صفحه 59 از 197 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- Shiraz Engineering University

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام دوستان یک سوال ازتون داشتم.

من لیسانس و ارشد مهندسی برق دارم گرایش مخابرات، که بین دوره فو ق و لیسانس من دو سال فاصله است که البته تقریبا این دو سال مشغول خوندن واسه کنکور ارشد بودم . و در کنارش در دو شرکت به مدت چند ماه و به صورت پاره وقت مشغول بودم که البته شرکت ساختمانی بود و من بیشتر کارای تاسیات برقی می کردم که ربطی به رشته و گرایشم در فوق نداره- مخابرات، سیستم-. الان مشکلم ای جاست که این دو سال رو چه جوری در SOP شرح بدم. چون واقعا جز خوندن واسه فوق کار آکادمی خاصی نکردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

در ضمن فعلا یک چند خط خودم در این مورد نوشتم که اینجا کپی می کنم و باز ممنون میشم در مورد این متن هم نظر بدین.

I completed successfully my undergraduate education with Honors in 2006. Immediately, I entered into the real world experience as an engineer as an intern at Fars Energy Gostar Fars Construction Company (FEGC.co) in Shiraz, Iran. After few months being as an intern, I was hired as a Supervising Engineer to help the company to design and supervise electrical installations of the company construction projects. During my work with FEGC.co, I had a chance also to participate in different practical training programs to enable myself to apply theoretical aspects of my education into practice. While obtaining a strong understanding of my filed as an engineer, I found myself extremely interested in the field of Communication because communication systems and networks have changed almost every aspects of our life over the last three decades and next generation systems are currently being developed to offer higher speed, longer battery life, improve security and increase liability. Thus, I studied hard to start my studies in the graduate level and I was successfully admitted

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام.برای من هم میل کن
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:29 PM دلیل: اطلاعات تماس

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام دوست عزیز 4 خط اول SOPشما متاسفانه عینا مثل SOPآقای دکتر عالم استاد دانشگاه برکلی! امکان داره این شباهت بسیار عجیب براتون دردسر ساز بشه!
    لطفا قانون حق تالیف رعایت بفرمایید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط imanpost نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز...
    از دوستایی که تو SOP نوشتن خبره هستن و میتونن اشکال های منطقی و نگارشی منو ببینن و بگیرن میخواستم خواهش کنم به SOP من یه نگاه تقریبا ژرف بندازن.
    با عرض معذرت یه کم هم عجله دارم.

بسیار بسیار ممنونم.
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 07:30 PM

سلام
    چطور سوپم رو آپلود کنم که دوستان ایرادم رو بگن؟

Junior Member

اقا من الان یکی دوتایی که اینجا بچه ها گذاشته بودن رو خوندم و فقط یه نصیحت دارم...
    رک میگم...خیلی صغری کبری چیدین...اس او پی باید مختصر و مفید باشه...سعی نکنید یه چیزی رو هی توضیح بدین...خیلی مستقیم بگین...نگارش انگلیسی با ایرانی فرق داره...به قول خودشون باید to the point باشه...دیدین نامه offer میاد چه جوری هست؟ تبریک میگیم موفق شدین ایشالا سپتامبر میبینیمتون...خیلی خلاصه...
    کلا یه ایرادی که من تو این چند تا دیدم این بود که خیلی طولانی بود!

Junior Member feligoli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نقاشی/ دانشگاه علم و فرهنگ

سلام,منم یه SOP نوشتم. خیلی روش فکر کردم. خیلیم ایراد داره, ولی نمی دانم چیکار کنم!
    اگه وقت کردین نظرتون را بگین واقعا ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    سلام. ببخشيد خيلي طولاني بود حوصله ام نشد كامل بخونم. اما تا اينجايي كه خوندم:

1- تاكيدتون روي research خيلي كم بود. براي دكترا مهمترين چيز تحقيق هست و شما اينقدر مطالب ديگه آورديد كه اصلا اين گم شده توش.
    2- مطالب غيرمرتبط هم مثلا درسهاي دانشگاه و... توش زياد بود.
    3- بعضي مطالب يا بايد كامل حذف بشن يا بايد درست توضيح داده بشه كه چطور به ريسرچ مرتبط هست. مثلا
    I believe in multi-dimensional life style.
    خب يعني چي؟
    Prosperous people don’t restrict their abilities on one major
    كي گفته؟ آمديم استاده توي on major restrict بود! تازه آخرش كه چي ميخواهيد بگيد من prosperous هستم چون One major نيستم؟ از كجا معلوم؟
    (نمونه گفتم, بازم هست. نگاه كنيد كه ادعاي بي دليل نداشته باشيد)

4- بعد خودتونو محدود كرديد فقط به 1 پروفسور. نميدونم اگر OK قطعي داريد كه نبايد مشكلي باشه اما معمولا اينطوريه كه اسم چندين نفر رو ميارن كه نشون بدن به تحقيقات اون دانشگاه رو كلا مورد توجه قرار دادند. اگر اين استاده به هر دليلي شما رو نخواد اينطوري كلا شانس بودن توي اين دانشگاه رو از دست ميديد يا خيلي كم ميشه.
    5- پاراگراف اول هم به نظرم اصلا نظر كسي رو جلب نميكنه. يعني hackneyed هست, همه همينطوري شروع ميكنن. پيشنهاد ميدم با يه quote يا يه رويداد مهم زندگيتون در مورد تحقيق كردن شروعش كنيد.
    موفق باشيد
    آقا بسیار ممنونم. نکته هاتون واقعا بجا بود.
    میخواستم از نظر نگارشی و گرامری هم نظرتون شما و اهل فن رو بدونم.

سلام. سوپی که من پختم رو هم اساتید یه نگاهی می کنن لطفا؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

من اینجا دانشجوی لیسانس هستم ولی می خوام درسم و اینجا ول کنم و برم دوباره لیسانس بخونم (آلمان). 28 آگوست مصاحبه داشتم. تقریبا 4 هفته بعد بهم زنگ زدن گفتن که تو motivation letter که دادی دلایل رها کردن لیسانستو ننوشتی اینو واسمون بنویس بیار بفرستیم آلمان! منم فرداش بردم دادم!
    8 نوامبر فهمیدم که درخواست ویزام رد شده! هفته پیش نامه سفارت به دستم رسید. علتی که نوشته بود این بود که: ما قانع نشدیم که چرا می خوای لیسانستو اینجا رها کنی، بیای اینجا بخونی و اینکه بعد از درست می خوای چی کار کنی!
    الان که motivation letter خودم و می خونم میبینم که اصلا خوب ننوشتم!! به نظرتون چی بنوسیم و چه مدارکی و می تونم اضافه کتم که تأثیری داشته باشه؟ (من این نامرو برای سفارت می خوام)

Question پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

4- بعد خودتونو محدود كرديد فقط به 1 پروفسور. نميدونم اگر OK قطعي داريد كه نبايد مشكلي باشه اما معمولا اينطوريه كه اسم چندين نفر رو ميارن كه نشون بدن به تحقيقات اون دانشگاه رو كلا مورد توجه قرار دادند. اگر اين استاده به هر دليلي شما رو نخواد اينطوري كلا شانس بودن توي اين دانشگاه رو از دست ميديد يا خيلي كم ميشه.
    من جواب ایمیل سه استاد از سه دانشگاه مختلف رو دارم که تقربیا اینجوری گفتند: " من شما رو تشویق می کنم اپلای کنید اما پذیرش رقابتی خواهد بود"

حال من تو SOP هریک از این دانشگاه ها می خوام فقط اسم یه استاد رو بنویسم. بنظرتون درسته این کار یه نه چون:
    1. اگه اسم چند نفر رو بنویسم ممکنه به اون استاده بر بخوره
    2. فقط اسم یه استادو بنویسم چون ok صددرصد نگرفتم اگه بهر دلیلی اون قبول نکنه، ممکنه بقیه استادا چون اسم یه نفره دیگه هست تمایل برا پذیرش نشون ندند

بهترین کار چی هستش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)