صفحه 185 از 197 نخستنخست ... 85135175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط yamin_mehr نمایش پست ها
    سلام دوستان من انگیزه نامه رو نوشتم و همه مدارکم کامل شده فقط یک نکته توی متن های دوستان دیدم که برام سوال شد. من اسم و فامیلم رو توی متن ننوشتم و در مورد دانشگاه محل تحصیلم وسط متن توضیح دادم. دانشگاه مورد نظر برای اپلای رو هم پاراگراف آخر نوشتم. آیا این سه مورد رو باید بیارم اول؟؟؟ چون دیدم خیلی از دوستان با این نکات متن رو شروع کردن. ممنون میشم پاسخ بدید.
    سلام
    بعضی از دانشگاه یک فرمت خاص برای انگیزه نامه دارن و بعضی هام ندارن. برای دسته ی اول که باید فرمت رو رعایت کنین که معمولا یک نمونه در سایت دانشگاه هست. ولی برای دسته دوم کاملا بسته به سلیقه شما داره. مثلا من اسم و فامیل رو ننوشتم و تو پاراگراف آخر راجع به دانشگاه مقصد توضیح دادم.

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Geomitra نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از وقتی ارشدم را تمام کردم (2012) تا الان 2016 تمام هدفم رفتن بوده ولی خوب من انتخابم فقط کانادا بوده و در طی این چهار سال بیشتر وقتم را برای امادگی تافل گذراندونم، زبانم خیلی بد نبود بیشتر اعتماد به نفس نداشتم و خیلی ایده ال به نوشتن رایتینگ و بقیه اسکیل ها نگاه میکردم، بنابراین وقت زیادی ازم تلف شد ، تا بالاخره تصمیم جدی برای گرفتن یک نمره قابل قبول تافل را گرفتم و به مدت یک سال مدام زبان میخوندم و نهایتا پرونده تافل بسته شد. الان sop را به گونه ای دارم جلو میبرم که این چهار سال را بگم داشتم زبان میخوندم، منتظر چاپ مقالات بودم (واقعیت را دارم میگم) و مطالعات در مورد رشتم داشتم. البته تدریس خصوصی هم داشتم. به نظر شما اینطور بگم، انها نمیگن 4 سال برای این کارا صرف شده؟؟؟؟
    توضیحات را زیاد گفتم تا با دید بهتری دوستان نظر بدهند.

پیشاپیش ممنون
    سلام. به نظر من نگید 4 سال زبان میخوندین یا منتظر مقالات بودین. چون به صورت کلی این کارها نباید 4 سال طول بکشه. میتونید بگید در رشته تحصیلیم شروع به تدریس کردم و فلان... اینجوری هم علاقتونو به تدریس نشون میدین (برای TA گرفتن) هم میتونید در ادامه بگید که مثلا میخوام تدریس را در کنار تحقیق در سطح آکادمیک ادامه بدم. البته این ایده ها کلیه ولی منظورم اینه میشه به شکل مثبت بهش نگاه کرد که کاری که برای گذران زندگی و ساپورت خانوادتون در این سال ها انجام دادین فوایدی هم براتون داره.

Junior Member

سلام
    من 1 سال مرخصی تحصیلی داشتم چون ایران نبودم. 1 سال هم نباید توضیح بدهم ؟:-؟ چون یکیشو حذف اضطراری کردن از اینا که تو کمیته میره و اسم واحداش تو ریز نمراتم هست
    یه سوال دیگه میشه واسه اینکه بخوام توضیح بدم چرا اون دانشکاه بگم چون تو سهر محل زندگیمه ؟ ) مرسی

Junior Member

سلام دوستان، در ارتباط با sop یه سوال دارم. من قصد دارم برای دکتری در دانشگاه آخن اپلای کنم که نیاز به نوشتن sop دارم. از طرفی نامزد من آلمانی هست و به زودی ازدواج میکنیم. به نظر شما اینکه اشاره کنم به این نکته نتیجه مثبت یا منفی میتونه داشته باشه؟ از طرفی من در حال حاضر در ایران دانشجوی دکتری هستم و از نظر خودم اینکه بدون اتلاف وقت وارد مقطع دکتری شدم یه نکته مثبت، به نظر شما این نکته رو بگم و یه جور توجیه کنم که شرایط ایران از نظر محدودیت امکانات و شرایط منو راضی نکرد و من میخوام در یک دانشگاه بهتر استعداد و تلاشم رو سرمایه گذاری کنم در عین حالی که دکتری داخل هم تجربه من برای تحقیق مستقل را بالا برد و به تشکیل شخصیت علمی من کمک کرد؟

سلام دوستان
    من در حال حاضر اونقدر بیکار هستم که بشینم پیپیر سه تا از استادایی که بیشتر کارشونو دوست دارم بخونم و توی SOP با ذکر رفرنس منعکس کنم از کارای این سه نفر خوشم اومده. به نظرتون این کار مفیده؟ (جواب مثبتی از کسی نداشتم اینجا) یا این که ممکنه "عجیب" برداشت بشه و تاثیر منفی داشته باشه؟ یا اصلا باعث بشه بقیه اساتید دیگه نگاه نکنن به پروندم ؟

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. منم میخوام شروع به نوشتن sop کنم و سوالی دارم و به شدت هم نیاز به راهنمایی دارم.

ببینین رشته من عمران-سازه هست و معدل های لیسانس و ارشدم متاسفانه رقابتی نیستن. بالا هم نیستن. لیسانس 15.6 و ارشد 15.3 (یه درس افتاده ارشد دارم که اگه طبق سیستم wes حذفش کنیم، معدل میشه 15.7). میخواستم ببینم کلا در مورد اینها توضیح بدم تو sop ؟

واقعیت اینه که من تا ترم اول دوم ارشد اصلا به فکر ادامه تحصیل نبودم چه برسه به اپلای. مخصوصا دوران لیسانس که کم درس میخوندم. در واقع خواب بودم! خب فکر میکردم با همون مدرک لیسانس دیگه همه چیز درست میشه و برای همین معدلش برام مهم نبود. و متاسفانه به همین دلیل نمرات خیلی بدی دارم بعضا در بین دروس تخصصی لیسانس. هم تلاش کم خودم دلیلش بوده هم دو سه تا استاد واقعا سختگیر و بدنمره. این نمرات بد، روند مشخصی هم ندارن که مثلا بتونم توجیه کنم که حالا دو سال اول مثلا بد بودم ولی بعدش خودم رو کشیدم بالا.

ترم اول ارشد هم متاسفانه به خاطر یکسری مسائل شخصی یک درس رو افتادم و مشروط شدم. البته همون درس رو سال بعد با 17.25 پاس کردم. البته گروه عمران دانشگاه ما به سختگیری معروف هستن کلا! ترم اول ارشد هر کی رو از سال بالاییها دیدم بهمون هشدار شدید داد به جای تبریک ! درسی رو ترم اول 12 شدم که میانگین کلاس 40 نفری 11.3 بود! خود مدیر گروه هم در مراسم فارغ التحصیلی گفت کسی که معدل 15 به بالا از ما گرفته یعنی زحمت کشیده. ولی خب من که نمیتونم تو sop بگم اساتید به شدت سختگیر بودن.

خلاصه کلام اینکه: کلا در مورد این مسئله تو sop توجیه یا توضیح بدم ؟ یا به نظرتون اصلا اشاره ای نکنم به معدل و نمرات و فقط روی علایق و اهدافم صحبت کنم؟ اگه بخوام توجیه کنم فقط باید قصه تعریف کنم چون واقعیت مسئله بیشتر کم کاری خودم بوده مخصوصا در لیسانس.

یا میتونم صادق باشم و بگم درسته نمرات لیسانسم پایینه و توجیهی هم ندارم براشون ولی از ترم دوم ارشد مثلا هدف برای خودم تعیین کردم و به کار پژوهشی و تحقیقاتی علاقه مند شدم و حالا میخوام ادامه تحصیل بدم و یه مدرک و نشونه خوب این موضوع که الان باانگیزه هستم نمره تافل (111) و gre من هست (هفته دیگه gre دارم و به شدت امیدوار به +320 هستم).

نمیدونم خودم گیج شدم هر طور حساب میکنم هم اشاره کردن و هم اشاره نکردن به این بحث معدل و نمراتم خوبی و بدی خودشو میتونه داشته باشه. لطفا کمکم کنید که بهترین راهکار رو پیش بگیرم.

خیلی ممنون.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member

سلام دوستان
    در نوشتن Statement of Purpose از سر صفحه تا ته صفحه نیاز به نوشتن چه چیزهایی هستیم؟ منظورم نوشته نیست منظورم قالب نامه هست. برای نمونه آیا نام، نام خانوادگی، ایمیل یا تیتری باید داشته باشه یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nutrition science&Dietetic

سلام بچه ها
    من یه سوال دارم شاید ساده باشه
    ولی من قاطی کردم الان منی که برا ارشد میخام مدارک بفرستم باید CV و SOP بنویسم دیگه پس این پایینیا چین؟
    application letter وpersonal statement و motivation letter(cover letter)

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah00 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من یه سوال دارم شاید ساده باشه
    ولی من قاطی کردم الان منی که برا ارشد میخام مدارک بفرستم باید CV و SOP بنویسم دیگه پس این پایینیا چین؟
    application letter وpersonal statement و motivation letter(cover letter)
    سلام. یه دانشگاه همه اینارو خواسته ازتون؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nutrition science&Dietetic

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام. یه دانشگاه همه اینارو خواسته ازتون؟
    statement of motivation فقط این خواسته...با sop فرق داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)