صفحه 53 از 197 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam 1364 نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    خواهش می کنم از بچه هایی که این sop دیدن یه نظری بدن من به جوابتون واقعاً احتیاج دارم.
    بازم ممنونم.
    با آرزوی موفقیت همه
    ]
    سلام
    من از نظر نوع نوشتار نظر نمیدم چون حرفه ای نیستم. ولی همونجور که m_firoz عزیز گفتن حتما این sop رو تصحیح کنید. مملو از غلطای گرامریه.
    صفحه اول رو تا حدی براتون غلطاتون رو نوشتن. صفحات بعد رو حتما ویرایش کنید.
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:22 PM

دوست عزیز
    واقعا از وقتی که گذاشتی ممنونم....منتها میشه بهم بگی در چه زمینه ای ویرایش می خواد؟( گرامر، محتوا یا هر چیز دیگه ای)

باز هم ازت سپاسگزارم واقعا
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    فایل پیوست 5825
    نسبتا خوبه؛ اما حتما چندین بر edit می‌خواد، برای افراد مختلف بفرستید edit کنن براتون، چند تا نمونه sop هم بگیرید بخونید بد نیست
    good luck
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:21 PM

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva700 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    آیا میشه در sop از تجربیات کاری و تحقیقاتی خودم در حد تنها نام بردنشون بگم ؟
    اینکه بگم با اون سیستم و فلان نرم افزار کلی خیلی مشهور آشنایی پیدا کردم .(در حد دو خط) ؟
    یا بیشتر یا کمتر باید بگم ؟یا اصلا نگم ؟

و دوم اینکه دقیقا باید اشاره بکنم که موضوعات مورد علاقه ام که با فلان استاد جور در اومده چی ها هست ؟یا اینکه چون دیگه تو cv اشاره کردم نباید اشاره کنم و فقط کلی بگم که موضوعات شما به من نزدیکه ؟

ممنونم
    از تکرار مطالبی که در سی وی شما پیدا میشه خودداری کنید
    کوتاه و طولانی نوشتن بستگی به دانشگاه مورد نظر داره. اگر محدودیت لغت داره( بعضی از دانشگاها میگن فقط 500 کلمه باشه مثلا) باید طوری بنویسید که بیشترین مطلب رو در کوتاه هترین فرم ممکنه جای بدین. اگر هم محدودیت نداره دستتون باز هست . اما همیشه به مختصر اما مفید و گویا بودن دقت کنید.
    حتما باید از کارها و مقالات و فعالیتها نام ببرید. طریقه ی اشنایی رو ذکر کنید و ربطش بدین به زمینه کاری یا علاقه مندی ها یا استفاده هایی که در اینده پیدا میکنن (اما مثلا از افیس نام نبرید!)
    باید زمینه تحقیقات ایندتون رو مشخص کنید. میتونید در قسمتی که دلایل انتخاب اون دانشگاه رو ذکر میکنید از جور دراومدن زمینه کاری با استاد(خوب اون دانشگاه) هم استفاده کنید.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

مرسی Ahmadlove
    منظور از اینکه از آفیس نام نبرم چیه ؟
    من واسه یه اینستیتو دارم اپلا ی می کنم .یعنی واسه دانشگاهه اما اینتیتویی که توش تحقیق می کنن اونجاست
    یعنی شما میگین بهش اشاره نکنم ؟

و دوم اینکه چطور میشه به کارها و مقالات اشاره کرد ؟خب اینا که تو سی وی اومده دیگه ؟!!!!
    ای که امشب باده ای با ساده خوردی در وثاق
    نوش جانت باد، من بی ساده خوردم باده را

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط challenger نمایش پست ها
    دوست عزیز
    واقعا از وقتی که گذاشتی ممنونم....منتها میشه بهم بگی در چه زمینه ای ویرایش می خواد؟( گرامر، محتوا یا هر چیز دیگه ای)

باز هم ازت سپاسگزارم واقعا
    خواهش. ببینید انتخاب لغات در بعضی جا جذاب نبود. می تونید از خیلی لغات قشنگتر که خواننده رو جذب کنه استفاده کنید. بع ضی جاها هم البته مشکل گرامر دارید. اگه به یه استاد زبان یا هر کسی دیگه ای (مخصوصا اگه Native باشه) بدید خودش حس میکنه باید کجاها رو از چه نظر اصلاح کنه متاسفانه من این روزا اصلا وقت ندارم و الا برات edit می کردم.

Junior Member

سلام دوستان
    من sop ام رو نوشتم و برای اپلای هم عجله دارم؛ می خواستم ببینم شما کسی رو که متخصص edit کردن sop باشه سراغ دارین که من sopام رو ببرم پیشش و از همه نظر sop رو برام تصحیح کنه؟
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidazar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من sop ام رو نوشتم و برای اپلای هم عجله دارم؛ می خواستم ببینم شما کسی رو که متخصص edit کردن sop باشه سراغ دارین که من sopام رو ببرم پیشش و از همه نظر sop رو برام تصحیح کنه؟
    با تشکر
    مرکز زبان های خارجی دانشگاه شریف چند تا از ایتادا این کارا رو برای بچه ها می کنن. ولی الان دقیق ایماشون خاطرم نسیت. اگه وقت دارید یه سر اونجا بزنید. SOP تون رو بگذارید اینجا شاید بشه روش یه کارایی کرد.

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva700 نمایش پست ها
    مرسی Ahmadlove
    منظور از اینکه از آفیس نام نبرم چیه ؟
    من واسه یه اینستیتو دارم اپلا ی می کنم .یعنی واسه دانشگاهه اما اینتیتویی که توش تحقیق می کنن اونجاست
    یعنی شما میگین بهش اشاره نکنم ؟

و دوم اینکه چطور میشه به کارها و مقالات اشاره کرد ؟خب اینا که تو سی وی اومده دیگه ؟!!!!
    منظورم نرم افزار افیس بود! از مهمترین و تاثیر گذارترین فعالیتها و توانایی هایی که دارین و مرتبط با اون رشته در اون دانشگاه هستن نام ببرید نه همشون. بگید من روی این زمینه ها کار کردم و حالا میخوام با دانشگاه شما همکاری کنم و بگین چرا اون انستیتو رو انتخاب کردین( مثلا اینکه استاد/رتبه/امکانات/... خوبی داره و ...)
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    مرکز زبان های خارجی دانشگاه شریف چند تا از ایتادا این کارا رو برای بچه ها می کنن. ولی الان دقیق ایماشون خاطرم نسیت. اگه وقت دارید یه سر اونجا بزنید. SOP تون رو بگذارید اینجا شاید بشه روش یه کارایی کرد.
    مرسی از جوابتون، من sopایم رو اینجا می‌ذارم و خیلی خوشحال می‌شم که راهنماییم کنید اگه اشکالی داره از هر نظر
    خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidazar نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون، من sopایم رو اینجا می‌ذارم و خیلی خوشحال می‌شم که راهنماییم کنید اگه اشکالی داره از هر نظر
    خیلی ممنون
    سطح کلمات و گرامر خوبه اما سعی کنید پاراگراف هایی که به هم مربوطند (مثل اولی و دومی) رو یکی کنید. بقیه توضیحات رو تو فایل بخونید.فایل پیوست 5869

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)