صفحه 60 از 197 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadorm نمایش پست ها
    من جواب ایمیل سه استاد از سه دانشگاه مختلف رو دارم که تقربیا اینجوری گفتند: " من شما رو تشویق می کنم اپلای کنید اما پذیرش رقابتی خواهد بود"

حال من تو SOP هریک از این دانشگاه ها می خوام فقط اسم یه استاد رو بنویسم. بنظرتون درسته این کار یه نه چون:
    1. اگه اسم چند نفر رو بنویسم ممکنه به اون استاده بر بخوره
    2. فقط اسم یه استادو بنویسم چون ok صددرصد نگرفتم اگه بهر دلیلی اون قبول نکنه، ممکنه بقیه استادا چون اسم یه نفره دیگه هست تمایل برا پذیرش نشون ندند

بهترین کار چی هستش؟
    دوست من نوع جواب ها همیشه با هم فرق داره. منظورم اینه که وقتی یه استاد 80% به بالا می خواد بگیردت یه جور دیگه جواب میده. اما به نظر من حتی اگه جواب 100 هم از استادی داشته باشی لازم نیست اسمشو تو SOP بزنی طمئن باش اونم از شما چنین انتظاری نداره به هیچ وجه. بنابراین چرا بزنی که شانستو محدود کنی؟ به نظر من نزن

Junior Member

استادا انتظار دارن که شما اسم چند نفر رو بیاری...اینکه کلی بگی زیاد جالب نیست...نباید بگی فقط این یه نفر باید بگی از کارهای این گروه و مثلا این چند نفر خوشم اومده...بعد هم بالاخره واقعا از بین 10 تا استاد کار همشون رو که دوست نداری کار چندتاشون رو فقط دوست داری و یه جوری باید یه رفرنس به اسم این چند نفر بدی!

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط godofrock نمایش پست ها
    من اینجا دانشجوی لیسانس هستم ولی می خوام درسم و اینجا ول کنم و برم دوباره لیسانس بخونم (آلمان). 28 آگوست مصاحبه داشتم. تقریبا 4 هفته بعد بهم زنگ زدن گفتن که تو motivation letter که دادی دلایل رها کردن لیسانستو ننوشتی اینو واسمون بنویس بیار بفرستیم آلمان! منم فرداش بردم دادم!
    8 نوامبر فهمیدم که درخواست ویزام رد شده! هفته پیش نامه سفارت به دستم رسید. علتی که نوشته بود این بود که: ما قانع نشدیم که چرا می خوای لیسانستو اینجا رها کنی، بیای اینجا بخونی و اینکه بعد از درست می خوای چی کار کنی!
    الان که motivation letter خودم و می خونم میبینم که اصلا خوب ننوشتم!! به نظرتون چی بنوسیم و چه مدارکی و می تونم اضافه کتم که تأثیری داشته باشه؟ (من این نامرو برای سفارت می خوام)
    مشکلی که برای شما پیش اومده ظاهرا بیشتر به خاطر دلایل مهاجرتی هستش و نه به خاطر نامه. من تجربه ای از آلمان ندارم ولی فکر میکنم اگه نتونید دلیل واقعا قانع کننده ای پیدا کنید، تغییری هم در نتیجه نمیتونید بدید. پس پیشنهاد میکنم که با بچه های آلمان مشورت کنید.

درخواست کمک اورژانسی
    دوستان تا ددلاین بعضی دانشگاه ها که من میخوام اپلای کنم (1 دسامبر) زمان زیادی نمونده و من هنوز SOP ام را ننوشتم
    الان خیلی ایده برا نوشتن ندارم با اینکه دو سه تا نمونه را هم نگاه انداختم
    میخواستم بدونم از کجا شروع کنم؟ با ید خوب و قوی بنویسم
    دوستان که تجربه کردند، چقدر وقت می بره ؟ می تونید بهم بگید یک راه سریع واسه شروع چیه و نکاتی که لازمه بدونم و بهشون توجه کنم (با توجه به وقت کمی که دارم) را از کجا می تونم یاد بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mt1986 نمایش پست ها
    درخواست کمک اورژانسی
    دوستان تا ددلاین بعضی دانشگاه ها که من میخوام اپلای کنم (1 دسامبر) زمان زیادی نمونده و من هنوز SOP ام را ننوشتم
    الان خیلی ایده برا نوشتن ندارم با اینکه دو سه تا نمونه را هم نگاه انداختم
    میخواستم بدونم از کجا شروع کنم؟ با ید خوب و قوی بنویسم
    دوستان که تجربه کردند، چقدر وقت می بره ؟ می تونید بهم بگید یک راه سریع واسه شروع چیه و نکاتی که لازمه بدونم و بهشون توجه کنم (با توجه به وقت کمی که دارم) را از کجا می تونم یاد بگیرم؟
    کاری که من خودم کردم این بود که اول یک متن فارسی برای خودم نوشتم برا نوشتن این متن هم از دوستام که انشای خوبی داشتند استفاده کردم بعد متن فارسی را به یه نفر فوق لیسانس زبان که چند سال تجربه تدریس داشت دادم تبدیل کرد و از لحاظ دستوری و لغات کارشو انجام داد دسته آخر من فقط یکسری لغات تخصصی رشته خودمو اضافه کردم. البته حدود 50 هزار برام هزینه برداشت. ولی بیشتر از این هم حاضرم بپردازم چون در پذیرش خیلی موثره.

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    دوست من نوع جواب ها همیشه با هم فرق داره. منظورم اینه که وقتی یه استاد 80% به بالا می خواد بگیردت یه جور دیگه جواب میده. اما به نظر من حتی اگه جواب 100 هم از استادی داشته باشی لازم نیست اسمشو تو SOP بزنی طمئن باش اونم از شما چنین انتظاری نداره به هیچ وجه. بنابراین چرا بزنی که شانستو محدود کنی؟ به نظر من نزن
    بله نوع جوابا که فرق می کنه یکی گفته ممنون از اینکه رزومه خوبتو برام فرستادی من پرینت گرفتم و در فایل خودم گذاشتم مدارکت رو بفرست و یکی دیگه فقط چند کلمه نوشته من تشویقت می کنم اپلای کنی.
    فقط بعضی دانشگاه ها در قسمت آنلاین می خوان SOP آپلود کنی و یه قسمت هم داره که نام یه نفر استادو بنویس و حتی من مدارکم رو برا دانشگاه Connecticut فرستادم طرف ایمیل زده چرا اسم استاد مورد نظر مو نزدم تا نباشه پروندمو بررسی نمی کنند. حالا هر چی ایمیل می زنم هیچ استادی جواب نمی ده!

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام
    دوستان نمیشه اسم چند استادی که فیلدشون به ما می خوره بزنیم؟
    مرسی

من جواب ایمیل سه استاد از سه دانشگاه مختلف رو دارم که تقربیا اینجوری گفتند: " من شما رو تشویق می کنم اپلای کنید اما پذیرش رقابتی خواهد بود"

بهترین کار چی هستش؟
    ببینید من خیلی تجربه ندارم ولی یکی از دوستان همین فروم که الان دکترای کالیفرنیا بورس شده نوشته بود که فلان استاد رزومه من رو خونده و با توجه به کارهای علمی ام تشویقم کرده که اقدام کنم. شاید بد نباشه جمله تون رو عوض کنین و به جای این که بگین شما به فلان استاد علاقه مندین بگین که تشویق شدم و ... موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

بله نوع جوابا که فرق می کنه یکی گفته ممنون از اینکه رزومه خوبتو برام فرستادی من پرینت گرفتم و در فایل خودم گذاشتم مدارکت رو بفرست و یکی دیگه فقط چند کلمه نوشته من تشویقت می کنم اپلای کنی.
    فقط بعضی دانشگاه ها در قسمت آنلاین می خوان SOP آپلود کنی و یه قسمت هم داره که نام یه نفر استادو بنویس و حتی من مدارکم رو برا دانشگاه Connecticut فرستادم طرف ایمیل زده چرا اسم استاد مورد نظر مو نزدم تا نباشه پروندمو بررسی نمی کنند. حالا هر چی ایمیل می زنم هیچ استادی جواب نمی ده!
    خوب اینکه تو یه بخش اسم potential supervisor رو بزنی با اینکه تو SOP اسم طرف رو بزنی فرق داره. اگه ازت PS رو خواسته و از یه استاد جواب خوبی داری حتما اسمشو اونجا وارد کن. ولی داخل SOP اصلا لازم نیست وارد کنی.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان نمیشه اسم چند استادی که فیلدشون به ما می خوره بزنیم؟
    مرسی
    من دیدم که دوستان این کارو می کنن. اگه هدفت این باشه که بخوای نشون بدی مثلا research کلی دانشکده به interest شما نزدیکه اونوقت می تونه یه جورایی دلیل این باشه که چرا شما برای اونجا و اون دانشکده اپلای کردی و مفیده ولی تاکید روی یه استاد خاص هم مفید نیست هم ممکنه شانس شما رو کم کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)