صفحه 67 از 197 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط moj_alone نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابت.
    من در حالت عادی یه چیزی مشابه این مینویسم که شما نوشتی ولی این مورد فرق میکنه، استاد خودش گفته:
    Put forward your formal application (stating my name as supervisor)
    این از Imperial College هست، و باید اسمش رو به عنوان سوپروایز بنویسم تا شانسم بره بالا.
    خوب همین رو میتونی یه جورایی تغییرش بدی و بگی مثلا من دوست دارم که ایشون به عنوان Supervisor من باشه و از این جور چیزا.. زیاد سخت نگیر همون که منظور رو برسونی کافیه..

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دوستان، بعضی از دانشگاه ها میگن SOP باید شامل موارد زیر باشه:

1. Clearly indicate your area of specialization or emphasis as noted on the application form.
    2. Give a statement of career objectives.
    3. List relevant work experience you have completed.
    4. State if you have knowledge about XXX University Civil Engineering programs/research areas.

آیا برای این هم میشه از همون فرمت های رایج (مثلا داستان وار) استفاده کرد یا باید به صورت کاملا محدود فقط در چند پاراگراف (مثلا در اینجا 4 پاراگراف) فقط به همین مسائل اشاره بشه؟
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط dash_metti85 نمایش پست ها
    دوستان، بعضی از دانشگاه ها میگن SOP باید شامل موارد زیر باشه:
    1. Clearly indicate your area of specialization or emphasis as noted on the application form.
    2. Give a statement of career objectives.
    3. List relevant work experience you have completed.
    4. State if you have knowledge about XXX University Civil Engineering programs/research areas.
    آیا برای این هم میشه از همون فرمت های رایج (مثلا داستان وار) استفاده کرد یا باید به صورت کاملا محدود فقط در چند پاراگراف (مثلا در اینجا 4 پاراگراف) فقط به همین مسائل اشاره بشه؟
    به نظرم اینا انقدر SOP های داستان وار و یک شکل دیدن به صورت خاص اشاره کردن.. بهتره از فرمتشون پیروی بشه و البته میشه گفت تا حدی هم همون نوع قدیمیه.. مثلا برای شماره 3 شما باید بالاخره توضیح کارایی رو که کردی بدی که همون تقریبا فرمت قبلیه..
    ولی انصافا گاهی اوقات بعضی از SOP ها وقتی چیزی ندران بنویسن داستان های طولانی و خارج از موضوع زیاد تعریف میکنن. اینا هم احتمالا منظورشون همون ها بوده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    به نظرم اینا انقدر SOP های داستان وار و یک شکل دیدن به صورت خاص اشاره کردن.. بهتره از فرمتشون پیروی بشه و البته میشه گفت تا حدی هم همون نوع قدیمیه.. مثلا برای شماره 3 شما باید بالاخره توضیح کارایی رو که کردی بدی که همون تقریبا فرمت قبلیه..
    ولی انصافا گاهی اوقات بعضی از SOP ها وقتی چیزی ندران بنویسن داستان های طولانی و خارج از موضوع زیاد تعریف میکنن. اینا هم احتمالا منظورشون همون ها بوده.
    میلاد عزیز،
    من هم به همین نتیجه رسیدم.
    از اونجا که از این دست دانشگاه ها که اینجور SOP بخوان، کم هم نیستن (من خودم الان چهار-پنج تا تو لیست دارم!)، من نظر خودم رو اینجا میذارم، اگه اشتباهه تصحیح کنید.
    به نظر در همچین مواردی که نمیشه «داستان وار» به مطلب پرداخت (برخلاف SOP های بی قید) میشه به راحتی از عنوان بندی استفاده کرد و مطلب رو خیلی خوب نظم داد.
    مثلا عنوان بندی پیشنهادی من واسه این موارد به چهار عنوان محدود میشه (دقیقا مطابق خواسته دانشگاه):
    1- Why Transportation Engineering?
    2- Career Objectives
    3- Work Experience
    4- Why XXX University?
    اگر کسی از دوستان هم نظری دارن و میتونن عناوین بهتری (یا حتی راهکار بهتری) پیشنهاد بدن، خوشحال یشم بشنوم.
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

Junior Member

سلام دوستان ،

راجبstatement of research essay (previous research experience, including details of project,what you did,what you leaned,and the significance of the work) هم باید داستان وار بنویسسیم یا فقط اسم پروژه ها رو بگیم و توضیح بدیم؟!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط dash_metti85 نمایش پست ها
    میلاد عزیز،
    من هم به همین نتیجه رسیدم.
    از اونجا که از این دست دانشگاه ها که اینجور SOP بخوان، کم هم نیستن (من خودم الان چهار-پنج تا تو لیست دارم!)، من نظر خودم رو اینجا میذارم، اگه اشتباهه تصحیح کنید.
    به نظر در همچین مواردی که نمیشه «داستان وار» به مطلب پرداخت (برخلاف SOP های بی قید) میشه به راحتی از عنوان بندی استفاده کرد و مطلب رو خیلی خوب نظم داد.
    مثلا عنوان بندی پیشنهادی من واسه این موارد به چهار عنوان محدود میشه (دقیقا مطابق خواسته دانشگاه):
    1- Why Transportation Engineering?
    2- Career Objectives
    3- Work Experience
    4- Why XXX University?
    اگر کسی از دوستان هم نظری دارن و میتونن عناوین بهتری (یا حتی راهکار بهتری) پیشنهاد بدن، خوشحال یشم بشنوم.
    مهدی جان اولا که امضات خیلی جالبه.. کلی خندیدم.

عرض کنم که منم باهات موافقم.. بیبن تو این فایلی که آپلود کردم اگر احتمالا از قبل نخونده باشی، نوشته که SoP تنها قسمت از اپلیکیشن شما است که کنترل کاملی بر اون دارین.. و در نتیجه هیچ فرمت خاصی براش پیشنهاد نمیشه.. همه چی دسته خودته.. یه بار یه SoP از دانشگاه MIT بچه ها گذاشته بودن که فقط یه جمله درباره خودش نوشته بود ولی دقیقا یادم نیست جمله اش چی بود. پذیرش هم گرفته بود. الته MIT دیگه همه چی توش فرق میکنه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط jaya نمایش پست ها
    سلام دوستان ،

راجبstatement of research essay (previous research experience, including details of project,what you did,what you leaned,and the significance of the work) هم باید داستان وار بنویسسیم یا فقط اسم پروژه ها رو بگیم و توضیح بدیم؟!
    اسم پروژه ها و توضیح مختصری ازشون بدین کافیه.. همچنین همونطور که گفته باید نقش خودتون هم بصورت مختصر بگین. ولی داستان های کلی و شرحشونو تو SoP بدین.

سلام
    اگه این فایل رو ندیدین یه نگاهی بهش بندازین! بد نیست!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض رهنمود برای نوشتن مقالات ضمیمه درخواست پذیرش

ده رهنمود برای نوشتن مقالات ضمیمه درخواست پذیرش

1. به این نکته توجه داشته باشید که افرادی که در دفاتر پذیرش کار می کنند باید مقالات بسیار زیادی را بخوانند. هدف شما از نگارش مقاله این است که توجه آنها را جلب نمایید نه اینکه آنها را خسته و دلزده کنید.
    2. هدف از نوشتن این مقاله را درک کنید–اصولاً، مقاله فرصتی است تا خودتان را به کمیته پذیرش معرفی کنید. این یکی از روش هایی است که اعضای کمیته مذکور می توانند شما را به عنوان یک شخص بشناسند. راجع به مواردی که شما را منحصر به فرد و از سایر داوطلبین متمایز می سازد فکر کنید.
    3. همچنین، این فرصتی مناسب برای شما است تا اعضای کمیته پذیرش را ترغیب و متقاعد کنید که شما داوطلبی مناسب برای برنامه آنها هستید. بهتر است مقالات خود را متناسب با دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که می خواهید از آنها پذیرش بگیرید بنویسید.
    4. اطمینان حاصل کنید که محتوای مقاله شما پاسخ به سؤالی باشد که از شما پرسیده می شود.
    5. اکثر مقالات تابع یک فرمول به شرح زیر هستند: مقدمه، متن اصلی و سپس نتیجه گیری. مقدمه ای خلق کنید که توجه اعضای کمیته پذیرش را جلب نماید و نتیجه گیری که کل مطلب را خلاصه کند و به یک نکته مثبت ختم شود.
    6. توجه داشته باشید که طول مقاله باید در حدی باشد که در فرم درخواست پذیرش مشخص شده است و از آن حد فراتر نرود.
    7. از مثال ها و جزئیاتی از زندگی خود استفاده کنید–آیا پروژه تحقیقاتی یا فعالیت مشابهی در زندگی شما بوده است که شما از آن بسیار لذت برده باشید؟ چه بود، شما چه سهمی در آن ایفا کردید، و نتیجه چه شد؟ اساتید راجع به شما به عنوان یک دانشجو یا انسان چه گفته اند؟ شما به چه چیزی مباهات می کنید؟ انگیزه شما از ادامه تحصیل در این رشته چیست؟ به نظر شما بزرگترین دستاورد شما چیست؟ همچنین، اگر شکست یا ناکامی را تجربه کرده و از آن درس مهمی گرفته اید، می توانید راجع به آن هم بنویسید. اینها همه نمونه هایی از مطالبی هستند که می توانید آنها را در مقاله خود بگنجانید و آن را به نوشته ای گویا و پر مغز تبدیل کنید.
    8. امیدوار هستید با اخذ این مدرک به چه دستاوردهایی نائل شوید؟ اهداف شغلی و زندگی شما چیست؟ چگونه از مدرک خود استفاده خواهید کرد؟
    9. آیا نام دانشگاه را در مقاله خود ذکر کرده اید؟ مطمئن باشید که مقاله درست به دانشگاه درست می رود–بدون تعارف! برخی از افراد مرتکب این اشتباه می شوند! همچنین، توضیح دهید که چرا به این دانشگاه خاص علاقمند شده اید و چه چیزی موجب شده که فکر کنید این دانشگاه مکانی مناسب برای ادامه تحصیل شما است.
    10. حتماً نوشته خود را به نحو احسن پیرایش کنید–بنویسید، ویرایش کنید، مطالب دیگری اضافه کنید، مجدداً ویرایش کنید. مقاله خود را برای یک نفر بخوانید. آیا مقاله ای که نوشته اید سازمان یافته، جذاب، منسجم و موجز است؟ اگر مقاله خود را برای کسی بخوانید و او منظور شما را نفهمد، این احتمال وجود دارد که اعضای کمیته پذیرش هم منظور شما را نفهمند! چنانچه نسبت به مهارت های نوشتاری زبان انگلیسی خود اطمینان ندارید، از نظرات و دیدگاه های دیگران بهره بگیرید. اطمینان حاصل کنید که مقاله شما از حیث دستور زبان، نگارش، املاء و علائم سجاوندی صحیح و عاری از هرگونه اشتباه باشد.
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Junior Member

سلام
    لطفا چند نمونه sop خوب بفرستيد كه ديگه اكسپتم 100% بشه
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)