صفحه 92 از 197 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad6363 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما. ولی وقتی در پاراگراف قبلی دارم توضیح میدم (واقعیت هم همینه) که از دبیرستان به کامپیوتر علاقه داشتم، دیگه نمیشه بگم بعد از تغییر رشته علاقمند شدم! کدوم آدم منطقی اول رشتشو تغییر میده بعدش علاقمند میشه؟ 18 روز مونده به پایان ددلاین. وقتی واسه gre ندارم که...
    دوست عزیز، راست گفتن همه چیزو حل میکنه. بهترین کاره. اگه شما توی کنکور نتونستی رتبۀ رشتۀ کامپیوتر رو کسب کنی و به رشتۀ فیزیک راه پیدا کردی. همینو توضیح بده. اتفاقاً جا داره یه سری مانور هم بدی روی اینکه برای رسیدن به چیزی که واقعاً علاقه داری، خیلی کارا کردی. تلاش کردی و بهش رسیدی. خیلی هم خوب در میاد. میتونی یه توضیح کوچولو هم بدی که سیستم پذیرش دانشگاه توی ایران رد شدن از سد کنکوره که بر اساس اون ممکنه خیلی ها نتونن به رشته ای که واقعاً علاقه دارن راه پیدا کنن. اصولاً این یکی از خصوصیات انسان موفقه که اگه هم زمین بخوره، بلند میشه و برای رسیدن به هدفش تلاش میکنه.
    میخوای این جملۀ کنفسیوس رو هم بگو که دهن استاد بسته شه.
    "شکست این نیست که شما زمین بخورید. شکست اینه که اگر زمین خوردید، بلند نشوید." یه چیزی توی این مایه هاست. خودت سرچ کن جملۀ دقیقو پیدا کنی.
    امیدوارم این توضیحات مسئله رو حل کنه.

Member sajad6363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazhat نمایش پست ها
    دوست عزیز، راست گفتن همه چیزو حل میکنه. بهترین کاره. اگه شما توی کنکور نتونستی رتبۀ رشتۀ کامپیوتر رو کسب کنی و به رشتۀ فیزیک راه پیدا کردی. همینو توضیح بده. اتفاقاً جا داره یه سری مانور هم بدی روی اینکه برای رسیدن به چیزی که واقعاً علاقه داری، خیلی کارا کردی. تلاش کردی و بهش رسیدی. خیلی هم خوب در میاد. میتونی یه توضیح کوچولو هم بدی که سیستم پذیرش دانشگاه توی ایران رد شدن از سد کنکوره که بر اساس اون ممکنه خیلی ها نتونن به رشته ای که واقعاً علاقه دارن راه پیدا کنن. اصولاً این یکی از خصوصیات انسان موفقه که اگه هم زمین بخوره، بلند میشه و برای رسیدن به هدفش تلاش میکنه.
    میخوای این جملۀ کنفسیوس رو هم بگو که دهن استاد بسته شه.
    "شکست این نیست که شما زمین بخورید. شکست اینه که اگر زمین خوردید، بلند نشوید." یه چیزی توی این مایه هاست. خودت سرچ کن جملۀ دقیقو پیدا کنی.
    امیدوارم این توضیحات مسئله رو حل کنه.
    ممنون از پاسخ جامع شما. فکر میکنم این توصیحات بهتر باشه. امیدوارم خود این قضیه که نتونستم مستقیم برم رشته کامپیوتر نکته منفی حساب نشه.

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

ممنون از پاسخ جامع شما. فکر میکنم این توصیحات بهتر باشه. امیدوارم خود این قضیه که نتونستم مستقیم برم رشته کامپیوتر نکته منفی حساب نشه.
    نگران نباشید، به هیچ وجه نکتۀ منفی به حساب نمیاد. یادمه توی وبلاگ یکی از دوستان که از MIT پذیرش گرفته خوندم برای استادای اونجا درکنار اینکه شما چی بودید و حتی بالاتر از اون، این مهمه که شما میخواید چی بشید. متأسفانه یه تصور کاملاً غلطی که بین بچه ها رایجه اینه که فکر میکنن تو سوپ یه بند باید از خودشون تعریف کنن. و بعد یه سوپایی اینجا میذارن و هر چی بیشتر از خودشون تعریف کرده باشن، بیشتر فکر میکنن سوپشون خیلی عالی از آب دراومده. استادی که اون طرف نشسته و این سوپ رو میخونه هم خنگ نیست. خیلی از این تعریفا توخالی به نظرش میاد.
    به هر حال زندگی هر کسی ترکیبیه از موفقیت و شکست. کسی که به دنبال شکست به پیروزی رسیده، خیلی میتونه از این نکته به صورت مثبت استفاده کنه. هزار و یه جور جملۀ خفن هم میتونید تو اینترنت پیدا کنید که مؤید این صحبت باشه.
    "آن قدر شکست خوردم که پیروز شدن را آموختم" از ناپلئون بناپارت.
    ان قدرم این استادا رو بیخودی تحویل نگیرید و خودتونو به خاطرشون به دروغ گفتن وادار نکنید. صاف و راحت تو سوپ بنویسید، بابا من همینم که میبینی. یا میخوادت یا نمیخوادت. اگه نخواست مطمئن باشیدتوی این دنیای به این بزرگی یه جای دیگه پیدا میشه که شما رو سر بذارن.

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسخ شما. ولی وقتی در پاراگراف قبلی دارم توضیح میدم (واقعیت هم همینه) که از دبیرستان به کامپیوتر علاقه داشتم، دیگه نمیشه بگم بعد از تغییر رشته علاقمند شدم! کدوم آدم منطقی اول رشتشو تغییر میده بعدش علاقمند میشه؟ 18 روز مونده به پایان ددلاین. وقتی واسه gre ندارم که...
    شما لازم نیست بنویسید از دبیرستان علاقه داشتید. قسمت علایق کودکی و نوجوانی ارزش خاصی نداره. صحبت دوستمون هم منطقیه و بگید نتونستید وارد کامپیوتر بشید ولی بعدا تلاشتون رو کردید (این خوبه)، برای اتفاقاتی که افتاده بهونه نیارید چون تاثیری نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, The University of Newcastle

سلام بچه ها
    motivation letter چيه؟و چيا بايد توش عنوان بشه؟لطفا اگه كسي نمونه اي داره ترجيحا مهندسي شيمي واسه دكترا واسم بفرسه به اين آدرس.ممنون(حياتي و فوري)
    (اعلام آدرس ایمیل خلاف قوانین هست)
    ویرایش توسط ariaie : September 14th, 2012 در ساعت 05:55 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed23 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    motivation letter چيه؟و چيا بايد توش عنوان بشه؟لطفا اگه كسي نمونه اي داره ترجيحا مهندسي شيمي واسه دكترا واسم بفرسه به اين آدرس.ممنون(حياتي و فوري)
    (اعلام آدرس ایمیل خلاف قوانین هست)
    باشه.پيغام خصوصي بدبن

Junior Member

این لینک برای SOP جالب بود. یک outline ارائه داده: http://www.uni.edu/~gotera/gradapp/stmtpurpose.htm

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط inproxima نمایش پست ها
    این لینک برای SOP جالب بود. یک outline ارائه داده: http://www.uni.edu/~gotera/gradapp/stmtpurpose.htm
    The above link completely changed my mind of how to write a motivation letter. thank you

Junior Member

درود,من رشتم معماری هست و کسی هست که برای نوشتن یک SOP عالی کمکم کنه ,من شرایطم یکم خواصه چون از وسط درسم میخوام برای ادامه برم اونجا..

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام. ممکنه یکی از دوستای حرفه ای تو این قسمت لطف کنه پیغام خصوصی بده به من که SoP خودمو براش بفرستم چک کنه ببینه خوبه یا نه؟ ممنون میشم.

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)