صفحه 26 از 197 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط aiat_gamer نمایش پست ها
    یکی یه نگاهی به sop من بندازه نظر بده،ممنون میشم
    به نظر من توی 2 3 تا پاراگراف اول همش به نکاته منفی اشاره کرده که یجورایی نقطه ضعفه و اصلا خوب نیست که اینا رو بنویسی. باید یه تجدید نظری روش بکنی. مخصوصا که پاراگراف اول که کلا باید عوض شه.
    (مثلا اینکه نوشتی main reason I couldn’t perform as well as I hoped in my tests اصلا جنبه خوبی به نامت نمیده!!!)
    ایراد گرامری خیلی زیاد داره و همونطور که سارا جان گفت، روان نیست و همین ایرادای گرامری خیلی جاها باعث شده که خواننده منظورتو نفهمه.
    به نظر من به فارسی بنویسی و بدی برات ترجمه کنن بهتره چون sop خیلی مهمه
    موفق باشید.
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:05 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    به نظر من توی 2 3 تا پاراگراف اول همش به نکاته منفی اشاره کرده که یجورایی نقطه ضعفه و اصلا خوب نیست که اینا رو بنویسی. باید یه تجدید نظری روش بکنی. مخصوصا که پاراگراف اول که کلا باید عوض شه.
    (مثلا اینکه نوشتی main reason I couldn’t perform as well as I hoped in my tests اصلا جنبه خوبی به نامت نمیده!!!)
    ایراد گرامری خیلی زیاد داره و همونطور که سارا جان گفت، روان نیست و همین ایرادای گرامری خیلی جاها باعث شده که خواننده منظورتو نفهمه.
    به نظر من به فارسی بنویسی و بدی برات ترجمه کنن بهتره چون sop خیلی مهمه
    موفق باشید.
    ممنون،خواستم صداقت روعایت کرده باشم مثلا انگار زیاده روی کردم!البته میخوام به یه تم مناسب برسم،بعضی اشتباهات تابلو (مثل این:firmly believe is being truthful in every part of my life)به خاطر اینه که هی تغییر دادم جملات رو اشتباهات از دستم در رفته.به جز اون قسمتهای منفی بقیه از نظر محتوا خوبن؟خوشبختانه دو رو برم نفر زبان خوب زیاد دارم(خانم دوستم مترجمه،برادر دوستم هم استاد دانشگاه زبانه،خانم برادرم لیسانس زبانه).فقط اینکه انگلیسی رو بدم درستش کنن یا اصلا از بیخ بدم ترجمه کنن برام؟
    در اخر اینکه میشه به چند نمونه از اشکالات گرامری رو اشاره کنید؟
    ویرایش توسط aiat_gamer : November 27th, 2010 در ساعت 09:17 PM

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط aiat_gamer نمایش پست ها
    ممنون،خواستم صداقت روعایت کرده باشم مثلا انگار زیاده روی کردم!البته میخوام به یه تم مناسب برسم،بعضی اشتباهات تابلو (مثل این:firmly believe is being truthful in every part of my life)به خاطر اینه که هی تغییر دادم جملات رو اشتباهات از دستم در رفته.به جز اون قسمتهای منفی بقیه از نظر محتوا خوبن؟خوشبختانه دو رو برم نفر زبان خوب زیاد دارم(خانم دوستم مترجمه،برادر دوستم هم استاد دانشگاه زبانه،خانم برادرم لیسانس زبانه).فقط اینکه انگلیسی رو بدم درستش کنن یا اصلا از بیخ بدم ترجمه کنن برام؟
    در اخر اینکه میشه به چند نمونه از اشکالات گرامری رو اشاره کنید؟
    I read your SOP but it has many serious problems, aside from grammar and language use:
    1. all about past and nothing about future, it reads like a diary: count the past tenses.
    2. no reason why TUT is good: just heard things, what about the results of that extensive research then?
    3. no purpose, basically: you will be receiving top rated education and you will be able to do so. so what? and on what grounds?
    4. what in the world AA is doing in conclusion of your SOP?
    5. you have bad-mouthed schools in Iran on the basis of the only premise that they are really good at: being theoretical!

you need serious revisions, of course if you really need it to be of some effect. check other sop's here or elsewhere

Junior Member

my second revision

changed the first few paragraphs
    got rid of the diary parts,but introduction parts still feel a bit long.im not sure
    changed my future plans and intentions
    completely changed the reasons for choosing tut
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:07 PM

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

راستی توی sop راجع به سوابق کاریمون بگیم یا نه؟ مثلا اینکه کجاها و با چه سمتی کار کردیم؟

Junior Member

راستی توی sop راجع به سوابق کاریمون بگیم یا نه؟ مثلا اینکه کجاها و با چه سمتی کار کردیم؟
    خیلی خلاصه چون این ور اونور خوندم که سوابق کاری جاش تو رزومه هستش،ولی اگر به نحوی بگید که تاثیر مستقیم رو تصمیمتون واسه ادامه تحصیل داشته باشه اشاره بهش ضرر نداره.

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

سلام! این سوال رو یکی دو نفر دیگه هم پرسیده بودن اما جوابی براشون نوشته نشده بود.
    من می خوام برای دوتا رشته در یک دانشگاه اپلای کنم و خب هر دوشون letter of motivation میخوان. هر دوتا رشته ای هم مسلما با هم فرق دارن و یکی نیستن. حلا چطوری براشون sop بنویسم که ضایع نباشه؟
    کسی از دوستان تجربه این کار رو داره؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    سلام! این سوال رو یکی دو نفر دیگه هم پرسیده بودن اما جوابی براشون نوشته نشده بود.
    من می خوام برای دوتا رشته در یک دانشگاه اپلای کنم و خب هر دوشون letter of motivation میخوان. هر دوتا رشته ای هم مسلما با هم فرق دارن و یکی نیستن. حلا چطوری براشون sop بنویسم که ضایع نباشه؟
    کسی از دوستان تجربه این کار رو داره؟
    ببینید بیانیه هدف، باید بگه چه جوری و بر اساس چه پیش زمینه ها و اتفاقاتی شما به موضوعی علاقمند شدید و دلتون میخواد ادامه زندگیتون بر اساس اون باشه. به خصوص تو مقطع دکتری آشفتگی در اهداف بدترین علامته. اما! اگه دانشگاه جوری باشه که فایلهای اپلیکیشن شما از کانال مثلا graduate office بگذره که اصلا sop رو نخونده میفهمن شما واسه دو جا دارید میفرستید و هدفتون صرفا گرفتن پذیرشه، حالا اینکه واکنششون چیه به شرایط بستگی داره و الزاما به ریجکت منتهی نمیشه. اگه اینجوری هم نباشه که خب همه چی به خیر میگذره. اما در کل این چیزی که شما دنبالشین برای نوشتن SOP به نظر من ماموریت غیر ممکنه.

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام به همه

بالای sop چی باید نوشت؟ من انطوری نوشتم :
    letter of motivation in field of architecture
    زیرش هم اسم و فامیلم رو نوشتم

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

سلام به همه

بالای sop چی باید نوشت؟ من انطوری نوشتم :
    letter of motivation in field of architecture
    زیرش هم اسم و فامیلم رو نوشتم
    هر دانشگاه دقیقا هر عنوانی که بهت داده بنویس. اگر گفتن SOP دقیقا بالاش بنویس Statement of Purpose اگر گفتن Statement of Intent همین رو بنویس و ... همش بازی با کلماته ولی کسانی که پرونده شما رو جمع و جور میکنن (همون منشی‌ها) اصلا روی IQ شون حساب نکنید.

چرا؟ دانشگاهی Statement of Intent and Motivation خواسته بود و من SOP فرستادم. مشکلی پیش اومده بود که با ایمیل توضیح دادم SOP رو فرستادم. جواب داد منظور شما از SOP و Statement of Purpose چیه؟!!!
    اینها تنها کاری که بلدن منگنه کردن مدارک و کپی پیست اسمتونه.
    ویرایش توسط Sunrise : December 7th, 2010 در ساعت 05:10 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)