صفحه 63 از 197 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

دوسته عزیز من قصده توهین نداشتم و حرفی هم از تقلب نزدم ون دوستی که گفته بود توضیح داده بود که چون اساتید از نرم سایت هایی مسله راتر استفاده میکنن ممکنه سوپ مارو اینجا پیدا کنه و چون اون استاد نمیدونه که این عصر کاربری و جریان سایت چی این سوپ رو به عنوانه تقلب در نظر میگیره و کار خرابی بر میاد من از این نظر گفتم. پس نمیشه اینجا کپی کرد درسته حالا راهنامه کنید که چیکار باید بکنم ممنون میشم

خانم مرجان عزیز، متشکرم.
    بهتر نیست پاراگراف یکی مونده به آخر که در مورد توجیه معدل و بیان مشکلات هست رو همونجا بگذارم بمونه؟ آخه اگر بیارمش اول کار، میترسم خواننده یکدفعه تو ذوقش بخوره و disinterested بشه و پیش خودش بگه یه دانشجوی غرغروی دیگه! و با بی میلی و سرسری بخواد بقیه رو بخونه و تلخی این قسمت با بقیه نامه هم شیرین نشه که نشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    آره درسه همش در مورد دوره لیسانس بود!!!!!!!!!
    اینقدر زیاده که تمرکز نداشتم.
    اما خوب نوشتی.
    به نظرم همون اولا ( مثلا پاراگراف دو )یه خط بگو علی رغم مشکلاتی که در ابتدای تحصیلم داشتم به دلایل........( سه چهار مورد رو تیتر وار نه تشریحی ذکر کن) اما در ترم های بعدی تونستم خیلی خوب جبران کنم و پیشرفت کنم( همون مقایسه معدلی که گفتی می تونه گواه باشه) و از این جا بیا کارهای خوبی رو که گفتی ذکر کن.
    به نظرم این جوری تاثیرش بیشتره تا یه رویا عالی ساختی بعد می زنی با اون مرخصیو و بقیه داغونش می کنی اما در این حالت هم گفتی و هم زیاد بزرگش نکردی کارهای خوبتو برجسته کن و ضعف ها رو خلاصه رد شو.

شما اگه به صورت خام بیای همینجا متن سوپت رو paste کنی موتورهای جستجو مثل حاج آقا گوگل که میاند و صفحات را ایندکس می کنند سوپ شما رو هم میندازند تو چرخ گوشتشون و در نتیجه هرکی از گوگل بپرسه اینو دیدی؟ میگه بعله دیدم تو اپلای ابراده اینم سندش! اما اگر بیای به ارسالت فایلت رو پیوست کنی و حتی اون رو عکس کنی (نه فایل متنی) چون برای دانلود پیوست نیاز به لاگین در سایت هستش لاجرم حاج آقا گوگلیان پشت در میمونه و فابل سوپ شما در صحت و سلامت کامل و دور از دست اجانب به سر خواهد برد. البته این در مورد انسانهای واقعی که یوزر و پس دارند و میتونند فایلتون رو دانلود کنند صادق نیست ولی خوب اونی که شما نگرانشی برادر(یا خواهر) بیشتر همون مورد اوله که راهکار دادم.

انشاء الله خداوند تبارک و تعالی سوپ جمیع اپلیکنت ها را از گزند دشمنان محفوظ دارد...........الهی آمین

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh_naeeni نمایش پست ها
    دوسته عزیز من قصده توهین نداشتم و حرفی هم از تقلب نزدم ون دوستی که گفته بود توضیح داده بود که چون اساتید از نرم سایت هایی مسله راتر استفاده میکنن ممکنه سوپ مارو اینجا پیدا کنه و چون اون استاد نمیدونه که این عصر کاربری و جریان سایت چی این سوپ رو به عنوانه تقلب در نظر میگیره و کار خرابی بر میاد من از این نظر گفتم. پس نمیشه اینجا کپی کرد درسته حالا راهنامه کنید که چیکار باید بکنم ممنون میشم

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

برای آقای علی رضا: اینم دلیل خوبیه
    آره همون آخر بیارید منتها اینقدر کالبدشکافی نکنید و با بیان این که : علی رغم بعضی مشکلات (a little difficulties such as....) که کم اهمیت جلوه کنه موردی اشاره کنید و بگید که با تلاش مضاعف در ترم های بعدی تونستید معدل......

البته اینا همش پیشنهاده و شما بهتر از هر کس بار معنایی کلامتون رو درک خواهید کرد.

برای نعیمی گرامی: گذاشتن آدرس ایمیل خلاف مقررات سایته وگرنه برای شما که اینقدر حساسید می ذاشتم. اطلاعات فوق العاده خصوصی رو حذف کنید و به صورت کلی بیارید اینجا. اعلان های عمومی خوبیش اینه که همه از تجربیات هم استفاده می کنیم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط marjan912 : December 8th, 2011 در ساعت 12:19 AM

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

سلام به همه دوستان واقعا خسته نباشید من یه SOP دارم خیلی روش کار کردم اما خیلی بی تجربم و کسی هم نیست که کمکم کنه البته خیلی سعی کردم با مطالعه ار بقسه فرمتش درست باشه کسی ار دوستان هست که بتونه واسم یه نگاه بندازه؟ چطوری بهش بدم که بخونه واسم؟ آخه تو پستای قبلی یکی از دوستان گفته بود بدلیل مشکلات احتمالی آپلود نکنین اینجا!
    کسی که گفته بود اینجا کپی نکنید من بودم
    نه مشکلی نیست،فایل رو آپلود کنید. گفته بودم که متن رو مستقیم کپی نکنید توی تاپیک. فقط عکس بهتره نزارید چون سخته و نمیشه روش کاری کرد. پی دی اف هم که بازم یک کمی سخته، فایل word خوبه
    ویرایش توسط میلاد : December 8th, 2011 در ساعت 12:53 AM

با سلام مجدد و تشکر بنا به پیشنهاد دوستان من لینک فایل رو قرار میدمو ممنون می شمو زحمتشو بکشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

با سلام مجدد و تشکر بنا به پیشنهاد دوستان من لینک فایل رو قرار میدمو ممنون می شمو زحمتشو بکشید
    یه پیشنهاد برای همه دوستان: لطفا به نمونه Sop هایی که صفحه پیش گذاشتم نگاه کنید و خیلی های دیگه که در نت میشه پیدا کرد، هیچکدوم از یک صفحه با پارگراف های سه خطی (خیلی کوتاه) بیشتر نشده. واقعا اساتید وقت ندارند اونم برای اولین بار که شما رو نمی شناسن اینقدر وقت بزارن یا نمی خونن یا با یه نگاه کلی رد میشن و احتمال زیاد کلی از مواردی که شما براتون مهمه از چشمشون می افته.
    پس اولین امتیاز یک sop مختصر و مفید بودن اونه.
    دوست عزیز تمام صفحه اول رو در دو پاگراف کوتاه تنظیم کنید: یک پاگراف مربوط به دوران پیش از دانشگاه ( خصوصا اون آزمایشو (لامپو می گم) که در حد بچه راهنمایی ها یا شایدم ابتدایی های اوناست رو حذف کنید) یک پاراگراف هم مربوط به اون تجربه کار تابستونیتون. واقعا یک پاراگراف بیش از 8 خطی واسه اون مطلب زیاده.
    بقیه مطالب برای تاثیرگذاری به اندازه کافی خوب بود. در ضمن اسم و فامیل به ترتیب می یان دکتر منصور رحیمی نه دکتر رحیمی منصور و در بعضی از موارد لغت مناسب استفاده نشده مثلا برای مواد شیمیایی کلمه agent رو گذاشتید که از معانی درجه 4 یا 5 اون کلمه است و هر جا این کلمه به کار می ره به عامل انسانی بر می گرده بازم تو فرهنگ لغت تخصصی لغاتتون رو چک کنید و از دوستان رشته شیمی بخواید که اظهار نظر کنن.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    یه پیشنهاد برای همه دوستان: لطفا به نمونه Sop هایی که صفحه پیش گذاشتم نگاه کنید و خیلی های دیگه که در نت میشه پیدا کرد، هیچکدوم از یک صفحه با پارگراف های سه خطی (خیلی کوتاه) بیشتر نشده. واقعا اساتید وقت ندارند اونم برای اولین بار که شما رو نمی شناسن اینقدر وقت بزارن یا نمی خونن یا با یه نگاه کلی رد میشن و احتمال زیاد کلی از مواردی که شما براتون مهمه از چشمشون می افته.
    پس اولین امتیاز یک sop مختصر و مفید بودن اونه.

موفق باشید.
    من فکر میکنم در این باره نمیشه به صورت کلی نظر داد. رشته به رشته و یا حتی دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه
    مثلا تو رشته مدیریت sop خیلی مهمه و طولش هم بیشتره و معمولش حدود 2 صفحه است، ولی تو رشته های مهندسی اهمیتش به نسبت (در مقایسه با مدیریت) کمتره و حجمش هم کمتره
    مثلا دانشگاه boston college برای دکتری مدیریت 2 تا essay میخواد و برای هرکدوم هم ذکر کرده 2 تا 4 صفحه، علاوه بر این 2 تا که اجباری هستن یه دونه هم اختیاری داره!
    ولی توی همین فیلد مدیریت هم دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. یه دانشگاه محدودیت 2500 کلمه گذاشته، یکی 800 کلمه، یکی هم هیچ محدودیتی نذاشته
    برای همین هم فکر میکنم نمیشه کلی گفت که باید مختصر و مفید باشه. بهتره ببینیم هر دانشگاهی دقیقا چه چیزی میخواد و اینکه نرم رشته ای که داریم اپلای میکنیم چطور هست

سلام

من تازه میخوام SoP ام رو بنویسم. چند سوال ساده داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنین. اگه سوالات تکراری هستن عذر میخوام. تعداد پستها اینقدر زیاد شده که براحتی نمیشه اطلاعات مورد نظر رو پیدا کرد:

1) ظاهر SoP: چه فونتی و با چه سایزی را پیشنهاد میکنید؟ فاصله بین خطوط و Margin ها چقدر باشد؟

2) معمولا تعداد کلمات SoP در چه محدوده ای است؟

3) در انتهای SoP امضای نویسنده قرار داده میشود. آیا نوشتن نام کافی است یا باید عباراتی مانند PhD Applicant و ... هم نوشته شود؟ امضا در سمت راست صفحه قرار گیرد یا سمت چپ؟

4) آیا تاریخ در انتهای متن ذکر شود؟

ممنون

سلام دوستان
    ممکنه در اسرع وقت نظرتون رو در مورد من SOP بدید
    ممنون میشم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)