صفحه 184 از 197 نخستنخست ... 84134174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط M2017 نمایش پست ها
    سلام.

چرا راستش رو نمگید. فکر نکنم اینکه اونها منابع مالی نداشتند که شما را ساپورت کنند نکته منفی برای شما باشه. البته این نظر شخصی من هست روستان با تجربه هم اگر نظر بدن بهتر میتونین تصمیم بگیرین.
    سلام تشکر از اینکه نظرتون رو گفتید. من واقعا خودم هم سردرگمم چون دارم فرصت هامو از دست میدم و می ترسم اگر واقعا این ذکر این موضوع دردسر ساز بشه من برای این فصل هم نتونم دانشگاهی پیدا کنم. یا اصلا گفتن حقیقت که دانشجوی دکتر بودم نکته مثبت حساب میشه در رزومه کاری من؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط M2017 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در cover letter که نوشتم گفتم که استادم یکی از بهترین محققین در حوزه تحقیقیش در ایران است. حالا به نظرتون خوبه که به طور زیر نویس آدرس گوگل اسکالرش رو هم بزارم یا نه؟

سپاس
    سلام
    شاید دیر باشه جواب براتون. ولی به نظر من نه! آدرس گوگل اسکالر رو نمی خواد بزارید، اونا بخوان خودشون سرچ می کنن پیدا می کنن. کاور لتر جای این چیزا نیست.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط right2012 نمایش پست ها
    سلام
    برای اون قسمت از SOP که باید نام استادی رو که باهاش می خوایم کار کنیم رو بنویسیم، میشه اسم چندتا استاد رو هم نوشت؟ یا فقط باید اسم یک استاد رو بنویسیم.
    سلام.
    توی Sop بایدی برای "اسمِ استاد نوشتن" وجود نداره. اگر اوکیِ 100% ندارید، به نظرم اسم کسی رو ننویسید بهتره. فقط به زمینه ی علایقتون اشاره کنید.

Junior Member

دوستان من یه ترم لیسانس رو مذخصی گرفتم که واسه ارشد بخونم، باید به دلیلش اشاره کنم.
    دو تا درس حذف W هم داشتم در طول تحصیل اونا رو چی؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

سلام دوستان

زمانی که داریم با اساتید مکاتبه میکنیم، الزامیه که SOP بفرستیم؟ چون من یه متن ایمیل آماده کردم که بطور مختصر زمینه کاریم و دلایل علاقم به کار با اون استاد رو توضیح میده و مقالات و معدلمو زمینه های علاقه مندیم هم که در CV اومده ولی با این حال بعضی از دوستام گفتن باید حتما SOP داشته باشم!

ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saraasgari نمایش پست ها
    سلام دوستان

زمانی که داریم با اساتید مکاتبه میکنیم، الزامیه که SOP بفرستیم؟ چون من یه متن ایمیل آماده کردم که بطور مختصر زمینه کاریم و دلایل علاقم به کار با اون استاد رو توضیح میده و مقالات و معدلمو زمینه های علاقه مندیم هم که در CV اومده ولی با این حال بعضی از دوستام گفتن باید حتما SOP داشته باشم!

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز در زمان ارتباط با استاد الزامی نیست که SOP رو آماده داشته باشید اما باید وب سایت های اساتید رو قبل از ارسال اواین ایمیل به طور کامل مطالعه کنید چون بعضی از اساتید به طور مستقیم توی توضیحات اشاره میکنن در صورتی که SOP رو با ایمیل ارسال نکنید و دلایلتون برای انتخاب اون استاد نا مشخص باشه جواب شما رو نخواهند داد. از 5 استاد دانشگاه مورد نظر من 3 نفرشون گفته بودن که باید SOP رو با ایمیل ارسال کنم و قانعشون کنم که برای کار در گروه تحقیقاتیشون مناسب هستم در غیر این صورت پاسخ نخواهند داد. همه چیز بستگی به استادی داره که بهش ایمیل میزنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

نقل قول نوشته اصلی توسط Slugeng نمایش پست ها
    دوستان من یه ترم لیسانس رو مذخصی گرفتم که واسه ارشد بخونم، باید به دلیلش اشاره کنم.
    دو تا درس حذف W هم داشتم در طول تحصیل اونا رو چی؟
    سلام.
    خیر نیاز نیست.(شرایط من هم مثل شما بود و اشاره ای نکردم)

نقل قول نوشته اصلی توسط signals107 نمایش پست ها
    سلام.
    خیر نیاز نیست.(شرایط من هم مثل شما بود و اشاره ای نکردم)
    دقیقا نمیخواد عین حرفاتو بگی یه اشاره ضمنی کافیه. یا اگر نخواستی بگی تو زندگی نامه یا رزومه تبیولار که به سفارت میدی آون یک ترم مرخصی رو بگو. کلا زیاد مهم نیست

Junior Member

سلام دوستان
    از وقتی ارشدم را تمام کردم (2012) تا الان 2016 تمام هدفم رفتن بوده ولی خوب من انتخابم فقط کانادا بوده و در طی این چهار سال بیشتر وقتم را برای امادگی تافل گذراندونم، زبانم خیلی بد نبود بیشتر اعتماد به نفس نداشتم و خیلی ایده ال به نوشتن رایتینگ و بقیه اسکیل ها نگاه میکردم، بنابراین وقت زیادی ازم تلف شد ، تا بالاخره تصمیم جدی برای گرفتن یک نمره قابل قبول تافل را گرفتم و به مدت یک سال مدام زبان میخوندم و نهایتا پرونده تافل بسته شد. الان sop را به گونه ای دارم جلو میبرم که این چهار سال را بگم داشتم زبان میخوندم، منتظر چاپ مقالات بودم (واقعیت را دارم میگم) و مطالعات در مورد رشتم داشتم. البته تدریس خصوصی هم داشتم. به نظر شما اینطور بگم، انها نمیگن 4 سال برای این کارا صرف شده؟؟؟؟
    توضیحات را زیاد گفتم تا با دید بهتری دوستان نظر بدهند.

پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام دوستان من انگیزه نامه رو نوشتم و همه مدارکم کامل شده فقط یک نکته توی متن های دوستان دیدم که برام سوال شد. من اسم و فامیلم رو توی متن ننوشتم و در مورد دانشگاه محل تحصیلم وسط متن توضیح دادم. دانشگاه مورد نظر برای اپلای رو هم پاراگراف آخر نوشتم. آیا این سه مورد رو باید بیارم اول؟؟؟ چون دیدم خیلی از دوستان با این نکات متن رو شروع کردن. ممنون میشم پاسخ بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)