صفحه 57 از 197 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member feligoli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نقاشی/ دانشگاه علم و فرهنگ

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

بله اس ام سی اسم دانشگاه هست. ممنونم

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed23 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم اگه من به این نکته اشاره کنم که خواهر و شوهر خواهرم در اون دانشگاه درس خوندن(TUDelft) و اونجا زندگی می کنن(citizen) و یکی دیگر از دلایل انتخاب من واسه دکترای اون دانشگاست ایرادی داره؟آیا نکته مثبتی تلقی میشه؟
    من با نظر دوستان مخافلم. به نظرم ذکر کردن اینکه اونها دانشجوهای سابق اون دانشگاه لودن تازه خوب هم هست.

من دیدم که توی دانشگاهها، وقتی یکی از دانشجوهای سابق یا Alumni شما رو معرفی میکنه،سفارشتون رو میکنه، براتون معرفی نامه مینویسه و ..... انگار خیلی اثر داره و یه جورایی انگار که پارتی بازی محسوب بشه، شما رو بهتر در نظر میگیرن.
    منتها این در حالیه که شما برای همان دانشکده ای که اون Alumni توش بوده اقدام کنید.یعنی دانشکده برق یا دانشکده مدیریت یا .....

ولی حتی اگه همون دانشکده نباشه و شما رشتت با خواهرتون کلیییییی هم فرق بکنه، گفتن اینکه اون اونجا درس خونده مفیده.

چرا؟ به این دلیل که دانشگاه با فهمیدن این مطلب با خودش این فکر رو میکنه که :
    -شما آشنایی قبلی با دانشگاه داری. روش خوب فکر کردی و حالا مخصوصا واسه اون اپلای کردی و این دانشگاه برات جایگاه ویژه داره
    -چون آشناهات قبلا اونجا بودن و با روند کار و قوانین و درس خوندن و سبک اون دانشگاه آشنایی دارن، پس حتما این اطلاعات به گوش شما هم خورده ، در نتیجه اگه شما بری اون دانشگاه درس بخونی، آدم کم دردسرتری برای اونها خواهی بود و حتی موفق تر.برای همین تمایل بیشتری پیدا میکنند که شما رو بپذیرن.
    (یعنی بین شما و یکی با شرایط مثل شما منتها بدون آشنایی با Alumni حتما شما انتخاب میشید.)

حالا اگه ریسک نمیخوای بکنی،نگو خواهرت هست. بگو
    I know some of your former students/Alumni
    یا
    A former student of your school,recommended it
    یه یه همچین چیزهایی.یعنی به طور مجهول بگو کسی رو میشناسی که اونجا درس خوندن و اسم مشخص نبر. اگه خیلی کنجکاو بشن خودشون بعدا تو مصاحبه یا ..... میپرسن که این آشنا کی هست

اگه دانشجوی سابق 1 خانم بوده میگن Alumna اگه 1 آقا بوده میگن Alumnus و اگه 2 یا بیشتر بودن چه خانم چه آقا میگن Alumni یعنی Alumni خودش اسم جمع هست.یه وقت حواستون پرته S میذارید. این رو تو نوشتتون چک کنید که اشتباه ننویسید

البته این داستان alumni برای پذیرش دانشگاه صدق میکنه و من نمیدونم که گفتن این که فامیل سیتیزن اونجا داری، توی گرفتن ویزا اثری داره یا نه. این قضیه رو میشه توی تاپیک مربوط به همون کشور بپرسی و از کسانی که قبلا ویزا گرفتن. ببینی مشکلی پیش میاد یا نه (شاید سفارت اینطور فکر کنه که چون فامیل داری اون هم انقدر نزدیک، احتمال اقامتت بعد از تحصیل خیلی زیاد بشه و خب بعضی کشورها دوست ندارن کسی اقامت بگیره و ترجیح میدن تعداد این افرادی که ریسک اقامتی/ماندگاری طولانی مدت دارن ، وارد کشورشون نشن)
    ویرایش توسط mehrabounr : November 11th, 2011 در ساعت 05:19 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

من يه سوالي برام مطرح هست و ممنون ميشم اگر كسي بتونه راهنمايي كنه
    براي SOP چه عنواني بايد بزنيم ...يعني پاورقي يا .. برگه بايد چي باشه ... من قبلا همينطوري ساده بالاي صفحه زدم
    Statement of Purpose
    و ... ولي فكر ميكنم اين اشتباه باشه يعني شايد بايد بالاي صفحه اسم و مشخصات و .. رو بنويسم .. كسي در اين مورد اطلاع داره و ممنون ميشم اگر در صورت امكان بتونيد يه برگه نمونه در مورد اينكه چه مشخصاتي لازمه و به چه ترتيبي اينجا بزاريد

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    من با نظر دوستان مخافلم. به نظرم ذکر کردن اینکه اونها دانشجوهای سابق اون دانشگاه لودن تازه خوب هم هست.

من دیدم که توی دانشگاهها، وقتی یکی از دانشجوهای سابق یا Alumni شما رو معرفی میکنه،سفارشتون رو میکنه، براتون معرفی نامه مینویسه و ..... انگار خیلی اثر داره و یه جورایی انگار که پارتی بازی محسوب بشه، شما رو بهتر در نظر میگیرن.
    منتها این در حالیه که شما برای همان دانشکده ای که اون Alumni توش بوده اقدام کنید.یعنی دانشکده برق یا دانشکده مدیریت یا .....

ولی حتی اگه همون دانشکده نباشه و شما رشتت با خواهرتون کلیییییی هم فرق بکنه، گفتن اینکه اون اونجا درس خونده مفیده.

چرا؟ به این دلیل که دانشگاه با فهمیدن این مطلب با خودش این فکر رو میکنه که :
    -شما آشنایی قبلی با دانشگاه داری. روش خوب فکر کردی و حالا مخصوصا واسه اون اپلای کردی و این دانشگاه برات جایگاه ویژه داره
    -چون آشناهات قبلا اونجا بودن و با روند کار و قوانین و درس خوندن و سبک اون دانشگاه آشنایی دارن، پس حتما این اطلاعات به گوش شما هم خورده ، در نتیجه اگه شما بری اون دانشگاه درس بخونی، آدم کم دردسرتری برای اونها خواهی بود و حتی موفق تر.برای همین تمایل بیشتری پیدا میکنند که شما رو بپذیرن.
    (یعنی بین شما و یکی با شرایط مثل شما منتها بدون آشنایی با Alumni حتما شما انتخاب میشید.)

حالا اگه ریسک نمیخوای بکنی،نگو خواهرت هست. بگو
    I know some of your former students/Alumni
    یا
    A former student of your school,recommended it
    یه یه همچین چیزهایی.یعنی به طور مجهول بگو کسی رو میشناسی که اونجا درس خوندن و اسم مشخص نبر. اگه خیلی کنجکاو بشن خودشون بعدا تو مصاحبه یا ..... میپرسن که این آشنا کی هست

اگه دانشجوی سابق 1 خانم بوده میگن Alumna اگه 1 آقا بوده میگن Alumnus و اگه 2 یا بیشتر بودن چه خانم چه آقا میگن Alumni یعنی Alumni خودش اسم جمع هست.یه وقت حواستون پرته S میذارید. این رو تو نوشتتون چک کنید که اشتباه ننویسید

البته این داستان alumni برای پذیرش دانشگاه صدق میکنه و من نمیدونم که گفتن این که فامیل سیتیزن اونجا داری، توی گرفتن ویزا اثری داره یا نه. این قضیه رو میشه توی تاپیک مربوط به همون کشور بپرسی و از کسانی که قبلا ویزا گرفتن. ببینی مشکلی پیش میاد یا نه (شاید سفارت اینطور فکر کنه که چون فامیل داری اون هم انقدر نزدیک، احتمال اقامتت بعد از تحصیل خیلی زیاد بشه و خب بعضی کشورها دوست ندارن کسی اقامت بگیره و ترجیح میدن تعداد این افرادی که ریسک اقامتی/ماندگاری طولانی مدت دارن ، وارد کشورشون نشن)
    حرف شما درسته.
    فکر کنم کسانی که گفتن ذکر نکنید حواسشون به سوپ هایی بوده که باید برای بعضی از سفارتها مثل کانادا نوشت. اگر تو اونها اشاره ای بشه به اینکه اونجا اقوامی دارین به احتمال خیلی زیاد ویزا نمیدن!! اما در مورد دانشگاه این مورد میتونه نکته ی مثبت باشه همونطوری که فرمودین.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    من يه سوالي برام مطرح هست و ممنون ميشم اگر كسي بتونه راهنمايي كنه
    براي SOP چه عنواني بايد بزنيم ...يعني پاورقي يا .. برگه بايد چي باشه ... من قبلا همينطوري ساده بالاي صفحه زدم
    Statement of Purpose
    و ... ولي فكر ميكنم اين اشتباه باشه يعني شايد بايد بالاي صفحه اسم و مشخصات و .. رو بنويسم .. كسي در اين مورد اطلاع داره و ممنون ميشم اگر در صورت امكان بتونيد يه برگه نمونه در مورد اينكه چه مشخصاتي لازمه و به چه ترتيبي اينجا بزاريد
    صفحات قبلی نمونه پیدا میکنین. سوپ یکی از مدارک اصلی محسوب میشه پس باید در برگه ای جدا و مرتب نوشته بشه. همون عنوان سوپ رو ذکر کنید کفایت میکنه.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    حرف شما درسته.
    فکر کنم کسانی که گفتن ذکر نکنید حواسشون به سوپ هایی بوده که باید برای بعضی از سفارتها مثل کانادا نوشت. اگر تو اونها اشاره ای بشه به اینکه اونجا اقوامی دارین به احتمال خیلی زیاد ویزا نمیدن!! اما در مورد دانشگاه این مورد میتونه نکته ی مثبت باشه همونطوری که فرمودین.
    من در خیلی از موارد به دوستان پشنهاد کردم که ننویسن. یک مفهوم رو میشه چند جور گفت: مثلا:
    1- من میخوان دانشگاه شما اپلای کنم چون مثلا خواهرم هم قبلا اون دانشگاه بوده و اونجا زندگی میکنه. خوب من اگه جای اون استاد باشم در جواب یه ایمیل میزنم میگم ویزای ویزیت بگیر بیا مثلا خواهرت رو ببین.

2- با توجه به رتبه خوب دانشگاه و شناختی که از دانشگاه دارم و همچنین توصیه خواهرم که اون قبلا اونجا درس خونده، میدونم که دانشگاه شما برای من مناسبه برای دانشگاه شما اپلای میکنم.

این 2 جمله خیلی تاثیر متفاوتی میزارن. جمله دوم خوبه، ولی جمله اول خوب نیست. خیلی از دوستان هم دقت کافی نمیکنن برای نوشتن این مفهوم ها.
    با این هم که بگی الان فامیل و آشنام کجاست و چی کار میکنه و چه پستی داره و اینها هم کاملا مخالفم. اگه آدم معروفی باشه و بخواد کاری کنه که خودش یه نامه مستقیم میزنه به دانشگاه. اگه هم نخواد که هیچی.

صفحات قبلی نمونه پیدا میکنین. سوپ یکی از مدارک اصلی محسوب میشه پس باید در برگه ای جدا و مرتب نوشته بشه. همون عنوان سوپ رو ذکر کنید کفایت میکنه.
    من فكر ميكنم سوال من رو اشتباه متوجه شديد ..منظورم دقيقا اين بود كه در سربرگ HEADER چي بايد نوشت و عنوان Title رو چي بايد زد ..شايد ترجمه هاي فارسي باعث ايجاد ابهام شده ..

Junior Member

سلام دوستان
    آیا موسسه یا مرکزی هستش که بتونه SOP را تصحیح کنه هم از لحاظ ادبیات انگلیسی و هم از لحاظ رعایت اصول نگارش SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    من فكر ميكنم سوال من رو اشتباه متوجه شديد ..منظورم دقيقا اين بود كه در سربرگ HEADER چي بايد نوشت و عنوان Title رو چي بايد زد ..شايد ترجمه هاي فارسي باعث ايجاد ابهام شده ..
    statement of purpose
    motivation letter
    ...

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Fariva نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا موسسه یا مرکزی هستش که بتونه SOP را تصحیح کنه هم از لحاظ ادبیات انگلیسی و هم از لحاظ رعایت اصول نگارش SOP
    سلام. بله اونی که من میشناسم به اسم apply center کنار دانشگاه شریف هستش. اما برای تصحیح از شما 75 دلار میگیره. اگه از لحاظ مالی مشکل ندارید ببرید براتو تصحیح میکنن. ولی من از کیفیت کارشون هیچ اطلاعی ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)