صفحه 65 از 197 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475115165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام

معمولا SoP چند سطر باید داشته باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    سلام

معمولا SoP چند سطر باید داشته باشه؟
    به طور معمول حدود 1000 کلمه. بعضی جاها بیش تر و بعضی جاها کمتر می خوان ازتون که باید طبق گفته های خود دانشگاه باشه. اما اگه چیزی گفته نشه تقریبا 1000 کلمه معمول هستش

سلام دوستان
    من برای دانشگاهی می خوام اقدام کنم که هر دوی زیر رو می خواد. می شه بگید هر کدوم اینا باید چند کلمه باشه و چه بخشهایی رو شامل می شه؟
    Personal Statement 1-Statement of Purpose

خود دانشگاه یه توضیحی داده که کپی میکنم ولی چیزی که من فهمیدم یکیش گفته که پروپوزال تحقیق باشه و اون یکی اس او پی
    Statement of Purpose

Two page statement of purpose should describe the research that you anticipate pursuing if admitted to the program including which area of specialization you plan to engage. The ideas should be clearly, well stated, and specific. Describe your qualifications to undertake this research and reference your own or others related work if appropriate.

Personal Statement

The Personal Statement should be a concise, well-written statement about how your personal background and life experiences, including social, cultural, familial, educational, or other opportunities or challenges that have motivated your decision to pursue a graduate degree at the Univer####
    ویرایش توسط nilooapply : December 12th, 2011 در ساعت 01:03 PM

سلام
    من نمره‌ی زبانم به خاطر ریدینگ زیر مینیموم دانشگاه شده. آیا اگه تو SOP بنویسم که این اتفاق به خاط جلسه‌ی دفاعم افتاد و زمان کافی برای خوندن نداشتم، و اینکه گارانتی می‌کنم دوباره امتحان بدم و مینیموم رو کسب کنم، مشکلی داره؟

ممنون

Personal Statement 1-Statement of Purpose
    براي خيلي از دانشگاههايي كه من درخواست دادم هم اينطوري بود يعني لازم بود دو essay جداگانه بنويسم ... Sop تخصصي تر هست يعني در اون به طور خلاصه موارد زير اشاره ميشه
    --چگونگي شكل گيري علاقه شما به رشته و زمينه تخصصي تون. سوابق كاري و .. كه باعث ايجاد اين علاقه شدند.. چرا اون دانشگاه خاص رو براي ادامه تحصيل انتخاب كرديد.. اهداف كوتاه مدت و طولاني مدت شغلي و تحصيلي.. و چرا فكر ميكنيد كانديداي مناسبي براي اون دانشگاه هستيد و ويژگي هايي كه شما رو از سايرين متمايز ميكنه
    اما در Personal Statement
    مشكلاتي كه در مسير تحصيل سر راه شما بوده مثلا مشكلات مالي يا تبعيض هاي مختلف .. اينكه چطور در جامعه انواع بي عدالتي و تبعيض (نژادي .سني. مالي و ...) رو درك كرديد و چطور در جهت رفع اونها كمك كرده يا ميكنيد .. من فكر ميكنم كه اين essay دوم بيشتر براي ساكنين خود آمريكا هست و هدف از اون دقيقا اين هست كه كساني كه مشكلات خاصي داشتند رو شناسايي كنند و تحت حمايت بگيرند و براي دانشجويان خارجي شايد اهميتش كمتر باشه .. ولي محتواي اون مشابه diversity essay هست و تحت اسامي Personal History يا Personal History Statement هم شناخته ميشه
    ویرایش توسط parisa_km : December 12th, 2011 در ساعت 10:06 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    براي خيلي از دانشگاههايي كه من درخواست دادم هم اينطوري بود يعني لازم بود دو essay جداگانه بنويسم ... Sop تخصصي تر هست يعني در اون به طور خلاصه موارد زير اشاره ميشه
    --چگونگي شكل گيري علاقه شما به رشته و زمينه تخصصي تون. سوابق كاري و .. كه باعث ايجاد اين علاقه شدند.. چرا اون دانشگاه خاص رو براي ادامه تحصيل انتخاب كرديد.. اهداف كوتاه مدت و طولاني مدت شغلي و تحصيلي.. و چرا فكر ميكنيد كانديداي مناسبي براي اون دانشگاه هستيد و ويژگي هايي كه شما رو از سايرين متمايز ميكنه
    اما در Personal Statement
    مشكلاتي كه در مسير تحصيل سر راه شما بوده مثلا مشكلات مالي يا تبعيض هاي مختلف .. اينكه چطور در جامعه انواع بي عدالتي و تبعيض (نژادي .سني. مالي و ...) رو درك كرديد و چطور در جهت رفع اونها كمك كرده يا ميكنيد .. من فكر ميكنم كه اين essay دوم بيشتر براي ساكنين خود آمريكا هست و هدف از اون دقيقا اين هست كه كساني كه مشكلات خاصي داشتند رو شناسايي كنند و تحت حمايت بگيرند و براي دانشجويان خارجي شايد اهميتش كمتر باشه .. ولي محتواي اون مشابه diversity essay هست و تحت اسامي Personal History يا Personal History Statement هم شناخته ميشه
    پریسا جان ممنون از جوابت
    ولی من الان کلی گیج تر شدمو چون استاده توی ایمیلی که بهم زده اینو گفته:
    In your letter of intent I would like to see very clear statement about why my own work has attracted you to come to #### and how you would propose to build on that in your future plans
    .

حالا من نمیدونم منظورش از letter of intend کدومشونه که توش اینا رو بنویسم؟ پروپوزال تحقیق باید بنویسم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    این تیکه از خانواده صحبت کردن در پاراگراف اول بیشتر SOP هایی که من خوندم بود!!!!!!!
    چرا؟!!!
    همه هم در 80% لغات مشترک و مشابه!!!
    حداقل در اولین و واضح ترین دست نوشته خودتون که استاد باهاش روبرو میشه، سعی کنید محصول کار واقعی خودتون باشه.
    والا من چون برای مستر درخواست می دم و اغلب فرم آنلاین برای SOP دارن، محدودیت کاراکتر دارن. اگه قرار باشه من از خانواده شروع کنم و بعد برسم به دبیرستان و دانشگاه که خیلی طولانی میشه!! اصلا هدف از SOP گفتن این هست که من چکار کردم و چکار می خوام بکنم. خانواده من چه تاثیری در نظر استاد برای پذیرش می تونه داشته باشه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    پریسا جان ممنون از جوابت
    In your letter of intent I would like to see very clear statement about why my own work has attracted you to come to #### and how you would propose to build on that in your future plans
    .

حالا من نمیدونم منظورش از letter of intend کدومشونه که توش اینا رو بنویسم؟ پروپوزال تحقیق باید بنویسم؟
    نه همون SOP منظورشه..

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    پریسا جان ممنون از جوابت
    .

من هم یه همچین پاسخی رو از استادی دریافت کردم که concept note درباره proposed research plan بنویس با این تفاوت که این استاد شما دقیقا منظورشو از letter of intent گفته!
    گفته بگو چه چیز کار من تو رو جذب کرده و دقیقا می خوای رو چه پروژه دورتو کار کنی یعنی موضوع بده و تشریح کن .
    استنباط من اینه که یه چیزی مثل پروپوزال می خواد نه اونقدر آکادمیک البته. صرفا می خواد ببینه واقعا موضوع مشترکی با فیلد اون مد نظرته یا نه ؟ روش کار کردی یا نه؟ یا همینجور سرچ کردی و تمپلت واسه پذیرش نامه دادی و به هر کی می رسی می گی وای چقدر من به زمینه های شما علاقه دارم!!!

مطالب مربوط به هدف و انگيزه و .. تحصيلي رو تو SoP مينويسند .. و فكر ميكنم به طور كلي Letter of intent يكي از عناوين جايگزين براي SoP‌ هست
    يعني مثلا در مورد پروژه هاي خود اين استاد به طور خاص تو SoP صحبت كنيد كه چرا فكر ميكنيد اين پروژه ها به زمينه كاري شما مرتبط هست و چرا فكر ميكنيد ميتونيد عضو موثري تو گروه اين استاد باشيد .. من خودم هم چنين كاري كردم يعني توي SoP ام به طور خلاصه در مورد استادهايي كه فكر ميكردم كارشون به علاقه من نزديك هست صحبت كردم اينكه كدوم پروژه ها و از چه نظر به زمينه كاري من نزديك هست (مثلا به پايان نامه فوق ليسانس يا پروژ ه هاي تحقيقي قبلي من ) چرا اون استاد بايد من رو انتخاب كنه و من چه قابليت هايي براي عرضه به گروه اون استاد دارم ..
    اما در مورد اين استاد خاص كه شما گفتيد من دقيقا متوجه نشدم كه به طور كل اين پيشنهاد رو در مورد SoP بهتون داده يا بايد يك نامه جداگانه بايد براي خود استاد ايميل كنيد .. تا جايي كه من اطلاع دارم در مورد اكثر دانشگاههاي آمريكا لازم نيست شما پيش از پذيرش و شروع به تحصيل ايده دقيق و پروپوزال تحقيقي داشته باشيد اما فكر ميكنم شايد در مورد دانشگاههاي كشورهاي مختلف متفاوت باشه....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)