صفحه 61 از 197 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

مرسی، اما من میگم اگه فرضا تو یه دپارتمان به زمینه کاری 4 استاد میخوریم، اسم 3 تاشونو بیارم بده؟(اینو واسه جایی میگم که کسی جواب نداده! یه به coordinatorفوروارد کرده)!

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    من دیدم که دوستان این کارو می کنن. اگه هدفت این باشه که بخوای نشون بدی مثلا research کلی دانشکده به interest شما نزدیکه اونوقت می تونه یه جورایی دلیل این باشه که چرا شما برای اونجا و اون دانشکده اپلای کردی و مفیده ولی تاکید روی یه استاد خاص هم مفید نیست هم ممکنه شانس شما رو کم کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    مرسی، اما من میگم اگه فرضا تو یه دپارتمان به زمینه کاری 4 استاد میخوریم، اسم 3 تاشونو بیارم بده؟(اینو واسه جایی میگم که کسی جواب نداده! یه به coordinatorفوروارد کرده)!
    حالا چرا اسم 3 تا خوب؟ اولا که قطعا research شما به همه نمی خوره. حالا که به تعداد معدودی می خوره و شمام قصد دارید که اسم ببرید خوب پس بهتره که اسم همه اونایی که به شما می خورن رو بنویسید. حالا اینکه چطور بنویسید که خواننده خسته نشه هنر شماست. با این پاراگراف دارید درواقع یه جوری نشون میدید که چقدر افراد این دانشکده فیت شما هستند و بعدش یا قبلش البته با توضیح researchتون نشون دادید که شما هم فیت این دانشکده هستید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط godofrock نمایش پست ها
    من اینجا دانشجوی لیسانس هستم ولی می خوام درسم و اینجا ول کنم و برم دوباره لیسانس بخونم (آلمان). 28 آگوست مصاحبه داشتم. تقریبا 4 هفته بعد بهم زنگ زدن گفتن که تو motivation letter که دادی دلایل رها کردن لیسانستو ننوشتی اینو واسمون بنویس بیار بفرستیم آلمان! منم فرداش بردم دادم!
    8 نوامبر فهمیدم که درخواست ویزام رد شده! هفته پیش نامه سفارت به دستم رسید. علتی که نوشته بود این بود که: ما قانع نشدیم که چرا می خوای لیسانستو اینجا رها کنی، بیای اینجا بخونی و اینکه بعد از درست می خوای چی کار کنی!
    الان که motivation letter خودم و می خونم میبینم که اصلا خوب ننوشتم!! به نظرتون چی بنوسیم و چه مدارکی و می تونم اضافه کتم که تأثیری داشته باشه؟ (من این نامرو برای سفارت می خوام)
    تقریبا با اطمینان میگم که با دوباره وقت گذاشتن برای این کار وقتت رو تلف می کنی! تو سفارت آلمان، بررسی کنندگان مدارک دنبال سوژه و سوتی هستند! یک بار هم که رد بشی، حتی اگه 18 بار هم مثل من بری باهاشون چونه بزنی ویزایی بهت نمیدن!! البته تجربه من در مورد کار آموزی بود شاید این فرق داره ولی توصیه می کنم که مطمئن شو که سر کاری نیست قضیه!! گاهی بهونه هایی میارن که هر چقدر هم خواسته هاشون رو تامین کنی بازم یه ایراده جدید پیدا میکنن! یا آخر سر مثل من بهت میگن که لزومی نداره که دلیلی بگیم!! مطمئن شو حتما!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS Product Development Engineering - USC

یه سوال اساسی .. لطفا این رو جواب بدید ....
    توی SoP و بقیه statement ها به عیز متن نامه چه چیرهای دیگه باد بیاد و کحای نامه ؟؟؟
    مثلا اسم لازمه بیاد ؟ اول نامه بالای صفحه یا آخر نامه ؟؟؟
    مشخاصات دیگه چطور ؟؟؟ اطلاعات تماس چطور ؟؟؟
    داره دیر میشه ...

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly1029 نمایش پست ها
    یه سوال اساسی .. لطفا این رو جواب بدید ....
    توی SoP و بقیه statement ها به عیز متن نامه چه چیرهای دیگه باد بیاد و کحای نامه ؟؟؟
    مثلا اسم لازمه بیاد ؟ اول نامه بالای صفحه یا آخر نامه ؟؟؟
    مشخاصات دیگه چطور ؟؟؟ اطلاعات تماس چطور ؟؟؟
    داره دیر میشه ...
    من نام و مشخصات تماس رو زیر نامه نوشتم. فکر میکنم کار متداولی هم باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Geophysics - University of Tehran

سلام به همگی دوستان
    میشه راهنمایی کنید که نمونه های SOP دیگران رو از کجا میشه دانلود کرد؟
    ممنون

Junior Member

کسی sop منو تصحیح می کنه برش بفرستم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mt1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال اساسی من در نوشتن سوپم خیلی تاکید کردم که شاگرد اول بودم و توانای واستعدادم تو رشتم زیاده (درواقع تاکید کردم تواناییم بالاست) البته از سوابقم (آکادمیک و پژوهشی)هم زیاد نوشته ام دادم سوپم را یکی خوند گفت خیلی از خودت تعریف کردی و این رو نظر کمیته تاثیر بد میذاره شما موافقید؟
    مگه اینها همه در رزومه تون نیست؟ سعی کنید توضیح بدید این سوابق و استعدادها چه تاثیری روی شما گذاشته و چطور باعث شکل گیری شخصیت آکادمیک (و غیر آکادمیک) شما شده.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

برای دوستانی که نمونه هایی از sop خواستن:

http://alumnus.caltech.edu/~natalia/...nt/samples.htm

Junior Member

سلام دوستان یه نمونه sop به فارسی ندارین؟
    من نه انگیلیسیم درست و درمونه(چون هرچی بلد بودم با خوندن ایتالیایی نابود شد!) و نه حوصله خوندن اونا و گرفتن یه نتیجه خوب ازش رو ندارم
    اوضولاً مخم هنگ کرده واسه یه صفحه sop
    ویرایش توسط aia : December 6th, 2011 در ساعت 11:35 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)