صفحه 55 از 197 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام دوستان
    من دارم SOP می نویسم ولی یک ابهدامی برام پیش اومده، من از دو یا سه تا SOP دارم الگو برداری می کنم (کپی نه) برای نوشتن. مثلاً جایی که اون گفته من در دانشگاه شرکت کردم و قبول شدم من هم همینو اشاره کردم و مثلاً بعدش که گفته این تجربیات رو کسب کردم من هم همونجا همین رو گفتم ولی تجربیات خودمو. الان این طریقه نوشتن مشکل دار هست یا نه؟

Senior Member ahmadlove آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.abroad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دارم SOP می نویسم ولی یک ابهدامی برام پیش اومده، من از دو یا سه تا SOP دارم الگو برداری می کنم (کپی نه) برای نوشتن. مثلاً جایی که اون گفته من در دانشگاه شرکت کردم و قبول شدم من هم همینو اشاره کردم و مثلاً بعدش که گفته این تجربیات رو کسب کردم من هم همونجا همین رو گفتم ولی تجربیات خودمو. الان این طریقه نوشتن مشکل دار هست یا نه؟
    تا زمانی که کپی نشده و مربوط به شما باشه چرا باید اشکال داشته باشه؟ بنویس...
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, The University of Newcastle

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

به نظرتون خوبه که اول مطالبم رو به فارسی مثل یک انشا بنویسم بعد به انگلیسی برش گردونم

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed23 نمایش پست ها
    به نظرتون خوبه که اول مطالبم رو به فارسی مثل یک انشا بنویسم بعد به انگلیسی برش گردونم
    بستگی به خودت داره. فقط مربوط به نوشتن سوپ نمیشه شما ممکنه هرجای دیگه هم از این روش استفاده کنی. اگر امتحان کردی و جواب میده بهت اینجوری بنویس!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

با سلام بهه همه دوستان
    من فوق لیسانس تربیت بدنی هستم. کسی SOP برای رشته تربیت بدنی سراغ داره. ممنون میشم اگه کمک کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maghaei نمایش پست ها
    با سلام بهه همه دوستان
    من فوق لیسانس تربیت بدنی هستم. کسی SOP برای رشته تربیت بدنی سراغ داره. ممنون میشم اگه کمک کنید.
    سوپ یه مورد کاملا شخصیه! به هیچ وجه نباید از سوپ دیگران استفاده کنید. میتونید نمونه هایی رو از اینترنت بگیرید و مطالعه کنید تا دستون بیاد کلا با چه فرمتی بنویسید اما اخر سر این شمایید که باید درباره ی خودتون بنویسید با توجه به تحصیلات و فعالیتهایی که داشتین.
    sop for physical education رو سرچ کنید فکر کنم نمونه هایی رو پیدا کنید.

سلام

من یک master در رشته IT (communication & computer network) دارم و می خوام برای master دوم در رشته computer science ، apply کنم. آیا توی sop لازمه تو جیه کنم که چرا می خوام یه فوق دیگه بگیرم؟

اگه برای این مورد نمونه ای دارید می شه اونو در اختیار من بگذادید.

ممنون

Junior Member

با سلام
    به نظر من انگیزه ی خودتون رو برای گرفتن یه مستر دیگه بیان کنید، نه اینکه توجیه کنید !! فقط بگید که چطور شد که تصمیم گرفتید یه مستر دیگه بگیرید
    راستی چرا برای دکترای computer science اپلای نمی کنید؟؟ خیلی راحت می تونید پذیرش دکترا در رشته ی computer science بگیرید
    ، چون برای مستر معمولا به کسی فاند نمیدن، ولی برای دکترا به اکثر دانشجوهایی که پذیرش می گیرن فاند کامل میدن
    من اگه جای شما بودم حتما برای دکترای computer science آپلای می کردم
    نمی دونم که اطلاع دارید یا نه: بیشتر دانشجوهای دکترای امریکا، دوره ی مستر رو نگذروندن، و اکثرا مستقیما از لیسانس رفتن به دکترا
    به همین خاطر هم ، اگه توی شرایط اپلای برای نگاه کنید نوشته که ( شما باید مدرک لیسانس با معدل B داشته باشید نه مدرک مستر با معدل
    شما که یه مستر که هم دارید، این می تونه خیلی کمکتون کنه که پذیرش بگیرید
    توی امریکا تغییر رشته خیلی عادی هست و اصلا عجیب نیست.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    سلام

من یک master در رشته IT (communication & computer network) دارم و می خوام برای master دوم در رشته computer science ، apply کنم. آیا توی sop لازمه تو جیه کنم که چرا می خوام یه فوق دیگه بگیرم؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    اگر در رزومه اشاره کردین بهش باید تو سوپ توضیح بدین. اگر فکر میکنن داشتن یه مستر دیگه برای شما و برای اون دانشگاه نکته مثبت تلقی میشه حتما توضیح بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط makhmal976 نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من انگیزه ی خودتون رو برای گرفتن یه مستر دیگه بیان کنید، نه اینکه توجیه کنید !! فقط بگید که چطور شد که تصمیم گرفتید یه مستر دیگه بگیرید
    راستی چرا برای دکترای computer science اپلای نمی کنید؟؟ خیلی راحت می تونید پذیرش دکترا در رشته ی computer science بگیرید
    ، چون برای مستر معمولا به کسی فاند نمیدن، ولی برای دکترا به اکثر دانشجوهایی که پذیرش می گیرن فاند کامل میدن
    من اگه جای شما بودم حتما برای دکترای computer science آپلای می کردم
    نمی دونم که اطلاع دارید یا نه: بیشتر دانشجوهای دکترای امریکا، دوره ی مستر رو نگذروندن، و اکثرا مستقیما از لیسانس رفتن به دکترا
    به همین خاطر هم ، اگه توی شرایط اپلای برای نگاه کنید نوشته که ( شما باید مدرک لیسانس با معدل B داشته باشید نه مدرک مستر با معدل
    شما که یه مستر که هم دارید، این می تونه خیلی کمکتون کنه که پذیرش بگیرید
    توی امریکا تغییر رشته خیلی عادی هست و اصلا عجیب نیست.
    موفق باشید

خیلی ممنون از راهنمایی
    راستش من یه کم دیر جنبیدم چون الان 2 هفته ی دیگه امتحان GRE دارم ولی متاسفانه خیلی وقت نکردم که بخونم. از طرف دیگه اصلا برای TOEFL ثبت نام نکردم اینه که زودترین موقعی که می تونم امتحان بدم وسط januaru هست که اینطوری به خیلی از deadline ها نمی رسم. البته دانشگاه من انگلیسی زبان بوده ولی متاسفانه در US اکثر جاها بازم TOEFL می خواد. من معدلم بالا هست حدود 19.5 و 3 تا conference paper و یک journal paper دارم. ولی با این حال با هر استادی که تماس گرفتم یا جواب سر بالا داد یا کلا جواب نداد. وضعیت تست هام هم که نسیه ای یه واسه همین گفتم اگه واسه master apply کنم شانسم زیاد تره. راستش هنوز نمی دونم. واسه همین این سوال و مطرح کردم چون فکر نمی کنم بتونم در sop بنویسم که به این دلیل می خوام یه master دیگه بگیرم. البته واقعا دوست دارم در یک field دیگه هم یه research ای انجام بدم. با این شرایط فکر می کنید من چیکار کنم بهتره؟
    ویرایش توسط mojgan_az : November 6th, 2011 در ساعت 11:12 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)