صفحه 56 از 197 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،
    من یه نگاه کلی به نوشته شما انداختم. چند تا نکته:
    - جمله های خیلی کوتاه استفاده نکنید. مثل اونهایی که که در اولین خط نوشتید
    - ساختارهایی مثل As For my thesis, و as for myself, رو قبلا جایی دیدید کسی استفاده کنه؟ به نظرم آکادمیک نیستن وبه متن نمیخورن.
    - مقدار عددی معدل و نمره ها رو بهتره اینجا نگید.
    - در مورد ساختار نمیتونم دقیق نظر بدم چون مقدار کمی رو خوندم. به هرحال، ساختار فکر میکنم خوب باشه. ولی جمله ها خیلی گزارشی نوشته شدن. مثلا یه جایی گفتید دوستم بهم گفت.
    - در مورد به کار بردن linking word ها بیشتر دقت کنید تا جمله هاتون بهتر بشن، مثلا:
    After receiving my MSc (soon after graduation), I was determined to take every opportunity of putting my theoretical knowledge and ideas into Geophysical practice. Since then (SO), I worked as a Quality Controller in seismic data acquisition fields for several months. At Field QC section (??having worked as .....?), I have become familiar with onsite geophysical data processing (especially seismic data) but I was enthusiastic to go over advanced geophysical data processing as well
    منظورم اینه جمله هاتون با اینکه در مفهوم کاملا مرتبط هستن ولی در ساختار جوری نوشته شده اند که ارتباطشون رو حتی در 2 جمله پشت سر هم کم کردید.

- خط اول رو من ترجیح میدم ننویسیم.
    - در ضمن هدفتون واقعا این بوده:
    Studying in the University of Oslo is one of my objectives in my life. این که هدف خوبی نیست. وسیله هست.

در صورت امکان دوستان متن های خودتون رو در فایل word بزارید. این جوری هم تصحیح متن راحتتره هم اینکه اگه کسی (دانشگاه) متن شما رو در اینترنت سرچ کنه نمیتونه عبارت مشابه پیدا کنه.
    موفق باشید
    حتما به آخرین نکته ای که میلاد گفت دقت کن. متنت رو از روی سایت پاک کن و توی فایل ورد بذارش. میلاد جان شما هم از این این Quote ات متن این دوستمونو پاک کن بذارش تو فایل ورد. parsab جان این طوری که الان هست این دانشگاهها میان از سایت هایی مثل Turnitin استفاده می کنن و اونوقت فکر میکنن که برداشتی از این سایت SOP ایت رو کپی کردی. به ضرر خودت میشه اونا که نمیدونن اسم کاربزی خودت parsab هست. به هرحال هم به شما و هم به بقیه ی دوستان توصیه میشه حتما SOP ها رو به صورت فایل ورد یا pdf بذارن.
    دلمم نمیخواد دلتو بشکنم ولی قاطیه ایرانیا گرگ داریم! شک نکن اگه SOP خوت که اوریجینال هست رو بذاری اینجا سریعا توسط بعضی دوستان کرکس وار که تا حالا وقت نذاشتن SOP بنویسن و با نزدیک شدن ددلاینها چشمهای حریص خودشون رو به SOP بقیه دوختن کپی پیست میشه و هم برای خودت بد میشه هم بقیه! البته اگر کسی دوست داره SOP شخصیش رو در معرض عموم بذاره خوب بذاره ولی از ما گفتن بود همیشه همچون آدمایی همه جا پیدا میشن!

Junior Member

با سلام
    شما رزومه ی خوبی دارید، ولی هیچ استادی دوست نداره که دانشجوی مستر بگیره، و به همین دلیل هم اکثر دانشجوهای مستر فاند ندارن، آخه یه دانشجوی مستر نمی تونه یه پروژه ی درست و حسابی برای استاد انجام بده، در حالی که جای یه دانشجوی دکترا رو توی ازمایشگاه گرفته و ظرفیت پذیرش دانشجوی دکترا رو برای استاد کم کرده
    کلا پذیرش گرفتن با فاند برای مستر خیلی سخت تر از پذیرش گرفتن برای دکترا هست. و اکثر دانشجوهای مستر فاند ندارن، حتی دانشجوهای مستر امریکایی !!
    شما به مدیر گروه یا به منشی و graduate coordinator یه ایمیل بزن و بگو که من توی دانشگاهی درس خوندم که انگلیسی زبان بوده، و بپرس که بازم باید تافل بدی یا نه!
    اکثر دانشگاههای امریکایی اینطوری هستن که اگه توی یه دانشگاه انگلیسی زبان مدرکت رو گرفته باشی دیگه تافل از شما نمی خوان
    بعضی از دانشگاه ها هم ممکن هست که به شما بگه فعلا اپلای کن، و به صورت conditional به شما پذیرش بدن، و بگن بعدا یه تافل بده
    به هیچ وجه به فکر مستر دوباره نباش، که نه تنها شانست رو زیاد نمی کنی، بلکه شانست رو پایین تر هم میاری
    جی ار رو هم توی این دو هفته بیشتر بخش کوانت رو کار کن، بخش ریاضی کتاب nova رو بخون، تست های کتاب big book رو هم بزن
    برای شما نمره ی بخش کوانت خیلی مهم هست، به استادا ایمیل بزن و اگه هم تافل خواستن بگو مثلا سه ماه دیگه تافل میدم
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی
    راستش من یه کم دیر جنبیدم چون الان 2 هفته ی دیگه امتحان GRE دارم ولی متاسفانه خیلی وقت نکردم که بخونم. از طرف دیگه اصلا برای TOEFL ثبت نام نکردم اینه که زودترین موقعی که می تونم امتحان بدم وسط januaru هست که اینطوری به خیلی از deadline ها نمی رسم. البته دانشگاه من انگلیسی زبان بوده ولی متاسفانه در US اکثر جاها بازم TOEFL می خواد. من معدلم بالا هست حدود 19.5 و 3 تا conference paper و یک journal paper دارم. ولی با این حال با هر استادی که تماس گرفتم یا جواب سر بالا داد یا کلا جواب نداد. وضعیت تست هام هم که نسیه ای یه واسه همین گفتم اگه واسه master apply کنم شانسم زیاد تره. راستش هنوز نمی دونم. واسه همین این سوال و مطرح کردم چون فکر نمی کنم بتونم در sop بنویسم که به این دلیل می خوام یه master دیگه بگیرم. البته واقعا دوست دارم در یک field دیگه هم یه research ای انجام بدم. با این شرایط فکر می کنید من چیکار کنم بهتره؟

Junior Member

دوستان اگه کسی سوپ من رو هم بخونه و نظر بده ممنون میشم. به نظرتون ذکر تجربه کاری در سوپ اثر مثبت داره یا منفی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, The University of Newcastle

سلام دوستان
    می خواستم بدونم اگه من به این نکته اشاره کنم که خواهر و شوهر خواهرم در اون دانشگاه درس خوندن(TUDelft) و اونجا زندگی می کنن(citizen) و یکی دیگر از دلایل انتخاب من واسه دکترای اون دانشگاست ایرادی داره؟آیا نکته مثبتی تلقی میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, The University of Newcastle

نقل قول نوشته اصلی توسط wahidrhn نمایش پست ها
    دوستان اگه کسی سوپ من رو هم بخونه و نظر بده ممنون میشم. به نظرتون ذکر تجربه کاری در سوپ اثر مثبت داره یا منفی؟
    دوست من از لحاظ زبان انگلیسی خیلی یکنواخت نیست.بعضی جاها خیلی فرمال و جاهایی کاملا غیرفرمال.بجای spontanous اگه بنویسی simultanouse بهتره.نکات بی ارتباط با انگیزه تو واسه دکترا زیاده.سعی کن هر چی مینویسی از خودت سوال کنی آیا به درخواست من واسه دکترا واسه این موقعیت خاص ارتباط داره.دو سئوال میبایست به وضوح پاسخ داده شود1- تا جه اندازه این موقعیت واسه من مناسب 2- تا چه حد من واسه این موقعیت آماده هستم

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed23 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم اگه من به این نکته اشاره کنم که خواهر و شوهر خواهرم در اون دانشگاه درس خوندن(TUDelft) و اونجا زندگی می کنن(citizen) و یکی دیگر از دلایل انتخاب من واسه دکترای اون دانشگاست ایرادی داره؟آیا نکته مثبتی تلقی میشه؟
    ننننننننننهههههههههه! نباید بگی! تو نمونه هایی کهب جه ها شیر کردند هست ولی خوب نیست . به هیچ وحه!
    باید بگی مثلا استادت تو را راهنمایی کرد چون خودش آشناست با محیط های دانشگاه های اون جا و یا دوستات خیلی راضی هستند و تو را تشویق نمودند. و محیطشو خیلی رقابتی دیدی و امکاناتش به نظرت خوب می اد و ارتباط استاداش زیاده با بقیه جاها و ...
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Junior Member

سلام
    به نظر من نباید بگی !! اینطوری میگن که خیلی هم به کار ما علاقه نداره، به خاطر خواهرش میخواد بیاد اینجا. شهروند بودن خواهرت هم ، هیچ مزیتی محسوب نمیشه! به هیچ عنوان به این موضوغ اشاره نکن. حتی بعد از پذیرش، اگه مثلا توی سفارت پرسیدن که چرا می خوای بری این دانشگاه باید بگی که به این زمینه ی تحقیقاتی علاقه داشتم، و نباید مثلا بگی به خاطر خواهرم برای این دانشگاه اپلای کردم. البته سفارت اطلاع خواهد داشت که خواهر شما سیتیزن هست، ولی این دلیل نمیشه که شما بگید من به خاطر خواهرم اپلای کردم
    موفق باشید

سلام دوستان

Junior Member

دوست من از لحاظ زبان انگلیسی خیلی یکنواخت نیست.بعضی جاها خیلی فرمال و جاهایی کاملا غیرفرمال.بجای spontanous اگه بنویسی simultanouse بهتره.نکات بی ارتباط با انگیزه تو واسه دکترا زیاده.سعی کن هر چی مینویسی از خودت سوال کنی آیا به درخواست من واسه دکترا واسه این موقعیت خاص ارتباط داره.دو سئوال میبایست به وضوح پاسخ داده شود1- تا جه اندازه این موقعیت واسه من مناسب 2- تا چه حد من واسه این موقعیت آماده هستم
    ممنون. البته بیشتر از لحاظ محتوا مد نظرمه. خوب بالاخره اینکه یه نفر تا چه اندازه واسه این موقعیت آماده هست، برمیگرده به سوابق قبلیش که من به این دلیل آوردم. ضمنا فکر کردم تنها آوردن اینکه مثلا من علاقه مندم یا خلاقم شاید یه مقدار کلیشه ای باشه، واسه همین گفتم اگه این علاقه رو در قالب کارهای گذشته غیر مستقیم بگم شاید بهتر باشه.

Junior Member feligoli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نقاشی/ دانشگاه علم و فرهنگ

Essay - One page on why you wish to attend SMC.
    منظورش همون SOP دیگه؟

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط feligoli نمایش پست ها
    Essay - One page on why you wish to attend SMC.
    منظورش همون SOP دیگه؟
    اگر اس ام سی اسم دانشگاه یا برنامه مورد نظرتون هست بله همون سوپ میشه
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)