صفحه 62 از 197 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

ببین دوست عزیز
    ما همه sop رو واسه اپلای دانشگاههای غیر فارسی می خوایم نه؟ پس کسی اونو به فارسی نمی نویسه!
    اما اگه منظورت اینه که راهنمایی بشی واسه نوشتنش، تا اونجایی که من از خوندن اونها فهمیدم باید شامل این موارد باشه: دلایلی مبنی بر علاقه و گرایش شما به اون رشته و اون دانشگاه خاص، توانمندی شما، تا کنون در این رابطه چه کارهایی انجام داده اید ( بهترین های رزومه چند مورد که کاملا مرتبط به بحث باشه)، این دانشگاه انتظار دارید تو این رشته چیکار کنه واستون، شما چه کاری برای اون دانشگاه و اون جامعه انجام خواهید داد، خیلی مهمه که ننویسی یهو به ذهنت جرقه زده این رشته رو ادامه بدی به قول معروف شما باید با اون زمینه حتی از دوران دبیرستان تا حالا بزرگ شده باشید..... و خیلی چیزای خوبی هم هست که دوستان در این 62 صفحه زحمت کشیدند گذاشتند و خوبه که از تجربیاتشون استفاده کنید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran

با سلام.از دوستا خواهش می کنم که به SOPمن نگاه کنند و اشکالاتش رو بهم بگند(البته اگر صلاح دونستید و زحمت نبود و وقت داشتید)حجم فایل خیلی کمه.من خودم نخواستم که اصلا یک ذره هم شبیه SOPبقیه باشه و خودم نوشتم اما سعی کردم اثولش رو رعایت کنم.زیاد هم ننوشتم تا خواننده اذیت بشه.با تشکر
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام.از دوستا خواهش می کنم که به SOPمن نگاه کنند و اشکالاتش رو بهم بگند(البته اگر صلاح دونستید و زحمت نبود و وقت داشتید)حجم فایل خیلی کمه.من خودم نخواستم که اصلا یک ذره هم شبیه SOPبقیه باشه و خودم نوشتم اما سعی کردم اثولش رو رعایت کنم.زیاد هم ننوشتم تا خواننده اذیت بشه.با تشکر
    من sop شما رو خوندم. به نظرم خوب نبود. چند نکته:
    1- این درصد ها رو کاملا حذف کنید!
    2- پاراگراف اول و دوم خیلی قصه گفتید که برای مخاطبی که شما رو نمیشناسه دونستنش جالب نیست
    3- احتمالا معدلتون در 2 ترم اول خوب نبوده، سعی نکنید ازش دفاع کنید
    4- خیلی کلی نوشتید همه چیز رو. مثلا best degree in electrical یعنی چی؟ هدفتون اینه که professor بشید؟ خوب بعدش چی؟ بنویسید دانشمند بهتره به نظرم. پروفسور بیشتر یه جایگاهه.
    5- ظاهرا شما برای MSc Research دارید اپلای میکنید. چر اینقدر کلی موضوع رو نوشتید electrical science
    6- انتشار 5 تا isi خوبه. ولی در sop ننویسید. به جای این میتونید بنویسید دوست دارید ار مورد موارد جالب مثل .. و ... و .... تحقیق کنید.

در کل به عنوان اولین قدم برای نوشتن sop خوب بود ولی مطمئنا برای تبدیل شدن به یه sop قابل ارسال باید خیلی بیشتر تلاش کنید.

Junior Member

سلام
    من یک سوال دارم از دوستان. من دندانپزشک هستم و می خوام برای مستر Dental Public Health کانادا اقدام کنم و تجربه خاصی هم در این زمینه ندارم. کسی هست بین دوستان که برای این رشته اپلای کرده باشه؟ چون من خیلی به کمک احتیاج دارم برای نوشتن SOP وحتما
    نمونه لازم دارم .

ممنونم

سلام.
    لطفا سوپ من رو هم بچشید! ممنون از توجهتون.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

آقای علی رضا من فایل شما رو خوندم.
    خیلی طولانی بود!!!
    نصفش کنید.
    به دوران قبل از دانشگاه خیلی پرداختید. این قدر مفصل لازم نیست. خلاصش کنید.
    تمام تعاریف دو پاگراف اول رو در سه یا چهر خط خلاصه کنید. اینقدری که بگید الهامش از اونجا آغاز شد کافیه و بعد به دوران تحصیل دانشگاتون بپردازید.
    اینا چیزایی بود که به ذهن من می رسید.
    موفق باشید

ممنون از توجهتون. مرسی. اما من فقط یک خط گفتم توی دبیرستان برنامه مینوشتم! هرچی هست سالهای دانشگاه و بعد از اونه.
    در مورد خلاصه سازی فرمایشتون 100% درسته اما چجوری خلاصه کنم که بازهم impressive بمونه (البته اگر هست!) ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    آقای علی رضا من فایل شما رو خوندم.
    خیلی طولانی بود!!!
    نصفش کنید.
    به دوران قبل از دانشگاه خیلی پرداختید. این قدر مفصل لازم نیست. خلاصش کنید.
    تمام تعاریف دو پاگراف اول رو در سه یا چهر خط خلاصه کنید. اینقدری که بگید الهامش از اونجا آغاز شد کافیه و بعد به دوران تحصیل دانشگاتون بپردازید.
    اینا چیزایی بود که به ذهن من می رسید.
    موفق باشید

سلام به همه دوستان واقعا خسته نباشید من یه SOP دارم خیلی روش کار کردم اما خیلی بی تجربم و کسی هم نیست که کمکم کنه البته خیلی سعی کردم با مطالعه ار بقسه فرمتش درست باشه کسی ار دوستان هست که بتونه واسم یه نگاه بندازه؟ چطوری بهش بدم که بخونه واسم؟ آخه تو پستای قبلی یکی از دوستان گفته بود بدلیل مشکلات احتمالی آپلود نکنین اینجا!

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

آره درسه همش در مورد دوره لیسانس بود!!!!!!!!!
    اینقدر زیاده که تمرکز نداشتم.
    اما خوب نوشتی.
    به نظرم همون اولا ( مثلا پاراگراف دو )یه خط بگو علی رغم مشکلاتی که در ابتدای تحصیلم داشتم به دلایل........( سه چهار مورد رو تیتر وار نه تشریحی ذکر کن) اما در ترم های بعدی تونستم خیلی خوب جبران کنم و پیشرفت کنم( همون مقایسه معدلی که گفتی می تونه گواه باشه) و از این جا بیا کارهای خوبی رو که گفتی ذکر کن.
    به نظرم این جوری تاثیرش بیشتره تا یه رویا عالی ساختی بعد می زنی با اون مرخصیو و بقیه داغونش می کنی اما در این حالت هم گفتی و هم زیاد بزرگش نکردی کارهای خوبتو برجسته کن و ضعف ها رو خلاصه رد شو.
    پروژها و سوابق کاری تو رزومه هست دیگه تکرار نکن و فقط یک یا دو مورد عالی رو جدا کن و با ذکر این که بقیش تو رزومه هست و نمی خوای نامت طولانی بشه جمش کن.
    راستی تو خط های آخرم بهتره بگید که چرا از بین این همه دانشگاه اینجا رو انتخاب کردید و در ادامه همونایی که ذکر کردید رو نسبت بدید اون دانشگاه که جز اونجا هیچ جا نمی تونه این قدر تاثیر گذار باشه!!!!!!! البته دلیل انتخاب اون دانشگاه رو خوب توجیه کنید( داشتنن اساتید برجسته ای که با شما زمینه کاری مشترک دارند، نظام آموزشی اون دانشگاه، رنکش و...) چون دقیقا تو یکی از مکاتباتم یه استادی پرسید حالا چرا این دانشگاه؟ دانشگاه ایکس نه ایگرگ نه؟!!
    موفق باشید
    ویرایش توسط marjan912 : December 7th, 2011 در ساعت 11:20 PM

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh_naeeni نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان واقعا خسته نباشید من یه SOP دارم خیلی روش کار کردم اما خیلی بی تجربم و کسی هم نیست که کمکم کنه البته خیلی سعی کردم با مطالعه ار بقسه فرمتش درست باشه کسی ار دوستان هست که بتونه واسم یه نگاه بندازه؟ چطوری بهش بدم که بخونه واسم؟ آخه تو پستای قبلی یکی از دوستان گفته بود بدلیل مشکلات احتمالی آپلود نکنین اینجا!
    هر جور صلاح می دونید!
    اما ما اینجا همه در حال یادگیری و کمک به هم هستیم نه تقلب دوست عزیز. حداقل اینجا محل گذر افرادی مثل خودمونه و بهتره راحت تر فکر کنیم تا بهتر بیاموزیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)