صفحه 21 از 197 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام ببخشید یه سوالی داشتم به نظرتون تو SOP نوشتن این که توی یه رشته ی ورزشی قهرمانی کشوری دارم می تونه کمک بکنه یا خوب نیست می خوام به وسیله ی اون و مثال های اکادمیک بهشون بگم که هر کاری اراده کردم رو تونستم انجام بدم و به علاوه انسان تک بعدی ای هم نیستم.به نظرتون کار درستیه؟ یا فقط تجربیات اکادمیکم رو بگم. بعد یه مساله دیگه هم این که من تو اون فیلدایی که می خوام اقدام کنم خیلی کار کردم و ایده های جالبی دارم که اگه پیاده سازی بشه می تونه تحولات بزرگی رو توی فیلدی که می خوام کار کنم( کامپیوتر ویژن) ایجاد کنه . خوبه که این ایده ها رو بگکم و توضیح بدم که چی شد این ایده ها به ذهنم رسید و برنامم برای انجام این کارا چیه و چه امکانات ازمایشگاهی ای نیاز دارم؟.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط Arina نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه سوالی داشتم به نظرتون تو SOP نوشتن این که توی یه رشته ی ورزشی قهرمانی کشوری دارم می تونه کمک بکنه یا خوب نیست می خوام به وسیله ی اون و مثال های اکادمیک بهشون بگم که هر کاری اراده کردم رو تونستم انجام بدم و به علاوه انسان تک بعدی ای هم نیستم.به نظرتون کار درستیه؟ یا فقط تجربیات اکادمیکم رو بگم. بعد یه مساله دیگه هم این که من تو اون فیلدایی که می خوام اقدام کنم خیلی کار کردم و ایده های جالبی دارم که اگه پیاده سازی بشه می تونه تحولات بزرگی رو توی فیلدی که می خوام کار کنم( کامپیوتر ویژن) ایجاد کنه . خوبه که این ایده ها رو بگکم و توضیح بدم که چی شد این ایده ها به ذهنم رسید و برنامم برای انجام این کارا چیه و چه امکانات ازمایشگاهی ای نیاز دارم؟.
    سلام !
    چه سوال خوبی. ببینید مرز باریکی وجود داره بین یک SOP خوب و SOP خیلی خوب. کسانی که میآن بر اساس قوانین موجود و مدلها و الگوهای اینترنتی و توصیه شده SOP می نویسن ، اگه زیاد خراب کاری نکنن و رزومه نسبتا مناسبی داشته باشند می تونند مطمئن باشن که SOP خوبی از کار در میآد.
    چیزی که SOP رو متمایز می کنه و می بره تو دسته خیلی خوب، هم می تونه رزومه شما باشه، هم شیوه ای که شما نگارش می کنی. اون کسی که داره SOP ها رو می خونه مطمئن باش که سیصد تا SOP دیگه رو هم باید بررسی کنه که قریب به اتفاقشون روند کسل کننده من فلانی هستم و فلان کار رو می کنم رو دنبال می کنند. به نظر من SOP خوب هست که خواننده رو از پوزیشن لمیده روی صندلی در بیاره و توجهش رو جلب کنه. کل ژانگولری که آدم می تونه به کار ببره تو همون سه تا جمله اول و دو تا جمله آخر و ضربه نهایی نوشته هست. اما سه تا جمله اول مهمترند؛ اونجاس که خودت رو باید قالب کنی. اگه زبانت خیلی خوبه و اگه ذهنت خلاقه، یه داستان درست حسابی جور کن در مورد قهرمانیت و با اون شروعش کن. یه چیزی تو ژانر جوجه اردک زشت ...
    SOP بد هم اونیه که خواننده رو از پوزیشن لمیده تو صندلی در میآره و خم می کنه برای پرتاب SOP توی سطل آشغال. بنابراین مهم نیست که جلب توجه کنی، مهم اینه که درست جلب توجه کنی و fake به نظر نرسی.
    در مورد ایده ها هم، اگه می تونی خوب بپرورونی، هیچی بیشتر از یه دانشجوی علاقمند بلند پرواز ( در اندازه های منطقی) واسه یه استاد جذاب نیست؛ اما یادت باشه این SOP هست، پروپوزال نیست فرزندم.
    موفق باشی.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

ممنون از راهنمایی هاتون. من نگارش خوبی دارم و کلا می تونم با نوشتن sop استادی که می خونتش رو ببرم توی یه فضای پرهیجان و این که ترغیبش کنم تا اخر sop رو با هیجان زیاد بخونه و در ضمن هدفم اینه که یه چهارچوب دقیق از برنامه ریزی آیندم رو با یه شیوه ی متفاوت از بقیه ارائه بدم تا حالا sopهای زیادی خوندم ولی فکر می کنم بتونم خیلی بهتر بنویسم می خواستم ببینم این که می گن اگه sop خیلی خوب باشه می تونه یه سری چیزا رو بپوشونه واقعا این طوره؟ من وضعیت خیلی بدی ندارم و در مسیری که تو sop ام ذکر کردم تو تمام مراحل جزو بهترین ها بودم ولی خوب معدل کل لیسانسم پایینه (15.70) ولی در عوض یه حسنی داره که یه گریز کوتاه و اشاره واری هم تو sop بهش زدم و اون اینه که معدل سه ترم اخرم 18 است و هر سه ترم دانش اموز ممتازم و ریکام های خیلی خوبی هم دارم به نظرتون تا چه حد می تونم امیدوار باشم که رزومه و sop ام می تونه معدلم رو بپوشونه. در ضمن با این که برای اروپا دارم اقدام می کنم ولی GRE هم دارم می دم تا یه کم بتونم مسائل دیگه رو بزرگ جلوه بدم تا معدلم کمرنگ به نظر برسه . به نظرتون کار منطقی ایه؟( در ضمن من کامپیوتر دانشگاه تهران خوندم لیسانس رو)

Junior Member

درود بر دوستان عزيز
    يه سوال دارم ، از يكي از اقدام كنندگان ادامه تحصيل شنيدم كه مي گفت اگه در SOP اشاره اي به نياز مالي يا به نحوي كار در جنوب يا نميدونم چيزي كه نشون بده نياز مالي هم در اين مدت مطرح بوده بشه، تاثير زادي در گرفتن بورس داره اين درسته؟
    sop رو دارم براي دانشگاه پليتكنيك ميلان گرايش معماري تهيه مي كنم.
    ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيدمي خواستم فايل رو بذارم دوستان لطف كنند نظر بدن ولي آپلود نمي شه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environmental health engineering

سلام دوستان
    من برای مهندسی محیط زیست می خوام یک انگیزه نامه نهیه کنم برای فوق لیسانس. اگه می شه قسمت بندی و فرم مخصوص نوشتن صحیح آن را بهم بگین. در ضمن حد اکثر چند صفحه باید باشه؟
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Hedieh_HSE نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای مهندسی محیط زیست می خوام یک انگیزه نامه نهیه کنم برای فوق لیسانس. اگه می شه قسمت بندی و فرم مخصوص نوشتن صحیح آن را بهم بگین. در ضمن حد اکثر چند صفحه باید باشه؟
    ممنون از راهنماییتون
    دوست خوبم . لطف کنین یه مروری همین تاپیک رو از ابتدا تا انتها بفرمایین . حتما جواب عمده ی سوالاتتون رو به دست میارین .

موفق باشید .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

سلام
    من تو نمونه های SOP دو نوع فرمت دیدم. یکی همون فرمت معمول که شروع میکنن از اول در مورد خودشون توضیح میدن، تو چند تا پاراگراف توضیح میدن و آخرش نقطه، تمام. یه فرمت دیگه دیدم که واسه هر قسمت یه تیتر میذاره و در موردش توضیح میده. مثلا اینجوری:
    Academic research
    .....

Why the university of x?
    ...

حالت دوم به نظرم جذابتر اومد. اما شک دارم فرمت قابل قبولی باشه. کسی میتونه راهنماییم کنه؟

Junior Member

سلام دوستان. من چند نمونه Portfolio، sop، cv براي رشته شهرسازي مي خوام؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط gsalehipour نمایش پست ها
    سلام
    من تو نمونه های SOP دو نوع فرمت دیدم. یکی همون فرمت معمول که شروع میکنن از اول در مورد خودشون توضیح میدن، تو چند تا پاراگراف توضیح میدن و آخرش نقطه، تمام. یه فرمت دیگه دیدم که واسه هر قسمت یه تیتر میذاره و در موردش توضیح میده. مثلا اینجوری:
    Academic research
    .....

Why the university of x?
    ...

حالت دوم به نظرم جذابتر اومد. اما شک دارم فرمت قابل قبولی باشه. کسی میتونه راهنماییم کنه؟
    هر دو قالب مورد قبول هست. بعضی دانشگاهها که فرمت خاص و سوالات خاصی رو انتظار دارن که در SOP جواب داده بشه از تیتر گذاری بیشتر خوششون میاد. ولی به طور کلی خیلی تفاوت زیادی با هم ندارن

سلام چند نمونه sop، cv‌ و recomendation براي پذيرش ارشد مكانيك از دانشگاههاي اروپا مي خواستم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)