صفحه 183 از 197 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام ... من خیلی مختصر موردم رو بیان میکنم امیدوارم که بتونم جواب مناسبی بگیرم .
    من لیسانس الکترونیک از دانشگاه آزادکرج دارم که معدل 90 واحد آخرم حدودا 17.65 هستش.... اما ترمای اول حسابی خراب کردم ..... و ترم 13م فقط پنج واحد(پروژه و کارآموزی)داشتم و ترم آخر(=14م) نیمسال جبرانی (20واحد) برای ترمیم معدل برداشتم ------ که این 20 واحد نیمسال جبرانی جزو اون 90 واحد آخر حساب نکردم ------- مقالاتم و نمرات زبانم خیلی خوبه در اون حد که درشانس پذیرش پرسیدم گفتن که برای متوسط به بالای آمریکا اقدام کنی میشه به احتمال زیاد و خودمم تقریبا همه موارد مشابه خودم رو دیدم تو نتایج پذیرش اینو تایید میکنه ....
    اما ...
    اما گفتن بهم درکنار ریکام از سه تا استاد خوب و معتبر .... باید این 14 ترمه (تنها و بزرگترین باگ رزومه م) شدنت رو توجیه کنی تو SOP.... الان موندم که چی بگم واقعا ؟؟؟

و این هم درنظر داشته باشین که این واقعیت کارنامه م هست بصورت مختصر :یه ترمش که نیمسال جبرانی واسه ارتقا معدل برداشتم=ترم14
    یه ترمش که پنج(پروژه و کارآموزی) واحد داشتم = ترم 13
    حذف ترم = ترم 4 و 7
    مرخصی = ترم 8
    ترم 1 = 13.72 ...... ترم2 =12.42 ....... ترم 3 = 9.60 !!!!! ....... ترم 5 = 11.73 ..... ترم 6 = 13.93 (این پنج ترم با معدل افتضاح کلا شامل 50 واحد میشن که 20 واحدش با نیمسال جبرانی ترمیم شده)
    ترم 12 و 11 و 10 و 9 هم معدلم 17.60 شد و معدل کل حدودا 16.60 .... The End !!
    Actions Count,NOT Words

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

سلام دوستان
    من این ترم ارشدم رو دفاع میکنم و دارم برای دکتری مهندسی مکانیک اپلای میکنم.
    موردی که هست اینه که من تو مقطع لیسانس، پایان نامه برنداشتم تو دانشگاه (دانشگاه ما متاسفانه اجباری نبود، منم فکر اینجاش رو نکرده بودم)، میخواستم ببینم این رو باید تو SOP ذکر کنم و مثلا دلیل بیارم براش که چرا بر نداشتم، یا نه اصلا اشاره ای بهش نکنم و جاش رو با پروژه هایی که تو مقطع کارشناسی انجام دادم پر کنم؟
    با تشکر

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

با سلام؛

آیا استفاده از یک نقل قول/Quote افراد شناخته شده در متن SoP، در حد یک خط با آوردن اسم طرف، به طوریکه کاملا مرتبط با موضوع قسمت‌های قبل و بعد باشه کار درستیه؟

ممنون.

دوستان عزیز
    1 - برای نوشتن یک SOP مناسب برای مقطع دکترا ، باید دقیقا موضوع و هدف مورد علاقه مون ( تزی که داریم و میخوایم روش کار کنیم ) رو ذکر کنیم یا فقط در حد رشته و گرایش و یه توضیح مختصر از علاقه مندی مون بدیم کافیه ؟؟
    2 - موارد زیر رو پوشش بدیم کفایت میکنه ؟

• قصد دارید در مقطع مورد نظرتان در چه زمینه ای تحصیل کنید؟
    • چرا می خواهید در آن زمینه خاص تحصیل کنید؟
    • تجربه تان در آن زمینه خاص چیست؟
    • برنامه تان برای بعد از فارغ التحصیلی چیست؟
    • چرا این دانشگاه را انتخاب کردید؟

سلام
    من قصد دارم برای ارشد علوم کامپیوتر اپلای کنم و یکی از دانشگاهها خواسته که تو انگیزه نامه درباره هدف کاریم توضیح بدم :
    -what is your professional goal? In which sector would you like to work after obtaining your master's degree
    اگر من هدفم تحقیق در زمینه مورد علاقه ام بیان کنم مثل کار در موسسات تحقیقاتی یا دانشگاهها ، چنین چیزی برای دانشگاه قابل قبول هست ؟ با توجه به اینکه من تو دوران لیسانسم هیچ تجربه تحقیق یا مقاله ای ندارم و بعدشم وارد بازار کار شدم

Junior Member

سلام
    برای اون قسمت از SOP که باید نام استادی رو که باهاش می خوایم کار کنیم رو بنویسیم، میشه اسم چندتا استاد رو هم نوشت؟ یا فقط باید اسم یک استاد رو بنویسیم.

Junior Member

سلام دوستان

من در cover letter که نوشتم گفتم که استادم یکی از بهترین محققین در حوزه تحقیقیش در ایران است. حالا به نظرتون خوبه که به طور زیر نویس آدرس گوگل اسکالرش رو هم بزارم یا نه؟

سپاس

Junior Member

سلام من یه سوالی داشتم امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
    من 1 سال دانشجوی دکتری بیماری های عفونی در برزیل بودم ولی به علت مشکلات اقتصادی که دارند نمی توانستند پروژه من را ساپورت کنند و من مجبور به ترک انجا شدم . العان باز دنبال موقعیت دکتری یا در اروپا و امریکا میگردم . در SOP خودم قید کردم که به علت مشکلات خانوادگی تحصیل در برزیل را رها کردم و متاسفانه دردسر ساز شد و چندین دانشگاه مرا به خاطر این موضوع رد کردند. العان تصمیم گرفتن که اصلا عنوان نکنم دانشجو بودم در برزیل و به جای ان بگم فرصت مطالعاتی بودم . به نظر شما این تصمیم درستی است؟

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

سلام دوستان. من درباره SOP یکم ابتدایی هستم و زیاد مطلع نیستم. معمولاً میگن در این نامه درباره اون چیزی که میخوایین دنبالش برین و درسشو بخونین و یا تحقیقات بکنین، باید تجربیات خودتونو هم در اون باره بیان کنین، که خودتون در اون موضوع چی کارا کردین.
    من الان فارغ التحصیل کارشناسی هستم و می خوام برای ارشد اقدام کنم. مسئله این جاست که در حیطه موضوع/موضوعاتی که علاقه دارم تو ارشد کار کنم، کاری تا حالا نکرم، چون دانشجوی کارشناسی بودم! تو کارشناسی کار خاصی نمیشه کرد که، تحقیقات و مقالات فراوان در یک موضوع نمیشه انجام داد که!!!!

تازه متاسفانه من موضوع پروژه تخصصی کارشناسیم موضوعی کاملاً بی ربط به اون چیزیه که می خوام تو ارشد بخونم. در این باره واسه انگیزه نامه نوشتم مسئله ساز نمیشه؟ فارغ التحصیل کارشناسی که می خواد واسه ارشد اپلای بده و مقاله و فلان هم نداره چون کارشناسی هستش، چه طوری باید انگیزه نامه بنویشه؟ میشه راهنماییم کنین؟ خیلی ممنون می شم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Moih نمایش پست ها
    سلام من یه سوالی داشتم امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
    من 1 سال دانشجوی دکتری بیماری های عفونی در برزیل بودم ولی به علت مشکلات اقتصادی که دارند نمی توانستند پروژه من را ساپورت کنند و من مجبور به ترک انجا شدم . العان باز دنبال موقعیت دکتری یا در اروپا و امریکا میگردم . در SOP خودم قید کردم که به علت مشکلات خانوادگی تحصیل در برزیل را رها کردم و متاسفانه دردسر ساز شد و چندین دانشگاه مرا به خاطر این موضوع رد کردند. العان تصمیم گرفتن که اصلا عنوان نکنم دانشجو بودم در برزیل و به جای ان بگم فرصت مطالعاتی بودم . به نظر شما این تصمیم درستی است؟
    سلام.

چرا راستش رو نمگید. فکر نکنم اینکه اونها منابع مالی نداشتند که شما را ساپورت کنند نکته منفی برای شما باشه. البته این نظر شخصی من هست روستان با تجربه هم اگر نظر بدن بهتر میتونین تصمیم بگیرین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)