صفحه 8 از 197 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member hossein.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

آيا آوردن اسم يه استاد در SOP باعث از دست دادن استادهاي ديگه ميشه؟

سلام خوب نمی دونم چه طور ربط بدم کلا انشا نوشتنم بده.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط 7aseman نمایش پست ها
    دوست من سلام
    خوب بنويس چي شد كه علاقه مند شدي. حتما يك دليلي دارشته كه اين رو انتخاب كردي و از هدفي كه در اينده با اين رشته مي خوايي دنبال كني بگو.
    موفق باشي

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

Smile می شه SOP منو چک کنید از نظر گرامر

سلام

دوستان امکان هست یکی این sop رو واسه من چک کنه. گرامر منظورم هست و اگه کسی پیشنهادی راجع به مطالب نوشته شده داره ممنون می شم که بگین.

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط piromoplus نمایش پست ها
    سلام. ببینید من این 4 عنوانی که پیوست کردین رو خوندم.خیلی کامل و عالی بود اما تناقضی در چیز هایی که تا حالا دیدم وجود داره اکثرا می گن باید با یه مقدمه در مورد خودمون شروع کنیم مثلا I was born...or etc اما توی statement of purpose guideline2 گفته از این عبارات استفاده نکنین.بلاخره چه باید کرد؟
    مساله ای نیست اگه با یک مقدمه راجع به خودتون شروع کنین. ولی نباید راجع به این باشه که کجا بدنیا اومدین و یا سایر مسائل شخصی. خودتون را بگذارین بجای استادی که میخواد پذیرش بده. اینکه یک نفر کجا بدنیا اومده هیچ تاثیری در اینکه بهش پذیرش بدین یا نه نداره. بنابراین بهتره که روی مطالب مهم تاکید کنین (mostly your achievements)

Member hossein.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر امیرکبیر

Cool پاسخ : SOP guidelines and samples

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita نمایش پست ها
    مساله ای نیست اگه با یک مقدمه راجع به خودتون شروع کنین. ولی نباید راجع به این باشه که کجا بدنیا اومدین و یا سایر مسائل شخصی. خودتون را بگذارین بجای استادی که میخواد پذیرش بده. اینکه یک نفر کجا بدنیا اومده هیچ تاثیری در اینکه بهش پذیرش بدین یا نه نداره. بنابراین بهتره که روی مطالب مهم تاکید کنین (mostly your achievements)
    البته من خودم توي SOP به تجارب و achivement هام اشاره کردم (به طور مفصل) ولي يکي بهم گفت که بيشتر بايد بر روي اهداف و زمينه مورد علاقت مانور بدي و 3 موضوع را جداي از تجاربت کامل پوشش بدي
    1- علاقت به اين رشته
    2- داشتن اطلاعات کافي در رشته مورد علاقه
    3- ارتباط بين علاقت و زمينه هاي تحقيقاتي در دانشگاه مورد نظر
    راستش کاملا گيج شدم چون به نظر خودم وقتي از تجربيات کاريم در زمينه مورد نظر و موفقيتهايي که در اون رشته کسب کردم، مثل مقاله، درسهاي گرفته شده در اون زمينه، انتخاب سمينار و تز در اون رابطه، گفتم ديگه چطور بايد علاقم را نشون بدم و اين که ثابت کنم اطلاعات کافي در اين زمينه دارم؟ خوب اين تجارب هستند که اينها را نشون ميدند.
    در مورد گزينه سوم هم فکر کنم اگه خيلي خاص اشاره کنم که شانس پذيرش گرفتن از استادهاي ديگه را از دست ميدم. تازه من که خيلي وقتها نميدونم اون استاد توي چه پروژه اي نياز به دانشجو داره. به علاوه واقعيت اينه که اين موضوع را نميدونم چطوري بايد بگنجونم.

خيلي نمونه خوندم (چه ايراني چه هندي) ولي جواب سوالم را پيدا نکردم. پس خواهشن از پيشنهاد خوندن نمونه خودداري شود

از عزيزاني که رشتشون کامپيوتر هست و متخصص در زمينه SOP هستند (ترجيحا کساني که پذيرش گرفتند)، خواهشمندم در صورت علاقه براي تحليل SOP يه پيغام خصوصي بهم بدند تا SOP خودم را براشون ارسال کنم.

با تشکر فراوان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : می شه SOP منو چک کنید از نظر گرامر

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    سلام

دوستان امکان هست یکی این sop رو واسه من چک کنه. گرامر منظورم هست و اگه کسی پیشنهادی راجع به مطالب نوشته شده داره ممنون می شم که بگین.
    بنظرم چند جاش مشکل داره
    1)Do you think Artificial intelligence is good for your or not?
    your اشتباه است باید you بزاری
    2)There is truly no end to learning, as this has become a world where a constant addition to abilities is the key to growth in a dynamic world.
    growth اسم هست و شما بجای فعل ازش استفاده کردی
    حتما جاهای دیگشم احتیاج به اصلاح داره. کلا به نظرم روان ننوشتی.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA, Finance, Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    سلام

سلام

من انشاتون خوندم و تو حد خودم سعی‌ کردم هر چیزی که به ذهنم میرسه رو تصحیح کنم...اگه فکر می‌کنید جایی اشتباه کردم و یا سؤالی دارید امیدوارم بتونم کمک کنم.

پیروز باشید
    Vision without action is only a dream, action without vision is just passing time, Vision with Action can change the world.
    "Genius is one percent inspiration, ninety-nine percent perspiration."– Thomas Alva Edison

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

مرسی از شما دو نفر من حتما دوباره می نویسم.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Exclamation پاسخ : می شه SOP منو چک کنید از نظر گرامر

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem.Zarafat نمایش پست ها
    سلام

من انشاتون خوندم و تو حد خودم سعی‌ کردم هر چیزی که به ذهنم میرسه رو تصحیح کنم...اگه فکر می‌کنید جایی اشتباه کردم و یا سؤالی دارید امیدوارم بتونم کمک کنم.

پیروز باشید
    فرصت نشد درست حسابی بخونمش آما چندتا دیگه غلط از توش در آوردم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.k نمایش پست ها

از عزيزاني که رشتشون کامپيوتر هست و متخصص در زمينه SOP هستند (ترجيحا کساني که پذيرش گرفتند)، خواهشمندم در صورت علاقه براي تحليل SOP يه پيغام خصوصي بهم بدند تا SOP خودم را براشون ارسال کنم.

با تشکر فراوان
    منم مشكل شما رو داشتم به نظر من نكاتي كه تو ذهنتون هست رو بصورت point هاي جدا از هم بنويسيد بعدش بديد يكي كه انشاش خوبه (حتي تو فارسي ) براتون اينا رو بچسبونه. من اينكار رو كردم متنش چيزي در اومد كه خودم هم باورم نميشد كه همچين ارتباطي مي شد پيدا كرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)