نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مقایسه تحصیل در ایران و خارج

Senior Member سپهر آواتار ها

Question مقایسه تحصیل در ایران و خارج

من تو این 1 ماهی که عضو اینجا بودم پست های زیادی را خوندم و اطلاعات خیلی خوبی در مورد مراحل و نحوه گرفتن پذیرش تو دانشگاه ها و کشورهای مختلف پیدا کردم.

ولی یک چیزی که حداقل من تک و توک باهاش برخورد داشتم و نتونستم اطلاعات زیادی دربارش پیدا کنم خود روند تحصیل تو خارج بود. برای همین این تاپیک را ایجاد کردم که دوستانی که تونستن در خارج پذیرش بگیرند و تحصیلشون را اونجا شروع کردند یه مقایسه کلی بین روند تحصیل و درس خوندن در ایران و خارج انجام بدند. مثلا انتظارات از دانشجو، رابطه استاد با دانشجو، امتحانات، نمره دادن، فعالیت های دانشجویی و یا هر چیزی که برای خودتون غیر منتظره بود یا احساس می کنین دونستنش می تونه به بقیه کمک کنه.

فکر کنم اگه موارد زیر را هم تو پستتون ذکر کنید خیلی به بقیه کمک کنه:

- دانشگاه در ایران
    - کشور تحصیل
    - دانشگاه در خارج
    - مقطع تحصیل
    - مدت تحصیل در خارج
    - رشته تحصیلی

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در ایران و خارج

درود
    نکته مهمی اشاه کردید،چون علاوه بر پروسه پذیرش مسئله اصلی قراره اونجا اتفاق بیفته و داشتن یک دید کلی مفید خواهد بود، بوِیژه اینکه بیشتر اوقات تصورات ذهنی ما ممکنه چندان یا واقعیت تقاوت داشته باشه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    من تو این 1 ماهی که عضو اینجا بودم پست های زیادی را خوندم و اطلاعات خیلی خوبی در مورد مراحل و نحوه گرفتن پذیرش تو دانشگاه ها و کشورهای مختلف پیدا کردم.

ولی یک چیزی که حداقل من تک و توک باهاش برخورد داشتم و نتونستم اطلاعات زیادی دربارش پیدا کنم خود روند تحصیل تو خارج بود. برای همین این تاپیک را ایجاد کردم که دوستانی که تونستن در خارج پذیرش بگیرند و تحصیلشون را اونجا شروع کردند یه مقایسه کلی بین روند تحصیل و درس خوندن در ایران و خارج انجام بدند. مثلا انتظارات از دانشجو، رابطه استاد با دانشجو، امتحانات، نمره دادن، فعالیت های دانشجویی و یا هر چیزی که برای خودتون غیر منتظره بود یا احساس می کنین دونستنش می تونه به بقیه کمک کنه.

فکر کنم اگه موارد زیر را هم تو پستتون ذکر کنید خیلی به بقیه کمک کنه:

- دانشگاه در ایران
    - کشور تحصیل
    - دانشگاه در خارج
    - مقطع تحصیل
    - مدت تحصیل در خارج
    - رشته تحصیلی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    درود
    نکته مهمی اشاه کردید،چون علاوه بر پروسه پذیرش مسئله اصلی قراره اونجا اتفاق بیفته و داشتن یک دید کلی مفید خواهد بود، بوِیژه اینکه بیشتر اوقات تصورات ذهنی ما ممکنه چندان یا واقعیت تقاوت داشته باشه...
    منم برای همین این موضوع را شروع کردم چون واقعا گرفتن پذیرش اول کاره و مهم ترین بخشش خود دوره تحصیل هست. چون الان همه کسانی که دارند برای پذیرش اقدام می کنند هم از نظر مالی و هم از نظر زمانی دارند هزینه های زیادی را پراخت می کنند. حالا فکر کنید که بعد از این همه وقت و هزینه پذیرش را گرفتید و رفتین اونجا تا تحصیل را شروع کنید و به مواردی بر می خورید که ممکنه براتون قابل پیش بینی نباشند و حتی مشکلات عمده ای را در زمینه تحصیل و زندگیتون بوجود بیارند. مدتی هم که اونجا هستیم کم نیست و دیگه مینیممش 1-2 ساله(ارشد) که تا 4-5 سال(کارشناسی و دکتری) یا بیشتر هم ممکنه طول بکشه.

البته نمی دونم چطوریه که تو این 1 هفته هنوز کسی جواب نداده. شاید کسایی که پذیرش می گیرن دیگه کم لطفی می کنن و به اینجا سر نمی زنن شایدم من کم حوصله ام و باید بیشتر صبر کرد.

حالا باز از همه دوستان خواهش می کنم که اگر تجربه ای دارند در اختیار بقیه هم قرار بدند. اگر دوستان یا نزدیکانتون هم این تجربه را داشتن و شما در جریان هستین از تفاوت ها و حتی شباهت های تحصیل در ایران و خارج بگین که بقیه هم استفاده کنند.

Junior Member Tim Robbins آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    در دست برسی!

سلام.
    من در ایران هستم اما تصمیم جدی برای خروج دارم و مشکلاتم رو یکی پس از دیگری دارم حل میکن. حالا دارم برای ایلتس تلاش میکنم. البته سعی کردم تا اونجای که میتونم در این مورد اطلاعات به دست بیارم تا مبادا تصمیم بدی گرفته باشم. و این دلیلی شد که بعد از پیش دانشگاهی علیرقم قبولی کنکور دفترچه سربازی رو بخرم و وارد دانشگاه نشم.

جویایه نظر خیلی از اشناهام که خارج از ایران مشغول تحصیل هستند شدم، و مقایسه ای با دانشگاه های متفاوت در ایران (حضوری ،وبسایت و منابع دیگه... ) انجام دادم. از جمله این فاکتور ها نمرات هست که داخل ایران حتی هوای دانشگاه مربوط هم اثر گذار هست، و یا در کلام فنی تر امتیازات بعد از گذران تحصیل تخصصآً مربوط به دانش فرد از رشته تحصیلی میباشد. اساتید داخلی همکاری مناسبی با دانشجویان دارند، البته درصدی هم روابط را به شرایط میسپارند. اساتید دانشگاه های خارجی موظف به همکاری هستند، و در این رابطه دانشجویان از حقوق بیشتری برخوردارند. امتحانات در خاارج از ایران از درجه سختی بیشتری برخوردار میباشند. تحصیل در خارج از ایران بر خلاف خصوصیت های زیباش بصورت ناجوانمردانه ای نیاز به پول زیاد دارد و به قول فرنگی ها "cost you a fortune"

البته لازم به ذکر که این شرایط به دانشگاه مورد نظر بستگی داره درحالی که درصد بسیار بسیار زیادی از دانشگاه ها خارج از ایران برخوردار از این شرط هستند.و به این نتیجه رسیدم که، تحصیل در خارج از ایران مشابه روش داخلی نیست. و به این همه اضافه کنید" شرایط بعد از فارغ التحصیلی در داخل و خارج از ایران "

--
    البته من گفتم هنوز از ایران خارج نشدم و حتی اینجا دانشگاه هم نرفتم، اینها نتایج پرسوجو و تحقیقات بود.
    ویرایش توسط Tim Robbins : September 16th, 2010 در ساعت 11:27 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)