صفحه 48 از 197 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    دوست عزیز، اول کمی در مورد پاراگراف اول میگم، چون بقیه متن رو نخوندم.

سوال جمله اول رو اصلاح کنید. اگه جمله سوالیه how can a man درسته. در کل، من اگه جای شما بودم از این سیستم سوالی شروع شدن متن استفاده نمیکردم. یه جورایی باید ماهرانه تر استفاده بشه تو متن که کار سختیه (حداقل برای من) و اگه سوال مطرح شده هم جذاب نباشه روش تکراری و کلیشه ای به نظر میرسه. اگر هم نخواستید این کار رو انجام بدید پیشنهاد میکنم a man رو حذف کنید و جمله رو مجهول بنویسید. جمله پیشنهادیه من همچین چیزیه:
    Figuring out how phenomena occur and studying how they are in harmony, is the only possible………..

به نظرم از have برای Experience استفاده کنید. Possess یه جورایی برای من غریبست. البته اگه جایی قبلا دیدید این ترکیب رو و مطمئن هستید که درسته مشکلی نیست.
    Experience I possess → experience I have

به جای innovating از innovation استفاده کنید. چون اسم innovate، innovation هست. درضمن شما نوشتید که به نوآوری علاقه دارید! نوآوری علاقه نمیخواد. یا استعدادش رو دارید یا ندارید.
    احتمالاً از این دست اشتباهات در متن شما زیاد باشه. این مطالبی که گفتم رو فقط در مورد پاراگراف اول نوشتم.

حالا یه سری کلیات:

من فکر میکنم متن رو باید خیلی منسجم تر بکنید. من فقط پاراگراف اول رو خوندم و دلیلش هم این بود که چون نظم و ساختارتون خوب نیست نمیتونستم ارتباط بین جمله ها رو پیدا کنم و با خوندن هر جمله، جمله قبل رو فراموش میکردم. برای نمونه به این جمله دقت کنید:
    . I believe that one of my most distinguishing characteristics is the diversity of experience I possess
    ولی در ادامه متن در پاراگراف اول هیچ تجربه ای رو بیان نکردید و ذهن خواننده رو به یکباره منحرف میکنید به سمت استعدادهاتون و میگید:
    I am a science student with a flair for the arts; a young man with technical aptitude and an interest in innovating.
    ازتون خواهش میکنم متن رو با در نظر گرفتن چند نکته بازنویسی کنید:
    1. متن رو از لحاظ معنا منظم کنید، در هر پاراگراف مشخص کنید دقیقا چه موضوعی رو میخواهید بگید و در ادامه پاراگراف از موضوع منحرف نشید.
    2. در به کاربردن لغات به هماهنگی لغات با هم توجه کنید و از collocation های هر لغت استفاده کنید. برای این کار از کتاب های collocation یا بهترین گزینه از Longman Contemporary استفاده کنید.
    3. متن ساده ولی روان همیشه از یه متن با لغات زیبا بهتره.
    4. متن رو بهتره خلاصه تر کنید.

در ضمن حدس میزنم این جمله رو کپی کرده باشید:
    By putting theorized concepts into act and gaining invaluable experiences
    درست میگم؟
    سلام
    ممنون از راهنماییت
    در مورد اون جمله : به جان خودم، خودم نوشتم! مگه جای دیگه دیدی؟ سوال رو نصفشو از جای دیگه برداشته بودم ولی جواب نداشت! و خودم نوشتم!!!
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییت
    در مورد اون جمله : به جان خودم، خودم نوشتم! مگه جای دیگه دیدی؟ سوال رو نصفشو از جای دیگه برداشته بودم ولی جواب نداشت! و خودم نوشتم!!!
    خواهش میکنم. نه جایی ندیدم. فقط به این خاطر که با جمله های قبل و بعدش یک کم فرق داشت حدس زدم. برای اون جمله هم put into action رایجتره. (اگه تو google بگردید تقریبا 20 برابر بیشتر استفاده شده!)

سلام دوستان، حقیقتش همه توی این فروم میگن برای sop نوشتن باید چندین روز وقت بذاری، چرا من اینو متوجه نمیشم، مثلاً خود من یه دونه نوشتم که اول انشای فارسی برای خودم ساختم، بعد اومدم و به لاتین برش گردوندم. سر جمع 10-15 ساعت هم وقتمو نگرفت. البته از نظر گرامری میدونم که باید اصلاحش کنم و خیلی کار داره. گفتم بپرسم شاید من نمیتونم sop رو بفهمم یا شاید دوستان منظورشون اینه که از نظر گرامری اصلاح کردن خیلی زمانبره؟آخه من علیرغم اینکه دایره لغتم بد نیست و کتابهای گرامر رو هم تا حدودی مطالعه کردم ولی باز هم خیلی برام سخته به اون روتینی که شما مینویسید بنویسم. لطفاً در این زمینه من رو راهنمایی کنید. راستی یه سوال دیگه هم داشتم، اونم این که من چند نمونه از همین اس او پی هایی که دوستان توی فروم گذاشته بودن رو نگاه کردم که انصافاً خیلی هم چیزهای خارق العاده نبودند. و اصلاً اصولی که خودتون گفتید رو رعایت نکردن و همیشه در مورد اینکه تو گذشته چیکار کردن توضیح دادن. جریان اونها چیه؟

راستی من اس او پیمو میذارم، میشه یه نگاهی بهش بندازید شاید اصلاً از نظر شما چرت و پرت باشه و من خبر ندارم. ممنونم

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    راستی من اس او پیمو میذارم، میشه یه نگاهی بهش بندازید شاید اصلاً از نظر شما چرت و پرت باشه و من خبر ندارم. ممنونم
    سلام دوست عزیز، من متن شما رو خوندم. اگه قرار باشه یه متن ادبی بنویسم مطمئنا نمیتونم به خوبی شما بنویسم. اما موضوع همینه که واقعا متن تا چه حد باید ادبی باشه؟ به نظر من سه پاراگراف اول رو خیلی ادبی و طولانی نوشتید. درسته که اینجوری میتونید مهارتتون رو در نوشتن نشون بدید، اما مهارتتون در to the point نبودن هم نشون میدید!

اونجاهایی که در مورد شروع علاقتون، انتخاب رشته و سعی در جلب توجه استادتون نوشتین متن رو طولانی کرده در حالی که گفتن این توضیحات اصلا لازم نیست و برای من به عنوان خواننده دونستنش جالب نیست. چه برسه به استادی که شاید چیزی در مورد کنکور و انتخاب رشته ندونه.

از طرفی یک جمله برام مفهوم نبود:
    see the glory of science in someone’s body

چند تا جمله رو هم به نظرم اینطور تغییر بدید:
    I’m thirty to know more and more and utilize this knowledge to serve human
    I’m thirty to know more and more and utilize this knowledge to serve the needs of human
    (البته این جمله خیلی کلیه و اگه من بودم نمیگفتم. شما میتونید مردم رو کمک کنید ولی serve لغت مناسبی نیست)

I’m a little member
    I’m a member

با توجه به متن، مرجع it در جمله زیر مشخص نیست:
    it’s not only about the target and future, but also it is about love and mental calmness.

کاربرد however هم به نظر من مشکل داره. however رو وقتی میشه در اول جمله یا پاراگراف استفاده کرد که جمله و یا پاراگراف قبلی رو بخوایید نقض کنید. اینجایی که شما از however استفاده کردید جایگاه مناسبی برای although هست نه however.

یه جای نوشتید PhD در حالی که یه جای دیگه نوشتید Ph.D. به این موردها تو متنتون دقت کنید که میخوایید American یا British بنویسید. اگه british رو انتخاب کردید به جای enroll in از enroll on/for استفاده کنید.

این جمله ای که نوشتید It was so useful too خیلی کوتاهه، یه جوری اصلاحش کنید. البته بهتره بنویسید برای چی مفید بود. یعنی: it was very useful for. البته همونطور که گفتم این داستان نحوه درس و رفت و آمدتون به نیروگاه رو خیلی توضیح دادید و تقزیبا قصه شده.

برای شروع علاقتون به sustainable energy و renewable energy میتونستید دلایل خیلی قشنگ و به روز بیارید که ننوشتید. مثلا به sustainable development اعتقاد دارد و از این چیزا. اینطوری جنبه داستانی و تاریخچه ای رو میتونید با یه سری نظرات فنی عوض کنید.

در ضمن، من اگه جای شما بودم ترجیح میدادم بار خواهشی پاراگراف آخر رو کمتر کنم. دلشونم بخواد!

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    سلام دوستان، حقیقتش همه توی این فروم میگن برای sop نوشتن باید چندین روز وقت بذاری، چرا من اینو متوجه نمیشم، مثلاً خود من یه دونه نوشتم که اول انشای فارسی برای خودم ساختم، بعد اومدم و به لاتین برش گردوندم. سر جمع 10-15 ساعت هم وقتمو نگرفت. البته از نظر گرامری میدونم که باید اصلاحش کنم و خیلی کار داره. گفتم بپرسم شاید من نمیتونم sop رو بفهمم یا شاید دوستان منظورشون اینه که از نظر گرامری اصلاح کردن خیلی زمانبره؟آخه من علیرغم اینکه دایره لغتم بد نیست و کتابهای گرامر رو هم تا حدودی مطالعه کردم ولی باز هم خیلی برام سخته به اون روتینی که شما مینویسید بنویسم. لطفاً در این زمینه من رو راهنمایی کنید. راستی یه سوال دیگه هم داشتم، اونم این که من چند نمونه از همین اس او پی هایی که دوستان توی فروم گذاشته بودن رو نگاه کردم که انصافاً خیلی هم چیزهای خارق العاده نبودند. و اصلاً اصولی که خودتون گفتید رو رعایت نکردن و همیشه در مورد اینکه تو گذشته چیکار کردن توضیح دادن. جریان اونها چیه؟
    نوشتن یک SOP سه فاز اصلی داره:

1. توسعه ایده ها و نکات اصلی و سازماندهی اونها
    2. پیاده سازی اون ها در غالب نوشتن ترجمه کردن
    3. مرور و بازبینی

شما در مورد فاز دوم، درست می فرمایید. زیاد زمان بر نیست. اما فاز اول می تونه زمان بر باشه. نکته ای هم که اکثر دوستان که SOP هاشون رو اینجا می گذارن رعایت نمی کنن، بر می گرده به همین فاز اول. بسیاری از مطالبی که در متن قرار می دن، یا irrelevant هست یا تکرار آیتم های قید شده در رزومه.

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering seoul national university

سلام اين personal st
    رو براي پذيرش مقطع ليسانس نوشتم .دانشگاه رزومه نخواسته گفته هرچي هست همين جا بنويسم . فقط يه study plan جز اين خواسته . ميخواستم اگه ميشه لطف كنيد در بهبودش كمكم كنيد. فقط يكم عجاه ايه . ممنونم
    بلد باش که وقتی باید بروی ،بروی.این را به خودم گفتم ها!
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

Post پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط sesoin نمایش پست ها
    سلام اين personal st
    رو براي پذيرش مقطع ليسانس نوشتم .دانشگاه رزومه نخواسته گفته هرچي هست همين جا بنويسم . فقط يه study plan جز اين خواسته . ميخواستم اگه ميشه لطف كنيد در بهبودش كمكم كنيد. فقط يكم عجاه ايه . ممنونم
    سلام،
    متن شما رو خوندم. خوب بود. فقط چندتا نکته! شما تو پروفایلتون نوشتین "برق علم و صنعت" چرا تو sop چیزی ننوشتید؟ قبولیتون تو علم و صنعت مهمتر از نمره خوب گرفتن تو امتحانات آمادگی کنکور دبیرستانتونه. در ضمن، شما نزدیک به 740 لغت نوشتید اما در مورد هدف و آینده هیچ چیز ننوشتید. به نظر من بهتره تعداد لغت ها رو کمتر کنید و مخصوصا پاراگراف یکی مونده به آخر رو فقط در مورد انگیزهتون بنویسید که مثلا میخواد دانشمند، استاد، محقق یا هرچیز دیگه ای بشید.

برای کمتر کردن تعداد لغت و البته بهتر کردن ساختار پیشنهاد میکنم بعضی پاراگراف ها رو با هم یکی کنید. مثلاً هیچ لزومی نداره در مورد خبرنامه مدرسه یک پاراگراف توضیح بدید. میتونید بعد از اینکه در مورد آزمایشگاه مدرسه توضیح دادید یک Moreover بزارید و در مورد خبرنامه2 خط بنویسید. اینطوری میتونید مهارت ها تون رو در یک پاراگراف جمع کنید که به نظر من زیباتر هم هست.

پاراگراف 4 رو باید اساسا تغییر بدید. و مثلا یه جای مناسب میشه بگید که بعد از موفقیت هایی که تو دبیرستان کسب کردید و از جمله دانش آموزان خوب بودید توانستید در دانشگاه ......... که یکی از دانشگاه های خوب ایرانه درس بخونید.

من خیلی مفهوم تخصصی مطالب پاراگراف 5و6و7 رو نمیدونم. ولی حتما میتونید این 3 پاراگراف رو جمع و جورتر کنید. هر 3 تا در مورد RRL نوشتید. خلاصه تر کنید و یادتون باشه اصلا لازم نیست که همه چیز رو توضیح بدید.

برای پاراگراف 9، این نقطه رو حذف کنید: electromagnetism systems. which is mostly
    در ضمن این although هم که به کاربردید کلا جمله رو هم از لحاظ معنا و هم از لحاظ گرامر خراب کرده. به نظر من دستاوردهای این تجربه رو نگید اصلا.

برای پاراگراف آخر یه مرور کنید و بگید که با توجه به تجربیاتتون، و مهارت ها و علاقه و انگیزا بسیار زیادتون و .... مطمئن هستید که میتونید یک دانشجوی موفق باشید و به اهدافتون برسید و .....
    خوب حالا یه سری تغییرات جزئی: شملره پاراگراف رو تو پرانتز مینویسم:
    (1)
    laughed to→ laughed at
    And from that age → Since then
    find out the mysteries between electrons.→ solve the mystery of electrons

2)
    my school had been equipped physic laboratory → my school had equipped a physic laboratory
    اتخاب بهتر: my school had been equipped physic laboratory → my school had been equipped with a physic laboratory
    در ضمن اون there هم نیاز به اصلاح داره:
    my school had been equipped physic laboratory which I was spent most of my spare time after school there
    همچنین after school رو هم حذف کنید.

از etc استفاده نکنید
    در این عبارت هم as رو حذف کنید: become as one of the three member

(3
    from first year → from the first year
    become→ became
    aspects →Capacity
    chied-editor→ chief-editor

4)
    Studding → Studying
    others→ other

پاراگراف 5 نیاز به کار بیشتر ترای زیباتر کزدن متن داره

8)
    in third Iran open robotic symposium which it was obtained همچنان it رو اصلاح کنید
    sonar’s systems→ sonar systems
    analisys → analysis باز هم غلط املایی!!!

(9)
    I have also been the→ a member
    البته استفاده از این زمان لزومی نداره. یه simple past اینجا به درد میخوره: i was a member......

11)
    Korea as one of the best countries in …..?
    بنویسید کره یکی از بهترین کشورها در چیه؟؟

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering seoul national university

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،
    متن شما رو خوندم. خوب بود. فقط چندتا نکته! شما تو پروفایلتون نوشتین "برق علم و صنعت" چرا تو sop چیزی ننوشتید؟ قبولیتون تو علم و صنعت مهمتر از نمره خوب گرفتن تو امتحانات آمادگی کنکور دبیرستانتونه. در ضمن، شما نزدیک به 740 لغت نوشتید اما در مورد هدف و آینده هیچ چیز ننوشتید. به نظر من بهتره تعداد لغت ها رو کمتر کنید و مخصوصا پاراگراف یکی مونده به آخر رو فقط در مورد انگیزهتون بنویسید که مثلا میخواد دانشمند، استاد، محقق یا هرچیز دیگه ای بشید.

برای کمتر کردن تعداد لغت و البته بهتر کردن ساختار پیشنهاد میکنم بعضی پاراگراف ها رو با هم یکی کنید. مثلاً هیچ لزومی نداره در مورد خبرنامه مدرسه یک پاراگراف توضیح بدید. میتونید بعد از اینکه در مورد آزمایشگاه مدرسه توضیح دادید یک Moreover بزارید و در مورد خبرنامه2 خط بنویسید. اینطوری میتونید مهارت ها تون رو در یک پاراگراف جمع کنید که به نظر من زیباتر هم هست.

پاراگراف 4 رو باید اساسا تغییر بدید. و مثلا یه جای مناسب میشه بگید که بعد از موفقیت هایی که تو دبیرستان کسب کردید و از جمله دانش آموزان خوب بودید توانستید در دانشگاه ......... که یکی از دانشگاه های خوب ایرانه درس بخونید.

من خیلی مفهوم تخصصی مطالب پاراگراف 5و6و7 رو نمیدونم. ولی حتما میتونید این 3 پاراگراف رو جمع و جورتر کنید. هر 3 تا در مورد RRL نوشتید. خلاصه تر کنید و یادتون باشه اصلا لازم نیست که همه چیز رو توضیح بدید.

برای پاراگراف 9، این نقطه رو حذف کنید: electromagnetism systems. which is mostly
    در ضمن این although هم که به کاربردید کلا جمله رو هم از لحاظ معنا و هم از لحاظ گرامر خراب کرده. به نظر من دستاوردهای این تجربه رو نگید اصلا.

برای پاراگراف آخر یه مرور کنید و بگید که با توجه به تجربیاتتون، و مهارت ها و علاقه و انگیزا بسیار زیادتون و .... مطمئن هستید که میتونید یک دانشجوی موفق باشید و به اهدافتون برسید و .....
    خوب حالا یه سری تغییرات جزئی: شملره پاراگراف رو تو پرانتز مینویسم:
    (1)
    laughed to→ laughed at
    And from that age → Since then
    find out the mysteries between electrons.→ solve the mystery of electrons

2)
    my school had been equipped physic laboratory → my school had equipped a physic laboratory
    اتخاب بهتر: my school had been equipped physic laboratory → my school had been equipped with a physic laboratory
    در ضمن اون there هم نیاز به اصلاح داره:
    my school had been equipped physic laboratory which I was spent most of my spare time after school there
    همچنین after school رو هم حذف کنید.

از etc استفاده نکنید
    در این عبارت هم as رو حذف کنید: become as one of the three member

(3
    from first year → from the first year
    become→ became
    aspects →Capacity
    chied-editor→ chief-editor

4)
    Studding → Studying
    others→ other

پاراگراف 5 نیاز به کار بیشتر ترای زیباتر کزدن متن داره

8)
    in third Iran open robotic symposium which it was obtained همچنان it رو اصلاح کنید
    sonar’s systems→ sonar systems
    analisys → analysis باز هم غلط املایی!!!

(9)
    I have also been the→ a member
    البته استفاده از این زمان لزومی نداره. یه simple past اینجا به درد میخوره: i was a member......

11)
    Korea as one of the best countries in …..?
    بنویسید کره یکی از بهترین کشورها در چیه؟؟
    ممنون ... اما چون باید همه توانایی هام رو بنویسم چون رزومه از من نخواستن. گفتن تو همین رزومرو بنویس.. باید به تفصیل بنویسم ... دانشگاه هم اصلا نباید بگم دارم میرم .
    چون خطرناکه بفهمن من میخوام علم و صنعت رو ول کنم
    یعد مگه وقتی گفته دو صفحه نمیشه واقعا نمیشه دو صفحه نوشت؟
    دو صفحه یعنی چند کلمه؟
    انگیزه و اینکه در آینده می خوام چیکاره بشم هم مگه تو استتادی پلن نیست؟
    استادی پلن رو جدا خواسته خوب
    باز هم خیلی ممنون بابته این تصحیحه دقیقتون
    بلد باش که وقتی باید بروی ،بروی.این را به خودم گفتم ها!
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

مرسی از حسن نیتت ولی به لطف بعضی ا فیل**تر شده!
    ویرایش توسط shamim65 : August 31st, 2011 در ساعت 12:54 AM دلیل: اضافه کردن **

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)