صفحه 78 از 197 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مهندسی؛ دانشجوی دکترای مدیریت

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    سلام ببخشید میشه یکی به من بگه این دوتا چین؟
    personal st و study plan
    سلام
    به نظرم کل جمله رو بزن تا دقیقتر بشه گفت.
    اما چیزی که همین جوری من می فهمم اینه که Personal Statement و Study plan یه جورایی دو تاش یه چیزه! همون SOP هست که تو توش هدفت از ادامه تحصیل و علایق تحقیقت و اینکه میخوای چی کار کنی رو میگی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام

از دوستان کسی می تونه یه نمونه sop واسه الکترونیک بذاره
    من خیلی فوری نیاز پیدا کردم، خودم یه چیزایی نوشم ولی می ترسم زیاد جالب نباشه

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط snu نمایش پست ها
    سلام

از دوستان کسی می تونه یه نمونه sop واسه الکترونیک بذاره
    من خیلی فوری نیاز پیدا کردم، خودم یه چیزایی نوشم ولی می ترسم زیاد جالب نباشه
    دوست من هر چی که خودتون نوشتین جالب تر از چیزیه که کس دیگه نوشته باشه. اگه بفهمن کپی کردین واستون گرون تموم میشه.
    مطالب این سایت رو یک مروری بکنین و خودتون بنویسین:
    http://www.statementofpurpose.com/

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

من چیزی که موقع نوشتن SOP برام خیلی جالب بود این بود چون چندین SOP از بچه های خودمون خوندم متوجه شدم که یکی از ایراداتی که خیلی از ماها دازیم اینه که به SOP به عنوان یک تکلیف نگاه می کنیم، در حالی که به اعتقاد من SOP برای ما یک فرصت هستش، خیلی از دوستان هستند که می خواهند یکی دو روزه SOP بنویسند، در حالی که sop یکی از مهمترین قسمت هاست، و من فکر می کنم آدم باید هفته ها راجعش فکر کنه، چون یک نوع present کردن خودمون هستش، و این خیلی مهمه که ببیند ما چقدر این قدرت را داریم، من فکر می کنم باید مثل یک کار هنری واسش وقت گذاشت!
    در مورد اهمیت SOP در بخش پذیرش دکتری شهرسازی دانشگاه واشنگتن که توی usnews رنک 42 داره اینطور گفته شده

The applicant's statement of purpose often proves to be the most important document in the application process. While other documents help establish general qualifications and background, the statement of purpose is a personal expression that distinguishes an applicant from other applicants and relates her or his specific interests to those of program faculty.

ادامشو اینجا میتونید بخونید
    http://depts.washington.edu/urbdpphd/criteria.shtml
    موفق باشید.
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

دوستان باتجربه این سوپ منه می تونید در مورد سوپ من نظر بدید:
    پیشاپیش از دوستان تشکر میکنم

من معتقدم که تا حالا با ارزش­ترین چیزی که در زندگی کسب کرده­ام علم بوده است. چیزی که با علاقه بسیار به آن پرداخته ام و هنوز هم متمایلم تا پاسی از شب را بیدار بمانم و بدون احساس خستگی به کسب علم و دانش بپردازم. و هم اکنون به تنها چیزی که فکر میکنم ادامه فرآیند کسب علم و دانش و به کارگیری آن در دنیای واقعی است.
    زمانی که من یک دانش آموز دبیرستانی بودم در رشته ریاضی و فیزیک در دبیرستان استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل شدم. در طی این دوران، به گفته معلم هایم، من عملکرد بسیار عالی داشتم و میان هم­کلاسی هایم بسیار مشهور بودم چون اولین فردی بودم که به آنها در درس دادن کمک می­کردم. اضافه کنم که من در درس ریاضیات بسیار قوی بودم و همیشه در ریاضیات تاپ­ترین و بالاترین نمره را می­گرفتم. و هم چنین در مسابقات المپیاد به عنوان نفر برگزیده انتخاب می­شدم. به همین دلیل من بسیار مشتاق بودم تا روی ریاضیات کار کنم و به حل مسایل ریاضی بپردازم. از طرف دیگر، من علاقه زیادی به کار در صنعت و محیط­های صنعتی داشتم. و از همان دوران بچگی مدیریت در یک واحد صنعتی از جمله علایق من بود. بنابراین بعد از اتمام دوره دبیرستان، من تصمیم گرفتم در ادامه تحصیلم روی زمینه ای کار کنم که شامل علم ریاضیات بوده و مربوط به محیط صنعتی نیز باشد. بعد از فارغ تحصیل شدن از دبیرستان در امتحان کنکور جهت ورود به دانشگاه­ها شرکت کردم و توانستم به عنوان 1 درصد برگزیده در این امتحان باشم.
    بعد از پذیرش در این امتحان من در مورد رشته­های دانشگاه­هایی بررسی و پرسش زیادی کردم و به این نتیجه رسیدم با توجه به علاقه من به مبحث ریاضیات و محیط صنعتی، مهندسی صنایع (industrial engineering) بهترین رشته­ای است که من می توانم روی آن کار کنم. بنابراین تصمیم گرفتم تا با وجود دوری از خانواده در دانشگاه xxxxx، یکی از بزرگترین و تاپ­ترین دانشگاه­های ایران، در زمینه مهندسی صنایع شروع به تحصیل کنم. از آنجایی که من به این رشته علاقه بسیار شدیدی داشتم، من تلاش و سخت کوشیم و هم چنین تحقیقاتم رو در این رشته و مخصوصاً در زمینه ریاضیات و مباحث تولیدی شروع کردم. به علت سخت کوشی و مطالعات زیادم در این زمینه توانستم در درس­هایم بالاترین نمره را کسب کنم. بعد از اینکه من توانستم نمرات تاپی رو در این رشته کسب کنم علاقه­ی من به این رشته بیشتر و بیشتر می­شد به طوری من دروس زیادی را به صورت اختیاری و آزادانه بدون رفتن به کلاس و کمک استاد به مطالعه می پرداختم و این شد که توانستم در ادامه هم در درس­های اصلی این رشته نمرات بهتری نسبت به گذشته کسب کنم.
    در میان تمام دروس در رشته مهندسی صنایع، Theory of Probability & its Application, Statistical Quality Control, Operations Research I and II دروسی هستند که بر ریاضیات تمرکز داشتند و دروسی چون Production Planning, stochastic optimization (Scheduling and Sequencing), Inventory Control I and II, and Supply Chain Management دروسی هستند که بر مدیریت تولید (production management) تمرکز دارند. و من در ادامه توانستم در تمام این دروس بالاترین نمره را در میان هم کلاسی­هایم در دپارتمان مهندسی صنایع کسب کنم و هم چنین توانستم در ادامه تحصیلم در این دروس به عنوان استاد حل تمرین فعالیت کنم و پروژه­های صنعتی زیادی را در این زمینه­ها انجام بدهم.
    بعد از عملکرد بسیارخوب من در دپارتمان مهندسی صنایع، بسیاری از اساتید موجود در این دپارتمان تصمیم گرفتن تا با من روی پروژه های صنعتی مربوط به مدیریت تولید کار کنند. بنابراین آنها تصمیم گرفتن تا من را به بسیاری از محیط های صنعتی معرفی کنند. از آنجایی که من به پروژه های صنعتی علاقه بسیاری شدیدی داشتم، تمرکز زیادی روی این پروژه ها داشتم و توانستم تمام آنها را به بهترین نحو انجام بدهم به طوری که هم مدیران صنعتی و هم اساتید از من رضایت کامل داشتند. و بعد از آن اساتید دپارتمان من را به عنوانEditor در نشریه علمی xxxxx معرفی کردند و من نیز در این نشریه شروع به فعالیت کردم.
    بعد از عملکرد بسیار خوب روی پروژه­های تعریف شده، اساتید من را بر روی کار کردن بر روی مقاله و پروژه­های بیشتر تشویق کردند به طوری که در اواخر مقطع کارشناسی توانستم اولین مقاله خودم را در زمینه xxxxx تحت عنوان " xxxxxx" در کنفرانس بین المللی به چاپ برسانم. بعد از انتشار این مقاله در این کنفرانس علاقه اساتید من برای چاپ مقاله و انجام پروژه­های اینترنشیپ (internship) بیشتر می شد به طوری که پروژه­ها و مقاله های زیادی برای کار از طرف اساتید به من پیشنهاد شد و از آنجایی که من زمان زیادی برای انجام تمام آنها نداشتم تصمیم گرفتم فقط بر روی پروژه ها و مقاله های بسیار خوب کار کنم تا پروژه های ابتدایی.
    زمانی که من در کارخانجات صنعتی در حین اجرای پروژه بودم تجربیات و ایده های زیادی کسب کردم و هم چنین با مشکلات موجود در دنیای واقعی آشنا شدم. یکی از مهم ترین تجربیات من نحوه به کارگیری دروس و علم فراگرفته شده در دوران کارشناسی بود. در طول تحصیل پروژه های اینترنشیپ به انجام رساندم به طوری که اساتید و مدیریت این شرکت رضایت کاملی از انجام این پروژه ها داشتند.
    و به عنوان بهترین افتخارم باید بگم، من در سال 2010 در بین تمام دانشجویان صنایع ایرانی به عنوان پژوهشگر برتر سال انتخاب شدم. و یکی دیگر از مهم ترین افتخاراتم این بود که به دلیل چاپ مقالات و اجرای پروژه های خوب و هم چنین داشتن معدل بالا و نیز برگزیده شدن به عنوان دانشجو برتر سال، از طرف دانشگاه های شریف، تهران و امیرکبیر جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور کارشناسی ارشد دعوت شدم. از طرف دیگر دانشگاه xxxxxx هم اجازه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را در این دانشگاه به من داد. در ابتدای کار در مورد انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیل بسیار گیج شده بودم به طوری که واقعاً انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیل برای من بسیار مشکل بود. ولی اساتید من در دانشگاه xxxxx ذکر کردند که من در این دپارتمان فرصت های زیادی برای انجام پروژه های تحقیقاتی و دادن مقاله دارم و پیشنهاد کردند که دانشگاه xxxx را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم. سرانجام من تصمیم گرفتم که دانشگاه xxxxx را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد انتخاب کنم. و این نیز یکی دیگر از افتخارات من بود که بدون کنکور بتوانم در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدهم زیرا کنکور کارشناسی ارشد سخت ترین و رقابت پذیرترین کنکور در کشور ایران است به طوریکه تنها 1% دانشجویان کارشناسی در این آزمون قبول می شوند.
    همان طور که اساتید به من قول داده بودند که با من کار کنند، از ابتدای مقطع ارشد، پروژه ها و مقالات زیادی برای کار حتی تا الان به من پیشنهاد دادند. در طول دوران ارشد به شدت مشغول کار بودم به طوری که توانستم مقالات متعددی در زمینه های مورد علاقه خود به چاپ برسانم و عملکرد خوبی را نیز در دروس و پایان نامه در این مقطع نشان بدهم.
    حالا که تصمیم دارم برای مقطع دکتری اپلای کنم هم چنان بسیار مشتاق هستم که بر روی مقالات و پروژه های زیادی کار کنم زیرا معتقدم روز به روز علاقه و انگیزه من به این رشته و فیلد کاریم بیشتر می شود و هنوز می توانم در زمینه مورد علاقه خود بیشتر کار کنم. و به خاطر فعالیت های علمی زیادی که در مقطع کارشناسی و ارشد داشتم انگیزه زیادی دارم که در ادامه هم بیشتر و قوی تر از گذشته شروع به کار در مقطع دکترا کنم. و زمینه کاری که بسیار مشتاق هستم که در آینده بر روی آنها فعالیت داشته باشم Production Planning, stochastic optimization (Scheduling and Sequencing), Inventory Control I and II, and Supply Chain Management هستند.
    انگیزه و علاقه بسیار زیاد من جهت ادامه تحصیل در دانشگاه Texas A&M به این خاطر است که اعضای هیئت علمی این دانشگاه افراد بسیار منتخب و قابل افتخاری هستند. با بررسی های به عمل آمده به وسیله خودم دانشگاه Texas A&M یکی از تاپ ترین دپارتمان های مهندسی صنایع را دارد و جایی است که واقعا تئوری با عمل ترکیب می شوند. بنابراین اساتید عالی زیادی در این دپارتمان با زمینه کاری زیادی در حوزه کاری من می توانند من را در حصول علم بیشتر یاری کنند و می توانم از تجربیات آنها برای رسیدن به بزرگترین آرزوی زندگی­ام یعنی کسب علم که برای من نهایتی ندارد استفاده کنم. من قصد دارم با کمک اساتید نخبه این دانشگاه از جمله افرادی باشم که آینده یک کشور را بسازم و خدمتگذار مردم باشم. هم چنین منتخب بودن این دانشگاه، این دانشگاه را بهترین گزینه برای من کرده است. و اکنون مشتاقانه منتظر گرفتن پذیر از این دانشگاه هستم تا با داشتن انگیزه بالا و عزم قوی به عنوان بهترین دانشجو در این دپارتمان انتخاب شوم.
    Finally, I sincerely request you to consider my application for admission into your reputed university.

Junior Member

شمای کلّیش به نظرم خوبه. اما به نظرم باید مرز میان جاه طلبی مثبت و اعتماد به نفس از یک طرف و مطالبی که بوی واقع گرایی نداره و فانتزی میزنه رو شناخت. من فکر میکنم در سطر آخر "به عنوان بهترین دانشجو" خیلی جالب نیست. میشه با "یکی از دانشجویان موفق" تعویضش کرد ک هدلنشین تر بشه. همیشه موفق باشی

سلام
    من یه مشکل اساسی با سوپ دارم....من برنده لاتاری سال قبل بودم... در یک قسمت از سوپ اشاره کردم که من کارشناسی ارشد قبول شدم اما به خاطر همین گرین کارد ثبت نام نکردم تا بقیه درسم را در آمریکا ادامه بدم...اما به فکرم رسید شاید اشاره کردن به این موضوع به نفعم نباشه...نظر شما چیه؟لزومی داره که بگم؟ کلا گفتنش به نظرتون به نفع خست یا به ضرر؟ ممنون می شم کمک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninmanam نمایش پست ها
    دوستان باتجربه این سوپ منه می تونید در مورد سوپ من نظر بدید:
    پیشاپیش از دوستان تشکر میکنم

من معتقدم که تا حالا با ارزش­ترین چیزی که در زندگی کسب کرده­ام علم بوده است. چیزی که با علاقه بسیار به آن پر...ین دانشگاه را بهترین گزینه برای من کرده است. و اکنون مشتاقانه منتظر گرفتن پذیر از این دانشگاه هستم تا با داشتن انگیزه بالا و عزم قوی به عنوان بهترین دانشجو در این دپارتمان انتخاب شوم.
    Finally, I sincerely request you to consider my application for admission into your reputed university.
    من هیچ موقع همچین جمله ای رو توی انگیزه نامه ام نمی گذاشتم:

"از همان دوران بچگی مدیریت در یک واحد صنعتی از جمله علایق من بود" (!!؟؟)

یادم هست که تو وب سایت یکی از اساتید که لینکش رو همینجا یکی از بچه ها گذاشته بود خوندم که گفته بود (نقل مضمون):

"اگر برای پوزیشنی در پردازش سیگنال اپلای میکنین برای من توضیح ندید که چطور و چقدر از بچگی به سر هم کردن کیت های الکترونیکی علاقه داشتید چون برای من اهمیتی نداره. من بدنبال دلایل واضحی می گردم که شما به موضوع اشراف و علاقه دارید و بعد از مدتی لابراتوار من رو رها نمی کنید. تاکید بر اینکه به کار من علاقه دارید و دوست دارید که دانشمند بزرگی در این زمینه باشید و دوست دارید تمام عمرتون در این زمینه کار کنید کافی نیست چون گفتنش از هر کسی بر میاد. من بدنیال شواهد واقعی در سوابق تحصیلی و تحقیقاتتون هستم بنا بر این زیاده گویی نکنید"

در ضمن بعضی بخش های انگیزه نامه شما هم طوری نوشته شده که کاملا بوی اغراق میده. مثلا شما یک کنفرانس چاپ کردید و بعد اونقدر تمام اساتید دانشگاه شما مشتاق بودن با شما کار کنن که شما مجبور شدید که روی اساتید بزرگوار رو زمین بندازید:

"بعد از انتشار این مقاله در این کنفرانس علاقه اساتید من برای چاپ مقاله و انجام پروژه­های اینترنشیپ (internship) بیشتر می شد به طوری که پروژه­ها و مقاله های زیادی برای کار از طرف اساتید به من پیشنهاد شد و از آنجایی که من زمان زیادی برای انجام تمام آنها نداشتم تصمیم گرفتم فقط بر روی پروژه ها و مقاله های بسیار خوب کار کنم تا پروژه های ابتدایی."

Junior Member Azadeh_3 آواتار ها

این جا نمونه واسه بیشتر رشته ها داره ...
    http://www.statementsofpurpose.com
    تا خدا بنده نواز است به خلقم چه نیاز ... می کشم ناز یکی تا به همه ناز کنم

Junior Member

درود. من گرایش مدیریت ساخت میخوام بخونم. ممنون می شم اگر کسی تو اصلاح این سوپ 200 کلمه ای کمکم کنه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: docx sop.docx (13.1 کیلوبایت, 272 views)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)