صفحه 49 از 197 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657585999149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط sesoin نمایش پست ها
    ممنون ... اما چون باید همه توانایی هام رو بنویسم چون رزومه از من نخواستن. گفتن تو همین رزومرو بنویس.. باید به تفصیل بنویسم ... دانشگاه هم اصلا نباید بگم دارم میرم .
    چون خطرناکه بفهمن من میخوام علم و صنعت رو ول کنم
    یعد مگه وقتی گفته دو صفحه نمیشه واقعا نمیشه دو صفحه نوشت؟
    دو صفحه یعنی چند کلمه؟
    انگیزه و اینکه در آینده می خوام چیکاره بشم هم مگه تو استتادی پلن نیست؟
    استادی پلن رو جدا خواسته خوب
    باز هم خیلی ممنون بابته این تصحیحه دقیقتون
    خواهش میکنم.
    درسته که گفته 2 صفحه بنویسید ولی مجبور نیستیم که حتما دو صفحه رو پر کنیم. مگه تو رزومه چقدر توضیح میدید که اینجا این همه با جزئیات نوشتید؟ یه سوال، اگه من یه متن بنویسم اینجا بزارم که 2 صفحه باشه چند نفر میخونن؟ اگه همین متن 6 خط باشه چند نفر؟ پس من هیچ وقت متن طولانی رو نمی پسندم. بازم میگم، هدف کامل نوشتن نیست، هدف گفتن مطالب ضروریه.
    در مورد آینده، به نظر من یکی از مهم ترین قسمت های sop همون آینده ای هست که برای خودتون در نظر گرفتید و اگه ننویسید کارتون ناقصه.
    ویرایش توسط میلاد : August 28th, 2011 در ساعت 05:00 PM

سلام دوستان

راستش کم کم میخواستم sop رو آماده کنم.به نظرتون ایرادی داره اگه اولش یک جمله از یکی از بزرگان بیارم؟؟

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    سلام دوستان

راستش کم کم میخواستم sop رو آماده کنم.به نظرتون ایرادی داره اگه اولش یک جمله از یکی از بزرگان بیارم؟؟
    نه اتفاقا کار خوبیه!
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    سلام دوستان

من هم دیدم که بعضی ها این کار را می کنند ولی نکته جالب اینکه در سایت استادی که مسئول دانشجویان دکترا دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه فلوریدا نوشته بود:
    Inspirational quotes from Gandhi, Confucius, Lincoln, or even Tim Tebow, while pleasant, do not actually improve your application.
    نظرتان چیه!

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MM_Industrial نمایش پست ها
    من هم دیدم که بعضی ها این کار را می کنند ولی نکته جالب اینکه در سایت استادی که مسئول دانشجویان دکترا دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه فلوریدا نوشته بود:
    Inspirational quotes from Gandhi, Confucius, Lincoln, or even Tim Tebow, while pleasant, do not actually improve your application.
    نظرتان چیه!
    به نظر من همه این تکنیک ها خوبن. اگه یه جمله واقعا مزبوط و زیبا میدونید بنویسیم نباید بد باشه. ولی نکته همینه که جمله مربوط باشه، خیلی وقتا مجبور میشیم مفهوم نوشته رو عوض کنیم تا به جمله ای که نوشتیم ربط پیدا کنه یا نه، اصلا جمله بی ربط میشه و متن و اون جمله 2 تا مفهوم متفاوت رو میگن. اینجور استفاده از تکنیک های کلیشه ای متن رو کسل کننده میکنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام .متاسفانه لینک دانلود خرابه.لطفا بررسی کنید.سپاس

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering seoul national university

من دوباره sop‌ام رو نوشتم ...تصحیح شم کردم...اگه می‌شه باز یه نگاهی‌ بندازید.... ببینید غلطاش چیه باز...ممنونم پیشاپیش
    این sop برای apply برای کارشناسی نوشته شده....و تقریبا نقش resume رو ایفا می‌کنه
    ویرایش توسط sesoin : August 30th, 2011 در ساعت 02:36 PM
    بلد باش که وقتی باید بروی ،بروی.این را به خودم گفتم ها!
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sesoin نمایش پست ها
    من دوباره sop‌ام رو نوشتم ...تصحیح شم کردم...اگه می‌شه باز یه نگاهی‌ بندازید.... ببینید غلطاش چیه باز...ممنونم پیشاپیش
    این sop برای apply برای کارشناسی نوشته شده....و تقریبا نقش resume رو ایفا می‌کنه
    در پاراگراف اول بهتره به جای اینکه یک مورد رو به صورت مثال بگید، کمی کلی تر بنویسید. مثلا اینکه در کودکی همیشه برای دونستن نحوه کار تلویزیون سعی میکردید ببینید توی جعبه چه خبره.
    در پاراگراف اول این جمله را اصلاح کنید:
    It was, somehow, related to electrons. (New)
    it is related to electrons somehow.(Old)

در پاراگراف دوم جمله طولانیه و هم اینکه از punctuation درست استفاده نکردید. از ویرگول برای توضیحات اضافه استفاده کنید.

در پاراگراف دوم، همانطور که قبلا گفتم، جمله زیر رو با ساختار اشتباه مجهول کردید:
    My school was equipped with physics laboratory

در پاراگراف دوم به کاربردن Olympiad مفهوم رو نمیرسونه. معنای المپیاد با چیزی که ما در فارسی به عنوان مسابقه علمی بین دانش آموزان و دانشجویان میشناسیم فرق داره.

در پاراگراف دوم این جمله را اینطور اصلاح کنید:
    Physics and Mathematics absorbed me completely. (New)
    Physics and Mathematics have fascinated me so much. (Old)

من باز هم پاراگراف سوم رو نمیپسندم. بعد از خوندن این پاراگراف فکر میکنم بخواید برای رشته های روزنامه نگاری اپلای کنید. دلیلش هم اینه که این موضوع رو هم ارز با بقیه پاراگراف ها نوشتید. باز هم میگم مهارت های جانبی رو در یک پاراگراف بنویسید. مثلا با یک moreover شروع کنید و بگید که باقی مهارت هایی رو که در اثر انجام کارهای دیگه مثل ... و ... و .... در دوران تحصیل بدست اوردم اینه. این به معنای کم اهمیت کردن مهارت های جانبی نیست، فقط برای bold کردن مهارت های اصلی و جهت دادن به ذهن خوانندست.

پاراگراف سوم هم به نظرم ارزش یک پاراگراف کامل بودن رو نداره.

پاراگراف چهارم؛ ساختار not only but also رو اصلاح کنید:
    I think these exams were not only the examining of our theoretical skills, but also it examined our other skills like planning, diligence, and so forth. (Old)
    صحیحش رو بنوسید.
    در همان پاراگراف از so نیتوان به تنهایی به عنوان very استفاده کرد. معمولا باید در ادامه یک نتیجه گیری به فرم so that در جمله وجود داشته باشد.
    معنای پاراگراف 4 با معنای پاراگراف 2 همخوانی دارد. پس میتوان این دو پاراگراف را ادغام کرد یا حداقل پشت سر هم اورد.
    پاراگراف 5:
    One of my best experiences was taking part in RRL (robotic research laboratory) team.
    One of my best experiences was when I was taking part in RRL (robotic research laboratory) team.

پاراگراف دهم، more than four معنای خاصی رو نمیرسونه

در پاراگراف یازدهم،
    I was working in first bio electromagnetism (BEM) team in Iran as research assistant too which I was head of the studying on communication between animals branch; I was working there with five other student studding on animal’s antennas ,and the quality of their information signals.(Old)
    I was working in first bio electromagnetism (BEM) team in Iran as the head of the studying group which is working on communication between animals branch.
    در ضمن، در چند جای متن دیدم که بین کلمه و علامت نگارشی بعد از اون فاصله گذاشتید: antennas , این موارد هم اصلاح کنید.
    در پاراگراف یازدهم، باز هم نوشتید Studding! اصلاح بفرمایید.

در پاراگراف دوازدهم، نوشتید چون خیلی در این مورد کارکردید پس فکر میکنید که باید این رشته رو ادامه بدید. به نظرم بهتره بنویسید به خاطر علاقه ای که باعث شده تجربه و دانسته های زیادی رو کسب کنید با ادامه تحصیل در این رشته علاقه دارید
    اگه من جای شما بودم در مورد فرهنگ کره چیزی نمینوشتم. حالا اگه میخواید بنویسید این طور ننویسید. مثلا بنویسد:
    In addition, I would have a good chance to become familiar with Korean culture.
    پاراگراف آخر رو سعی کنید خیلی زیباتر بنویسید. ماندگاری این پاراگراف تو ذهن خواننده بیشتره. همچنین، من معنای این جمله رو متوجه نمیشم.
    I like to world as the researcher and university professor after that.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

در مورد جمله مجهول که گفتم:
    My school was equipped with physics laboratory

ساختار رو درست نوشتید، حواسم نبود که اصلاح کردید. اما بهتره از یک زمان عقب تر استفاده کنید که این منظور رو برسونید که قبل از حضور شما در مدرسه اون آزمایشگاه در مدرسه وجود داشته.

دوستان عزیز سلام
    سوال من درباره ی تعداد صفحات sop است. من برای phd در یکی از دانشگاههای کانادا اقدام کردم و استادی به من جواب داد که بهتر است برای ارشد اقدام کنم در لیست انتخاب دانشگاه 5 جای خالی وجود داشت که من سه تای اول را phd و دو تای بعد را کارشناسی ارشد انتخاب کردم سوال من این است که برای نوشتن sop باید فرمت کدام مقطع را رعایت کنم؟ برای phd چهار تا پنج صفحه sop لازم است درحالیکه برای ارشد 2 صفحه . ممنون می شوم به من کمک کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)