صفحه 5 از 197 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام دوستان
    من يك سوالي داشتم كه شايد كمي عجيب بياد. من 2 سال پيش در مقطع ارشد برق فارغ التحصيل شدم و از همون موقع به فكر Apply بودم ولي به علت مريضي پدر و مادرم اين فرآيند خيلي كند انجام شد و حتي متوقف گرديد. همين مسئله باعث شد كه تو اين مقطع فقط سركار مي رفتم و فقط يك مقاله دادم. متاسفانه هم پدرو هم مادرم در عرض يك سال گذشته به رحمت خدا رفتند. حالا مي خواستم بپرسم به نظر شما لزومي داره كه تو SOP به اين مطلب اشاره كنم و بنويسم كه من مادر و پدرم رو ازدست دادم يا اصلا كار جالبي نيست. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mazhar
    سلام دوستان
    به نظر شما لزومي داره كه تو SOP به اين مطلب اشاره كنم و بنويسم كه من مادر و پدرم رو ازدست دادم يا اصلا كار جالبي نيست. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    لزوم که نداره ولی آوردنش هم اصلا کار عجیبی نیست. SOP باید حاوی یک پیام باشه مثل اینکه شما علیرغم مشکلات بسیار به خاطر علاقه به مسایل علمی هنوز ایستادگی می کنید و می خواهید ادامه تحصیل بدید. فقط حواستون باشه به این موضوع(فوت پدر و مادر) فقط در حد یک خط اشاره کنید و بعد در ادامه در یک پاراگراف به شرح قابلیتهایی که در مبارزه با این مشکلات پیدا کردی و حالا اون قابلیتها می تونه به حرکت علمیتون کمک کنه بپردازید.

در ضمن عمیقا بهتون بابت از دست دادن پدر و مادرتون تسلیت میگم.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

ApplyAbroad Hero

2 تا سوال :
    1-درsop بنويسم كه يكي از اساتيد به خاطر مشكلات شخصي من رو تو يه درسي انداخت ولي ترم بعدش از يكي از بهترين اساتيد ايران در همون درس 20 گرفتم؟(اگه لازمه اين موضوع به طريق ديگه مطرح بشه بگيد لطفا)
    2-در مورد كارهايي كه در سربازي انجام دادم چيزي بگم ؟(كارهايي كه به رشتم مربوط ميشه مثل برنامه نويسي و ....)
    goodbye forever

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu
    2 تا سوال :
    1-درsop بنويسم كه يكي از اساتيد به خاطر مشكلات شخصي من رو تو يه درسي انداخت ولي ترم بعدش از يكي از بهترين اساتيد ايران در همون درس 20 گرفتم؟(اگه لازمه اين موضوع به طريق ديگه مطرح بشه بگيد لطفا)
    2-در مورد كارهايي كه در سربازي انجام دادم چيزي بگم ؟(كارهايي كه به رشتم مربوط ميشه مثل برنامه نويسي و ....)
    نکات منفی هر چه نداشته باشه بهتره..به نقاط قوت اشاره کنید...
    ذکر کلمه سربازی شاید فایده ای نداشته باشید به کارهایی که در اون دوران کردید اشاره کنید
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu
    2 تا سوال :
    در مورد اول من اصلا موافق آوردن چنین بهانه هایی نیستم. یه جور بهانه جویی رو نشون میده و هیچ نکته مثبتی درش نیست. اونها از روی کارنامه میبینن شما ترم بعد چه چرخشی داشتین.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member moji403 آواتار ها

سلام دوستان

من فوق لیسانس محیط زیست هستم از شماها کسی نمونه ای راجع به SOP در این رشته داره که من ازش الگو بگیرم البته دستم اومده که چه جوری باید نوشته بشه اما خوب برای محیط زیست چه فوق چه دکترا می خوام ببینم چه چیزایی بنویسم بهتره ؟

Junior Member

Dear friend
    Hello

If you like to apply for graduate studies in United States or Canada, please read this email; else please forward it to someone who probably likes to apply;

No matter how much good or bad your scores are or your university is, your application could be accepted or rejected because of your SOP!
    I have been admitted to 6 universities with two scholarships with my SOP and these scores; BS GPA (Yazd University) = 15.6, MS GPA (Sharif University) =14.67, Toefl score = 587 and GRE score = 1120 without any publication!

Even if your university is not well-known, be hopeful that many universities even know neither Sharif nor any other university in Iran and you do can get admitted to universities by well prepared applications!

Just focus on your Toefl and GRE tests and let me do the rest!

I am supposed to start my PhD in the spring of 2010 at University of Georgia, GA, USA, meanwhile I would be delighted if I could help you trough preparing your application.

In addition to sending email to "m o h e b b i . m @ g m a i l . c o m" (remove spaces), you can reach me on .

Stay motivated and see you beyond the Atlantic Ocean.

Yours
    Mohammad
    ویرایش توسط rumtin : September 9th, 2009 در ساعت 09:12 PM دلیل: phone number removed

ApplyAbroad Hero

تا اونجا که من میدونم برای 4 رشته ای که در سوئد برای master می خواهیم اقدام کنیم فقط یک sop باید بنویسیم (اگه اشتباه میگم لطفا بگید) ، حالا اگه کسی رشته هایی که می خواست انتخاب بکنه مشابه هم نبودند چی باید بکنه؟
    goodbye forever

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

سلام بر دوستان ، راستش من میخوام توی sop به
    1) علاقه وافرم به رشته تحصیلیم و اینکه به خاطر اون از خیلی از فرصت های کاری دست کشیدم اشاره کنم
    2) همین طور درباره استعدادم در رشته ام که از روی نمرات لیسانس خیلی خیلی پایین و از طرفی ارشد بالا (با درسهای سخت با همون استادای لیسانسم) نفراول یا دوم شدنم معلومه حرف بزنم
    3) اینکه استادی که منو چندبار انداخت و خفنترین استاد دانشکده هست الان استاد راهنمای من و شاگرد اولمون هستش.
    4) به نظرتون اینا درسته و آیا به دلیل نمرات پایین 2 سال اول لیسانسم اشاره کنم. راستی من sop که آماده کردم خیلی احساسی و خفن از پشتکار و تلاشم تعریف کردم این هم مشکلی نداره؟
    با سپاس فراوان
    I am back to AA.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohebbix نمایش پست ها
    Dear friend
    Hello

If you like to apply for graduate studies in United States or Canada, please read this email; else please forward it to someone who probably likes to apply;

No matter how much good or bad your scores are or your university is, your application could be accepted or rejected because of your SOP!
    I have been admitted to 6 universities with two scholarships with my SOP and these scores; BS GPA (Yazd University) = 15.6, MS GPA (Sharif University) =14.67, Toefl score = 587 and GRE score = 1120 without any publication!

Even if your university is not well-known, be hopeful that many universities even know neither Sharif nor any other university in Iran and you do can get admitted to universities by well prepared applications!

Just focus on your Toefl and GRE tests and let me do the rest!

I am supposed to start my PhD in the spring of 2010 at University of Georgia, GA, USA, meanwhile I would be delighted if I could help you trough preparing your application.

In addition to sending email to "m o h e b b i . m @ g m a i l . c o m" (remove spaces), you can reach me on my mobile..... Hours: 13 to 22.

Stay motivated and see you beyond the Atlantic Ocean.

Yours
    Mohammad
    Please Do not call me for your own questions, just post here or send them via emails....It was my own mistake to put the number here and I did not find any way to delete this post!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)