صفحه 2 از 187 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : لطفا در مورد SOP راهنمایی کنید.

نه اشکال نداره
    اتفاقا برخی از منابع آگاه میگند طوری بنویسید که انگار دارید زندگیتون رو داستان وار توضیح میدید
    فقط بپا زیاد احساساتی نشی در این داستان و باید همه چیز narrow down بشه به اینکه چرا تو آدم خوبی و بجایی هستی واسه مثلا تحصیل تو اون مقطع/رشته/دانشگاه/ و................

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    نه اشکال نداره
    اتفاقا برخی از منابع آگاه میگند طوری بنویسید که انگار دارید زندگیتون رو داستان وار توضیح میدید
    فقط بپا زیاد احساساتی نشی در این داستان و باید همه چیز narrow down بشه به اینکه چرا تو آدم خوبی و بجایی هستی واسه مثلا تحصیل تو اون مقطع/رشته/دانشگاه/ و................
    سلام رشته ی من تربیت بدنیه sop نوشتم کسی هست چک کنه؟

سلام دوستان
    در مورد مطالبي كه در SOP نوشته ميشه 1 سوال داشتم:
    به نظر شما درسته من كه براي فوق دارم اقدام ميكنم توي SOP بنويسم كه قصد دارم براي دكترا هم همون دانشگاه بخونم؟ يا مثلا" بنويسم قصد دارم براي دكترا ادامه بدم حالا اگه شد توي دانشگاه شما اگه نشد يك جاي ديگه اين اشكالي داره؟ يا بايد تاكيد كنيم كه توي همون دانشگاه ميخوايم دكترا هم بخونيم؟
    اين يكي چي؟ : مثلا" بگم بعد از فوق اگه تونستم براي دكترا اقدام ميكنم اگر هم نشد ميرم و به صنعت ميپيوندم؟ اين ترديد نشان دهنده ضعف در Applicant محسوب نميشه؟
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    سلام دوستان
    به نظر شما درسته من كه براي فوق دارم اقدام ميكنم توي SOP بنويسم كه قصد دارم براي دكترا هم همون دانشگاه بخونم؟ يا مثلا" بنويسم قصد دارم براي دكترا ادامه بدم حالا اگه شد توي دانشگاه شما اگه نشد يك جاي ديگه اين اشكالي داره؟ يا بايد تاكيد كنيم كه توي همون دانشگاه ميخوايم دكترا هم بخونيم؟
    اين يكي چي؟ : مثلا" بگم بعد از فوق اگه تونستم براي دكترا اقدام ميكنم اگر هم نشد ميرم و به صنعت ميپيوندم؟ اين ترديد نشان دهنده ضعف در Applicant محسوب نميشه؟
    تردید خیلی‌ بده.

باید یکی‌ رو انتخاب کنی‌ و برای دانشگاه و استادت خوشایند تر اینه که بدونه می‌خوای دکترا بگیری. چون میفهمه داره سرمایه گذاری خوبی‌ می‌کنه.

دیگه انتخابش با خودته.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    سلام دوستان
    سلام هومن عزیز

همونطور که ars اشاره کرد نشون دادن تردید نمیتونه چندان جالب باشه. به نظر من کلی تر صحبت کن
    مثلا"
    Gaining essential knowledge and skills will provide me opportunities to reach my goal to become an effective and inspiring X, focusing on ...
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

1.میخوام بدونم دانشگاهایی که خودشون تو online application از ادم یه سوال میکنن . آیا همون سوال sop محسوب میشه . مثلا میگن describe your research interest and you academic goalمن اول فکر میکردم که همون sop هست ولی بعضی ها sop را هم جدا فرستاده بودن.
    2.در مورد همون سوالی که گفتم "describe your research interest"باید توضیح بدیم که مثلا چی شد که به این موضوع علاقه مند شدیم یا فقط بگیم که من به این موضوع ها علاقه مند هستم . لازمه که search و این جور کارا هم انجام ب دیم تا نوشتمون علمی باشه یا به زبون خودمون بنویسیم.
    با تشکر پیشاپیش

نقل قول نوشته اصلی توسط JUDIABOT
    1.میخوام بدونم دانشگاهایی که خودشون تو online application از ادم یه سوال میکنن . آیا همون سوال sop محسوب میشه . مثلا میگن describe your research interest and you academic goalمن اول فکر میکردم که همون sop هست ولی بعضی ها sop را هم جدا فرستاده بودن.
    2.در مورد همون سوالی که گفتم "describe your research interest"باید توضیح بدیم که مثلا چی شد که به این موضوع علاقه مند شدیم یا فقط بگیم که من به این موضوع ها علاقه مند هستم . لازمه که search و این جور کارا هم انجام ب دیم تا نوشتمون علمی باشه یا به زبون خودمون بنویسیم.
    با تشکر پیشاپیش
    سلام
    1. به نظر من حتما" sop رو هم بفرستید. البته معمولا" قسمت مجزایی برای آپلود اون در فرم آن لاین وجود داره
    2. من فکر میکنم هر چه جامع تر پاسخ بدین بهتره. دلیل علاقه تون- حیطه کاری و تجربیاتتون رو مختصر اما مفید توضیح بدین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام سارا جان ممنون

یه سوال دیگه داشتم . من در sop که نوشتم از بعضی جملا ت sample sop ها عینا استفاده کردم . البته از چند تا sop و به طور ترکیبی عمل کردم که زیاد تابلو نشه. البته نه اینکه کل sopرا با اونا نوشته باشم . بعضی جاها که مفید دیدم ازشون استفاده کردم . مخصوصا تو قسمت academic goal به نضرتون اشکال داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط JUDIABOT نمایش پست ها
    سلام سارا جان ممنون

یه سوال دیگه داشتم . من در sop که نوشتم از بعضی جملا ت sample sop ها عینا استفاده کردم . البته از چند تا sop و به طور ترکیبی عمل کردم که زیاد تابلو نشه. البته نه اینکه کل sopرا با اونا نوشته باشم . بعضی جاها که مفید دیدم ازشون استفاده کردم . مخصوصا تو قسمت academic goal به نضرتون اشکال داره؟
    یادت باشه هدف SoP اینه که تو رو به عنوان یک انسان بهتر بتونن بشناسن. بنابراین هرچی شخصی تر باشه و راجب علایق و توانایی هات تصویر بهتری بده اون SoP مفیدتره. وقتی از نمونه ها استفاده می کنی سعی کن از سبک نوشته یا نحوه ی توضیح، شروع یا پایان اون برای اهداف خودت ایده بگیری. مثلاً اگر میخوای توضیح بدی چرا معدلت پایینه یا تجربه ی کار نداری می تونی ببینی توی نمونه چطور توضیح داده و تو هم از همون در وارد بشی. اما عین جملات رو نوشتن کار اشتباهی هستو یادت باشه که استادایی که این نوشته ها رو میخونن هر سال 100ها نمونه به دستشون میرسه و براشون سخت نیست بفهمند کی خودش ننوشته.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadeh-genetic نمایش پست ها
    یادت باشه هدف SoP اینه که تو رو به عنوان یک انسان بهتر بتونن بشناسن. بنابراین هرچی شخصی تر باشه و راجب علایق و توانایی هات تصویر بهتری بده اون SoP مفیدتره. وقتی از نمونه ها استفاده می کنی سعی کن از سبک نوشته یا نحوه ی توضیح، شروع یا پایان اون برای اهداف خودت ایده بگیری. مثلاً اگر میخوای توضیح بدی چرا معدلت پایینه یا تجربه ی کار نداری می تونی ببینی توی نمونه چطور توضیح داده و تو هم از همون در وارد بشی. اما عین جملات رو نوشتن کار اشتباهی هستو یادت باشه که استادایی که این نوشته ها رو میخونن هر سال 100ها نمونه به دستشون میرسه و براشون سخت نیست بفهمند کی خودش ننوشته.
    دقیقا و بعلاوه در بسیاری از دانشگاهها SOP اول توسط admission office چک میشه که کپی نباشه (با استفاده از نرم افزارهای آن لاین مثل turnitin). چند دانشگاه رو سراغ دارم که اگر درصد کپی حتی 20-25 درصد باشه ریجکت میکنند حتی قبل از اینکه پرونده به دست دانشکده و استاد برسه. بنابراین هرگز حتی دو سه جمله را از نمونه ها کپی نکنید. از نمونه ها ایده بگیرید ولی همیشه تمام SOP را خودتون بنویسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)