صفحه 4 از 197 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand
    با سلام مجدد

من دو تا فایل اول راهمنای SOP رو خوندم و چند تا نمونه هم دوستم از دانشجو های صنعتی شریف بهم داد و دیدم .

ولی یه چیزی رو نمی فهمم
    دوستان اگه دقت کرده باشید من دارم واسه مقطع لیسانس اقدام می کنم

یعنی قراره که با افراد زیر 20 سال و اکثر موارد بدون سابقه کار و تجربه محیط آکادمیک دارم مقایسه می شم.

آیا همین کافی نیست که بگم چه کارهایی کردم و واسه چی به این رشته علاقه مند شدم ؟

من از این بهتر چیزی به ذهنم نمی رسه

تورو خدا یکی زیر لیسانس واسه من توضیح بده که قضیه چیه
    SoP همون طور که از اسمش پیداست باید بگه چرا شما به این رشته علاقه ماند شدین و هدفتون از تحصیل چیه؟
    SoP باید یک essay منسجم باشه و ربطی‌ نداره مربوط به چه مقطعی می‌شه.
    این متن شما مثل یک لیست میمونه نه یک نوشته منسجم.
    در واقع SoP یک essay-ه و تمام ویژگی‌‌ای یک essay خوب رو باید داشته باشه نه اینکه بصورت تیتر وار به مطالب اشاره بشه. شما باید همین متن رو به صورت یک نوشته یکپارچه که دارای مقدمه، بدنه و نتیجه گیری در بیارین.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

سلام
    it is 40 sop sample.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

سلام

SoP معمولا به عنوان یه چیز شخصی به حساب میاد و خیلی از بچه ها نمی تونند SoP شون رو توی فروم بذارند

اما از بچه هایی که پذیرش گرفته اند خواهش می کنم توی این تاپیک بنویسند که در SoP شون دقیقا به چه مواردی اشاره کردند؟

ممنون
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

يه استادي به من گفته تو sopت نبايد به گذشته‌ات زياد بپردازي، بلكه بيشتر در مورد آينده‌ات و اينكه چرا اين رشته رو مي خواي بخوني و بعدش چي كار كني بايد بگي. اينطوريه؟
    80 در صد مطالب sop من در مورد كارهاي گذشته است.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

بله. ایشان کاملا درست گفته شما در SOPباید بیشتر به هدف تحصیلی خودتون که چرا این دانشگاه و این رشته یا این موضوع تحقیق را انتخاب کردید توضیح بدید(حتی در مورد استادی که میخوای باهاش کار کنی یه اشاره باید بکنی). من حتی در حد 2خط هم که چرا اون کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کردم نوشتم.
    What Goes Around...Comes Around

[left]Hi...University profs often care about why someone is going to continue their studies...So you need to briefly explain this...My German Prof. even asked me to have a phone call interview to listen to my statements in my own words!!...They want to make sure you are realy interested in the subject and not only wish to have a University degree...For this I included some sentences in my SoP to insist on my interests and aims....

"In the new era of Geosciences with many available observations and external evidences from deep layers of the earth to high altitude satellite orbits, It is really exciting for me to apply the new mathematical and computational methods to achieve the most reliable results as well as visualizing the underlying processes of geophysical and geodynamical phenomena. Besides, as I am going to teach to and work with new interested students entering this field, I have to know the most recent developments and techniques in Geodesy and Geophysics…"

This worked for me....I am sure you will find your way to explain your goals...Good Luck
    Keep calm...Time will solve any problem

Junior Member

سلام
    من رشته ليسانسم علوم اجتماعي و گرايش برنامه ريزي اجتماعي بوده ولي هيچ sop مرتبط با رشته ام پيدا نكردم كه بتونه كمكم كنه،كسي هست كه بتونه كمك كنه.
    يه مشكل ديگه هم كه دارم اينكه نمي دونم بايد براي انگيزه هام مشكلاتيو كه مثلا توي تهران داريم بنويسم يا مشكلات جهاني؟چون جايي خوندم كه خوب نيست مشكلات ايران و بنويسيم چون براي اونا مفهومي نداره.
    ممنون ميشم كمك كنيد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط idehnn
    سلام
    من رشته ليسانسم علوم اجتماعي و گرايش برنامه ريزي اجتماعي بوده ولي هيچ sop مرتبط با رشته ام پيدا نكردم كه بتونه كمكم كنه،كسي هست كه بتونه كمك كنه.
    ممنون ميشم كمك كنيد
    SOP is sth general and you can use SOPs of other fields or majors. However, you must change some parts with respect to your field of study.

کسی می تونه به من کمک کنه SOP ام رو اصلاح کنم؟ عجله دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط a_fr
    کسی می تونه به من کمک کنه SOP ام رو اصلاح کنم؟ عجله دارم
    چه کمکی از دست دوستان بر می یاد؟! شما هیچ توضیحی در موردش ندادید؛ می تونید فایل را برای بررسی توسط دوستان فروم آپلود کنید.....موفق باشید
    Life salutes you when you make others happy

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)