صفحه 58 از 197 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

یک مورد که من در خیلی sop ها دیدم، اینه که دوستان مشخصات خودشون و رشته مورد نظرشون رو یا به طور واضح نمیگن، یا در آخر نوشته میارن. به نظر من در همون پاراگراف اول، یا دوم کاملا واضح بگید من میخوام برای این رشته اپلای کنم. فکر کنید نوشته شما قراره گم بشه، یه جور بنویسید که هر کس پیدا کرد متوجه بشه که این نوشته چیه.
    برای چیدن ساختار در ادامه متن هم من سلیقم اینه که بعدش بگم این ویژگی مهم رو هم دارم. منظورم از ویژگی مهم چیزهایی مثل آخرین مدرک تحصیلی و کارهای بزرگ هستش نه کارهای کوچولو. الان با این جمله که نوشتم تقریبا ساختار یه پاراگراف رو درست کردم واسه خودم.

مورد دیگه ای هم که باز برمیگرده به ساختار اینه که بعضی دوستان موارد مختلف و متنوعی رو در یک پاراگراف میارن، از تحصیل و کار پروژه گرفته تا ویژگی های شخصیتی. برای اینکه همچین اتفاقی نیافته پیشنهاد میکنم به اولین جمله پاراگرافتون دقت کنید. اگه چیزی که میخواید بنویسید ربطی به اون جمله نداره یا اون چیز اضافه هست، یا جای اون چیز رو درست انتخاب نکردید یا جمله اول پاراگراف که عموما (اگه مقدمه ای در پاراگراف نباشه، که پیشنهاد میکنم نباشه) موضوع هر پاراگراف رو مشخص میکنه رو درست انتخاب نکردید.

Junior Member

سلام دوستان من الان دو روزه دارم دنبال یه نمونه SOP که از رشته مهندسی برق (یا هر رشته مهندسی دیگه ) به رشته MBA رفته باشه میگردم لطفاً هر کی داره یا میتونه پیدا کنه این لطف و به من بکنه یه دنیا ممنون میشم این ایمیل منه:ehsan.aliverdi@gmail.com بازم ممنون

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

Thank you so much

Junior Member

سلام من یه خواهشی دارم از بچه هایی که تجربشون زیاده. من یه سوپ نوشتم. چند باری هم ویرایشش کردم. میخواستم خواهش کنم اگه وقت کردین یه نظری راجعبش بدین. خیلی ممنون میشم. فایلشو پیوست میکنم. بازم ممنون.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member bahador99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate at Norwegian University of Science and Technology

Smile پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedali نمایش پست ها
    سلام من یه خواهشی دارم از بچه هایی که تجربشون زیاده. من یه سوپ نوشتم. چند باری هم ویرایشش کردم. میخواستم خواهش کنم اگه وقت کردین یه نظری راجعبش بدین. خیلی ممنون میشم. فایلشو پیوست میکنم. بازم ممنون.
    سلام
    - در پاراگراف دوم قسمت "I learnt the rudimentary knowledge" به جای learnt از gain یا acquire استفاده کن. کلا از کلمه ی learnt زیاد استفاده کردی. بعضی جاها به جاش از understood استفاده کنی بهتره. علاوه بر این بهتره به جای present perfect tense از past simple tense استفاده کنی. مثلا به جای I have learnt از I learned استفاده کن.
    - به نظر من لازم نیست قبل از دو تا پاراگراف آخر، اون دو جمله ی سوالی رو بنویسی. منظورم why I want to pursue PhD و why Stanford university هستش.

موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador99 نمایش پست ها
    سلام
    - در پاراگراف دوم قسمت "I learnt the rudimentary knowledge" به جای learnt از gain یا acquire استفاده کن. کلا از کلمه ی learnt زیاد استفاده کردی. بعضی جاها به جاش از understood استفاده کنی بهتره. علاوه بر این بهتره به جای present perfect tense از past simple tense استفاده کنی. مثلا به جای I have learnt از I learned استفاده کن.
    - به نظر من لازم نیست قبل از دو تا پاراگراف آخر، اون دو جمله ی سوالی رو بنویسی. منظورم why I want to pursue PhD و why Stanford university هستش.

موفق باشی
    ممنون بخاطر راهنمایی، کامنتاتون واقعا خوب بودن. راستی یه سوال دیگه هم داشتم. نوشتن اسم اساتید تو پاراگراف آخر خوبه یا نه بنظرتون؟ چون از یک طرف نشون میده که راجع به اساتیدی که اسمشون هست تحقیق کردم و از طرف دیگه ممکنه انتخاب هام رو فقط به اونا محدود کنه. نظرتون چیه؟
    بازم ممنون

Junior Member bahador99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate at Norwegian University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedali نمایش پست ها
    ممنون بخاطر راهنمایی، کامنتاتون واقعا خوب بودن. راستی یه سوال دیگه هم داشتم. نوشتن اسم اساتید تو پاراگراف آخر خوبه یا نه بنظرتون؟ چون از یک طرف نشون میده که راجع به اساتیدی که اسمشون هست تحقیق کردم و از طرف دیگه ممکنه انتخاب هام رو فقط به اونا محدود کنه. نظرتون چیه؟
    بازم ممنون
    خواهش میکنم.
    به نظر من پاراگراف آخر sop شما اصلا یه نقطه ی قوت برای این متنه. یکی از اهدافی که admission committee دانشکده ها از خوندن sop دانشجوها دنبال میکنن اینه که بفهمن اصلا طرف در مورد دانشکده ی اونها و پروژه هایی که دارن روش کار میکنن اطلاعی داره یا نه. اینه که به عقیده ی من یه sop خوب باید بتونه اونها رو متقاعد کنه که شما وقت گذاشتی و در مورد دانشکده ی اونا خوب تحقیق کردی و داری با چشم باز اونجا رو انتخاب میکنی. حالا اگه بتونی تو همون پاراگراف آخر یه پیشنهاد در مورد یکی از پروژه های اونا بدی، مثلا بگی که من می تونم این قسمت از پروژه رو با این روش بهتر کنم، خیلی بهتر میشه.

فقط یه نکته. به عقیده من این sop روی هم رفته خوبه. ولی اگه میخوای برای دانشگاهی مثل Stanford بفرستیش خیلی جای کار داره. یکی اینکه متنش زیاد روون نیست. از طرف دیگه نشانه هایی از innovation توش دیده نمیشه و تقریبا مثل همه ی sop های دیگه ایه که تا حالا خوندم. منظورم اینه که یه sop برای دانشگاهی که رنکش تو دنیا سومه، باید در همون نگاه اول نظر آدمو جلب کنه. پیشنهادی که در این زمینه میتونم بدم اینه که اولا سعی کن پاراگراف اولت جوری باشه که هرکسی اونو بخونه ترغیب بشه به خوندن بقیه ی متن. بعدشم متنتو به استادای زبانی که میشناسی برای بازبینی بده و بهشون بگو روونترش کنن.

امیدوارم که Stanford قبول شی چون منم دارم همونجا اپلای میکنم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador99 نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    به نظر من پاراگراف آخر sop شما اصلا یه نقطه ی قوت برای این متنه. یکی از اهدافی که admission committee دانشکده ها از خوندن sop دانشجوها دنبال میکنن اینه که بفهمن اصلا طرف در مورد دانشکده ی اونها و پروژه هایی که دارن روش کار میکنن اطلاعی داره یا نه. اینه که به عقیده ی من یه sop خوب باید بتونه اونها رو متقاعد کنه که شما وقت گذاشتی و در مورد دانشکده ی اونا خوب تحقیق کردی و داری با چشم باز اونجا رو انتخاب میکنی. حالا اگه بتونی تو همون پاراگراف آخر یه پیشنهاد در مورد یکی از پروژه های اونا بدی، مثلا بگی که من می تونم این قسمت از پروژه رو با این روش بهتر کنم، خیلی بهتر میشه.

فقط یه نکته. به عقیده من این sop روی هم رفته خوبه. ولی اگه میخوای برای دانشگاهی مثل Stanford بفرستیش خیلی جای کار داره. یکی اینکه متنش زیاد روون نیست. از طرف دیگه نشانه هایی از innovation توش دیده نمیشه و تقریبا مثل همه ی sop های دیگه ایه که تا حالا خوندم. منظورم اینه که یه sop برای دانشگاهی که رنکش تو دنیا سومه، باید در همون نگاه اول نظر آدمو جلب کنه. پیشنهادی که در این زمینه میتونم بدم اینه که اولا سعی کن پاراگراف اولت جوری باشه که هرکسی اونو بخونه ترغیب بشه به خوندن بقیه ی متن. بعدشم متنتو به استادای زبانی که میشناسی برای بازبینی بده و بهشون بگو روونترش کنن.

امیدوارم که Stanford قبول شی چون منم دارم همونجا اپلای میکنم!
    ممنون، سعی میکنم اینکارا رو گفتی انجام بدم. انشالا جفتمون قبول میشیم.

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز...
    از دوستایی که تو SOP نوشتن خبره هستن و میتونن اشکال های منطقی و نگارشی منو ببینن و بگیرن میخواستم خواهش کنم به SOP من یه نگاه تقریبا ژرف بندازن.
    با عرض معذرت یه کم هم عجله دارم.

بسیار بسیار ممنونم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:33 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط imanpost نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز...
    از دوستایی که تو SOP نوشتن خبره هستن و میتونن اشکال های منطقی و نگارشی منو ببینن و بگیرن میخواستم خواهش کنم به SOP من یه نگاه تقریبا ژرف بندازن.
    با عرض معذرت یه کم هم عجله دارم.

بسیار بسیار ممنونم.
    سلام. ببخشيد خيلي طولاني بود حوصله ام نشد كامل بخونم. اما تا اينجايي كه خوندم:

1- تاكيدتون روي research خيلي كم بود. براي دكترا مهمترين چيز تحقيق هست و شما اينقدر مطالب ديگه آورديد كه اصلا اين گم شده توش.
    2- مطالب غيرمرتبط هم مثلا درسهاي دانشگاه و... توش زياد بود.
    3- بعضي مطالب يا بايد كامل حذف بشن يا بايد درست توضيح داده بشه كه چطور به ريسرچ مرتبط هست. مثلا
    I believe in multi-dimensional life style.
    خب يعني چي؟
    Prosperous people don’t restrict their abilities on one major
    كي گفته؟ آمديم استاده توي on major restrict بود! تازه آخرش كه چي ميخواهيد بگيد من prosperous هستم چون One major نيستم؟ از كجا معلوم؟
    (نمونه گفتم, بازم هست. نگاه كنيد كه ادعاي بي دليل نداشته باشيد)

4- بعد خودتونو محدود كرديد فقط به 1 پروفسور. نميدونم اگر OK قطعي داريد كه نبايد مشكلي باشه اما معمولا اينطوريه كه اسم چندين نفر رو ميارن كه نشون بدن به تحقيقات اون دانشگاه رو كلا مورد توجه قرار دادند. اگر اين استاده به هر دليلي شما رو نخواد اينطوري كلا شانس بودن توي اين دانشگاه رو از دست ميديد يا خيلي كم ميشه.
    5- پاراگراف اول هم به نظرم اصلا نظر كسي رو جلب نميكنه. يعني hackneyed هست, همه همينطوري شروع ميكنن. پيشنهاد ميدم با يه quote يا يه رويداد مهم زندگيتون در مورد تحقيق كردن شروعش كنيد.
    موفق باشيد
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:32 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)