صفحه 45 از 197 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط hameedreza نمایش پست ها
    سلام دوستان می تونن درباره این sop نظرشونو بگن
    سلام،
    من متن شما رو دست نزدم، ولی پیشنهاد هام رو میگم اینجا.
    پاراگف اول به نظرم یه داستان غیر ضروری رو میگید که بهتره با یه متن کوتاه تر جاگزین بشه. متنی که هم نشان دهنده علایق شما به این رشته و هم رشته ای که در ایران خوندید اشه. مثلا قسمت اول پاراگراف دوم رو میشه اورد به عنوان پاراگراف اول. ولی کلی صخبت کنید. بگید همیشه در مورد اینکه چرا بعضی از حیوونای خونگیتون میمردن کنجکاو بودید. و باعث ایجاد علاقه اولیه در شما شد و همچنین تحصلاتتون رو هم در همین رشته ادامه دادید.

پاراگراف دوم میتونید بگید که علاقه شما به این رشته باعث شده که تو یه سری موفقیت های دانشگاهی مثل همین المپیاد داشته باشید. در ضمن منظورتون رو هم از این جمله نفهمیدم، البته شاید به دلیل نقص اطلاعاتم از این رشته باشه:
    I started to study animal science in university because it contains prerequisite courses of veterinary.
    بیماری جوجه رو هم حذف کنید.

پاراگراف سوم؛ خوبه اما میتونید داغ تر بگید. مثلا بگید من بعد از فارغ التحصیلی ارتباطم رو با این علم از طریق کار در ........ حفظ کردم (و حتی بعد از به دست اوردن تجربه با ارزش از کار کردن تصمیم گرفتید که در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدید.)

پاراگراف بعدی، یعنی چهارم، در مورد هدفتون از ادمه تحصیل بیشتر بگید. مثلا اینکه میخوایید در رشته ای که در اون کار کردید و در آینده کار خواهید کرد میخواهید مثلا استاد دانشگاه بشید یا هر چیزی که هدفتون هست. و در ادامه بگید که اون دانشگاه رو برای ادامه تحصیل و رسیدن به هدف هاتون مناسب میدونید.

به نظرم پاراگراف 6 رو هم اضافه کنید. یه جورایی خلاصه متن و یه نشون دادن اعتماد به نفس! یه همچین متنی خوبه:
    I believe I would be the right person to have a ........ position at your place, due to having good knowledge with .......... and more than ..... years of work experience in ...............; moreover, I am intensely ambitious to enhance my expertise in ( somehthng

سلام آقا میلاد ممنون از راهنماییتون. با یک داستان شروع کردم تا باعث شم برای خوندنش علاقمندتر شن.شما به جای این چی پیشنهاد می کنین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics,university of shiraz

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام دوستان

من میخوام letter of motivation برای یه دانشگاه فرانسوی زبان تو کانادا بنویسم برای فوق لیسانس فیزیک
    خیلی در این مورد خوندم ولی واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم
    لطفا کمک کنییییییییییید

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hameedreza نمایش پست ها
    سلام آقا میلاد ممنون از راهنماییتون. با یک داستان شروع کردم تا باعث شم برای خوندنش علاقمندتر شن.شما به جای این چی پیشنهاد می کنین؟
    خواهش میکنم. حقیقتش داستان رو یه مقدار زیاد استفاده کردی، هم توی پاراگراف اول طولانی هست هم توی پاراگراف دوم تکرارش کردی که به نظر من به عنوان یه خواننده زیاد جالب نبود. داستان پاراگراف اول رو حذف کن، به جاش از همون قسمتی استفاده کن که توی پاراگراف 2 اوردی. اینطوری این داستان رو از پاراگراف 2دوم هم باید حذف کنی. یعنی اینطوری:

(((به عنوان یک بچه همیشه این سوال تو ذهنم بود که چرا بعضی از حیوونای خونگی که داشتم مریض میشدن، چرا بعضی ها خوب میشدن ولی خیلی وقت ها هم نه! این علاقه که از بچگی در من ایجاد شد باعث شد که در دانشگاه در رشته ...... تحصیل کنم.)))

نظر من اینه، شاید فکر کنی خیلی چیزای دیگه برای گفتن داری و اینطوری خیلی خلاصه میشه. ولی نگران نباش همین کافیه.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط monirdelavari نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخوام letter of motivation برای یه دانشگاه فرانسوی زبان تو کانادا بنویسم برای فوق لیسانس فیزیک
    خیلی در این مورد خوندم ولی واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم
    لطفا کمک کنییییییییییید
    پیشنهاد میکنم در مرحله اول یه ساختار چند پاراگرافه مشخص کنی، بعد هر پاراگراف رو بنویس. هر چی تو ذهنت میاد رو بنویس. در مراحل بعدی ویرایش کن، اینقدر ویرایش کن که به یه متن خوب برسی. از کمک بچه های فورم هم میتونی استفاده کنی. ساختاری که hameedreza نوشته بود به نر من خوب و کامل بود. البته نمیدونم نظر من درسته یا نه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics,university of shiraz

اخه مشکل اینجاست باید کوتاه باشه.تا بخوام 4کلمه از علایقم بگم تموم شده چه برسه به هدفمو تسلط تو زبان

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط monirdelavari نمایش پست ها
    اخه مشکل اینجاست باید کوتاه باشه.تا بخوام 4کلمه از علایقم بگم تموم شده چه برسه به هدفمو تسلط تو زبان
    من منظورتون خوب رو نفهمیدم. لزومی نداره که همون بار اول که مینویسید یه نسخه خوب و خلاصه داشته باشید. در ضمن علایق رو در خیلی موارد لازم نیست با جزئیات توضیح بدید.

ApplyAbroad Senior Veteran

با سلام.چطوری می تونیم این مطلب رو در sop بیان کنیم که مثلا بعد از ترم سوم به درس علاقه مند شدیم واز ترم چهارم نمراتمون خیلی خوب شده

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام.چطوری می تونیم این مطلب رو در sop بیان کنیم که مثلا بعد از ترم سوم به درس علاقه مند شدیم واز ترم چهارم نمراتمون خیلی خوب شده
    به نظرم ننویسید که بعد از ترم سوم به درس علاقمند شدید! اگه اینو بنویسید که طرف میگه کلا چرا اصلا رفتی دانشگاه! بهتره بگید علاقه تون بیشتر شد. برای جه رشته ای میخواید بنویسید؟

منظور از cover letter چیه؟ من تا حالا فکر میکردم همون sop هستش!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)