyAbroad Veteran

سلام میلاد جان و مرسی از پاسخت. من قبول شدم و مهر کلاسام شروع میشه. با این حالت امکانش هست منو راهنمائی کنی؟و اینکه اگه صلاح رو در این میبنید که من این موضوع رو به جهت مثبت پیش ببرم امکانش هست منو راهنمائی کنی و بهم بگی که مثلن چه جوری میتونم این موضوع رو در جهت مثبت پیش ببرم؟واقعن لطف میکنی میلاد جان اگه منو کمک کنی چون من بشدت استرس اس او پی رو گرفتم و ایشالا میخوام تا اخر تابستون جمعش کنم. بازم ممنون
    به نظرم نیازی نیست مطرح کنید قبولیتون رو اگر نمیخواهید برید. ولی اگر رفتید میتونید از امکانات آموزشی کم و سیستم آموزشی و این جور موارد شکایت کنید و از سیستم آموزشی آنزرف تمجید کنید. همچنین مدرک دانشگاهی معتبرتر هم میتونه به خودی خود دلیل خیلی خوبی باشه.

Junior Member

سلام . من یه سوال داشتم .
    هیچ کدوم از دانشگاه هایی که من می خوام اپلای کنم محدودیت تعداد کلمات ندارن واسه SOP . منم که SOP رو نوشتم شده 1580 کلمه !

به نظرتون کسی تو این دانشگاه ها پیدا میشه انگیزه نامه ی طویل من رو بخونه ؟!

از هر جملش یه منظوری دارم و نمیتونم به این راحتی خلاصش کنم . به نظرتون حتما" باید کوتاه ترش کنم یا نه همینو آپلود کنم ؟

ممنون از جوابتون پیشاپیش . با تشکر .

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها
    هیچ کدوم از دانشگاه هایی که من می خوام اپلای کنم محدودیت تعداد کلمات ندارن واسه SOP . منم که SOP رو نوشتم شده 1580 کلمه !

از هر جملش یه منظوری دارم و نمیتونم به این راحتی خلاصش کنم . به نظرتون حتما" باید کوتاه ترش کنم یا نه همینو آپلود کنم ؟

ماکسیمم SOP باید ۵۰۰ یا فوقش ۶۰۰ کلمه باشه...شما ۱۰۰۰ تا اضافه داری
    اگر برای مستر و بالاتر هست سعی کنید مسایل شخصی و توضیحات اضافه رو حذف کنید.
    اگر جایی از خودتون خیلی تعریف کردید حذفش کنید.
    اگر نوشتید فلانی این نظر رو درمورد من داشت حذفش کنید.
    فقط کارهایی که انجام دادید و تموم شده و انگیزتون برای اون کار رو بنویسید.
    و اینکه چرا این دانشگاه و رشته رو انتخاب کردید همین. مختصر و مفید
    اطمینان میدم کسی ۱۵۰۰ کلمه رو نمیخونه یا فقط نصفشو میخونه
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط missy1990 نمایش پست ها
    ماکسیمم SOP باید ۵۰۰ یا فوقش ۶۰۰ کلمه باشه...شما ۱۰۰۰ تا اضافه داری
    اگر برای مستر و بالاتر هست سعی کنید مسایل شخصی و توضیحات اضافه رو حذف کنید.
    اگر جایی از خودتون خیلی تعریف کردید حذفش کنید.
    اگر نوشتید فلانی این نظر رو درمورد من داشت حذفش کنید.
    فقط کارهایی که انجام دادید و تموم شده و انگیزتون برای اون کار رو بنویسید.
    و اینکه چرا این دانشگاه و رشته رو انتخاب کردید همین. مختصر و مفید
    اطمینان میدم کسی ۱۵۰۰ کلمه رو نمیخونه یا فقط نصفشو میخونه
    بعضی دانشگاه ها خودشون محدودیت دارن برای تعداد کلمه. اگر محدودیتی نیست زیر 1000 تا خوبه. یعنی با فونت معمولی چیزی حدود 1.5 صفحه بشه. نکاتی که دوستمون گفتن هم رعایت کنید. ولی حتما گیر نداشته باشید 500 تا کلمه بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)